zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОЗДОБЛЕННЯ ТА ДЕКОРУВАННЯ В СУЧАСНИХ ЗАКЛАДАХ ХАРЧУВАННЯ В СТИЛІ ХАЙ-ТЕК

 

Касьян Ю.С.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. У статті окреслено основні аспекти стилю хай-тек, що впливають на формування оздоблення та декорування в сучасних закладах харчування. Дослідження дозволяє виділити всі аспекти системності, осмислити вплив, а також описує моменти, які відіграють важливу роль в зовнішньому вигляді закладів громадського харчування.

Ключові слова: стиль хай-тек, матеріали, оформлення, інтер’єр, дизайн.

 

Abstract. This article outlines the main aspects of the high-tech style, influencing the furnishing and decoration in modern dining. Research can identify all aspects of the systems, to understand the impact and describes things that play an important role in the appearance of catering facilities.

Keywords: high-tech materials, design, interior design.

 

Актуальність теми та постановка проблеми. У формуванні предметно-просторового середовища велике місце посідає проблема дизайну інтер’єрів закладів громадського харчування. Важливу роль відіграє стиль, що проявляється у вирішенні загального зовнішнього вигляду приміщення. Після вибору меблів та обладнання головною проблемою постає вибір саме оздоблення та декорування закладу, що формується з покриття підлоги, обробки стін, художнє вирішення стелі та освітлення, оформлення вікон та кольорове рішення.

Огляд останніх джерел та публікацій. У вітчизняному дизайні перші публікації, присвячені феномену хай-тек та декоруванню в даному стилі, належать А.В.Іконнікову [1]. У контексті більш широких узагальнень і оцінок новітньої зарубіжної практики дизайн у стилі хай-тек розглядалася в роботах В.Л.Глазичева, Н.Ф.Гуляніцкого, А.В.Рябушіна, В.Л.Хайта, А.Н.Щукурової. Окремі аспекти оздоблення в стилі хай-тек були досліджені Д.К.Бернштейном, І.А.Касьяненко [3], В.А.Ковалевим, а також інтернет джерелами [5-7]. Однак як цілісне явище декорування у стилі хай-тек у професійній вітчизняній літературі та наукових працях спеціально не вивчалося.

Мета та завдання дослідження. Метою роботи є виявлення особливостей декорування та оздоблення закладу громадського харчування в контексті стилю хай-тек. Згідно мети визначено такі завдання: проаналізувати декорування та оздоблення у вигляді покриття підлоги, обробки стін, художнє вирішення стелі та освітлення, оформлення вікон та кольорове рішення.

Предмет та об’єкт дослідження. Обєктом дослідження є оздоблення та декорування в сучасних закладах харчування в стилі хай-тек. Предметом дослідження є системні особливості стилю хай-тек в закладах громадського харчування.

Виклад основного матеріалу. У функціональному та образному вирішенні, предметно-просторового середовища і створенні відповідного комфорту для відвідувачів велику роль грає не тільки раціональний підбір меблів та обладнання, а й зовнішній вигляд виробів, їх форми і оздоблення, що об’єднуються за стилем хай-тек. Даний стиль характеризується прямими лініями, металевими та скляними елементами, також мінімальним використанням декору.

При виборі покриття підлог у підприємствах загального типу з самообслуговуванням поряд з естетичними вимогами враховуються експлуатаційні якості, такі як зносостійкість матеріалів, а для приміщень з прямим виходом на вулицю і водостійкість. У обідніх залах ресторанів використовуються ворсові зносостійкі килимові покриття з невисоким ворсом. Відштовхуючись від стилістичного рішення, підлога однотонна, а колірна гама витримана в спокійних тонах, з поєднанням сучасної плитки і керамограніту, що характерні для стилю хай-тек.

Вибір того чи іншого матеріалу для обробки стін та колон залежить від композиційного рішення кожного об'єкта. У невеликих приміщеннях створення цілісного сприйняття інтер'єру за рахунок сполучень матеріалів і колірних рішень. У обідніх залах великий місткості комбінування матеріалів різної фактури і кольору для зорового членування простору. Проте на стінах, за даною стилістикою хай-тек, відсутні орнаменти і інших декоративних деталей. Білий колір є домінуючим, але іноді базовим фоном може служити чорний або сірий кольори, з прикрасами чорно-білих фото в металевій рамці або сучасної мальованої абстракції.

Особливе місце в інтер'єрі підприємств харчування в стилі хай-тек займає архітектурно-просторове рішення стелі. Доцільним є використання різних архітектурних прийомів. У обідніх залах перспективно застосовувати матеріали повної заводської готовності. Для застосування підвісних і підшивних стель у приміщеннях з перекриттями з залізобетонних конструкцій є відповідні обґрунтування, плити, застосовувані для обробки стелі, з малюнком або рельєфом, що композиційно ув'язаний із загальним рішенням інтер'єру.

Поширений прийом освітлення обідніх залів, кафе і ресторанів підвісними світильниками, що різноманітно вирішують як технічні, так і композиційні завдання. Ними виділюють окремі зали, оптично розчленовують приміщення. Доповненням до системи загального освітлення є настінні або настільні світильники.

Оформлення вікон також відіграє значну роль в декорування закладів громадського харчування. В основному, за стилістикою, використовують жалюзі - горизонтальні або вертикальні. Використання тканинних штор не є характерним для стилю хай-тек, тому якщо і додають, то тільки однотонні і прості за фактурою тканини і фасону.

Кольорове рішення предметного середовища інтер'єру їдалень і кафе загального типу, створених в стилі хай-тек, сприяє створенню спокійної, врівноваженої атмосфери без різких колірних контрастів. Вибір загального кольорового рішення базується на використанні гармонійних поєднань кольорів, а контрасти застосовуються для створення акцентів.

Висновки. Вплив декорування та оздоблення на сьогоднішній день відіграє важливу роль у формуванні предметно-просторового середовища в закладах громадського харчування. Оздоблення та декорування в стилі хай-тек характеризується: однотонною підлогою з ковраліном короткого ворсу чи керамогранітом; стіни білі з відсутніми орнаментами, проте доцільними є рамки з фото; конструктивним рішення стелі; сучасним оформлення освітлення; оформлення вікон є досить простим, без тканинних штор, з використанням вертикальних жалюзів; загальна кольорова гама побудована на світлих нюансних відтінках, проте контрасти є також доцільними.

 

Список використаних джерел

1.     Иконников А.В. "Хай-тек". О путях образного оовоения технической формы в современной архитектуре //Архитектура СССР. - 1983. - № 5. - С.54-57.

2.     Иконников А.В. Стайлинг, "хай-тек" и семантика предметной формы//Техническая эстетика. - 1982. - № 7. - С.5-10

3.     Касьяненко И.А. Влияние индустрии на формообразование в современной архитектуре Запада. Вопросы формообразования в современной архитектуре / КиевЗНИИЭП. - Киев, 1983. - С.48-58.

4.     Лебедева Г.С. Идея всеобъемлющего проектирования классическая теория архитектуры. (К проблеме архитектурной формы). Автореф.дисс. . канд.архитектуры.- М., 1977. - 17 с.

5.     Стиль хай-тек [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lab-style.net/stili/xaj-tek/

6.     Історія дизайну [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.designstory.ru/style/high-tech/

7.     Ділові нотки інтер’єру [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dim.promotion-soft.com/bud-remont-2012/07/page/1343/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info