zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>СІЛЬСЬКИЙ ЗЕЛЕНИЙ І ФЕСТИВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ – ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ ВИВЧЕННЯ РІДНОГО КРАЮ ТА ВИХОВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ

 

Дунаєвська О.Ф., Козловський О.Ю.

Україна, м. Житомир,

Житомирський національний агроекологічний університет

 

В Житомирской области в последнее время развиваются такие виды туризма как сельский зелёный и событийный, в частности, фестивальный. Ярким примером данного вида рекреационной деятельности служит создание центра культуры и искусства «Полесская хата» и организация фестиваля дранников. В данном случае туризм позволяет разнообразить отдых, способствует воспитанию патриотизма, выполняет культурно-познавательную и воспитательную функции.

 

Стан агропромислового сектору економіки, соціальна напруга і демографічна криза – основні чинники, що сприяли розвитку у сільській місцевості діяльності, альтернативній сільському господарству. Одним з видів такої діяльності, що здатна забезпечити певну стабільність і знизити гостроту соціально-економічних проблем села, вважають сільський зелений туризм (СЗТ). Поняття СЗТ запроваджене Спілкою сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні (1996) [1]. Перший законопроект з цього питання було подано на розгляд Верховної Ради України ще у 2000 році. Проект ЗУ «Про сільський зелений туризм» був розглянутий і прийнятий за основу у 2004 році [2]. Оскільки сільський туризм – діяльність сільського населення, пов'язана із сільським середовищем, сільським будинком і заняттям сільським господарством, цей вид туризму, на відміну від масового туризму, не справляє шкідливого впливу на навколишнє середовище: як на природне, так і на культурне довкілля. В той самий час СЗТ робить істотний внесок у регіональний розвиток. Розвиток його вигідний насамперед тому, що використовується вже існуючий житловий фонд і ця галузь не потребує значних інвестиційних витрат.

Історія та багатонаціональний характер населення Житомирської області – багатство, яке може використовуватись в якості туристично-рекреаційного ресурсу. В області регулярно відбуваються різні фестивалі, зокрема: «Лесині джерела» (Новоград-Волинський), «Зорі над Убортю» (Олевськ), «Романівська весна» та ін. Вивчаючи туристично-рекреаційний потенціал Житомирщини, ми не раз згадували й про можливості розвитку етнографічно-фестивального туризму [3 , 4]. Метою цієї роботи є розглянути можливості таких об’єктів туристичного інтересу нашої області, що з’явились протягом останніх років, як «Поліська хата» (с. Городське) та «Фестиваль дерунів» (м. Коростень).

Культурно-мистецький центр «Поліська хата» розташований у Коростишівському р-ні Житомирщини за 50 км від обл. центру. Будівля, відновлена волонтерами, та оздоблена відповідно до кінця ХІХ ст., являє собою типову «довгу хату», характерну для цієї території. Це однорядна забудова погонного типу, яка крім власне житлового приміщення (кімнати), включає комору, сіни та прибудований хлів. Використовується художниками та студентами для роботи на пленері, виставок картин. Тут демонструються й предмети декоративно-ужиткового мистецтва: посуд, вишиванки тощо, проводяться майстер-класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва (писанкарство, вишивка, розпис по склу, витинанка). Проте головною метою є підтримка народних традицій та звичаїв - проведення хліборобських свят: «Юрія – покровителя хліборобів», зажинки, обжинки, свято врожаю, «Покрова». Сукупність цих заходів позиціонується як етнофестиваль «Житичі».

Об’єкт СЗТ сертифіковано (має базову категорію за програмою «УГС») [5, с. 34-46], протягом усього року тут можуть переночувати до шести осіб. Крім того, у с. Городському досліджено поселення трипільської культури та три давньоруських городища – залишки згаданого в літопису під 1257 роком міста Городеска [6]. Мальовничі околиці дають можливість організовувати піші й велосипедні екскурсії, поїздки на возі та санях. Для відпочиваючих є всі можливості для заготівлі екологічної чистої рослинної сировини: лісові ягоди, гриби, лікарські трави; можливе рибальство та відвідування зоокуточка.

З тих півтора десятка фестивалів, які щорічно відбуваються на Житомирщині, мабуть, найсмачнішим є Міжнародний фестиваль дерунів у м. Коростень. Це відносно молодий фестиваль, проте дуже популярний (наприклад, Всеукраїнський літературний фестиваль «Просто так», що теж проходить у цьому місті, вдвічі старший).Фестиваль розпочинається ходою «Слава деруну!» вулицею Грушевського та урочистою частиною у ПКВ ім. М. Островського. У 2008 році тут приготували рекордний дерун вагою 118 кг (розміри – 240 Х 114,5см), а у 2009 було встановлено пам’ятник деруну. Звичайно, головним дійством щороку є конкурс на найсмачніший та найоригінальніший дерун, працюють майстер-класи, у «школі дерунярства» можна записати силу різноманітних рецептів. Проводять конкурси-презентації дерунів, «Дерунярське триборство», «Дерун-ласун» та інші. Крім власне гастрономічних, проводять і конкурси на кращий твір про деруни: вірш, пісню, пародію, плакат, анекдот чи смішну історію, інші веселі змагання: на найкращий відгук-подяку за частування або визначення ласуна, який з’їв найбільшу кількість різних дерунів. Протягом дня відбуваються виступи фольклорних гуртів, концерти творчих колективів, коростенцям і гостям міста пропонується молодіжна розважальна програма, військово-історична реконструкція, продаж виробів народних майстрів, сувенірів, послуги луна-парку та багато інших культурних заходів [7].

Висновки. СЗТ не слід сприймати лише у вузькому розумінні – як відпочинок в агрооселі, бо його зміст може і має бути значно ширшим. Крім суто рекреаційного навантаження він має виконувати ще й культурно-пізнавальну та виховну функції. Насиченість відпочинку в цій сфері сприятимуть програми, які включають краєзнавчі екскурсії та різноманітні атракції, в тому числі й фольклорні, літературні, етнографічні фестивалі. Подієвий, насамперед фестивальний, туризм дає змогу урізноманітнити відпочинок у сільській місцевості, знайомить туристів із традиціями та звичаями українського народу, дозволяє їм долучитись до етнографічної самобутності певних регіонів України. При належній увазі до їх проведення такі події, як етнографічний фестиваль «Житичі» чи «фестивалю дерунів» не лише урізноманітнюють відпочинок туристів, але й сприятимуть вихованню патріотизму.

 

Використані джерела інформації:

1.      hppt://greentour/com.ua

2.      Про сільський зелений туризм: Проект Закону України. – Електронний ресурс // Офіційний сайт Верховної Ради України // www.rada.kiev.ua

3.      Козловский А.Ю. 10 лет празднику песенной поєзии (о Х фестивале авторской песни «Ми-Си-Соль»)/ О.Ю. Козловський //Актуальні проблеми, сучасний стан та перспективи розвитку індустрії туризму в Україні та Польщі: матеріали п’ятої міжнар. наук.-практ. конф., 29-30 верес. 2011 р. /за ред. І.В. Саух. – Житомир: Вид-во ЖФ КІБІТ, 2011. – С. 97-106.

4.      Дунаєвська О.Ф. Фестивальний туризм як новий напрям рекреаційної діяльності на Житомирщині / О.Ф. Дунаєвська, О.Ю. Козловський // Туризм та зближення культур: матеріали п’ятої міжнар. наук.-практ. конф., 3 лист. 2011 р. /Редкол:. В.К. Федорченко (голова). – К.: КУТЕП, 2012.– Ч. 1.– С. 272-277.

5.      Сільський зелений туризм: метод. рекоменд. для господарів садиб / [Васильєв В., Горішевський П., Зінько Ю. та ін.]. – Житомир: Головне управління економіки Житомирської ОДА, 2011. – 84 с.

6.      Історія міст і сіл Української РСР в 26 т.: Житомирська обл. /О.С. Чорнобривцева (голова редколегії тому). – К.: Гол. Ред. УРЕ, Ін-т історії АН УРСР, 1973. – С. 367.

7.      www.reporter.zt.uaПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info