zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)



НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.info



Студия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!



Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>



Напрям До залежності галузі птахівництва від іноземних фірм

 

Вертійчук А.І.

Україна, м. Київ,

Національний університет біоресурсів і природокористування України

 

В Украине отрасль птицеводства вышла на мировой уровень по производству яиц и мяса бройлеров. Однако этого достигнуто преимущественно при использовании кроссов кур иностранной селекции. При прекращении отечественной селекции кур в этих направлениях страна переходит в зависимость от иностранных фирм.

 

Селекційна робота є актуальною в усіх галузях тваринництва протягом усього історичного розвитку товарного виробництва. Тому метою нашого дослідження було оцінити її перспективи у птахівництві України, використовуючи методи моніторингу та ретроспективного аналізу.

Аналіз свідчить, що селекція у птахівництві розвивається з розвитком племінних господарств у взаємозв’язку з їх науково-технічним забезпеченням. У свою чергу економічна ефективність таких господарств, як і всіх інших, обумовлюється попитом на племінну продукцію. Останнє залежить від потреб внутрішнього ринку і шляхів його забезпечення – власними ресурсами чи імпортним залученням. Крім того, ефективність племінних господарств світоглядно формується під впливом показників продуктивності одержаного від них репродуктивного поголів’я птиці – промислових стад у комфортному чи регресивному середовищі, тобто в умовах їх годівлі й утримання, що відповідають чи не відповідають науково-генетичному потенціалу . За наявності негативних умов низькі показники продуктивності й відтворної здатності птиці в стадах не обумовлюють інтерес на придбання молодняку із тих же племінних господарств-оригінаторів [1-7].

Через такі чинники у птахівницьких господарствах України протягом останніх двох десятиліть запанував світогляд на використання кросів птиці іноземної селекції, що спричинило незатребуваність селекційного матеріалу вітчизняних племінних господарств. Внаслідок цього «на даний момент не існує жодного племінного заводу з розведення м’ясних і яєчних курей, індиків, качок, гусей; діють лише репродуктори ІІ порядку…» [7].

Звідси, немає ніякої можливості для виконання селекційно-племінної роботи у таких господарствах: непередбачений індивідуальний облік походження і продук­тивності, у цьому зв’язку немає можливості для біометричної обробки селекційних даних і бонітування птиці; форми племінного обліку залишаються незатребуваними; немає племінного матеріалу для добору та підбору; відсутні будь-які можливості для використання методів селекції. Адже щорічно в репродуктори ІІ порядку надходить із-за кордону нова птиця з готовими формами гібридів для батьківських стад.

За таких умов відпадає вітчизняна селекційна наука, тобто немає можливості для її роботи. Вона може лише механічно фотографувати (аналізувати) те, що надходить із-за кордону. У цьому зв’язку і генетика в яєчному та м’ясному курівництві втрачає свою спроможність.

Оскільки для використання іноземної птиці фірми-постачальники надають чіткі рекомендації з питань годівлі та утримання птиці, то і вітчизняна наука з цих напрямів заганяється в тупік – усі фактори живлення й мікроклімату науково визначено для кожної фази та продуктивності птиці іноземного походження.

Але все зазначене може значно посилитися у зв’язку з тим, що іноземними фірмами “впродовж наступного десятиліття планується значно скоротити батьківське поголів’я птиці у світі (на 30-40 %) і повністю заборонити його продаж, реалізуючи лише промислових «товарних» несучок або курчат-бройлерів, і вартість цієї птиці буде значно збільшена… – однієї голови добового молодняку … до 1 євро” [7].

Наслідком такого майбутнього птахівництва може стати те, що в усіх спеціалізованих промислових господарств будуть лише промислові стада курей – без жодного півня.

Чи може такий стан вітчизняного яєчного і м’ясного курівництва влаштовувати селекцію, генетику, інші напрями науки? Звичайно, ні. Але до цього часу Національна академія аграрних наук і Міністерство аграрної політики та продовольства України не розробили стратегії селекційно-племінного розвитку у вітчизняному птахівництві. Хоча для позитивного вирішення проблеми селекції в курівництві України є істотне підґрунтя – кроси і породи курей, створені Інститутом птахівництва НААН. Серед них є такі, які на конкурсних випробуваннях займали призові місця і які характеризуються стійкістю до інфекційних захворювань та мають високу резистентність птиці до умов країни, зокрема до господарств у населення.

Крім того, є нагальна потреба в напрацюваннях зі селекції індиків, качок, гусей, цесарок, перепелів. Але, незважаючи на проблематичність селекції у вітчизняному птахівництві, на засіданні Бюро Президії Національної академії аграрних наук України, що відбулося в листопаді 2011 р., висловлено думку про недоцільність проведення в країні селекційної роботи в яєчному та м’ясному птахівництві, оскільки вона на досить високому рівні відпрацьована в іноземних фірмах. На цьому ж бюро було прийнято, рішення про приєднання Інституту птахівництва НААН до Інституту тваринництва НААН (на правах наукового відділення), що на наш погляд, не сприятиме ні науковому розвитку птахівництва, ні вітчизняній селекції зокрема.

Таким чином, в Україні актуальною є проблема щодо селекційно-племінної роботи в усіх видах птиці, особливо в яєчному та м’ясному курівництві, що має страте­гічне значення для виробництва продуктів харчування. Світогляд на повний перехід щодо використання в країні яєчних і м’ясних кросів курей іноземної селекції обумов­лює небезпеку залежності вітчизняного птахівництва від країн (фірм) - постачальників. Пропонуємо відродити племінні господарства за повною структурою та відновити селекційну роботу на поліпшення існуючих і створення нових світового зразку кросів яєчних і м’ясних курей. Сутність та обсяг фінансування селекції у птахівництві мають визначити Національна академія аграрних наук і Кабінет Міністрів України.

 

Список літератури

1.      Бородай В.П. Проблеми науки і фахівців у тваринництві /В.П. Бородай, А.І. Вертійчук //Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Бжицького – Т. 13, № 4. – Львів, 2011. – С. 22-26.

2.      Вертійчук А.І. Чи є стратегія у селекційно-племінному птахівництві України / А.І. Вертійчук // Ефективне птахівництво. – 2009. – № 12. – С. 10-13.

3.      Вертійчук А.І. Зелене світло чи є шлагбауми для птахівництва населення // А.І. Вертійчук // Ефективне птахівництво. – 2009. – №10. – С. 6-9.

4.      Вертійчук А.І. Регресивне середовище для науки, фахівців і виробництва у тваринництві // А.І. Вертійчук // Збірник доповідей учасників тринадцятої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Іноваційний потенціал української науки – XXІ сторіччя» (31 жовтня – 09 листопада 2011 р.). — Запоріжжя, 2011. – С.58-61.

5.      Вертійчук А.І. Дисиміляційний підхід до зоотехнії / А.І.Вертійчук // Ефективне тваринництво. – 2011. – №6. – С.29-32; №7. – С.34-35.

6.      Подстрешний О.П. Збереження генофонду птиці // О.П. Подстрєшний, В.П. Хвостик // Сучасне птахівництво. – 2007. – № 5-6. С. – 11.

7.      Терещенко О.В. Стан і перспективи розвитку птахівництва / О.В. Терещенко // Сучасне птахівництво. – 2011. — № 7-8. – С. 4-8.



Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info