zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЛІЖКА-ТРАНСФОРМЕРИ: ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКТИВНИХ РІШЕНЬ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

 

Шмельов А.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

В статье освещается особенность конструктивных решений кроватей-трансформеров. Проведен исторический обзор развития мебели-трансформеров, проанализированы последние исследования и публикации на эту тему и роздана классификация конструктивних узлов.

Ключевые слова: Кровать-трансформер, конструкция, классификация.

 

This article deals with feature design solutions beds - Transformers. Conducted historical overview of the development of furniture - Transformers, analyzed recent studies and publications on the subject and created structural classification nodes.

Keywords: Bed - transformer, construction, classification.

 

Актуальність теми. Сучасність диктує свої правила: міста ростуть, площі квартир зменшуються, і в результаті виникає потреба у компактних багатофункціональних меблях. Цю проблему вирішують ліжка-трансформери.

Меблі-трансформери завдяки практичності своїх конструкцій зберігають простір приміщення та відчуття комфорту. Безумовні переваги – це гранична функціональність та економія житлового простору. Все більша кількість дизайнерів по всьому світу звертаються саме до таких видів меблів, вважаючи що саме за ними майбутнє.

Основною проблемою в темі ліжок-трансформерів є відсутність класифікації конструктивних рішень. Отже дана стаття є актуальною.

Мета та завдання дослідження. Метою наукової статті є виявлення особливостей конструктивних рішень ліжок-трансформерів в сучасному житловому середовищі. Завданнями роботи є:1) провести історичний огляд та встановити класифікацію ліжок-трансформерів за конструктивними рішеннями, 2) проаналізувати та охарактеризувати дані конструкції.

Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом наукової статті є ліжка-трансформери, а предметом є особливості їх конструктивних рішень.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Меблі-трансформери, а зокрема ліжка з’явились ще в XVIIстолітті. М.И. Канева торкнулась історії меблів-трансформерів, навівши паралелі з прототипами сучасності [1]. Автор не висвітлила повністю усіх конструктивних рішень сучасних меблів-трансформерів та не торкнулась проблеми відсутності класифікації конструктивних вузлів. Більш детально тему конструкцій розкрив Р.Д. Фуско. Автор описує методи створення та конструктивні рішення меблів [2]. Зокрема йдеться й про трансформовані меблі. Але при описі конструкцій не акцентує увагу на деталях і кріпленнях, і проводить загальний огляд. І.С.Буров, М.В. Морошкин, А. Новиков також висвітлюють тему проектування меблів-трансформерів, але на відміну від Фуско більше уваги приділяють ліжкам трансформ ерам [3; 4].

Перераховані автори не надали в своїх працях інформацію про класифікацію конструктивних рішень, а лише торкнулись загального опису виготовлення та історії розвитку.

Про доцільність використання меблів-трансформерів у власній оселі розповідає І.В. Хімічук [5]. Маріелла Мун висвітлює різноманітність комплектації меблів-трансформерів для дітей різного віку. Зокрема робить акцент на ліжках-трансформерах [6]. Воронежська Марія дає загальну характеристику і оцінку ліжок-трансформерів з точки зору як спеціаліста, так і потенційного покупця [7].

Представлені вище автори дали хороше наукове підґрунтя для написання даної статті і створення на основі їхніх праць класифікації конструкцій.

Виклад основного матеріалу. З кінця XIX століття, коли побут став більш демократичним, трансформовані меблі стали набувати більшої актуальності. Жити в особняку могли собі дозволити одиниці, а найпоширенішим типом міського житла стала наймана квартира у прибутковому будинку. Для зручності та економії місця ідеальним рішенням і альтернативою вітальній кімнаті стали дивани-ліжка в стилі модерн. Вони могли мати функціональні надбудови у вигляді полиць і бічних тумбочок.

Також з'явилися трансформовані ліжка у вигляді шафи, де можна було зберігати постільні речі та умивальний прилад з усіма предметами для ранкового туалету. Одержало поширення спальне обслуговуючого персоналу у вигляді кухонного столу-ліжка, він мав вигляд тумби, куди, власне, і збиралося саме ліжко. В Німеччині наприкінці XVII століття фабрика, яка продавала цю новинку, робила особливий акцент на технічній легкості в збиранні[2]. У XVIII столітті з’явились меблі-контейнери, які представляли собою компактно упакований пристрій з різноманітними функціями, наприклад, скриня-шезлонг для солдатів, розміром 60х70 см, здатний вмістити в себе все необхідне для похідного життя. Сьогодні такі меблі називаються «мобільним офісом для військово-польових робіт» [1].

У XXI столітті - столітті раціональності і тяги до мінімалізму, сама по собі наявність меблів не настільки важлива, як її можливості і функції.

Ліжка-трансформери не завжди популярні у незаможного населення, у зв’язку з їх високою вартістю. Проте є альтернатива дорожчим варіантам, це диван-ліжко.

Що стосується дивана-ліжка, то це чи не найпоширеніший предмет меблювання, коли одна кімната грає роль спальні, вітальні і їдальні одночасно. За способом трансформації це може бути диван-книжка чи диван з викатки [2]. Диван-книжка за способом трансформації нагадує розгортання книжки. Верхня частина підіймається вгору і тягнеться на себе, що дає змогу трансформувати його в повноцінне двоспальне ліжко. Принцип трансформування досить простий та не затрачає багато зусиль і часу, що є вагомою перевагою даного типу конструкцій.

Диван з викатки має простіший спосіб трансформації (Рис. 1). Трансформація відбувається за допомогою передньої частини дивану на шарнірах, яку потрібно потягнути на себе. Потім на пусте місце кладуться дві м’які панелі, що виконували роль спинки дивану.

 

Рис. 1- Диван з викатки

 

Обидва види використовують металевий каркас, що дає високу довговічність.

Останні досягнення сучасності – гіпертрансформери. Це своєрідні перевертні, де з однієї частини предмета з легкістю отримується інша, не менш функціональна. У таких меблів можна не тільки все відгинати і вигинати, починаючи з підлокітників і закінчуючи подушками, але і регулювати їх форму. З плином часу трансформовані меблі стають все більш різноплановими, стильними і дорогими, перестаючи асоціюватися з маленькими квартирками і дешевими матеріалами [3; 4].

Збільшення вартості меблів-трансформерів у наш час зумовили і новаторські ідеї дизайнерів. Такі меблі використовують дорогі і якісні матеріали задля довговічності і максимальної функціональності.

З часів винайдення ліжок-трансформерів, і до сьогодні, з’явилось безліч різних конструктивних рішень, серед яких можна виділити два основних типи - каркасний і безкаркасний.

Каркасний тип конструкції характерний наявністю жорсткої рами або іншого каркасного елементу, який має обмежений діапазон рухів у певному напрямку. Основна перевага – це надійність та довговічність, легко трансформується, простий у використанні. Вище описані типи диванів з викатки та диванів-книжок належать саме до цього типу конструкції.

Каркасна конструкція у ліжках–трансформерах поділяється на вмонтовану і автономну.

Вмонтована каркасна конструкція характерна кріпленням до певної поверхні (Рис. 2), наприклад до стелі або стіни. Такі конструкції надзвичайно функціональні, тому що їх можна прибрати у вмонтовану для цього нішу, і не займати лишній простір, коли ліжко не використовується. Це не тільки звільняє простір, але й не перенавантажує інтер’єр непотрібними предметами.

 

Рис. 2 – Вмонтований тип конструкції

 

Автономна каркасна конструкція характерна відсутністю кріплення до певної поверхні, може бути з легкістю переміщена. Це безумовний плюс для інтер’єру. Адже коли завгодно можна з легкістю змінити обстановку просто перемістивши ліжко в інше місце.

Безкаркасний тип конструкції характеризується дуже широким діапазоном трансформування із-за відсутності каркасу (Рис. 3-4). В таких конструкціях зазвичай використовується система модулів скріплених між собою, тому спектр зміни форм надзвичайно великий. Але така конструкція поступається в надійності каркасній системі. До даного типу конструкції належить описаний вище вид гіпертрансформерів.

Це відносно новий тип конструкції, який на даний момент розвивається дуже швидкими темпами та має великий дизайнерський та утилітарний потенціал.

 

 

Рис. 3-4 – Безкаркасний тип конструкції

 

Висновки. Ліжка-трансформери надзвичайно необхідні в сучасному побуті. З їхньою допомогою можна зекономити місце в оселі. Мають декілька варіантів експлуатації, або ж на день зручно і легко ховаються в спеціальну нішу. Поділяються ліжка-трансформери за конструктивними особливостями на каркасні та без каркасні. Каркасний тип конструкцій давно й надовго закріпився у нашому побуті, а розвиток без каркасних конструкцій тільки набирає обертів, і має великий потенціал форм та конструкцій.

Ліжка-трансформери – чудовий вибір як для малогабаритної оселі, так і просто для цікавого сучасного інтер’єру.

 

Список використаних джерел

1.      Буров И.С., Морошкин М.В., А.П. Новиков. Проэктирование. Методика в строительстве. И.С. Буров. М.:Эксмо, 2008. ­– 508с.

2.      Буров И.С., Морошкин М.В., Новиков А.П. Трансформация мебели / Буров И.С.. М.:Эксмо, 2005. – 302с.

3.      Воронежская Мария. Мебель трансформер [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.salon.by/furniture_transformer.shtml

4.      Маріелла Мун. Комплектовані меблі трансформери для дітей різного віку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://news.yahoo.com/blogs/technology-blog/transformer-furniture-turns-crib-desk-grows-along-child-032306598.html

5.      Канева М.И «Мебель трансформер. Исторические прототипы интерактивной мебели будущего» / М. Канева. – М.: Ноосфера, 2007. – 128 с.

6.      Фуско Р.Д. Ле Коррбюзье – дизайнер. Мебель, 1929 / Р.Д. Фуско. – М.:Советский художник,1986. – 107с.

7.      Хімічук І.В.. Трансформувати себе [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.prodom.by/mag/articles/9.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info