zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)



НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.info



Студия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!



Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>



ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЙ ВИГОТОВЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ АРХІТЕКТУРНОГО ДЕКОРУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МОДИФІКОВАНОЇ ЗМІШАНОЇ В’ЯЖУЧОЇ РЕЧОВИНИ

 

Гасан Ю.Г., Червенко Є.М.

Україна, м. Київ,

Київський національний університет будівництва і архітектури.

 

В статье рассмотрены технологии формования элементов архитектурного декора методом протягивания, вытачивания и отливки. Выбор оптимального метода формования для конкретного вида изделия требует особенных реологических свойств растворной смеси. Приведено влияние подвижности растворной смеси и вида используемого заполнителя на качество изделий.

 

Виготовляючи елементи архітектурного декору та садово-паркової архітектури найбільш часто використовують наступні методи формування: відливання у форми, протягування і виточування. Всі ці методи вимагають різних реологічних властивостей розчинної суміші. Зрозуміло, що на реологічні властивості і їх зміну суттєво будуть впливати, фактичні характеристики в'яжучої речовини, а також вид і кількість заповнювача та пластифікуючі добавки (за необхідності).

Аналіз процесів при виготовленні розчинової суміші [1] на пористому заповнювачі і формуванні з неї виробів методом відливання показали, що при співвідношенні вище 1:1 виникає необхідність введення до складу пластифікуючих добавок. Однак такі реологічні властивості розчинової суміші дозволять ефективно виготовляти вироби методом протягування і виточування за умови, що суміш буде мати достатню когезію для даного виду виробів, адже високий вміст заповнювача її знижує.

Розчинова суміш, яка складається з модифікованої ГЦПВ та піску перлітового спученого, має технологічні характеристики, необхідні для формування виробів методом виточування і протягування внаслідок низької середньої густини та швидкого темпу зниження рухомості, що дозволяє скоротити можливі технологічні простої. Зниження рухомості відбувається до початку тужавлення внаслідок чого нанесений верхній шар розчинової суміші під час формування виробу з’єднується з попереднім шаром без границі їх розділу, і дозволяє отримати практично моношаровий виріб, що приведе до підвищення його міцності та довговічності.

Проте лицьова поверхня виробу на такому заповнювачі внаслідок формування методом протягуванням та виточуванням отримується з дефектами (подряпини та канавки), які виникають внаслідок виривання шаблоном крупних зерен заповнювача. Усувати ці дефекти необхідно розчиновою сумішшю яка складається з модифікованої ГЦПВ та меленого кварцового піску. Застосування такої розчинової суміші в якості доводочного шару, товщина якого становить 0-2 мм, дозволяє отримати високу чистоту лицьової поверхні, робить її щільною та міцною, що підвищує довговічність виробів.

Формування виробів методом відливання з розчинової суміші з використанням перліту є менш ефективним тому, що потребує застосування додаткових зусиль для видалення з форми повітря. Це викликано низькою середньою густиною розчинової суміші та значним втягненням в її структуру повітря під час перемішування.

Використання щільного заповнювача доцільно для виготовлення методом відливання негабаритних виробів при співвідношенні в'яжуча речовина - заповнювач 1:2 - 1:3. Формування виробів методом протягування і виточування з таких сумішей можливо, але займає більше часу, ніж у випадку використання сумішей з пористим заповнювачем. Це відбувається внаслідок різного темпу зниження рухливості і різної середньої густини суміші залежно від виду заповнювача. Для підвищення кількості заповнювача і при виготовленні великогабаритних виробів, або тих, які мають складний рельєф лицьової поверхні, необхідно додатково вводити до складу пластифікуючі добавки. Отримані результати узгоджуються і підтверджують дані досліджень попередників [2, 3, 4].

При експериментальному виготовленні виробів з розчинових сумішей, що містять суперпластифікатор, виявлено наступні особливості в формуванні. Вироби, що формуються методом відливання характеризуються більш високою чистотою лицьової поверхні, яка до того ж має велику твердість. Розчинова суміш повністю заповнює дрібні елементи форми, при цьому знижуються витрати зусиль на її укладання (залежно від складності рельєфу форми виключається струшування або вібрування виробу чи значно знижується тривалість його проведення). Таким чином, розчинова суміш, модифікована суперпластифікатором, є більш технологічною при формуванні виробів методом відливання. При формуванні виробів методом протягування або виточування виникає необхідність зниження В/Т тому, що внаслідок виникнення тиксотропного розрідження розчинова суміш розпливається або стікає з осердя виробу. На відміну від методу відливання, тут потрібно використовувати суміш рухливістю П2 - П3. При таких умовах, під час нанесення верхнього шару розчинової суміші, відбувається розрідження поверхні нижнього шару, що призводить до кращого їх зчеплення, що дозволяє уникнути розшарування виробу, внаслідок чого підвищується його міцність та довговічність.

Виготовлення виробів за методом відливання супроводжується незначною міграцією заповнювачів, проте, це позитивно впливає на їх характеристики. Зрозуміло, що в разі виготовлення елементів архітектурного декору та садово-паркової архітектури за технологією лиття, лицьовою поверхнею виробу є поверхня, рельєф якої створює форма. При формуванні виробу щільний заповнювач за рахунок незначної міграції, викликаної гравітацією або під дією відцентрової сили, ущільнює лицьову поверхню виробу і робить її більш стійкою до впливу навколишнього середовища. У разі використання пористих заповнювачів така закономірність діє у зворотному напрямку: незначне віддалення заповнювача від лицьової поверхні запобігає її надмірній поризації, викликаній характеристиками заповнювача, що також підвищує довговічність виробу.

Таким чином, розчинову суміш на пористому заповнювачі бажано використовувати для формування виробів методом протягування та виточування, що дозволить, за необхідності, збільшити кількість заповнювача та підвищить ефективність виготовлення. Застосування в такій суміші суперпластифікатора дозволить більш ефективно формувати вироби методом відливання. Розчинові суміші на щільних заповнювачах ефективніше використовувати для формування виробів методом відливання. Проте зниження В/Т дозволяє формувати методом протягування і виточування.

 

Література:

1.      Червенко Є.М. Модифікована композиційна гіпсовміщуюча в’яжуча речовина та розчини на її основі. Збірник Будівельні матеріали вироби та санітарна техніка випуск НДІБМВ, 2012. - Вип. 44. - С. 143-153.

2.      Волженский А.В., Стамбулко В,И., Ферронская А.В. Гнпсоцементно-пуццолановые вяжущие, бетоны я изделии. М.: Стройиздат. 1971. 318 с.

3.      Ферронская А.В. Теория и практика применения в строительстве гипсоцементно-пуццолановых вяжущих веществ. Автореф. дис. д-ра техн. наук. М., 1974. 47 с.

4.      Коровяков В.Ф., Сергеев В.К. Новые технологии в производстве стеновых изделий из водостойких гипсовых бетонов. / Материалы II Всероссийского семинара с международным участием "Повышение эффективности производства и применения гипсовых материалов и изделий". М.,Изд-во "ЛМ-ПРИНТ", 2004.



Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info