zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ В ХМАРАХ І ЙОГО ПОЗИТИВНІ ТА НЕГАТИВНІ ЯКОСТІ

 

Цурін О.П. доц.,к.т.н.

Вербовий А.М., Пандуро Х.І.

Україна, м. Київ,

Національний технічний університет України "КПІ"

 

Аbstract: The push for the next step in the development of distance learning in the world gave the appearance and use of Cloud Computing. We consider the Mass Open Online Courses (MOOC), Key learning resources taken from reputable Universities and organizations where well established distance learning courses in major disciplines. The paper have addresses provided many learning resources in the MOOC By MOOC projects that are implemented in Cloud Computing, have access to all that InterNet, and we can assume that Ukraine was a powerful teaching tool for those who speak English and is willing to learn. For teachers have the opportunity to view a related discipline and analyze their content.

How shortcomings can be noted that this study rather than an educational resource. Therefore, Universities and passed to free use of distance learning course , reserving the right to issue certificates. In fact, it means free training before certification assessment in their respective universities. Another drawback associated with many disciplines and complexity select the resource to the user .

Кeywords: Development, distance learning, Cloud Computing, Internet for Education, learning resources, certification, addresses of resources

 

Переваги та недоліки Дистанційного Навчання (ДН) широко описані в багатьох роботах. Основна причина їх постійного розвитку пов’язано з необхідністю набувати чи змінювати професію в незалежності від місця проживання і тому, що у будь-якій професії навчатися треба все життя. Викладачі, які працюють із заочниками та другою освітою розуміють, що без ДН це не зовсім освіта.

Поштовх до наступного кроку у розвитку ДН у світі надало поява та використання Хмар (Cloud Computing). Розглядаються Масові Відкриті Online Курси (МООК), що є ДН у великомасштабних інтерактивних освітніх курсах через відкритий доступ в InterNet. В більшості випадків такі засоби ДН мають назву «Online освіта». Основні навчальні ресурси взято з поважних Університетів та організацій де добре відпрацьовано дистанційні навчальні курси з провідних дисциплін.

Вводяться деякі відпрацьовані у засобах ДН умови. Тому що зміст лекцій може бути різним дуже важливо, як вони оформлені, які використано засоби та як надаються. Інформація користувачу надходить короткими порціями: при наданні текстово-графічної інформації порції для засвоєння бажано не перевищувати 3-5 сторінок після яких надавати ключові моменти матеріалу, при наданні відео, фрагменти розбиті на відрізки 8-12 хвилин, в яких обов'язковий стоп-кадр, щоб студент зафіксував ключові поняття. Швидкість засвоєння матеріалу можна контролювати самостійно. До уроків додаються додаткові навчальні матеріали: діаграми, графіки, таблиці. Обов'язкове надання зворотнього зв'язку з викладачем – E-mail, або будь-яким іншим електронним засобом. На прикінці кожного блоку навчання - підсумкова робота та-чи тест. Відмінність від звичайного ДН це широка доступність та можливості створення соціальної складової. Студенти можуть підтримувати один одного, обговорити складні моменти лекції на інтернет-форумах, за допомогою відео зв'язку, наприклад, за допомогою Skype або за допомогою будь-яких інших засобів. При виконанні лабораторних робіт, практикумів, розрахункових робіт та іншого подібного кожний студент отримує своє персональне завдання, якість виконання якого викладач перевіряє на підсумковому контролі знань по дисципліні.

Що є у Cloud Computing MOOК, як правило, безкоштовні або умовно платні (на відміну від більшості традиційних курсів ДН). Деякі вузи припускають заробляти на тих випускників, які захочуть отримати реальні сертифікати поштою або здати очні іспити з пройденого курсу в університеті. Інші реалізують поки модель МООК без комерційної складової, просто в порядку експерименту.

У 2012 році завдяки кільком добре фінансованих проектів, пов'язаних з провідними університетами це - Coursera (https://www.coursera.org/ ), Udacity (http://www.udacity.com/ ), і EDX (https:// www.edx.org/ ).

Інші проекти такі

·       Проект Udemy (http://www.udemy.com ) дозволяє створювати власні навчальні онлайн-курси курси з основ бізнесу, дизайну, мистецтва, математики та інших дисциплін.

·       Проект MongoDB University (http://education.mongodb.com ) спеціалізується на технічних дисциплінах. Виник завдяки співпраці з edX та університетами MIT, Harvard і Berkeley.

·       Проект Stanford online course (http://class2go.stanford.edu ) існував на базі Стендфордського університту, на даний момент об’єднується з edX.

Для всіх зазначених проектів форма проведення курсів є схожою: відео-лекції на хмарному сервісі (YouTube.Com, Vimeo.com) з субтитрами різними мовами, 1-2 базових навчальних посібники у форматі PDF іноді додається формат електронних книг), тестові завдання для поточного контролю і тести у кінці курсу. Комунікаційна складова забезпечується через електронну пошту і форуми. Слід відзначити головні особливості, що вирізняють такі системи дистанційних курсів від дистанційної освіти у класичному її розумінні:

·       Відкритий доступ і при цьому учасники не вносять оплату;

·       Масштабованість: багато традиційних курсів залежать від співвідношення «студенти/викладач», а в даному випадку курс має бути розроблений, щоб підтримати невизначене число учасників.

·       Використання онлайн-навчання постійно розширюється. Це обумовлено наступним:

·       Нові покоління студентів можуть значно легше застосовувати сучасні інформаційні технології;

·       Нові покоління викладачів здатні оцінити можливості, які надають їм інформаційні технології в освіті; Кількість проектів та доступних курсів для проходження різко зростає, при цьому курси часто дублюються. Викладачі, що створюють онлайн лекції мають змогу розташовувати їх на різних проектах задля розширення аудиторії. Окремі проекти надають зручну навігацію для вибору курсів але між собою проекти не пов’язуються.

За першими результатами, ринок Online освіти тільки починає створюватися. Так, за перший рік своєї роботи проект Coursera, який об'єднує курси від 33 елітних університетів США, включаючи Прінстон і університет Колумбії, набрав два мільйони слухачів. На некомерційний проект Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту EDX записалися 370 тисяч студентів. А у компанії Udacity 155 тисяч віддалених студентів записалися тільки на один курс «Введення в основи штучного інтелекту».

Проблеми online навчання В основному вони виникають з його переваг, а також з властивостей людей. Технічно важко запобігти шахрайству при навчанні. Особливо якщо налагоджена взаємодія між студентами (що теж було метою Online освіти). Хтось намагається вирішити цю проблему за допомогою хитрих тестів та відео-конференцій, хтось, як Udacity і EDX, просто вводить очні іспити для бажаючих підтвердити свої знання.

Багато студентів, що записалися на курси, реально не готові до університетської програми. Підписатися на курс - справа п'яти хвилин, а от вчитися на ньому не так вже просто. Співвідношення майже 5:1, як, наприклад, на одному з курсів по машинному навчанню в Стенфорді, де записалися 46 тисяч, а сертифікати отримали всього 13 тисяч користувачів.

Успіх будь-якого курсу залежить від наступних складових: якість матеріалу, кваліфікація викладачів, засобів контролю знань і взаємодії між студентами. Якщо з першими трьома питань не виникає, то із взаємодією іноді виникають проблеми. Ідеологія МООК передбачає: доступ до якісної освіти може отримати будь-який житель планети з ноутбуком, доступом в інтернет і середнім знанням англійської мови. Статистика це підтверджує - близько 70% студентів, що записуються на курси Coursera або EDX, перебувають за межами США. У цьому і полягає проблема - сусідами на віртуальній парті можуть виявитися пенсіонер зі Швеції і підліток з Південної Африки, тобто студенти можуть бути надто різними для успішної взаємодії.

Контроль знань Для контролю знань в Online освіті використовуються ті ж засоби, які добре відпрацьовано в ДН. Контроль, або перевірка результатів навчання є обов'язковим компонентом процесу навчання. Він має місце на всіх стадіях процесу навчання, але особливого значення він набуває після вивчення якого-небудь розділу програми і завершення ступеня навчання. Перевірка результатів навчання полягає у виявленні рівня освоєння знань користувачами, який повинен відповідати освітньому стандарту з даної дисципліни. Сама форма ДН значно ускладнює повноцінний контроль знань через віддаленість у просторі, а іноді навіть і в часі того хто навчається і викладача.

Суть проблеми полягає, насамперед, у необхідності точно ідентифікувати користувача і дотримати необхідні формальності у відповідності з діючими в даний час вимогами освіти. В ДН проблема контролю навчальної діяльності студентів стає однією з ключових при проектуванні навчальних курсів та їх впровадженні. При ДН приймають спеціальні заходи для забезпечення достовірності даних контролю:

- організацією системи доступу до навчальних ресурсів за допомогою використання індивідуальних паролів і ідентифікаторів; використання різних шифрів і кодувань для захисту самих тестів від несанкціонованого доступу, запуском програм тестування строго по паролям; організацією та проведенням контрольних заходів на базі сертифікованих регіональних навчальних центрів, що мають доступ до InterNet;

- використанням додаткових периферійних пристроїв, наприклад відеокамер, пристроїв введення індивідуального пін-коду;

- жорстким обмеженням часу на відповідь, випадковим перемішуванням варіантів відповідей і завдань з великого банку;

- статистичним захистом при тестуванні- дані протоколів оцінюються за допомогою спеціальних алгоритмів багатовимірного аналізу даних, що дозволяють виявити підробку, особливо у випадку систематичного і масового підроблення.

Телеконференції використовують, якщо тема, вивчена користувачами, вимагає обговорення, а викладач повинен дізнатися глибинне розуміння користувачами суті досліджуваних явищ, розібратися в їх світогляді, дізнатися особисту думку з якого-небудь питання. Для ДН гуманітарних дисциплін телеконференції є невід'ємною частиною, бо вони дозволять оцінити вміння користувачів брати участь у дискусії.

З точки зору технічної реалізації в мережі телеконференції можуть бути організовані:

·       в асинхронному режимі (групи новин, списки розсилань);

·       у синхронному режимі (IRC, чат-конференції);

·       як телеконференції.

При проведенні телеконференції студентів можна оцінювати за такими критеріями:

·       рівнем активності у дискусії (кількість виступів);

·       вмінню задавати питання по темі дискусії та відповідати;

·       інформованості, знанню першоджерел інформації, вмінню виділяти головну думку;

·       вмінню точно використовувати терміни і поняття з теми, що вивчається;

Висновки

1.       До проектів MOOК, які реалізовано в Cloud Computing, є доступ всіх, хто в InterNet, і можна вважати, що і Україна отримала потужний навчальний засіб для тих, хто володіє англійською мовою і має бажання навчатися.

2.       Для викладачів є можливість продивитись споріднені дисципліни та проаналізувати їх зміст.

3.       Як недоліки можна відзначити що це навчальний, а не освітній ресурс. Тому Університети і передали для безкоштовного використання дистанційні курси, залишивши за собою право видавати сертифікати. Фактично це засоби безкоштовного тренування перед сертифікаційною оцінкою у відповідних Університетах.

4.       Ще один недолік пов'язаний з великою кількістю дисциплін і складністю вибору необхідного для користувача.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info