zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ФОТОАЛЬБОМ. ФУНКЦІЇ ТА РІЗНОВИДИ

 

Назарчук І.В.

Луцький національний технічний університет

 

Abstract. The article features coverage types of photo albums and functionality. We found two main types of photo albums: paper (classic photo albums, albums with transparent pockets and photo albums with magnetic letters) and digital. By functionality albums divided into: gift, family, advertising and scientific nature.

Keywords: album, classic photo album, photo album with magnetic letters, digital photo album.

 

Анотація. У статті висвітленні особливості видів фотоальбомів та їх функціональне призначення. Виявлено два основних види фотоальбомів: паперові (класичні фотоальбоми, фотоальбоми з прозорими кишеньками та фотоальбоми з магнітними листами) та цифрові. За функціональним призначенням фотоальбоми поділяють на: подарункові, сімейні, рекламного та наукового характеру.

Ключові слова: фотоальбом, класичний фотоальбом, фотоальбом з магнітними листами, цифровий фотоальбом.

 

Актуальність теми. Фотознімок відноситься до важливих світових відкриттів, цьому відкриттю завдячують своєю появою і фотоальбоми, які спеціально створювалися для зберігання фотографій. Фотоальбоми мали різну форму, структуру, функціональне призначення, дизайн-особливості. Наразі виникла проблема у дослідженні видів фотоальбомів та розробки їх функціонального призначення. На даний час фотоальбоми широко розповсюдилися і мають багато варіацій та різних методів виробництва. Дана тема є актуальною в контексті виготовлення нових перспективних моделей фотоальбомів.

Мета та завдання роботи. Метою наукової статті є виявити різновиди та функції фотоальбомів. Завданням наукової роботи є висвітлення особливостей різновидів фотоальбомів та дослідження їх функціонального призначення.

Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом даного дослідження є фотоальбом, предметом є різновиди та функції фотоальбомів.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Існує багато видань з висвітленням історії створення фотографії, в яких описані перші невдалі та вдалі спроби створення фотографії, її винахідників [1]. Одним з найбільших дослідників фотографії та її історії являється С.Морозов. В його працях викладені основні відомості з історії художньої фотографії, подається огляд жанрів, виділяються актуальні питання взаємозв’язку фотографії з винахідницьким мистецтвом. Морозов досліджував також питання фотожурналістики та фоторепортажів, увів поняття фотолітопис, подійний репортаж та репортажний портрет, а також розглядав фотовиставки як нове явлення в культурі [3]. Г.К. Пондопуло досліджував фотографічне мистецтво в системі масових комунікацій, особливості фоторепортажів, розглядав фотографію як особливу форму естетичної мови, виділяв фото як твір мистецтва [4].

Проблему історії появи фотоальбомів, висвітлюють статті на інтернет сайтах присвячених фотографії, де описують особливості перших екземплярів в порівнянні з сучасними, дизайн сучасних фотоальбомів [2].

Статті в інтернет виданнях описують різновиди паперових фотоальбомів, їх переваги та недоліки, основне функціональне призначення, роль виду в історії фотографії [5]. Також в інтернет довідниках можна знайти інформацію про цифрові фотоальбоми, а саме, моделі, технічні характеристики, така інформація в більшості випадків носить рекламний характер [6].

Незважаючи на велику кількість та популяризацію фотоальбомів, їх різновиди та функціональне призначення ще досить мало висвітлені.

Виклад основного матеріалу. Фотоальбом – це певним чином організований набір фотографій, вкладених в спеціальний альбом для їх зберігання де містяться спеціальні кріплення для фотокарток, різних, або стандартних за розміром.

Існують паперові та цифрові фотоальбоми. Види паперових фотоальбомів: класичні фотоальбоми, фотоальбоми з прозорими кишеньками та фотоальбоми з магнітними листами.

Класичний фотоальбом – це фотоальбом з картонними листами і пергаментним папером між ними. Переваги такого альбому полягають в можливості розміщення фотографії різних форматів. Картонні сторінки відповідного кольору створюють індивідуальність сприйняття фотографій та підвищують контрастність. Недолік класичного альбому полягає в більш складному кріпленні фотографій (за допомогою спеціального двостороннього скотчу або куточків) та складностях зміни порядку фотографій. Такі альбоми, як правило, присвячують окремій події (весіллю, народженню дитини тощо).

Альбом з прозорими кишеньками дозволяє легко розміщувати фотографії одного формату в кишеньках відповідно до формату кишеньки. Перевага такого альбому полягає в можливості легко і багаторазово змінювати розташування фотографій. Недоліки альбому з прозорими кишеньками: наявність відблисків від плівки, з якої виконані кишеньки; відсутність можливості групування фотографій на одній сторінці відповідно до сюжету; неможливість вкладати фотографії різного розміру – тільки відповідно до формату кишеньки.

Фотоальбоми з магнітними листами є більш зручний та креативніший. На магнітних аркушах можна розмістити фотографії різних форматів, а також багато разів міняти їх розташування. Проте з часом клейова сторона магнітного листа жовтіє, дряпається, що покриває плівка настовбурчується, а фотографії починають відклеюватися [5].

Головним завданням фотографії є зберегти пам'ять про якусь подію, річ, людину. Фотоальбоми існують для зберігання фотографій, але фотоальбоми є різного характеру, тому вони виконують різні функції. За функціональним призначенням фотоальбоми поділяють на: подарункові, сімейні, рекламного та наукового характеру.

Фотоальбом є універсальним подарунком, із-за своєї всеохоплюючою тематики вони підходять для будь-якої події та людині. Суть подарункових видань залежить від їх тематики. Поарункові видання можна поділити на три категорії: родинні видання, колекціонні та сувенірні.

Сімейні фотоальбоми – це видання в більшості випадків зібраних самостійно членами родини. Вони не випускаються тиражами. Функції сімейних фотоальбомів безпосередньо зберігати у фотографічній формі пам'ять про певні події у житті родини, її членів. Такі фотоальбоми розділені на родинні події різного характеру, таких альбомів можуть нараховуватися десятки.

Фотоальбоми рекламного характеру це зазвичай каталаги та фото буклети їх розповсюджують з метою розповісти про дану продукцію або послугу. Рекламні фотоальбоми існують двох типів комерційні та соціальні.

Ще одним функціональним видом є наукові фотоальбоми. До наукових фотоальбомів відносяться збірники зображень різних наукових напрямів, які можуть використовуватися в навчанні чи наукових дослідженнях та розробках. Це можуть збірники фотографій тварин певної території, приладів, рослин і так далі.

Цифровий фотоальбом – підбірка певним чином впорядкованих фотографій (як правило – за часом знімання). Для створення та перегляду цифрових фотоальбомів використовують спеціальні програми (Adobe Photoshop Album, Picasa, Shotwell тощо). В окремих програмах існують можливості зведення фотографій з кількох фотокамер - відповідно до часу. Найвідоміші цифрові фотоальбоми – це цифрові ффоторамки.

Цифрова фоторамка (англ. digital photo frame) — це електронний пристрій, призначений для зчитування і показу зображень, записаних у цифровому вигляді.

Цифрова фоторамка працює від мережі через вбудований або зовнішній адаптер змінного струму. Є фоторамки з акумулятором, тривалість роботи акумуляторів від 40 хв до 3 годин в залежності від моделі. Показ фотографій ведеться з вбудованої пам'яті, або з зовнішніх флеш-накопичувачів, таких як карти пам'яті і usb флеш-носіїв. Фотографії можна дивитися як обрані, залишаючи на тривалий час одну на екран, так і автоматично змінюючи зображення (слайд-шоу). Швидкість і частота зміни світлин змінюється в налаштуваннях цифрової фоторамки. Формат цифрових фотозображень, які безперешкодно відтворює фоторамка jpeg. Є цифрові фоторамки, які вміють програвати інші формати розширень, такі як формати відеофайлів mpeg, avi, mov і формати музичних файлів mp3, wav тощо. У таких цифрових фоторамках можна прослуховувати музику спільно з показом фотографій, а також переглядати відео зі звуком [6].

Висновок. З розвитком суспільства збільшилась кількість різновидів фотоальбомів. В ході дослідження виявлено, шо існує два основних типа фотоальбомів: паперові та цифрові, паперові у свою чергу поділяються на класичні фотоальбоми, з прозорими кишеньками та фотоальбоми з магнітними листами. Фотоальбоми стали дуже поширені і почаи виконувати різні функції. У статті виділено чотири основних функціональних призначення фотоальбомів: подарункові, сімейні, рекламного та наукового характеру. Дані класифікації визначають роль фотоальбому у свідомості суспільства та показують, що фотоальбом в різних варіаціях широко використовується та є затребуваний на ринку графічного дизайну.

У подальшому досліджені планується виявити дизайн-особливості та технологічні підходи до виготовлення фотоальбомів.

 

Список використаних джерел

1.     История фотографии [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http://photo.far-for.net/content.php?r=2&p=3

2.     История_Фотоальбомов [Електронний ресурс]. − Режим доступу:http://photoalt.ru/articles/История_Фотоальбомов

3.     Морозов С. Творческая фотография / Сергей Александрович Морозов − М: Планета, 1986.

4.     Пондопуло Г.К. Фотография и современность / Г.К. Пондопуло. - М.: Искуство,1982.

5.     Фотоальбом [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Фотоальбом

6.     Цифрова_фоторамка [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Цифрова_фоторамкаПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info