zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДИТЯЧОЇ КНИГИ НА УКРАЇНІ

 

Єфімова М.П.

Україна, м. Луцьк,

Харківська державна академія дизайну і мистецтв

 

В научной статье исследована детская книга Украины на современном этапе развития издательского дизайна и рассматривается перспективы ее развития

 

На сьогодні сформована видавнича інфраструктура в Україні поки що не означає добре структурованого репертуару видань для дітей належної якості – і за змістом, і за формою. Сучасний розвиток технологій та розвиток суспільства сприяв виокремленню дитячої книги як самостійного повноцінного об’єкта дизайну. Сучасна дитяча книжкова промисловість є динамічною системою, яка активно розвивається та пропонує маленькому читачеві безліч художньо-образних рішень з використанням інноваційних технологій. Комп’ютер як інструмент дизайнера дав більш ширші можливості у формоутворенні винахідливої поверхні книжкового розвороту та книжкового простору в цілому. Творчі пошуки у створені художньо-виразної мови із застосуванням цифрових технологій дали змогу розширити можливості читача-глядача в естетичному спілкуванні з книгою, знайти вихід за межі площини сторінки [2].

Послідовність слів «матеріал, технологія, форма» відображає основну тематику експериментальної проектної роботи дизайнера над книгою. Експеримент у книжковій продукції представили співробітники Массачусецького університету. Група вчених на чолі з Лі Бушлі продемонстрували книгу майбутнього. Датчики на сторінках і обкладинці футуристичного видання реагують на дотик та тиснення руки. Українська дитяча книжка не дійшла до такого рівня новітніх технологій.

Прагнення до синтезу всіх можливостей сучасного поліграфічного ринку, велика кількість нових матеріалів визначає характерну рису сучасної дитячої книжки – нові конструктивні рішення книжкової форми. Таким чином, розвиток дитячої книги йде у напрямку збагачення ігровими технологіями завдяки використанню нових для поліграфії матеріалів.

На сучасному етапі розвитку дизайну дитячої книги в Україні є спроби пошуку концептуальних рішень, що містять національні ознаки. Зараз у дитячій книзі переважають стандартні зображення. Таке вирішення не передбачає виявлення змісту, який сягає національного менталітету. А формування національних ознак неможливе без комплексного поєднання освіти, практики та традиції [1].

Зокрема чіткі національні патріотичні позиції та народні мотиви використовує у своїй практиці видавництво дитячої книжки «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яке сьогодні виходить на світову арену. Російські конкуренти (видавництво «Азбука») помітили видання «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», виявивши бажання продавати його книги в Росії. У 1995 р. видавництво продало американському видавничому гігантові Alfred A. Knopf права на книжку «Котик та Півник». Це була перша в історії незалежної України книжка, яку придбало видавництво зі світовим ім’ям. У 2005 році англійське видавництво Templar видало казку Г.К.Андерсена «Снігова королева» в інтерпретації «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», яка стала лідером продажу. В Англії було продано понад 30 тис. примірників цієї книги. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» утверджує новий імідж українського продукту у світі [4].

Проте переглядаючи сторінки сучасної друкованої продукції, на жаль, нерідко доводиться також констатувати її часткову недосконалість. В одних виданнях не вибудувана тематична структура, в інших - бракує гармонії тематичних та ілюстративних компонентів, певного макетувального плану. Головною причиною цих прорахунків та інших суттєвих помилок є відсутність або недостатньо досконала концепція друкованого продукту.

Концепція видання визначає структуру видання, його інформаційне наповнення та естетичний вигляд. Створити концепцію - означає спроектувати майбутнє видання. Завдання дизайнера, що проектує книгу, знайти і обґрунтувати її параметри як за типологічними ознаками, так і за оформленням - художнім, технічним, форматом, обкладинкою.

Сучасним видавництвам дитячої літератури потрібне нове мислення, здатність долати стереотипи, шукати оригінальні форми і вирішення. Адже сьогодні книжковій традиції доводиться постійно конкурувати з телебаченням, відео, комп'ютером - атрибутами аудіовізуальної культури.

Підготовка до видання творів дитячої літератури є одним з найскладніших напрямів видавничої діяльності [3]. Для професійної оцінки авторських оригіналів, для моделювання майбутнього видання видавцеві-дизайнеру, окрім загальних критеріїв і методик, необхідно вміти чітко розробити вдалу концепцію видання, використовуючи оригінальні методи й підходи, креативне бачення майбутньої книги.

Сучасне дитяче книговидання в Україні має ряд проблем, які необхідно подолати. Йдеться, насамперед, про художньо-технічне рішення дитячих видань, стереотипні способи верстання, макетування, а також актуальною є проблема відсутності нових конструктивних ідей, принципових змін у матеріальній конструкції дитячої книжки та її елементів тощо.

Погане знання читацької аудиторії призводить до незадоволеного попиту, продукування «слабкої» у виховному, пізнавально-навчальному та естетичному плані, малоефективної, а то й непотрібної книжкової продукції.

Під час підготовки цього дослідження було виявлено, що на сьогодні дизайн дитячої книги в Україні потребує якісно нового підходу до формування цікавого конструктивного рішення, необхідно переглянути існуючі традиції підготовки видання, оскільки існує ряд суперечностей, які спричиняють виникнення суттєвих помилок під час розробки концепції видання та її подальшого редакційно-видавничого втілення.

Сучасний книжковий ринок України активно поповнюється всіма видами літератури, проте дитячої літератури постачається дуже мало, оскільки в Україні мала кількість видавництв, що спеціалізується на випуску дитячої літератури, причому майже вся книжкова продукція для дітей потребує більш ретельного і якісного опрацювання.

 

Список використаної літератури:

1.      Бурдонос Л. Еволюція і сучасний стан видання літератури для дітей та юнацтва в Україні періоду незалежності / Людмила Бурдонос // Вісн. Кн. палати. – 1999. – № 12. – С. 8–10.

2.      Грисюк М.П. Дитяча книга Західної України: видавництва, особливості, сучасний стан // Вісник ХДАДМ. – Харків, 2011. – № 3. – С. 27–30.

3.      Ісаєвич Я. Українське книговидання: Витоки, розвиток, проблеми / Я.Ісаєвич. – Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/UKR.

4.      Материалы сайта: http://pda.watta.ru/novosti/detskaya_kniga_buduschego.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info