zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>МОЛОДІЖНЕ БЕЗРОБІТТЯ — ШЛЯХ В БЕЗОДНЮ

 

Куліш Н.В.

Україна, г. Кіровоград,

Кіровоградській національний технічний університет

 

В статье рассмотрена проблема и возможные последствия молодежной безработицы в Украине, предложены пути повышения престижа рабочих и инженерных специальностей среди молодежи, как одного из методов стабилизации молодежного рынка труда.

 

Сьогодення України характеризується протиріччями та нестабільністю соціально-економічного розвитку. Щойно ми встигли порадіти стабілізації економічної ситуації у 2000 році, та поступовому покращенню рівня життя у наступні роки. Тільки-но у своїх думках ми почали бачити омріяне світле майбутнє, як казкове світло згасло і світ охопила непроглядна темрява фінансово-економічної кризи. І знову Україна поринула у прірву занепаду, почали банкрутувати і закриватися підприємства, поширилися неоплачувані відпустки та праця неповний робочий тиждень, знищення багатьох банків викликало не лише втрату деяких вкладів населення, а й чергову втрату довіри з боку населення в цілому до банківської системи. Занепад виробництва миттєво відгукнувся на економічних показниках. Так, у 2009 році відбулося зменшення обсягу реального ВВП на 12,5% порівняно з попереднім роком. Й, не зважаючи на те, що у наступні два роки мале місце незначне зростання масштабів виробництва (на 4,1% та 5,2 % у 2010 та 2011 роках відповідно) вийти на передкризовий рівень виробництва нам не вдалося. А 2012 рік виявився фактично застійним, мало місце збільшення обсягів виробництва лише на 0,2% порівняно до попереднього року [2, С. 4].

Проте, головна проблема кризи, це навіть недовипущена продукція або недоотриманий громадянами дохід. Головна проблема, яку викликає занепад виробництва це збільшення рівня безробіття, яке є не лише економічним, а в першу чергу і соціальним лихом. Як відомо, безробіття викликає втрату кваліфікації і самоповаги. З часом безробітна особа деградує, знищується система загальнолюдських цінностей. Вона взагалі втрачає бажання працювати і утримувати родину,часто-густо звертається до пияцтва та наркоманії. Але, оскільки для існування все одно потрібні гроші така людина починає звертатися до кримінальних способів отримання доходу. Першими, хто зазвичай потерпає від безробіття, і хто першим стає на хиткий шлях кримінального способу життя є молодь. Вона — найбільш уразлива категорія робочої сили. Так, на зареєстрованому ринку праці України серед безробітних молодь у віці від 15 до 34 років включно складала у 2011 році 38,6% [1, С. 207]. Молоді набагато складніше працевлаштуватися, і вона першою потрапляє під скорочення. Це пояснюється, з одного боку тим, що працедавці не дуже охоче приймають молодь, яка ще взагалі не має досвіду або має незначний досвід роботи. Оскільки їм потрібно буде витратити певний час і зусилля на навчання цього молодого спеціалісту. Тим паче, що не для кого не секрет, що значна частка сучасних випускників закінчила сморгонську академію, тобто мають досить сумнівну освіту. З іншого боку, молоді люди досить часто не здатні адекватно оцінювати себе, як робочу силу. Проведена автором на весні 2011 року соціологічне опитування випускників вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації показало, що майже 85% майбутніх спеціалістів мають значно завищенні вимоги до майбутньої роботи і заробітної плати. Деякі з них, взагалі мріють одразу отримувати таку заробітну платню, яку часто-густо не отримують і більш досвідчені та кваліфіковані спеціалісти, від 5 до 10 тисяч грн.

Ситуація ускладнюється ще тим, що молодь є ще не достатньо включеною до суспільно-корисної діяльності, вона ще не в достатній мірі відчула повагу до праці і її значення, у молоді ще не в повній мірі сформувалася система загальносуспільних цінностей, тому вона дуже легко від них відмовляється і потрапляє до лав у кращому випадку ледарів, яких протягом всього життя повинні утримувати родичі, а у гіршому — до злочинного світу. Особливо важко приходиться випускникам шкіл, середніх та вищих навчальних закладів. Так, серед молоді у віці від 15 до 24 років рівень безробіття у 2011 році склав 18,6% від чисельності населення цієї вікової групи. В той час, як для молоді від 25 до 29 та від 30 до 34 років у той самий період ці показники дорівнювали 9,2% та 7,4% відповідно [1, С. 57]

Проте, саме молодь, яка в наслідок вікових та професійних, психологічних та соціальних особливостей є однією з найбільш уразливих категорій населення на ринку праці, створює інноваційний потенціал суспільства. В умовах становлення інформаційної економіки високий рівень молодіжного безробіття загрожує як самій молоді так й Україні в цілому значними економічними та соціальними втратами у майбутньому. В наслідок чого державне регулювання питань соціального захисту молоді, забезпечення її продуктивними суспільно-корисними видами зайнятості стає стратегічно важливим. Продумана своєчасна урядова політика запобігання молодіжному безробіттю дозволить уникнути не лише соціально-економічних заворушень, а й не втратити ціле покоління українців, дозволить якщо не примножити, то хоча б зберегти і сприяти розвитку трудових ресурсів країни.

Значно ускладнює процес працевлаштування вчорашніх випускників і не відповідність отриманих йми спеціальностей сучасним потребам ринку праці. Останню чверть століття серед абітурієнтів та їх батьків популярністю користуються економічні та юридичні напрямки отримання освіти, якими ринок праці вже давно перенасичений. На противагу цьому на ринку праці не вистачає кваліфікованих інженерів і робочих. Уряд зробив спробу обмежуючи державне замовлення зменшити чисельність у майбутньому новоспечених економістів та юристів, проте ці дії не принесли очікуваного результату. Випускники шкіл не почали поступати до училищ та технікумів, не почали здобувати інженерну освіту, вони продовжують мріяти про кар’єру юристів та економістів і віддають перевагу навчанню за власний кошт цим спеціальностям на противагу можливості навчатися на державному місці за менш привабливим напрямком освіти. Можливо уряду варто задуматися про підвищення престижу інженерних та робітничих спеціальностей шляхом виплати значно більших стипендій студентам, які їх здобувають. Також регіональним представникам влади варто взяти на себе забезпечення даних студентів місцем практики на підприємствах регіону і не на папірці, а в реальності, а можливо навіть і забезпеченням першим робочим місцем. Якщо уряд замовляє спеціаліста, то він повинен потурбуватися й про те, щоб по закінченню навчального закладу цей спеціаліст отримав гідне місце роботи.

На користь сучасного уряду потрібно сказати, що ціною неймовірних зусиль йому поки що вдається не допустити повного повторення кризи першої половини 90-х років попереднього століття. Проте, ми всі чудово розуміємо яких зусиль потребує утримання помірного рівня інфляції і валютної стабільності. Не покращує рівень життя пересічного українця сьогодні і нестабільна політична ситуація в країні. Дійсно, кожна людина має право на свої політичні погляди і на їх висловлювання та відстоювання. Ніхто цього права опозицію не позбавляє. Але, на нашу думку, перед обличчям економічного лиха політикам давно настав час забути всі растрі та протистояння і розпочати разом плідно працювати на користь свого народу. Оскільки за відсутності термінового вживання державних важелів регулювання на нас чекає не сучасне інформаційне суспільство, а соціально-економічний занепад.

 

Список джерел

1.      Економічна активність населення України 2011: Статистичний збірник/Державна служба статистики України, 2012, С. 207

2.      Соціально-економічний розвиток України за січень-лютий 2012 року. / Державна служба статистики, режим доступу: http://ukrstat.gov.uaПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info