zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ В СУЧАСНІЙ РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ

 

Пруднікова Н.Д., Первая Н.В.,

Шевченко К.Л., Остапчук І.П.

Україна, м. Київ,

Київський національний університет технологій та дизайну

 

Профілактична дія рефлексотерапії спрямована, передусім, на підвищення стійкості організму та активацію захисних механізмів людини. Багато років позитивні можливості акупунктури використовують вчені та студенти КНУТД. Вони створюють акупресурні вироби, які застосовуються для профілактики та реабілітації. Проведені дослідження свідчать про покращення показників функціонального стану і працездатності людини та зниження гостроти симптомів гіподинамії. Це підтверджує можливість використання рефлексотерапії для антиейджингу.

 

Рефлексотерапія (акупунктура), один з найбільш старовинних лікувальних методів, який має тривалу і цікаву історію. Вона зародилася в Китаї більше 5 тис. років тому, голковколювання (чжень) і припікання (цзю) поширилося на навколишні країни Сходу, де вони активно використовувалися в практиці народної медицини. Очевидно, лікувальний ефект впливу на точки шкірних покровів тіла був виявлений випадково в процесі неперервного розвитку людини. Протягом багатьох століть емпірично розроблялися прийоми голкотерапії, уточнювалася локалізація активних точок шкіри, меридіанного зв’язку, визначалося функціональне значення різних точок і ефективність впливу на певні точки в різних поєднаннях. У результаті була вироблена струнка система діагностики, профілактики та реабілітації, що не втратила свого значення до теперішнього часу.

Так, сучасне суспільство продовжує стикатися із проблемами зростання захворюваності, викликаними гіподинамією, техногенними, інформаційними і психосоціальними навантаженнями. Методи профілактики і лікування, засновані на принципах Традиційної китайської медицини (ТКМ) вдало доповнюють або виявляються альтернативою сучасним методам і набувають все більшої популярності.

В даний час ТКМ є унікальною медичною системою із специфічними методами діагностики і профілактики хвороб. Методи ТКМ привертають підвищену увагу вчених і практичних лікарів у всьому світі. Особливу популярність ТКМ набула в останніх 50 років серед пацієнтів страждаючих хронічними недугами і «хворобами цивілізації».

В центрі уваги ТКМ перебуває не хвороба, а організм людини і його органічний зв'язок з природою [1].

Обставини, що історично склалися, на початку 20-го століття сприяли тому, що методи акупунктури почали вважати за різновид лікування фізичними чинниками - фізіотерапії, і отримали узагальнювальну назву «рефлексотерапія» (РТ). Це було наслідком популярної у той час наукової парадигми, що пояснювала всі фізіологічні процеси з позицій рефлекторної теорії.

Профілактична дія РТ спрямована, передусім, на підвищення стійкості організму і активацію захисних механізмів. Тому, методи РТ не володіють побічними діями і не спричиняють ускладнень.

Застосування методів РТ практично у всіх розділах клінічної медицини, а також дослідження проблем діагностики функціонального стану організму по деяких параметрах акупунктурних точок привернули увага не тільки медиків, але і біологів, фізіологів, інженерів. Для дії на акупунктурні точки почали використовувати електричні струми, ультразвук, мікрохвильове і лазерне випромінювання.

Однак, як підтверджують результати проведених досліджень, джерелом власного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) матеріалів є теплові електричні флуктуації (тепловий шум), які є наслідком хаотичного (броунівського) руху носіїв електричного заряду (електронів, іонів або дірок у напівпровідниках). У зрівноваженій системі, де відсутні необоротні процеси, носії заряду знаходяться в тепловій рівновазі з молекулами речовини. Але броунівській рух носіїв заряду викликає флуктуації їх рівноважного розподілу по об’єму матеріалу або виробу й обумовлює появу незбалансованих зарядів. Останні створюють різницю потенціалів і струм, який вирівнює цю різницю. У діелектричних матеріалах з малою кількістю вільних електронів тепловий шум, що обумовлений в основному появою термозбуджених поляризованих молекул, утворюють флуктуючі диполі [2].

Середній квадрат флуктуючої напруги на ділянці матеріалу з опором  визначається формулою Найквиста:

 ,                                                   (1)

де  - постійна Больцмана, ;  - термодинамічна температура, ;  - смуга частот, всередині якої виміряються флуктуації напруги, Гц.

Спектральна щільність квадрату флуктуючої напруги, тобто розподіл енергії по частоті, не залежить від частоти  в широкому діапазоні частот та описується співвідношенням

 ,                                                       (2)

де  - еквівалентний опір, що включає діелектричні втрати в матеріалі.

Оскільки , такий шум є широкосмуговим і «білим».

В області надвисоких частот (НВЧ) спектральна щільність теплового шуму злежить від частоти та описується узагальненою формулою Найквиста:

,                                                (3)

де  - постійна Планка, ;  - активна складова повного опору .

Очевидно, що  починає зменшуватися, коли . Практично можна вважати тепловий шум «білим», якщо при температурі 293 смуга частот обмежена частотами менше  Гц [3].

Теплові електричні флуктуації в матеріалі і породжують радіотеплове ЕМВ в широкому діапазоні частот. При цьому електромагнітне поле, створюване зарядами, що рухаються у речовині, у свою чергу впливає на ці заряди. У результаті створюється рівноважне ЕМВ, інтенсивність якого пропорційна термодинамічній температурі матеріалу.

Біологічні об'єкти разом з рівноважним радіотепловим випромінюванням володіють і нерівноважним електромагнітним випромінюванням, пов'язаним з електрофізіологічними процесами в клітках живого організму [4]. Проте малий рівень випромінювання (спектральна щільність потужності випромінювання близько 10-22…10-21 ) обумовлює великі технічні труднощі у вимірюванні інтенсивності ВВЧ випромінювання від БАТ (біологічно активна точка), яке по рівню менше рівня власних шумів вимірювальної апаратури. Добрі результати дозволяють отримати радіометри, в яких використовується модуляційний метод прийому і перетворення слабких радіосигналів [5].

Завдяки комутаційній модуляції сигналу, що приймається мініатюрною антеною і сигналу від еквівалента антени, з аддитивної суміші шумового інформаційного сигналу БАТ і власних шумів рідіометра виділяється напруга такою, що низькочастотною огинає, яке після синхронного детектування і усереднювання може вимірюватися стандартним вольтметром. Це дозволяє кількісно оцінювати рівень ЕМВ біологічних об’єктів, які використовуються в засобах сучасної рефлексотерапії.

Всі види впливу на біологічно активні точки організму, крім шиацу, вимагають спеціальної медичної освіти на одержання якої ідуть роки, а то й десятиліття. І тільки метод шиацу при виконанні найпростіших правил може бути використаний без шкоди для здоров’я. Масаж шиацу допомагає людині успішно розслаблятися і забезпечує поступову релаксацію організму.

Багато років позитивні можливості шиацу використовують вчені та студенти КНУТД. Вони створюють акупресурні вироби які широко застосовуються для профілактики та реабілітації.

Так, подушка для сидіння (рисунок 1) рекомендується як профілактичний засіб від геморою та простатиту, що виникають в результаті сидячого та малорухливого способу життя. Подушка оснащена жорсткими перемичками 1, які розміщені між секціями упаковки 2 і придають їй об’ємну форму за рахунок наповнювача 3 з каштанів або жолудів та створюють поверхню, яка забезпечує енергійне розтирання крижового відділу хребта навіть при незначних рухах тіла. Така конструкція забезпечує покращення циркуляції крові, попереджає появі набряків та розширення вен, дає можливість вільно циркулювати потокам повітря, які забезпечують активний тепломасоперенос.

 

 

Рис. 1 Графічне зображення та фото подушки для сидіння

 

Акупресурні устілки (рисунок 2) забезпечують стимулювання біологічно активних точок стопи людини і створюють підвищену ступінь комфортності. Такі устілки складаються з двох шарів матеріалу – верхнього та нижнього, з’єднаних між собою по контуру. Між шарами матеріалу розташовані виступоутворюючі елементи, наприклад, кісточки плодових рослин, переважно кизилу, що попередньо фіксуються для забезпечення технологічності складання устілки. Між виступоутворюючими елементами і шарами матеріалу утворюються повітряні канали, в яких знаходиться ароматизуючи та/або дезінфікуюча речовина. Верхній шар устілки виконано з натуральної шкіри, нижній шар – з текстильного матеріалу або штучної шкіри, або обидва шари виконані з натуральної шкіри чи текстильного матеріалу.

 


Рис. 2 Графічне зображення та фото акупресурної устілки

 

Після використання акупресурних устілок вивчалася динаміка комфорту і самопочуття, яка оцінювалася за шкалою САН (самопочуття, активність, настрій). Паралельно проводилося дослідження повністю відповідне фоновому з аналізом динаміки та суб'єктивна оцінка застосування устілок за 5-бальною шкалою.

У результаті пілотних обстежень чоловіків і жінок, які використовували устілки виявлено функціональне поліпшення самопочуття і суттєве підвищення працездатності.

 

Таблиця

Виразність функціональних змін у обстежених в результаті використання устілок за шкалою САН

Функціональні

прояви втоми

Виразність функціональних змін в балах

(M ± m)

Чоловіки (n = 20)

жінки (n = 22)

Самопочуття

1,9±0,2 /3,0±0,2

2,5±0,6 /3,5±0,4

Активність

2, 2±0,4 /3,9±0,2

2, 2±0,6 /3,3±0,2

Настрій

2, 95±0,5 /3,9±0,4

1, 8±0,3 /2,9±0,5

 

Крім того, всі обстежені відмітили зниження симптомів гіподинамії і застійних явищ у нижній частині нижніх кінцівок.

Проведені дослідження лабораторії професійно-трудової реабілітації свідчать про те, що застосування акупресурних устілок має оздоровчо-профілактичний ефект на організм людини в цілому. Це виявляється в покращенні показників функціонального стану і працездатності та зниженні гостроти симптомів гіподинамії.

 

Список літератури:

1.    Мачерет Є.Л., Коркушко А.О.,«Рефлексотерапия в Украине» (Украина, Киев) http://uarma.com/expert/refleksoterapiya-v-ukraine

1.    Ван-дер-Зил А. Шум. Источники, описание, измерение/ Пер. с англ. – М.: Сов. радио, 1973. – 167 с.

1.    Саватеев А.В. Шумовая термометрия. – Л.: Энергоатомиздат. Ленинградськое отделение. 1987. – 132 с.

1.    Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф., Манойлов В.Ф., Куценко В.П., Гимпилевич Ю.Б. Микроволновая радиометрия физических и биологических объектов. – Житомир: изд-во «Волынь», 2003. – 408 с.

1.    Ситько С.П., Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф. Аппаратурное обеспечение современных технологий квантовой медицины. – Киев: ФАДА, ЛТД. – 1999. – 199 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info