ZINET.info
home mail
logo logo
logo
ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
logo

На главную | Отчеты предыдущих конференций | Наши партнеры | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Первая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Вторая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Третья Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Четвертая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Пятая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Шестая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Седьмая Всеукраинская научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"

Почтовые индексы населенных пунктов Украины

Новости Украины и Мира:АУТСТАФІНГ

Журба В.В.

      Україна. м.Н. Каховка. Новокаховський гуманітарний інститут

ВНЗ ВМУРоЛ «Україна»

 

Аннотация

Данная статья посвящена кадровым проблемам, которые возникают на предприятиях в связи с ограниченным штатом рабочего персонала. Одним из способов ее решения предлагается аутстафинг, который предусматривает вывод персонала за штат компании, оформление его в кадровом агентстве, предоставление ряда дополнительных услуг, которые определяются договором между фирмой и кадровым агентством.

Анотація

Дана стаття присвячена кадровим проблемам, які виникають на підприємствах в зв’язку з обмеженим штатом робочого персоналу. Одним із способів її рішення пропонується аутстафінг, який передбачає вивід персоналу за штат компанії, оформлення його в кадровому агентстві, надання ряду додаткових послуг, які визначаються договором між фірмою і кадровим агентством

 

 

Якщо брати  до уваги популярність, яку останнім часом набула послуга «аутстафінгу»,то можна подумати, що саме в цій практиці бізнес побачив ключ до рішення всіх своїх кадрових проблем. Проте вітчизняні підприємці поки що не поспішають наслідувати приклад західних колег і тримають своїх співробітників під своєю опікою.

Під «аутстафінгом» зазвичай розуміють вивід персоналу за штат компанії та його оформлення в кадровому агентстві. Люди виконують звичний їм набір посадових обов’язків. Тільки запис в трудовій книжці отримують не від фактичного роботодавця, а від кадрового агентства. З ним же співробітники вирішують усі організаційні питання. Це дозволяє керівництву компанії не витрачати ресурси на паперову волокіту. Відношення кадрового агентства та компанії регулюються договором. Фактично «аутстафінгу» -- це отримання персоналу в «займи».

Позичкова праця

У вітчизняній дійсності відбулися деякі зміщення понять «аутстафінгу», «аутсорсингу»   та лізингу персоналу. Це три різні речі, хоча смислові границі між ними можуть бути дещо розмиті. «Аутсорсинг» передбачає передачу на сторону цілого бізнес-процесу (наприклад, бухгалтерію, або особисту роботу з кадрами). «Аутстафінг» -- вивід персоналу за штат та його контрактне оформлення у кадровому агентстві на відносно довгий період. Лізинг же – це оренда кваліфікованих спеціалістів у інших компаній.

Кому це потрібно?

«Аутстафінг в першу чергу необхідний компаніям, які мають обмежений у розмірах штат. Крім того, це відмінний інструмент для скорочення затримок,-- вважає генеральний директор консалтингової компанії Credere Маргарита Щурина.—Особливо актуальний «аутстафінг» для іноземних фірм, оскільки їх річні бюджети на заробітну платню та маркетинг строго обмежені. В таких випадках компанія може використати маркетинговий бюджет і профінансувати з нього роботу найнятого через «аутстафінг» тимчасового персоналу.

«Позаштатником» може стати будь-який співробітник – від висококваліфікованого спеціаліста до різноробочого, -- не будучи ключовою фігурою для даного бізнесу. Наприклад, компанія, виготовляючи програмне забезпечення, залишить в штаті програмістів, а за штат може вивести секретарів, системних адміністраторів, кур’єрів або бухгалтерів.

Топ-менеджери підпадають  під «аутстафінг» дуже рідко. Зазвичай це залежить від іх особистого бажання. «Сьогодні люди вибирають не тільки компенсаційний пакет, але і рівень його «білизни», -- пояснює генеральний директор кадрового агентства Ventra Employment Марина Симонова. – Вітчизняна компанія і рада була б заплатити  «по-білому», але не може. Тоді заради однієї конкретної людини вона заключає договір з провайдером-аутстафером». Такого менеджера оформлюють на роботу в кадровому агентстві. І саме запис агентства буде стояти в його трудовій книжці. Проте згідно з трудовим договором між агентством та компанією-замовником спеціаліст може в своєму резюме вказати фактичне місце роботи і виконані проекти.

Але ринку загалом байдужі «паперові» місця роботи управлінців вищих ешелонів – усі слідкують лише за їхніми професійними досягненнями. Так само складаються справи й з іноземними менеджерами, котрі влаштовуються на роботу у вітчизняні компанії.

Керівники компаній поки що не дуже використовують нову для них форму купівлі праці. Однією із самих  сміливих компаній виявився «Альфа-банк». На його офіційному сайті була розміщена інформація про проведення тендеру на Аутстафінг ІТ-підрозділу. Тендер  був виграний  Ventra Employment. «Ми взяли у свій штат ІТ-персонал, який раніше був оформлений в кампанії IBS і вже обслуговував інформаційну структуру банка, -- розповідає Марина Симонова з Ventra Employment. – Чесно кажучи, ми їх навіть в очі не бачили: вони як працювали в банку, так і працюють. Ми просто переоформили усі документи на себе і зараз платимо їм зарплату. Можу лише сказати, що люди задоволені. Тепер у них з’явилася «біла» зарплата та медична страховка».

Фінансова користь компанії від використання аутстафінгу полягає не в економії на виплаті соціального податку, як можна було б подумати.

Скорочення витрат відбувається тільки при виводі за штат великої кількості робочих. В будь-якому кадровому агентстві ,що надає послуги аутстафінгу, для клієнта обов’язково роблять відповідний фінансовий розрахунок. Як правило, витрати компанії на виплату зарплати персоналу залишаються практично незмінними і складаються з виплат працівникам, соціальних податків і гонорару кадровому агентству. Останній може складати до 20% від фонду заробітної платні виведеного за штат персоналу.

Компанія виграє за рахунок того, що їй більше не доводиться вирішувати масу

організаційних питань, пов’язаних з утриманням персоналу. Так наприклад, для обслуговування 100-150 низько кваліфікованих робітників потребується як мінімум 2 бухгалтера, один кадровик та робочі місця для них.

За самими грубими розрахунками, це може скласти 50000-70000$ на рік.

Агентство бере на себе усі пов’язані з трудовим договором ризики, вкрай до судових затримок.

Для комерційних структур аутстафінг може бути корисним на етапі підготовки до

виходу на фондовий ринок, оскільки дозволяє скоротити прямі фінансові затримки на персонал. Вітчизняні компанії, як правило, намагаються мінімізувати свою податкову базу, відкриваючи декілька малих підприємств і об’єднуючи їх у Холдинги. Керівникам таких підприємств важко пояснити, що представляє собою вивід персоналу за штат і чому використовувати його набагато вигідніше, ніж «тосувати»  співробітників по різни організаціям в середині холдингу. Нажаль відсутність законодавчої бази та не ознайомленість ринку про даний вид послуг веде до того, що у вітчизняних компаніях аутстафінг не знаходить великого попиту.

 

Список використаних джерел:

http://www.dsnews.ua Обговорення статті:


Ваш коментар:

Прізвище, ім"я, по батькові, вчений ступінь, звання, посада:

Украинская Баннерная Сеть
TOP.zp.ua

На главную | Отчеты предыдущих конференций | Контакты | Наши партнеры

    Copyright © Lifelux.net. Идея сайта - Dr.Mar