zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)



НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.info



Студия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!



Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>



ПІДСТАВИ НАБУТТЯ СТАТУСУ АДВОКАТА В ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВАХ

 

Єфімова М.О.

Україна, м.Запоріжжя,

Класичний приватний університет

 

В статье рассматриваются требования к лицам, которые хотят стать адвокатами, условия допуска к адвокатской деятельности, требования к уровню образования, стажу работы в области права, условия и порядок допуска и сдачи квалификационных экзаменов, порядок прохождения стажировки, а также другие основания приобретения статуса адвоката в иностранных государствах.

 

Сьогодні в Україні актуальною є необхідність реформування адвокатури, прийняття нового нормативного акту, який би детально регламентував порядок надання правової допомоги та гарантії реалізації конституційного права на захист. Це потребує, передусім, розробки загальної концепції, яка буде покладена в основу даного інституту. Для її формування важливе значення має досвід країн, в яких інститут адвокатури вже набув усталеного вигляду. Актуальним на сьогоднішній день є питання про вимоги до осіб, які прагнуть стати адвокатами.

Закон Республіки Білорусь «Про адвокатуру» визначає адвоката як громадянина, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи не менше трьох років чи не має такого стажу, але пройшов стажування строком від 6 місяців до 1 року в адвокатурі, склав кваліфікаційний іспит і отримав ліцензію на право займатися адвокатською діяльністю. Незадовільне складання кваліфікаційного іспиту є підставою для продовження строку стажування до одного року. Повторне незадовільне складання кваліфікаційного іспиту тягне відрахування стажера з адвокатури через професійну невідповідність.

Умови доступу до адвокатської професії у Франції досить жорсткі і визначені Декретом 1972 року. Перш за все, необхідно мати французьке громадянство і диплом за спеціальністю вищого навчального закладу (як мінімум магістра права). Крім того, особа, яка бажає стати адвокатом, повинна не мати судимості, а також стягнень за серйозні дисциплінарні або адміністративні проступки, а також не бути співучасником банкрутства по лінії будь-якої фірми чи підприємства. Особа, яка відповідає зазначеним вимогам, має пройти вступний іспит у Центрі професійної підготовки (2 письмових та 1 усний), провчитися там рік, пройти теоретичний курс і практичне стажування, а потім скласти випускний іспит (1 письмовий і 3 усних). При дотриманні цих умов юрист приймається до асоціації адвокатів і приймає присягу. Після цього він вже в якості адвоката проходить дворічне стажування зі спеціальності і одержує посвідчення.

Для заняття посади адвоката в Японії існують суворі правила відбору. Адвокатом може бути тільки особа, яка склала адвокатський екзамен та зареєстрована членом Японської федерації асоціацій адвокатів. Середня чисельність осіб, що успішно здає адвокатський екзамен, традиційно є неймовірно низькою та складала не більше 5 % від загальної кількості кандидатів.

В Німеччині здобувач, який має вищу юридичну освіту, повинен прослухати курс права протягом 6 семестрів в одному з університетів та успішно скласти два спеціальних іспита. Перший іспит можна назвати «випускним», оскільки здається він у тому навчальному закладі, в якому навчався майбутній адвокат. Наступний етап – стажування (від трьох з половиною до чотирьох років) в органах суду, прокуратури, нотаріату або адвокатури. Після закінчення стажування настає час для здачі другого іспиту. Цей іспит проводиться під егідою міністерства юстиції відповідної землі. Це вже не іспит на знання, а іспит на практичні навички, на оволодіння професією. Той, хто здав його може стати і суддею, і адвокатом. З цього правила є один лише виняток –без стажування і без іспиту адвокатом може стати юрист, що має ступінь доктора права Німеччини.

Питання допуску до адвокатської практики в США вирішується спеціальною Комісією по допуску до адвокатури, що формується асоціацією адвокатів штату. Як правило, ця комісія складається з практикуючих юристів. При вирішенні питання про допуск до адвокатської практики комісія виходить з моральних якостей кандидата і результатів проведеного нею іспиту. Характеристика особи складається з розповіді претендента про самого себе, а також з інформації про наявність чи відсутність судимостей, приводів у поліцію, про те, чи страждає він наркоманією чи алкоголізмом. Іспит складається з усної співбесіди і письмової роботи. Письмова робота, як правило, триває кілька днів, протягом яких претендент має відповісти на 20-30 питань, що стосуються знання, тлумачення і застосування правових норм штату, в якому здається іспит. Рішення екзаменаційної комісії може бути оскаржене в суді.

Для набуття статусу адвоката в Російській Федерації особа повинна відповідати вимогам п. 1 ст. 9 Закону «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації», а саме – мати вищу юридичну освіту, отриману у закладі вищої професійної освіти, який пройшов державну акредитацію, або науковий ступінь з юридичної спеціальності. Претенденти також повинні у строки від одного до двох років пройти стажування у адвокатському утворенні або мати стаж роботи за юридичною спеціальністю не менший двох років. До юридичного стажу, необхідного для набуття статусу адвоката, зараховується стаж роботи (п. 4 ст. 9 Закону) як судді; адвоката; помічника адвоката; нотаріуса; викладача юридичних дисциплін в закладах середньої, вищої та післявузівської професійної освіти; на посадах, в тому числі – державних, що вимагають наявності вищої юридичної освіти; у федеральних органах державної влади, органах державної влади суб'єктів Російської Федерації, інших державних органах; в юридичних службах організацій; в науково-дослідних установах.

Отже, основними вимогами, які висуваються до кандидатів на отримання статусу адвоката в іноземних державах, є: повна дієздатність; вища юридична освіта (іноді вимагається освіта, отримана виключно в закладі із державною акредитацією); стаж роботи за юридичною спеціальністю від 6 місяців до 3 років (частіше юридична спеціальність конкретизується – юрист, помічник адвоката чи стажер, а також до юридичного стажу зараховується стаж роботи суддею, прокурором, нотаріусом та на інших державних посадах, що вимагають вищої юридичної освіти та стаж викладача юридичних дисциплін установ вищої професійної освіти); обов’язкове стажування в адвокатурі (від 1 до 2 років); володіння державною мовою; здача кваліфікаційного іспиту; відсутність судимості за умисний злочин; отримання ліцензії на право зайняття адвокатською діяльністю.

Зустрічаються й інші вимоги, такі як: наявність диплому вищої категорії (тобто, з відзнакою) про здобуття вищої юридичної освіти; вчений ступінь з юридичної спеціальності; “чиста” репутація.

 

Список використаної літератури

 

1.      Жуковська О. Л. Адвокатура Франції очима українських адвокатів / О. Л. Жуковська // Адвокат. – 1998. – № 3. – С. 47–52.

2.      Косарев М. А. Правовой статус адвоката в иностранных государствах / М. А. Косарев // Право и политика. – 2006. – № 11. – С. 136–151.

3.      Об адвокатской деятельности и адвокатуре в Российской Федерации : Федеральный закон от 31.05.2002 № 63-Ф3 // Российская газета. – 2002. – 05 июня.

4.      Павленко О. Майбутнє інституту адвокатури / О. Павленко // Юридичний журнал. – 2003. – № 9.



Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info Идея сайта - Студия веб-дизайна Zinet