zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>Реформування системи надання перинатальної допомоги в Україні як стратегічний напрям оптимізації служби охорони материнства та дитинства в Україні

 

Линник С.О.

Україна, м. Київ,

ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України»

 

Представлены положення современных международных стратегий в сфере оказания перинатальной медицинской помощи и показано ход их реализации в Украине. Определен круг задач по обеспечению дальнейшей оптимизации перинатальной медицинской помощи в Украине.

 

Нинішня демографічна ситуація в Україні характеризується тривалою депопуляцією з суттєвим погіршенням якісних характеристик здоров’я населення, передусім репродуктивного. Саме тому, провідним напрямком розвитку медицини в Україні є вдосконалення та реформування існуючої перинатальної служби в Україні, що дозволить створити умови для безпечної вагітності і пологів, організувати професійний супровід ускладнень вагітності й пологів за умов акушерської та соматичної патології у матері, антенатально діагностувати порушення внутрішньоутробного розвитку, підвищити ефективність неонатологічної допомоги.

На сьогоднішній день при наданні перинатальної допомоги керуються такими принципами – забезпечення сприятливого перебігу вагітності й пологів, фізіологічного догляду за новонародженою дитиною, організація раннього грудного вигодовування і необмеженого контакту матері і дитини, які були сформульовані у 1998 р. Європейським регіональним бюро ВООЗ у стратегії «Здоров’я для всіх в ХХІ столітті».

В системі охорони здоров’я України знайшли своє втілення відповідні рекомендації ВООЗ та європейські стратегії. У наказах, клінічних протоколах і рекомендаціях для лікарів, що працюють у акушерсько-гінекологічних і неонатологічних відділеннях регламентовані сучасні технології фізіологічного перинатального догляду:

·         усвідомлене батьківство і партнерські пологи;

·         демедикалізація вагітності і пологів, що передбачає виключення необгрунтованих медичних призначень (медикаментів, обстежень, процедур);

·         ранній початок грудного вигодовування (перші 30–60 хвилин);

·         контакт з матір’ю з перших хвилин життя дитини і забезпечення контакту «шкіра до шкіри» матері і дитини тривалістю не менш 2-х годин;

·         підтримка теплового ланцюжка при проведенні всіх лікувально-діагностичних заходів;

·         демедикалізація раннього неонатального періоду – обмеження контакту новонародженого з медичним персоналом, максимальне зменшення рутинних заходів і процедур під час спостереження за новонародженими у пологових будинках;

·         рання виписка дитини з пологового будинку.

Корпоративна програма «Здоров’я матері та дитини в Україні» зробила вагомий внесок у покращання стану репродуктивного здоров’я жінок в Україні. Реалізація програми проекту, який розпочав свою роботу у 2002 р. дозволила впровадити сучасні перинатальні технології, які базуються на доказовій медицині та принципах ВООЗ, а також доповнити існуючу програму підготовки стандартів та клінічних протоколів надання медичної допомоги лікарями первинної медичної допомоги з наголосом на безпечне материнство.

Провівши оцінку результатів дії цієї програми, бачимо, що у закладах охорони здоров’я, де впроваджений проект, збільшилася кількість індивідуальних пологових залів, стали нормою партнерські пологи, зросла питома вага нормальних пологів, зменшилася кількість випадків оперативного втручання під час пологів. Доведено, що при пологах з присутністю партнера зменшується їх тривалість та потреба у знеболюванні, зменшується кількість оперативних розроджень.

Запровадження сучасних перинатальних технологій дозволило зменшити середнє перебування на ліжку, збільшити обіг ліжка і як результат – підвищити кількість пролікованих хворих у межах тієї ж суми виділеного щорічного кошторису.

Впровадження сучасних перинатальних стратегій в Україні свідчать, що порівняно з 2001 р. народжуваність в Україні поступово стала підвищуватися і підвищення становить понад 40%. Проте країна ще не вийшла з так званої пастки низької народжуваності.

Для підвищення рівня виживання дітей та забезпечення права на життя кожної народженої дитини було впровадженно в Україні систему реєстрації перинатальної та малюкової смертності, що діє у країнах Євросоюзу відповідно до рекомендацій ВООЗ.

Однією із основних проблем у організації надання перинатальної допомоги населенню України є несприятливі передумови, які мають історичне підґрунтя. Так, перинатальна допомога в Україні складається із акушерської та неонатальної, що створює перешкоди до запровадження сучасних європейських підходів та стандартів якісної перинатальної допомоги.

Національний проект Президента України – «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» створений для реалізації розробленої Концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги населенню. Концепція була затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України № 52 від 02.02.2011 р. та передбачає зниження материнської, перинатальної захворюваності, інвалідності та смертність в Україні шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності та пологів, а також їх новонародженим дітям. Підвищення рівня доступності рододопомоги її безпечності та економічної ефективності, що відповідатиме рекомендаціям ВООЗ і має на меті поліпшення здоров’я матерів та дітей.

Нині завершується розбудова якісно нової моделі надання перинатальної допомоги на базі перинатальних центрів ІІІ рівня. До її стратегічних напрямків належать: регіоналізація акушерської та неонатологічної допомоги відповідно до рівня її надання; активне впровадженням сучасних перинатальних технологій; закриття пологових стаціонарів з кількістю пологів менше 300 на рік; концентрація сучасного обладнання для забезпечення своєчасного надання медичної допомоги на відповідному рівні; постійний перегляд та поновлення національних протоколів; впровадження системи моніторингу та оцінки, орієнтованих на пошук та вирішення проблем, у кожному медичному закладі.

Основними завданнями регіоналізації перинатальної допомоги є: створення мережі перинатальних центрів (ІІІ рівня — за кошти державного/місцевого бюджету, ІІ рівня — за кошти місцевого бюджету); створення навчальних центрів для підготовки медичних кадрів мережі (на базі перинатальних центрів ІІІ рівня); робота виїзних реанімаційно-консультативних центрів (інтерактивне консультування), бригад з надання допомоги вагітним, дітям; розробка маршруту вагітних (особливо вагітних групи високого ризику).

Саме впровадження стратегії регіоналізації перинатальної допомоги в країні дасть можливість: своєчасно виявляти у вагітних ускладнення, які є основними причинами невиношування вагітності та передчасного народження дітей; забезпечити медичною допомогою глибоконедоношених дітей, знизити ризик інвалідизації дітей, перинатальної, малюкової смертності; підвищити кваліфікацію медичного персоналу щодо застосування сучасних технологій ведення вагітних та новонароджених із групи високого ризику; оптимізувати кадрове та матеріально-технічне забезпечення перинатальної служби.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info