zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОБЄКТИ ТА ЕЛЕМЕНТИ ФІРМОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВНЗ

 

Филинюк.І.С.

Україна м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

В данной статье раскрыты вопросы влияние объектов и элементов фирменного стиля в графическом обеспечении, в одежде, интерьере, экстерьере, ландшафте, на транспорте, в навигационной системе для обеспечения имиджа высших учебных заведений.

 

У наш час фірмовий стиль став потребою для всіх організацій і для освітніх зокрема. Він ідентифікує ВНЗ серед інших учасників ринку і конкурентів, формує позитивний імідж закладу. Фірмовий стиль вказує суспільству на стабільність і довго-тривалість роботи ВНЗ, підвищує лояльність співробітників закладу, формує нове мислення, несе корпоративну культуру, дух і філософію, а також скорочує витрати на рекламу в Інтернеті і PR, сприяє посиленню бренду.

В останні роки з’являється необхідність розробки оригінальних, індивідуалізованих інформаційних засобів для кожного ВНЗ. Прикладом подібного роду матеріалів можуть стати рекламна продукція (плакати, листівки, буклети), фірмові атрибути ВНЗ (логотип, шрифтовий блок, фірмові кольори, гасла, девізи, герби) та інше. Подібні атрибути можуть досить повно і в той же час доступно розкривати особливості діяльності освітніх установ, їхню сутність і специфіку, переваги впроваджуваних і використовуваних новацій, традиції, культуру освітньої установи. Тут постає необхідність визначення об’єктів та елементів графічного забезпечення для ВНЗ, що забезпечить його ідентифікацію для потенційних споживачів так і спостерігачів та виділить серед конкурентів.

Фундаментальні питання графічного забезпечення освіти потребують дизайнерського підходу до організації навчального простору ВНЗ, це визначає актуальність обраної теми.

Метою роботи є виявлення елементів та об’єктів фірмового стилю для ВНЗ. У зв’язку з цим можна виділити наступні завдання: розглянути об’єкти, що належать до фірмового забезпечення для ВНЗ та з’ясувати вплив фірмового стилю ВНЗ на масову свідомість і колективну поведінку.

Значна кількість наукових праць охоплюють питання формування ВНЗ розвитку його фірмового стилю в цілому. Важливим чинником для вдалого ВНЗ є фірмовий стиль, а перед усім інструмент просування визначила Ірина Кацал [4]. Вона розкрила особливості створення інструментів просування – фірмові бланки, конверти, рекламно-сувенірна продукція. У дослідженні Тетяни Примак висвітлено вплив дизайну маркетингових комунікацій ВНЗ на абітурієнтську аудиторію виділивши основні особливості побудови дизайну реклами [5]. В маркетинговій діяльності ВНЗ Олена Бобало розглянула маркетингові дизайнерські інструменти на підтримування позитивного іміджу ВНЗ [2]. Конкурентоспроможність ВНЗ розглядається з точки зору менеджменту. Босак О.В. дослідила фактори конкурентоспроможності ВНЗ та аналізувала основні його чинники в системі формування економіки [1]. Основні фактори, що впливають на абітурієнта при виборі ВНЗ на освітньому ринку дослідила Катерина Тодоренко та виділила якість знань, уміння та навички, що надає ВНЗ [3]. У зв'язку із загостренням конкуренції на сучасному ринку освітніх послуг Е.Дагаева визначила специфіку маркетингу освітніх послуг та сучасні проблеми освіти в умовах ринкового середовища [6].

Представлена тема потребує подальшого дослідження на предмет втілення фірмового стилю для ВНЗ. Актуальність обраної теми визначає незначне забезпечення фірмовим стилем ВНЗ на ринку освітніх послуг.

Фірмовий стиль формують фірмове графічне забезпечення, фірмовий одяг, дизайн середовища, брендування транспорту ВНЗ, особливості системи навігації.

Фірмове графічне забезпечення представлене фірмовою атрибутикою, що складається з логотипа (герба), шрифтового блоку та фірмових кольорів. Герб – давній засіб ідентифікації університетів характеризується наявністю щита, щитотримачів, геральдичних фігур та стрічки з девізом. Поряд із гербом набуває використання логотип.

Визначено, що фірмовий логотип поділяється на три групи: зображальний, шрифтовий та комбінований. Зображальний логотип характеризується використанням двох образних рішень: об’єкти природнього середовища (тварин, рослин, птахів) та предмети штучного середовища. Шрифтовий найпоширеніший вид у фірмовому забезпеченні (два типи: з перших літер назви ВНЗ, і другий з використанням однієї літери). Комбінований займає одне з домінуючих місць серед логотипів, його визначають за трьома типами: образ природнього середовища (на основі рослин, тварин), образ геометричних деталей (на основі трикутника, спіралі, кола, лінії) та образ предметного середовища пов’язаного з освітою. Шрифтовий блок характеризується гармонійним поєднанням шрифтових елементів. Фірмові кольори визначаються за емоційними асоціаціями різних сфер знань.

Важливою складовою фірмового стилю є ділова документація, представлена фірмовими бланками, папками, візитними картками, конвертами. Ділова документація складається з фірмового бланку, фірмової папки, фірмової візитки (корпоративна та персональна), фірмового конверта, рекламної продукції та сувенірної продукції. Рекламна продукція яку використовують сучасні ВНЗ включає: плакат, буклети, журнали, газети, інформаційні листівки. Розробка сувенірної продукції для ВНЗ включає: промоушн-сувеніри (для студентів), бізнес-сувеніри (бізнес клієнтів, персоналу ВНЗ), VIP-сувеніри (для спонсорів, керівників інших ВНЗ). Кольорове оформлення визначають фірмові кольори та логотип.

Важливу роль у формуванні позитивного іміджу ВНЗ відіграє розробка фірмового одягу. Фірмовий одяг ВНЗ має два типи - повсякденний і церемоніальний. Використання повсякденного одягу є побічне і формується на основі фірмових кольорів логотипа з розташуванням символіки ВНЗ на плечовій або грудній частині. Впровадження повсякденного одягу не набуває великого розвитку в системі освіти. Домінуючу роль відіграє церемоніальний одяг, який використовують в американських, європейських університетах, а також частково використовують в Українських ВНЗ. Церемоніальний одяг переважно плечовий (капюшони, каптури, накидки, коміри тощо), з використанням головних уборів (шапки-конфедератки і китиці).

Середовище ВНЗ визначають предметно-просторові об’єкти інтер’єру (стильові меблі, декоративні панно, розписи стін, стенди, які розміщують в окремих типах приміщень в залежності від призначення). Розрізняють такі типи інтер’єрів ВНЗ: навчально-службові (де проходять навчально-виховні процеси), рекреаційний (призначенні для здійснення короткочасного відпочинку), видовищні та виставкові, допоміжні (вестибюлі, сходові майданчики, підсходові простори). За функціональним призначенням інтер’єри ВНЗ оформляють художньо-образними, об’ємно-предметними, образотворчими та рослинними композиціями, що формує імідж ВНЗ.

Імідж визначають особливості фасадної організації ВНЗ, яка має три типи корпусів: одиночний корпус, корпуси з переходами та архітектурний ансамбль та виділяють декілька видів стилістики фасадів ВНЗ класичний, готичний, романо-візантійський, в стилі хай-тек і пост-модерний фасад. Ландшафтне оформлення забезпечує ідентифікацію ВНЗ, зручне середовище для перебування студентів та підтримує імідж ВНЗ. Для оформлення ландшафту ВНЗ використовують різні види мощення (бруківкою, тротуарною плиткою, штучне каміння та ін.), два типи озеленення (горизонтальне і вертикальне), їх доповнюють декоративні елементи природні (річки, рельєфні ділянки) і штучні (освітлення, скульптура, фонтани).

Для споживачів освітніх послуг є необхідним позначення об’єктів ВНЗ, ідентифікація ВНЗ за допомогою системи навігації в інтер’єрі ВНЗ (вказівників між аудиторіями, між поверхами, мапа розміщення корпусів ВНЗ), екстер’єрі (вказівниками на зупинках, вуличні таблички, мапи з студмістечками), в людському просторі (бейджики), в інформаційному просторі (сайти в Інтернеті).

Підтримку іміджу ВНЗ забезпечує розробка фірмового транспорту (автобуси і буси), на їх бортах застосовують наклейкиякі служать засобом ідентифікації. Брендування громадського транспорту є внутрішньою (стикери, наклейки, плакати, відео-монітори) і зовнішньою рекламою на панелі даху транспортного, що допомагає формувати загальний імідж ВНЗ.

Підсумовуючи все вище сказане об’єкти та елементи фірмового стилю дозволять забезпечити стійку інформаційно-комунікативну діяльність, більш ефективно і цілеспрямовано впливати на процес формування сприятливого іміджу як керівництва, так і ВНЗ в цілому. Таким чином, з метою ефективного забезпечення позитивного іміджу є необхідним реалізація фірмового стилю в структурі ВНЗ, що дозволить більш повно використовувати потенціал університетів.

 

Список використаних джерел

1.      Босак О.В. Фактори конкурентоспроможності вищих навчальних закладів в системі формування економіки знань / О.В.Босак. – К.: Регіональна економіка, 2008. – №4. – C. 223-226.

2.      Бобало О.Ю. Маркетинг у функціонуванні вищих навчальних закладів / О.Ю. Бобало // Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України: збірник науково-технічних праць. – Л.: РВВ НЛТУ України, 2010. – № 20. – С.24 – 29.

3.      Імідж ідеального вищого навчального закладу як стратегія позиціонування ВНЗ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://naub.org.ua.

4.      Кацал. І. Фірмовий стиль компанії, як необхідний інструмент просування./ І.Кацал. – К.: Консалтинг в Україні, 2008№7 – 8 – С.36-38.

5.      Примак. Т. Дизайн реклама для вищих навчальних закладів освіти в Україні/ Т. Примак // Маркетинг в Україні. – Л.: СНУ ім. В. Даля, 2004 – №6 – C.41 – 42.

6.      Формування іміджу ВНЗ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://Сoolreferat.comПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info