zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>3D-РИСУНКИ У СУЧАСНІЙ ПРОЕКТНІЙ КУЛЬТУРІ

 

Бацюсь І.В.

Україна, м. Луцьк,

 Луцький національний технічний університет

 

В статье впервые рассмотрены особенности трехмерного изображения, как нового типа виртуальной реальности в урбанистической среде. Определено историю возникновения и становления 3D-рисунков в современной проектной культуре. Выявлены особенности восприятия и технология создания трехмерных рисунков.

 

Важливе місце в сучасній постмодерній культурі займає мистецтво, техніка та дизайн в їх сумісному злитті – синтезі, що втілюються в тривимірному зображенні. На сьогоднішній день тривимірні рисунки стали ефективним засобом формування сучасної художньо-проектної культури. За таких умов набуває актуальності проблема дослідження тривимірності як нового явища художньо-проектної культури за доби постмодернізму. Проблема тривимірності має й інший характер, що наближає її до естетизації навколишнього середовища. Так, багато художників створюють цікаві об’єм ні ілюзії на асфальті, графіті чи інсталяції, що поєднують у собі мистецтво різних епох з буденним мистецтвом вулиць.

Створення об’ємного зображення – це мистецтво, в якому людина здатна показати ілюзію тривимірності будь-якого оточуючого її об’єкту. Перші примітивні тривимірні рисунки з’явились ще у ХVI ст. З того часу вони пройшли складний шлях розвитку у сфері мистецтва, техніки і дизайну, що обґрунтувало інтерес дослідників до природи тривимірних зображень. Проблеми тривимірного зображення з точки зору мистецтва розглядають Н.Александров [1], Д.Ю. Усенков, О.Ткачук. Так, Н.Александров [1] досліджує оптичні ілюзії, їх історію від виникнення до сучасності. О.Ткачук представляє проблему дослідження ілюзії сприйняття в образотворчому мистецтві [3]. У роботі наведено основні види зорових ілюзій та їх сприйняття людиною. Д.Ю. Усенков представляє історію розвитку 3D-рисунків на асфальті та технологію їх створення [6]. Створення 3D-рисунків розглянуто з практичної точки зору. Появу інформації про об’ємні рисунки на асфальті та інших об’єктах першими окреслили Інтернет-джерела [4,5,6], які розмістили короткі відомості про рисунки та їх творців.

Метою роботи є виявлення сутності та особливостей тривимірних рисунків у сучасній культурі. Визначені такі завдання: проаналізувати історичні дані тривимірних рисунків; окреслити особливості сприйняття та технологію створення 3D-рисунків.

Історично художня свідомість завжди прагнула представити тривимірний простір на двомірній площині, досягаючи при цьому колосального візуального успіху.

Перші спроби передачі об’єму на площині сягають ХVI ст., коли під час свят художники створювали на вулицях малюнки на релігійні мотиви, в основному зображаючи Мадонну та біблійні історії [4]. Традиційно вуличні художники (мадоннарі) створювали фрески з об’ємним зображенням за допомогою кольорового піску, гілок і квітів, щоб прикрасити стіни вілл багатих людей. Твори тих перших художників до нас, звичайно, не дійшли, залишилися лише свідчення, що вони користувалися великою популярністю в народі і що інколи цим «низьким» жанром займалися справжні майстри. Наприклад, відомо, що таким способом заробляв собі на хліб Ель Греко, подорожуючи з Італії в Іспанію. Аналогічні приклади ілюзій можна знайти в живописі бароко.

Цей вид мистецтва має декілька назв: “3D на асфальті” яка є простонародною і відображає лише одну із сфер реалізації таких зображень; інша назва – Street Art «вуличне мистецтво», яке також є загальним і включає в себе графіті і інші способи прикрашення середовища. Максимально точним для даного виду 3D є назва «мадоннарі», однак і цей термін більш історичний.

Нова форма мистецтва мадоннарі – вуличні малюнки з використанням анаморфозу, які виглядають об’ємними тільки з певної точки [3]. Правильно підібране спотворення форми створює ефект об’єму, хоча насправді це обман. Люди ж навчилися створювати ілюзію об'єму на папері. В історії мистецтва є безліч прикладів, коли зір нас обманює, наприклад, у скульптури Апполона Бельведерського порушені пропорції: нижня частина скульптури, починаючи від пояса, вкорочена, для того щоб фігура здавалася більш важкою для створення ефекту могутності.

Сьогодні 3D Street Art вже не має відношення до релігії, а використовується для самовираження та розваги. В останні роки 3D-рисунки використовуються в якості засобів реклами. Творіння сучасних мадоннарі, звичайно, сильно відрізняються від зразків епохи Відродження. Мадонн і класичний живопис вуличні художники охоче копіюють і сьогодні, але тепер з'явилося і безліч інших сюжетів.

Отже, живопис «матеріалізує» у зображенні реальний світ у реальному просторі і часі. Мистецтво створення об’ємних зображень епохи Нового Часу існує не просто заради мистецтва, а заради того впливу, який воно справляє на публіку.

У ході розвитку мистецтва, науки та техніки людина формує пласт реального простору та часу, що виражається появою реальних просторових об’єктів. Тривимірні рисунки створюють ілюзію тривимірності, що відбувається у реальному часі та реальному ілюзорному просторі.

Час у тривимірних рисунках сталий. Це вирваний та зафіксований на площині часовий момент із життя (фотомистецтво, твори живопису). Простір трансформується внаслідок зорових ілюзій. Ілюзії - неможливі малюнки. На перший погляд – звичайний рисунок, проте коли придивитися уважніше, можна помітити дуже багато різних парадоксів. Одним з перших почав створювати такі рисунки відомий голандський графік Моріс Корнеліс Ешер [1]. Вони поділяються на: фізичні ілюзії (виникають через недосконалість ока як оптичного приладу) та психологічні ілюзії (виникають на етапі усвідомлення побаченого нервовою системою (мозком) людини).

Тривимірні рисунки базуються на використанні статичних ілюзій (помилки сприйняття, пов’язані з фоном, а також з подальшою ідентифікацією побаченого). До них входять: геометричні ілюзії, фонові ілюзії, подвійні (потрійні) ілюзії, контрастні ілюзії, перспективні ілюзії. Геометричні ілюзії – це помилкове сприйняття площ, ліній, їх довжин, кутів. Найбільше їхнє число спостерігається в області зору. Подвійні (потрійні) ілюзії - на одному рисунку приховано два, три або декілька зображень; Ілюзії, обумовлені контрастом – помилкове сприйняття параметрів, характеристик предметів. Перспективні ілюзії - виникають внаслідок сприйняття та усвідомлення перспективи. Використовується заздалегідь спотворене зображення, що набуває правильного вигляду при спостереженні з певної точки.

Таким чином, можна зробити такий висновок: ілюзії, що виникають у процесі сприйняття, де створюваний художником образ індивідуальний і належить тільки його внутрішньому світу, який залежить від безлічі факторів: особистісних інтересів, нужд і потреб, мотивів, зовнішніх установок. Характер сприйманого образу й визначає індивідуальність творчого усвідомлення дійсності.

Особливість 3D-рисунку – анаморфоз. Його суть у такій побудові навмисного спотворення зображення, яке приймає правильні пропорції при його розгляданні з визначеної точки і під правильним кутом. Для створення таких рисунків необхідні знання оптичних ілюзій і математичні розрахунки, використання модульної сітки і дотримання масштабу. Це технологічна основа, що характеризується побудовою центральної проекції на площину.

Тривимірне зображення статичністю своєї образної мови відображає своєрідність естетичних відносин з простором: укоріненість образу в просторі, оформлення його собою – надання естетичної визначеності. Для нанесення зображення на асфальт найчастіше використовується крейда, емаль, балончики з фарбою, масляна і аерозольна фарба, на інші поверхні звичайний друк. Матеріал, що створює зображення не нейтральний щодо художнього образу, а є його «безпосередньою дійсністю». Отже, концепція тривимірного рисунку полягає у ідеї формування ілюзорного зображення.

Для сприйняття тривимірного зображення треба "відкрити для себе площину" - тобто навчитися абстрагуватися від зображеного тривимірного об'єкту, і сприймати не лише і не стільки його, скільки пласке двовимірне зображення як самостійну безвідносну до об'єкту, цінність. Але якщо людина розірве в свідомості зв'язок плаского зображення з тривимірною реальністю, що породила його, то тоді вона позбавить зображення самої, напевно, глибинної її властивості - здібності свідчити про Буття про існування унікального моменту. Отже, два присутніх у тривимірному зображенні всесвіти - плаский і об'ємний - повинні одночасно уміститися в нашій свідомості. З уявлення про двоїстість зображення витікає висновок і про двоїстість композиції.

Таким чином, тривимірний рисунок як форма існування художньо-проектної діяльності людини представляє собою явище, що виявляє певну множину взаємопов’язаних елементів, які утворюють цілісність та тривимірність

 

Список використаних джерел

1.        Александров Н.Н. Оптические иллюзиипереход между мирностями / Н.Н. Александров. – Москва: Баласс, 2008. – 112 с.

2.        Обьемные рисунки на асфальте или искусство мадоннари: каталог-справочник / [авт.-упоряд. О.О.Дмитренко]. – Москва: Московская молодежная организация, 2012. – С. 45–67.

3.        Ткачук О.В. Дослідження ілюзії сприйняття в образотворчому мистецтві // Дослідницькі  та науково-методологічні праці Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Л.Д. Ушинського. – 2009. – Випуск 11. – С. 34–40.

 4. Самые лучшые 3D илюзии на улицах города от 10 художников. [Електронний  ресурс]. – Режим доступу: http://www.lexincorp.ru

5. Усатов К.Ю. Уличная живопись [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kinderlibrary.wordpress.com

6. Усенков Д.Ю. Мир 3D. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mir-3d-world.narod.ruПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info