zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСНОВНІ СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ ПРОЕКТУ ПРОГРАМИ ЖАНА МОНЕ В ЧДУ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ

 

Багмет М.О., Ляпіна Л.А., Гуцалова М.В.

Україна, м. Миколаїв,

Чорноморський державний університет імені Петра Могили

 

В статье раскрываются основные направления деятельности учебно-научного Центра по европейской и евроатлантической интеграции Украины и кафедры Жана Моне, действующих в Черноморском государственном университете имени Петра Могилы. Успешные наработки научно-преподавательского состава университета содействовали победе у 2012 г. от Украины по программе Жана Моне.

 

З жовтня 2006 р. в Чорноморському державному університеті імені Петра Могили за погодженням із Міністерством освіти і науки України діє навчально-науковий Центр з європейської та євроатлантичної інтеграції України, який є членом Громадської ліги Україна-НАТО.

За цей період представниками Центру була розроблена програма інформаційно-просвітницьких заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для провадження в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах Миколаївської області, яка включає такі напрями:

·         проведення серії семінарів для директорів шкіл району і викладачів суспільних дисциплін з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;

·         започаткування лекторіїв з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, запрошення для виступів перед населенням районів представників Центру ЧДУ імені Петра Могили, експертів, науковців тощо;

·         організація учнівських конкурсів на краще представлення переваг України в разі вступу до європейських та євроатлантичних структур;

·         формування у школах районів молодіжних клубів «Я – європеєць», з метою об’єднання проєвропейськи налаштованої української молоді;

·         проведення молодіжних ігор на тему: «Чому я «за» або «проти» НАТО/ЄС»;

·         відкриття в бібліотеках районів інформаційних стендів для інформування населення про сучасну концепцію світової та європейської інтеграції;

·         формування у шкільних бібліотеках добірок книжок, журналів, інших матеріалів із питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У ході реалізації вказаної програми було проведено декілька десятків тренінгів для школярів в усіх містах та ряді районних центрів Миколаївщини.

Активістами Центру розроблялися тексти анкет для проведення соціологічних та експертних моніторингів серед громадян у багатьох населених пунктах Миколаївської області неодноразово здійснювалися моніторинги громадської думки населення Миколаївщини щодо вступу України до НАТО/ЄС. Результати досліджень викладались у виданнях, зокрема у брошурі під назвою «Аналіз соціологічних досліджень з інтеграційних проблем на Миколаївщині».

Крім того, членами Центру було успішно виконано на замовлення Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України науково-технічне завдання по темі: «Реалізація інформаційно-просвітницьких заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в Миколаївській області».

Нині для МОН України готується новий запит проекту на тему: «Наукове забезпечення впровадження європейських соціальних стандартів у південному регіоні України».

До інших результатів діяльності Центру можна вказати на: налагодження випусків «Вісника Навчально-наукового центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України» як додатка до студентської газети ЧДУ імені Петра Могили; проведення конкурсів малюнків для учнів 1-7 класів та конкурсів есе для учнів 8-11 класів з інтеграційних проблем; розроблення методики викладання для учнівської молоді курсу з євроінтеграції в Миколаївській економічній молодіжній академії, яка була схвалена у грудні 2006 р. у Львові на підсумковій конференції «Фабрика мультиплікаторів – лідерів європейської освіти»; організацію проведення літніх практик з євроінтеграції для миколаївських десятикласників, досвід яких був оприлюднений в м. Славську під час тренінгу «Управління європейськими молодіжними проектами»; налагодження співпраці з Європейською комісією щодо реалізації проекту «Інформаційні дні ЄС у школах України».

Представники Центру координували участь 2-х команд у Міжнародному конкурсі «Аліанте - Україна» на тему: «Чи обізнані Ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО/ЄС». Обидві команди стали переможцями І етапу і потрапили до фіналу, який відбувся у м. Севастополі. Одна з двох команд у складі першокурсників факультету політичних наук, спеціальності «міжнародні відносини» вийшла переможцем у фіналі, отримавши відповідні сертифікати, почесні грамоти Міністерства закордонних справ України, де зазначається висока обізнаність цих студенток з питань міжнародної безпеки. Крім того, переможці конкурсу отримали безкоштовну можливість у серпні 2007 року відвідати 7 країн-членів ЄС та побувати в Брюсселі.

Варто згадати і про те, що заступник директора Навчально-наукового центру з європейської інтеграції Дмитро Міхель організував участь в організації навчально-ознайомчого візиту викладачів та студентів ЧДУ імені Петра Могили до штаб-квартири Ради Європи за наступним маршрутом: Миколаїв – Краків – Злоторія – Баден-Баден – Страсбург – Париж – Брюссель –Роттердам – Гаага – Берлін – Миколаїв. Поїздка субсидірувалась ЧДУ імені Петра Могили і була здійснена з 15 по 25 квітня 2011 року за ініціативи Делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, за підтримки Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні при Президентові України та Центру міжнародного співробітництва в рамках Європейського тижня місцевої демократії.

Крім того, на базі ЧДУ імені Петра Могили неодноразово були організовані:

·         4-10 лютого 2007 р. інформаційний день на тему: «Європейська та євроатлантична інтеграція України: проблеми та шляхи їх вирішення».

·         5-7 червня 2008 р. інтерактивний семінар на тему: «Шляхи посилення інформування громадян з проблем євроатлантичної інтеграції України: досвід та співпраця неурядових організацій і аналітичних центрів» (м. Ялта, Крим).

·         17 жовтня 2008 року інтерактивний семінар на тему: «Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір (на прикладі Миколаївської області)».

·         17-18 вересня 2009 року науково-практичну конференція “Інтеграційні процеси країн Чорноморсько-Балтійського регіону”.

·         21 жовтня 2009 року науково-практичну конференція “Соціокультурний розвиток Причорноморського регіону: європейський контекст”.

·         круглий стіл “Україна та ЄС: від партнерства до асоціації”, який відбувся 2 червня 2011 р. в ЧДУ імені Петра Могили.

·         24 вересня 2011 р. зустріч студентів, аспірантів та викладачів з представниками Фонду Конрада Аденауера і Фонду Роберта Боша, які у співпраці з Польською Фундацією Роберта Шумана та Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва реалізують проект “Європа у валізі”, покликаний налагодити німецько-польсько-український діалог щодо європейського майбутнього України.

·         18-19 жовтня 2012 р. VI Конгрес Української асоціації європейських студій на тему: «Сучасні методики викладання і дослідження європейських студій: міжнародний та український досвід».

За наслідками цих та інших заходів представники Навчально-наукового центру з європейської інтеграції України Чорноморського державного університету імені Петра Могили щорічно публікують різнопланові публікації з питань інтеграції.

Варто зазначити, що члени Центру брали участь у різних семінарах, міжнародних конференціях, круглих столах, які відбувалися не тільки в ЧДУ імені Петра Могили, а й у різних організаціях Миколаєва та містах України, зокрема:

·         Інтерактивному семінарі „Європейська інтеграція: очікування українців”, який пройшов 27 квітня 2010 року в приміщенні та за ініціативи Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова»;

·         Міжнародній конференції на тему: “Україна в процесі євроатлантичної інтеграції”, яка відбулася 13-14 травня 2010 року в місті Одеса;

·         Міжнародній конференції “Південь України в процесі європейської інтеграції”. Дата проведення: 19 травня 2010 року (м. Одеса);

·         Конференції молодих учених і студентів “Геополітичний простір і Україна: уроки історії та сучасність”, за результатами якої у 2010 році було надруковане видання – молодіжний науковий журнал “Студентські наукові студії”, в якому опубліковано 18 статей з міжнародних проблем;

·         Круглому столі Ціннісні орієнтири розвитку держави та особистості”, який пройшов 1 липня 2010 року за ініціативою Центру європейської інформації в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова;

·         Регіональному семінарі “Східне партнерство – новий формат взаємовідносин між Україною та ЄС”, який пройшов 12 вересня 2010 року в м. Миколаєві за ініціативи Представництва Фонду Ф. Еберта в Україні та Білорусії разом із Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Європейська молодь України”;

·         VI Всеукраїнській науково-практичній міждисциплінарній конференції, присвяченій Дню Європи в Україні, яка була проведена у м. Херсон, 17 травня 2011 році;

·         IV Міжнародній науково-практичній конференції “Україна європейська: сучасні тенденції і перспективи”, яка відбулась у Європейському університеті м. Чернігів, 11 липня 2011 році;

·         Круглому столі на тему: “Вплив вступу країн – колишніх республік СРСР (Балтії) до ЄС на економічний і соціальний розвиток на регіональному рівні”, який відбувся у м. Миколаїв, 22 вересня 2011 році;

·         Відеозустрічі із головою Секретаріату Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС Любов’ю Акуленко на тему “Україна – ЄС: кроки назустріч”, яка була організована 15 грудня 2011 року в м. Миколаїв у приміщенні Центру європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова.;

·         Міжнародному круїзі у липні 2012 року під назвою «Балтійські друзі» із відвідуванням парламентів, державних установ та громадських організацій у Литві, Латвії та Швеції.

Щорічно представники Центру не тільки пишуть статті, монографії, навчальні посібники, методичні розробки, довідники та інші матеріали, які присвячені інтеграційним процесам, а такі аспіранти як Тетяна Жолонко, Юлія Подаєнко, Юліана Палагнюк, Світлана Матяж, Анна Соловйова, Володимир Шатун, Анастасія Хміль та інші почали готувати до захисту і ставали кандидатами історичних, політичних наук та дипломованими науковцями з державного управління.

У травні 2011 року підчас проведення Днів Європи в Миколаївській області в урочистій обстановці було проголошено створення спеціалізованої кафедри Жана Моне. До речі, наказ про створення кафедри і призначення завідувачем кандидата політичних наук, докторанта Юліану Палагнюк був зачитаний у присутності Голови Представництв Європейської співдружності в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри та представників 11 посольств країн ЄС. Ця зустріч була організована у стінах ЧДУ імені Петра Могили.

У Положенні про Кафедру програми Жана Моне, схваленому Вченою радою та затвердженому ректором ЧДУ імені Петра Могили, зазначено:

1.      Метою діяльності кафедри є здійснення заходів щодо забезпечення потреб органів державної влади та місцевого самоврядування у сприянні поширенню об’єктивної інформації щодо ролі європейської інтеграції в сучасному світі.

2.      Напрями роботи кафедри включають такі пункти:

·         організація й науково-методичне забезпечення навчання учнівської та студентської молоді, інших верств населення та, зокрема, державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань міжнародних відносин та державного управління у сфері європейської інтеграції;

·         проведення й координація наукових досліджень із проблем європейської інтеграції України;

·         розвиток існуючих міжнародних зв’язків та налагодження співробітництва з університетами й науковими установами європейських держав з євроінтеграційних питань;

·         інформування органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ щодо результатів наукових досліджень Кафедри.

Серед основних завдань кафедри стали:

·         організація комплексу навчальних заходів щодо професійного навчання фахівців із міжнародних відносин, політичних наук та державного управління у сфері європейської інтеграції України;

·         формування сучасної навчально-методичної бази для поширення об’єктивної інформації про Європейський Союз;

·         здійснення наукового забезпечення навчального процесу з питань європейської інтеграції та міжнародних відносин;

·         проведення наукових досліджень у регіоні з актуальних проблем європейської інтеграції України;

·         надання органами державної влади та місцевого самоврядування методичних, інформаційних і консультативних послуг у сфері європейської інтеграції України;

·         здійснення інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади та місцевого самоврядування за результатами проведених досліджень і навчання;

·         проведення експертно-консультативної роботи в межах визначених завдань;

·         створення та ведення бази експертів із питань європейської інтеграції України;

·         організація наукових, науково-практичних та навчально-методичних комунікативних заходів із питань європейської інтеграції України.

Важливим напрямком в діяльності колективу кафедри Жана Моне стало залучення викладачів і студентів факультету соціології щодо вивчення громадської думки в регіоні відносно євроінтеграційних процесів.

Цікавим був останній результат соціологічного моніторингу, який був здійснений у грудні 2012 році – січні 2013 році. Він надав можливість зробити наступні висновки.

По-перше, більш половини мешканців Миколаївського регіону зазначають, що країна повинна прагнути вступити до ЄС, але сьогодні тільки незначна кількість опитаних підтримує таку ідею. До того ж, значна частина населення Миколаївщини має середній або взагалі низький рівень обізнаності щодо діяльності Європейського Союзу.

По-друге, доцільно розширити в регіоні інформаційно-дискусійну кампанію з питань євроінтеграційних процесів України як між політичною елітою, так і територіальною громадою.

По-третє, соціологічні опитування необхідно розглядати не як кінцевий результат, а як важливу складову програми інформування населення щодо ЄС і інструмент, що допомагає і вказує напрями можливих корегувань в інформаційно-просвітницькій політиці держави.

По-четверте, необхідно відбудовувати узагальнюючі, багатофакторні моделі опитувань, що відображають зв’язки між різними параметрами (наприклад, між суспільною думкою про зовнішню політику та ціннісними орієнтаціями) і дозволяють не тільки зрозуміти та описати процеси, а й робити короткострокові прогнози їхнього розвитку.

Відрадно відзначити, що у 2012 р. проект новоствореної кафедри програми Жана Моне ЧДУ імені Петра Могили вийшов переможцем у Брюсселі за напрямом інформаційної та дослідницької діяльності по темі: «Європейська інтеграція: впровадження європейських стандартів та принципів в Україні».

Сьогодні уже відбулися ряд заходів по даному проекту. Серед яких оригінальністю відзначався студентський Круглий стіл на тему: «Молодь півдня України про європейську інтеграцію: історія та сучасність», а також обмін досвідом із представниками Херсонського інституту економіки та права, які також стали у 2012 р. переможцями конкурсу за програмою Жана Моне.

Нині ведеться підготовка до проведення у м. Ялта (Автономна Республіка Крим) науково-практичної конференції на тему: «Європейська інтеграція: впровадження європейських норм та принципів в Україні». Планується на даному заході виступи зарубіжних науковців, інформація керівників євроінтеграційних Центрів із різних університетів та інших навчальних закладів України, а також ознайомлення із здобутками членів навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України та кафедри програми Жана Моне по виконанню проекту з питань євроінтеграційної інформаційної та дослідницької діяльності.

 

Список джерел та літератури:

1.      Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» // Відомості Верховної Ради України. – 2010.- № 40. – С. 527-533.

2.      Олександрів С., Пасова Т. Об’єднатися навколо ідеї європейської інтеграції // Голос України. – 2013. – 23 лютого.

3.      Багмет М.О. Викладання і дослідження європейських студій –головне завдання кафедри програми Жана Моне // Наукові праці: науково-методичний журнал. Вип. 192. Т. 204. – Політологія. – Миколаїв. – Вид – во ЧДУ ім.. Петра Могили. – 2012. – С. 133-135.

4.      Громадська думка про європейські процеси в Україні. (Відповідальні за випуск Багмет М.О., Ляпіна Л.А.). – Миколаїв, ЧДУ імені Петра Могили. – 2013. – 35 с.

5.      Вісник Центру європейської та світової інтеграції ЧДУ імені Петра Могили. – 2011. – 13 травня.

6.      Вісник Центру європейської інтеграції та кафедри програми Жана Моне ЧДУ імені Петра Могили. – 2012. – 25 грудня.

7.      Програма інтерактивного семінару на тему: «Напрями та ресурси впровадження європейських стандартів і принципів в Україні». – Миколаїв. – ЧДУ імені Петра Могили. – 2012. – 9 с.

8.      Програма Студентського круглого столу «Молодь півдня України про європейську інтеграцію: історія та сучасність». – Миколаїв. – Вид-во ЧДУ імені Петра Могили. – 2013. – 12 с.

9.      Сайт проекту програми Жана Моне ЧДУ імені Петра Могили // http://www.chdu.edu.ua/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info