zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ГІГАНТОМАНІЯ В ДИЗАЙНІ РЕКЛАМИ

 

Іщук Н.Л.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. У статті досліджено суть гігантоманії у дизайні реклами. Виявлено поділ її на види: площинна, рельєфна, обємно-просторова. Визначено основні функції реклами з гігантськими елементами: соціальна, маркетингова, комунікаційна.

Ключові слова: гігантоманія, дизайн, реклама, екстер’єр, об’єкти-велетні, середовище, скульптура, площина, рельєф

 

Мegalomania design advertising

Abstract. The article explored the essence of megalomania in advertising design. We found it on division types: a surface, raised, three-dimensional. The main features of the gigant advertising: social, marketing, communication.

Keywords. megalomania, design, advertising, exterior, gigant objects, environment, sculpture, plane, terrain

 

Актуальність теми. У сучасному дизайні середовища створення нових креативних об’єктів надихає та привертає увагу людини. Гігантоманія використовується у різних сферах, проте широкого розповсюдження в добу постмодернізму набула в дизайні реклами. Гігантоманія займає особливе місце у свідомості, сприйнятті людини, тому рекламні агенти все частіше звертаються до цього прийому масштабності.

Проблема дослідження полягає у визначенні особливостей гігантоманії в рекламі. Адже основне завдання рекламістів - продемонструвати перевагу конкретного товару, і зробити це незвично і відразу всім помітно. Рекламні об’єкти збільшують в багато разів і цим здобувають увагу глядачів. Використана в рекламі скульптура надвеликих розмірів будь-якого характеру одразу стає однією з головних деталей оформлення середовища. Явище гігантоманії в дизайні реклами недостатньо досліджене і перебуває на стадії розвитку, що визначає актуальність теми.

Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом дослідження виступають об’єкти гігантоманії в дизайні реклами. Предмет – виявлення сутності явища гігантоманії у створенні реклами.

Мета і завдання статті. Метою роботи є дослідження сутності явища гігантоманії у дизайні реклами. У зв’язку з цим можна виділити завдання: визначити особливості гігантоманії у сфері реклами; здійснити класифікацію реклами з використанням об’єктів-велетнів, визначити основні її функції.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Гігантоманія в дизайні реклами – досить нова сфера дослідження. Суть та дизайну в рекламі розкрили П.Владимирський та А.Владимирська. Зазначаючи основні правила дизайну в рекламі, виділили цікавість як щось незвичайне, що не залишає глядача байдужим. Таку функцію виконує явище гігантоманії [1, с. 270]. Пітер Кук описує прийоми рекламного креативу, з яким взаємопов’язане явище гігантоманії [2]. В Інтернет-джерелах подана інформація про гігантизм у рекламному дизайні, визначено ефективність гігантоманії, наведені основні приклади [3-7]. В цілому дослідники розглядали не розглядали властивості гігантоманії в рекламі. Проаналізовані джерела не містять комплексного аналізу використання гігантоманії у дизайні реклами. Отже, не дивлячись на всю значимість і актуальність теми, явище гігантоманії в рекламі є не досить вивченим та дослідженим у науковому плані в контексті дизайну.

Виклад основного матеріалу. В епоху постмодернізму гігантоманія набула поширення в рекламній сфері. Реклама — популяризація товарів, видовищ, послуг і т. ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників. Реклама допомагає компаніям просувати свій продукт на ринку [1]. А креативна реклама робить цей процес ефективним і з більшою ймовірністю приносить позитивні результати [2]. У потоці такої кількості інформації і при швидкому ритмі життя доводиться щоразу вигадувати щось нове і неординарне.

Гігантоманія у рекламі – це використання об’єктів-велетнів у створенні рекламних повідомлень (великі біллбоди, об’ємно-просторові об’єкти рекламного змісту з гігантськими зображеннями). Людство все частіше звертається до надвеликих розмірів в організації середовища [7]. Головними особливостями цього явища є незвичайність форм, наслідком чого є поширення серед робіт художників та скульпторів. Використана в середовищі скульптура надвеликих розмірів будь-якого характеру одразу стає однією з головних деталей його оформлення (рис.1.1).

 

1

2

3

4

Рис. 1. Характерні приклади об’єктів-велетнів в дизайні реклами:

1, 2 – реклама салону татуювань у вигляді гігантської статуї плавця;

3 – комп’ютерний логотип браузера Firefox;

4 – реклама піцерії на біллборді

 

У світі реклами немає гіршого за явище, чим "рекламна сліпота". Це коли людина вже настільки звикла до рекламних оголошень (у мережі інтернет, на вулицях, по телебаченню), що вже просто їх не помічає. І тоді рекламістам доводиться вигадувати щось таке, що відразу приваблює увагу перехожого [7]. До таких помітних способів реклами входять біллборди. Перевагу конкретного товару можна продемонструвати за допомогою збільшення рекламного обєкта в кілька разів, креативно вписавши в ландшафт. Цим прийомом вміло користуються рекламісти в усьому світі, перетворюючи ліхтар у кавник, спортивний мат в шматок хліба, а троси в спагеті.

Застосовують такі типи гігантоманії в дизайні реклами: обємно-просторова гігантська реклама, рельєфна та площинна.

Об’ємно-просторові об’єкти-велетні в рекламі – це також гігантські скульптури, які несуть рекламну інформацію. Такі обєкти розміщують на центральних площах, добре відомих людям місцях. Яскравим прикладом є реклама салону татуювань у вигляді гігантських статуй в Лондоні, застиглих у незвичних позах. Одну скульптуру рекламні агенти поклали на станції метро Вікторія в Вестмінстері, а другу - у вигляді зануреного в газон плавця, недалеко від Тауерського моста в Лондоні. Головне - щоб усім було видно нанесення на них татуювання. З цим завданням креативщики цілком впоралися за допомогою гігантоманії (рис.1.1,1.2) [3; 7].

Розмір та впізнаваність гігантського об’єкта визначає точка споглядання людини: з землі, з висоти пташиного польоту чи з космосу. Велетенська площинна реклама – це білборди, рисунки на стінах будівель, на асфальті тощо. У цьому різновиді реклами широко застосовують гігантський шрифт та великі зображення рекламного продукту для привернення уваги людини (рис.1.4) [6]. До рельєфної слід віднести креативну гігантську рекламу, створену з ландшафту або вдало вписану в нього, яка добре переглядається з космосу. Це гігантські логотипи: Coca-Cola в пустині Чилі довжиною 140 м та викладений з 70 000 пляшок, та комп’ютерний логотип браузера Firefox діаметром 70 м на полі штату Орегон та ін. (рис.1.3) [3].

Гігантоманія виконує наступні функції в дизайні реклами: соціальну, маркетингову і комунікаційну. Гігантизм у дизайні реклами чинить величезний вплив на формування масової суспільної думки, виконуючи соціальну функцію. Така реклама звернена до споживачів, крім власне рекламування тієї чи іншої продукції [5]. Гігантська реклама цілком підпорядкована завданням маркетингу (маркетингова функція), переслідує повне задоволення потреб покупця в товарах і послугах. Реклама у вигляді гігантського об’єкта є однією із специфічних форм комунікації. Вона покликана виконувати і відповідну - комунікаційну функцію, пов'язуючи воєдино за допомогою інформаційних каналів рекламодавців і споживчу аудиторію.

Висновки. Гігантоманія виконує важливу роль в дизайні реклами. Адже використана в середовищі скульптура надвеликих розмірів, будь-якого характеру одразу стає однією з головних деталей його оформлення. Саме за допомогою цього прийому можна продемонструвати перевагу конкретного товару, креативно вписавши в ландшафт. У дизайні реклами виділяємо наступні види об’єктів-велетнів: об’ємно-просторові, рельєфні, площинні. Їх використання забезпечує реалізацію основних функцій (маркетингова, комунікаційна, соціальна) у дизайні реклами. Реклама з елементами гігантоманії (монументальні інсталяції або масштабний ембіент) краще запам'ятовується і набагато цікавіша споживачеві.

 

Список використаних джерел

1.     Владимирська А. Реклама: навчальний посібник / А. Владимирська, П. Владимирський. Київ, Кондор, 2005. – 334 с.

2.     Кук П. Креатив приносит деньги / П.Кук. – Минськ, Гревцов Букс, 2007. – 389 с.

3.     Гигантская реклама [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.gisa.ru/77207.html

4.     Креативные вещи нашего века [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://ttolk.ru/?p=8269

5.     Гигантомания в рекламе и психологическое воздействие рекламы [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.reclama.su/viewtopic.php?t=2664

6.     Гигантомания в рекламе [Електронний ресурс]. – Режим доступа: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.395136787169046.111734.281497611866298&type=3

7.     Гигантомания как мода: топ-20 необычно больших предметов [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.peoples.ru/friday/ gigantomania__as_fashion__top-20_unusually_big_subjects.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info