zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ ЯК СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ПРАЦІВНИКА ОВС УКРАЇНИ

 

Петрова Я.О.

України, м. Харків, Харківський національний

університет внутрішніх справ

 

В данной статье освещается роль физической культуры и спорта в профессионально-служебной деятельности работников органов внутренних дел Украины, раскрывается их значение для всестороннего и гармоничного развития будущего работника ОВД.

 

Формування морально досконалої, всебічно та гармонійно розвинутої особистості було і залишається одним з основних напрямів виховання громадян України, представників різних професій. Разом з тим в суспільстві є професії для представників яких культурне виховання має особливе значення. До їх числа належать й працівники правоохоронних органів. Об’єктивною основою органічного взаємозв’язку фізичного виховання з іншими видами виховання є єдність фізичного і духовного розвитку людини, а також закономірності організації всієї суспільної системи виховання.

Систематичні заняття фізичною культурою та спортом формують у майбутнього працівника ОВС України такі якості як рішучість, наполегливість, високий рівень самовладання. В результаті довгих і раціонально побудованих занять фізичною культурою та спортом працівник ОВС відчуває себе фізично сильним, бадьорим, здатним на енергійні, швидкі дії. Його рухи становляться більш правильними та свідомими.

Все це викликає позитивні емоції, прилив сил і бадьористі. Як правило, фізично сильному, всебічно розвиненому працівнику ОВС працюється краще, в нього більше сил і бажання працювати.

Фізична культура та спорт в системі МВС це не тільки рекорди, вимпели, грамоти і різноманітні призи, але й реальне підвищення професійно значущих якостей та зменшення випадків травматизму при необхідності ефективного обеззброєння правопорушників. Фізична та розумова праця активно впливає на естетичний розвиток майбутніх працівників ОВС. Під час різноманітних спортивних змагань формується дух колективізму, гармонія рухів у тих хто займається спортом, будується воля до перемоги.

У спортивній діяльності курсантів вищих навчальних закладів системи МВС приваблює висока емоційність, широкі можливості для застосування творчих сил, проявів самостійності та ініціативності. Не зважаючи на величезні перевантаження і затрати фізичної та психічної енергії саме регулярні заняття професійними видами спорту сприяє найбільш оптимальній релаксації організму працівника ОВС с наступною мобілізацією внутрішніх резервів психіки для досягнення високих результатів у професійно-службової діяльності.

Вказане вище повною мірою стосується також і спортивних досягнень майбутніх працівників ОВС України. Як відомо, в процесі зайняття спортом проявляються, вдосконалюються найкращі фізичні, моральні та духовні риси особистості.

Взірцем фізичної культури та спорту є змагання, де відкриваються з найкращого боку всі якості гармонійно розвиненої особистості - це і вміння шанобливо відноситися до суперників, це і не втратити своє обличчя при поразці, це і вибудувати раціональний шлях до перемоги, це і мобілізуватися у важку хвилину та проявити зверх-зусилля для досягнення перемоги в двобою. Все це ефективно виховується в період проведення змагань і вкрай необхідно майбутньому працівнику ОВС для успішного вирішення професійно-службових завдань.

Згідно відповідним наказам в системі МВС проводяться різноманітні змагання з професійно-важливих видів спорту. У спартакіаді в Харківському національному університеті внутрішніх справ проводяться такі змагання серед курсантів, а саме: з міні - футболу, баскетболу, легкоатлетичному кросу, прикладної стрільбі, настільного тенісу, боротьбі самбо, рукопашного бою, військового багатоборства, волейболу, гирьового спорту та шахів тощо.

Також проводяться спортивні свята, які присвячені«Дню Перемоги», «Дню міліції», змагання на першість ХНУВС з волейболу. Курсанти беруть участь у спартакіаді Харківської обласної організації ФСТ «Динамо», де змагаються з волейболу, міні футболу, прикладної стрільбі, офіцерського триборства, легкоатлетичного кросу, боротьбі самбо, рукопашного бою, настільного тенісу, шахів та поліатлону.

Крім цього проводяться Чемпіонати України серед вищих навчальних закладів, куди входять: гирьовий спорт, боротьба самбо, легкоатлетичний крос, офіцерське триборство, прикладна стрільба. Кращі курсанти беруть участь у відкритих чемпіонатах МВС – ЦСКМ України з олімпійських видів спорту, а саме: дзюдо, міні-футбол, волейбол, настільний теніс, плавання, тріатлон, футбол; у міжнародних фізкультурно-спортивних заходах і змаганнях - в Чемпіонаті Світу з боротьби самбо, Чемпіонаті Світу та Європи з тайського боксу «Муей-Тай», Чемпіонату Світу та Європи з дзюдо, Чемпіонату Світу з міні-футболу серед поліцейських, Чемпіонату Європи с баскетболу серед поліцейських.

Решта курсантів змагаються в період спортивно-масових заходів під час самостійної підготовки, де поліпшують свої фізичні якості за допомогою викладачів кафедри спеціальної фізичної підготовки ХНУВС.

Фізична підготовленість та високий рівень фізичної культури є важливою складовою загальної культури майбутнього працівника ОВС. Для курсантів активна участь у змаганнях, а також різноманітних спортивних іграх, які дуже часто проходять в часи самостійної підготовки, тісно взаємозв’язана з високим емоційним настроєм, насиченим виконанням різноманітних рухів, гостротою гральних моментів, вмінням швидко прийняти рішення в складних ситуаціях, відчуттям самовпевненості.

Це безумовно збагачує емоційне життя курсантів, придає особу гостроту вираження почуттів, формує твердість духу і волю. Практично цей є той самий набір ведучих рис характеру особистості, які формуються під час зайняття фізичною культурою та спортом, представляють собою сутність гармонійного розвитку майбутнього працівника ОВС. Саме тому він повинен придавати рівню своєї фізичної підготовленості та його підняттю постійну увагу. Це допоможе йому підтримувати фізичну форму протягом всього терміну служби в ОВС.

Вищевказане неможливе без дисциплінованого підходу до вирішення цього завдання. Як відомо, дисципліна є важливою умовою досягнення будь-якої мети в подальшій роботі. Лише відповідальне ставлення до себе і наполегливе послідовне виконання професійних обов’язків, даної кількості фізичних вправ, прийомів тощо, гарантує підтримання постійної фізичної форми, необхідної для подальшої успішної роботи.

Підсумовуючи вказане, ми можемо зробити наступні висновки. Фізична культура є важливою частиною та водночас ефективним засобом підвищення загального рівня культури людства. Формування особистості майбутнього працівника міліції відбувається на основі всіх аспектів виховання, а саме: морального, фізичного, розумового, трудового, естетичного, що є невід’ємною частиною духовного розвитку людини, а й відповідно й культурного.

 

Список літератури:

1.      Суптель Ж.О., Шаповалов К.П. Фізична культура – фактор гармонійного розвитку особи. - К.: Т-во «Знання» УРСР, 1982. – 48с.

2.      Щеулов И.В. Физическое совершенство – духовное богатство.- Киев: ПолитиздатУкраины, 1982. – 125с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info