zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>КОНСТРУКТИВНИЙ підхід до формування натяжних стель

 

Балабаш Н.Ю.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аbstract: The article analyzes design solutions stretch ceilings, detected species. Formed typology ceilings, allocated for design decisions - peer, dvohrivnevi, multilevel and broken ceiling, described their characteristics and purpose.

Keywords: figurative and constructive solutions, design, suspended ceilings.

 

Анотація. У статті проведено аналіз конструктивних рішень натяжних стель, виявлено їх види. Сформовано типологію стель, виділено за конструктивними рішеннями – однорівневі, двохрівневі, багаторівневі та ламані стелі, охарактеризовано їх особливості та призначення.

Ключові слова: образно-конструктивне рішення, дизайн, натяжні стелі.

 

Актуальність теми. Поява нових технологій та розвиток дизайну в сфері діяльності людини зумовили створення цікавих рішень для стелі. На зміну гіпсокартону прийшов новий період, а разом з ним у життя увійшли цікаві дизайнерські рішення у вигляді натяжних стель.

Монтаж багаторівневої стелі можна застосовувати навіть у низьких кімнатах. Питання правильного оформлення та підбір фактур зумовлює пошук новітніх естетичних варіантів для оформлення приміщення.

Отже, натяжні стелі надають широкі можливості для створення незвичайних і стильних інтер'єрів, як в житлових, так і в адміністративних приміщеннях, що визначає актуальність обраної теми.

Мета та завдання роботи. Метою роботи є визначення конструктивного рішення натяжних стель. Завдання роботи є розгляд особливостей конструктивних рішень та виявлення нових тенденцій натяжних стель.

Аналіз основних досліджень та публікацій. Натяжні стелі представляють нову сферу досліджень у дизайн-проектуванні. У літературних джерелах значна увага приділяється конструктивним елементам, встановленню та дизайнерським рішенням стель. Максимальна кількість інформації представлена в електронних джерелах, у яких розглядається проблема створення нових тенденцій у дизайні та у виробництві натяжних стель. В інтернеті широко представлені каталоги різних фірм. В каталогах можна дізнатись про стелі будь-якої складності [3], проте дана інформація носить рекламний характер. Компанія Demi-lune представляє французькі стелі, але дизайнери цієї компанії частково описують її тенденції та монтаж. Не існує узагальнюючої праці, що представляє особливості конструктивних рішень різних типів натяжних стель.

Виклад основного матеріалу. Натяжна стеля – це новітнє рішення в облаштуванні сучасного середовища. Реальної популярності вони набули лише в 1960-і роки у Швейцарії, а до Західної Європи дійшли порівняно недавно в 1990-х роках. Величезну любов натяжні стелі здобули у французів, які довели до ідеального стану технологію виготовлення ПВХ-плівки, необхідної для натяжної стелі.

Спочатку, у 1960-і роки, це була лише біла стеля з матовою фактурою. Вона досить швидко стала популярною [1]. Згодом колірна гама була розширена, з’явилася лакова фактура (такий ефект не дає зараз жоден інший матеріал) і стелі стали дуже суттєвим компонентом дизайну. Потім появилися різні види та конструктивні елементи стель.

На сьогодні в Україні натяжні стелі представлені декількома типами матеріалів, різноманітним асортиментом відтінків та фактур. Існують декілька варіантів систем кріплення натяжних стель. Натяжні стелі виготовляють з таких матеріалів як термостійкої плівки та тканини.

Натяжні стелі з термостійкої плівки – це екологічно чистий матеріал, єдиний умовний недолік - це можлива наявність малопомітного шва на полотні, у випадку якщо ширина вставки натяжної стелі більше 2 метрів. Натяжні стелі із плівки є декількох видів: лакові, матові, металік, перламутр.

Натяжні стелі із тканини – спеціальний термостійкий матеріал, схожий на щільну тканину. Спосіб установки таких стель дуже схожий на звичайні натяжні стелі [2]. Перевагою таких натяжних стель є можливість одержання стелі шириною до 5 метрів без шва. Умовно безшовні натяжні стелі мають дуже обмежену кількість відтінків: білий, чорний і кілька пастельних відтінків. Найбільшою перевагою тканинних натяжних стель вважають можливість фотодруку на полотні будь-якого зображення.

За кількістю рівнів і площин натяжні стелі діляться на однорівневі, двохрівневі, багаторівневі, ламані.

Однорівневі стелі формуються на основі простих конструкцій використовуються, як у виключно горизонтальному рівні, тік і під будь-яким кутом. Натяжна стеля виглядає ідеально рівною, вирішує проблему вирівнювання базової стелі, приховує можливі перепади ти тріщини.

Двохрівневі стелі надають можливість комбінувати стелю у двох рівнях. Ця конструкція натяжної стелі має найчисленніші варіації. Ця стеля цікава сполученням різних фактур і кольорів. Таким же способом можна виділити елементи декору в інтер'єрі, повторюючи їхні форми та кольори на стелі.

Найбільшою популярністю користуються, звичайно ж, дворівневі натяжні стелі. В основному, це пов'язано з тим, що в більшості приміщень висота стель дозволяє опустити нижній рівень стелі всього на 10-15 см.

Багаторівневі стелі комбінують стелі в інтер’єрі у двох і більше рівнях. Багаторівневі натяжні стелі являють собою конструкції стель певного виду, які поєднують в собі кілька рівнів або стиковку стель у різних площинах.

Будь-які багаторівневі стелі дозволяють вирішити відразу кілька завдань, і мають ряд практичних, а також естетичних переваг порівняно зі звичайними однорівневими натяжними стелями. По-перше, багаторівневі натяжні стелі надають широкі можливості для створення незвичайних і стильних інтер'єрів, як в житлових, так і в адміністративних приміщеннях. По-друге, ще одна функція багаторівневих стель – зонування житлового приміщення. Багаторівневі стелі дозволяють позначати і умовно розбивати приміщення на різні зони без побудови перегородок в кімнаті або в цілому в квартирі на вітальню, обідню зони і т.д. По-третє, оскільки такі натяжні стелі багаторівневі, то вони можуть бути прекрасним дизайнерським рішенням, яке допомагає закрити різні технологічні конструкції та елементи. При цьому досить легко можна забезпечити доступ до тих елементів і конструкцій, які повинні бути доступні для періодичного обслуговування.

Ламані стелі дозволяють створювати конструкції стелі в площинах під будь-яким кутом. У таких приміщеннях площини стель можуть розташовуватися під різними кутами. У квартирі така різнорівнева конструкція стелі буде ідеальним рішенням в тому випадку, якщо необхідно приховати інший елемент, який виступає зі стіни або з стелі, наприклад частину труби, або край балки.

З усього різноманіття можливих варіантів дизайну, ще можна виділити за формою периметра квадратні стелі, круглі стелі і овальні стелі.

Висновки. Поява нових технологій та розвиток дизайну в сфері діяльності людини зумовили створення цікавих рішень для стелі. У життя людини увійшли такі цікаві рішення як натяжні стелі. Стелі мають багато конструктивних рішень та виготовляються з плівки та тканини. Натяжні стелі надають широкі можливості для створення незвичайних і стильних інтер’єрів, як в житлових так і в адміністративних приміщеннях.

 

Список використаних джерел

1.     Натяжные потолки // Идеи нашого дома. – 2006. № 8 (98). – С.4850

2.     Натяжні стелі [Електронний ресурс]. Режим доступу : http://miracle.te.ua/

3.     Компанія Demi-lune [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://demi-lune.com.ua/ukrainian.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info