zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ В КНИЖКОВІЙ ІЛЮСТРАЦІЇ

 

Шипелик О.М.,

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. У статті розглянуто інноваційні підходи до ілюстрування книг різного функціонального призначення (пізнавальні, розважальні, навчальні). Визначені інновації в ілюструванні: введення голосу, інтерактивність, використання комп’ютерних технологій, анімація.

Ключові слова: книжкова ілюстрація, ілюстратор, інтерактивна книга.

 

Abstract. This paper deals with an innovative approach to illustrating books of different functions (informative, entertaining, educational). Designated innovation illustrations: voice input, interactivity, use of computer technology, animation.

Keywords: book illustration, illustrator, interactive book.

 

Актуальність теми. Ілюстрації в дитячій книзі справляють на дитину психологічний та моральний вплив, тому вони є популярними та різноманітними. Оскільки науково-технічний прогрес проник у всі галуззі людського існування, тому навіть дитячі книги стають електронними.

Завдяки використанню комп’ютерних технологій та різних видів технік ілюстрування можна створити нові, інноваційні зображення, а саме інтернет-видання. Цей вид дитячої книги поступово набуває популярності, оскільки ці ілюстрації надають нові можливості для користувача. Ці книги розвивають та навчають дитину, але з часом можливе не сприйняття дитиною книжок з паперу. Тому поступово можна зіткнутись з проблемою витіснення друкованої книги з ринку та життя дитини, інтерактивною книгою.

Хоча сьогодні дитячі інтерактивні книжкові ілюстрації є популярними та постійно розвиваються, але досліджень на дану тему практично немає, оскільки це нові та ще не досліджені методи ілюстрування. Тому ця проблема є досить актуальною сьогодні.

Мета та завдання дослідження. Метою роботи є визначити особливості інноваційних підходів до дитячої книжкової ілюстрації. Завдання: проаналізувати інноваційні підходи ілюстрування; визначити функції та вплив інтерактивної книги на психологічний та розумовий розвиток дитини.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є інноваційні книжкові ілюстрації. Предметом дослідження є підходи в інноваційному ілюструванні.

Огляд останніх джерел та публікацій. Під час дослідження теми інтерактивних дитячих книжкових ілюстрацій було виявлено невелику кількість наукових досліджень та публікацій та дану тему. Дослідники А.Санченко, Т.Малкович, О.Старостіна, Л.Городенко займались дослідженням інноваційних підходів ілюстрування дитячих книг. Л.Городенко[1] розглядала інтерактивну книгу як вид книжкового видавництва та як аудіо запис. Публікація А.Санченка [3] та О.Старостіна [4] засвідчує, що інтерактивна книга популяризується і займе провідне місце на ринку, що може призвести до витіснення звичайної книги з обігу. Т.Малкович [2] відзначав, що інтерактивна книга є всебічним інструментом для розвитку дитини як особи в суспільстві.

Питання інноваційних підходів в дитячому ілюструванні практично не досліджено, це новий спосіб подачі ілюстрацій та не набув ще популярності серед споживачів. Але дана тема є актуальною та потребує подальших досліджень, тому що інтерактивні книги набувають популярності та стають важливою ланкою в видавничій справі.

Виклад основного матеріалу. Дитяче сприйняття найбільш активно налаштоване на навчання та дослідження оточуючого середовища. Тому для полегшення навчальних та розвивальних процесів для дитини створюються різноманітні інформативні проекти. Одним з них є інтерактивна книга, яка сьогодні реалізується в межах планшетів, електронних книг, iPad та ін. Таким чином, ці пристрої надають змогу пізнавати нове, але в той же час діти спрямованні на прийняття власних самостійних рішень.

На сьогоднішній день при наявності всіляких інтерактивних книг у всіх форматах їх можна розділити функціональним призначенням на: пізнавальні, розважальні, навчальні. Більшість пізнавальних інтерактивних книг викладенні в оповіданнях та казках. В цих книгах простежується один сюжет, і діти читають оповідання заради задоволення. Прикладом є популярна серія книг «Райдугони». Перше інтерактивне видання, в якому персонажі розмовляють російською, англійською та українською. На сьогоднішній день існують також інтернет-книги, в яких сюжет можна змінювати за бажанням дитини. Однією з них є книга «Надобраніч», яка дає можливість видирати не тільки казку на ніч, але і ряд доступних дій для кожного героя. В цій книзі можна обрати різні шляхи для героя та його попутників. Тобто, подібні книги являють собою свого роду комбінацію відеоігор і оповідань, тому діти відчувають себе героями цих книг.

Основною перевагою інтерактивної книги над звичайними книгами є те, що герої книги володіють голосом і можуть безпосередньо розмовляти з дитиною. У таких книгах також може міститися музика, що змінюється по ходу історії. Тому, дитина відчуває, що герої книги взаємодіють з ним. Дитина вчиться приймати рішення. Коли мова заходить про вибір, їй доводиться вирішувати, яким шляхом піти, а потім стати свідком наслідків прийнятого рішення. Наприклад, в одному з оповідань інтерактивної книги «Оповідки», в якій старші хлопчики намагаються умовити молодшого хлопчика закурити або спробувати алкоголь. Потім, в історії може бути запропонований вибір того, які дії будуть зроблені далі. Виходячи із прийнятого рішення, дитина дізнається про його наслідки. Таким чином, це допоможе дитині приймати важливі рішення в подальшому житті щодо подібних питань. Важливо те, що такі книги дозволяють дитині отримувати задоволення, адже інакше діти ніколи б не зацікавилися в них. Навіть якщо дитина і без того читає багато звичайних книг, читання подібних інтерактивних книг може стати вдалою замінною. Адже такі читання корисні для розумового та психологічного розвитку.

Ще одним підходом в інтерактивному ілюструванні є розважальний. Цей вид ілюстрацій влаштований таким чином, щоб мотивувати користувачів до гри, виконанню цікавих завдань. Також для цього виду характерним використання улюблених мультиплікаційних героїв в книзі, наприклад, «Корпорація монстрів». Ця книга є одночасно і інтерактивна книга, і аркадна гра, і навіть найпростіший фоторедактор. Анімовані зображення змінюються невеликими відеороликами з фільму та іграми. Ставши частиною розповіді, дитина може взаємодіяти з героями. Дітям приносить величезне задоволення допомагати в ігровій формі своїм улюбленим героям приймати рішення.

Навчальних інтерактивних книг є найбільше, оскільки вони найпопулярніші на сьогодні. Особливістю навчальних книг є можливість засвоєння матеріалу візуально, наслух та дає можливість самому управляти процесом навчання. Найчастіше такі книги дають змогу вивчати мови, математику, географію та біологію. Для дітей віком від 1 до 4 навчальні інтерактивні книги дають можливість не тільки запам'ятовувати нові слова і пропозиції, а й вчитися правильно їх вимовляти, а також є можливість повернутись до необхідного місця і почати спочатку. Такий принцип роботи представлений у книзі «Хто вкрав слівце?».

Схожий принцип роботи, але вже з математичними діями використаний у книзі «ДукДук». Додаток включає в себе чотири основних арифметичних операцій в трьох рівнях складності. Найпростіший рівні для початкової школи, але існують і більш високий рівень математичних дій. Ця інтерактивна книга включає себе не тільки практичні, але і теоретичні завдання. Інтерактивні книги допомагають закласти основу для майбутніх знань з шкільних предметів, таким як: зоологія, біологія, географія та інші. Прочитання інтерактивних книг дозволяє не тільки розвивати навички прийняття рішень, а й навички користування комп'ютером в ранньому віці.

Висновок. Інтерактивні книжкові ілюстрації мають позитивний вплив на розумовий та психологічний розвиток дитини. Дитяче книжкове ілюстрування постійно розвивається. Тому можна виділити основні інновації в ілюструванні: введення голосу, інтерактивність, використання комп’ютерних технології та створення повністю анімаційних зображень.

Перспективи подальших досліджень. Наступне дослідження буде присвячене дослідженню впливу технік виконання на сприйняття інтерактивних зображень.

Список використаних джерел

1.     Городенко Л.М. Інтерактивне різдвяне перезавантаження [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ababahalamaha.com.ua

2.     Малкович Т.М. Інтерактивна книга [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://arhiv-statey.pp.ua/index.php?newsid=28382

3.     Санченко А.Н. Дуже жива книжка: інтерактивні електронні книги / Третій фестиваль молодих видавців і редакторів "Штурмові загони Ґутенберґа" [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://platfor.ma/science/4f96bf1d7530b/

4.     Старостіна О.Н. «Hungry Books» [Электронный ресурс]. – Режим доступу: https://sites.google.com/site/mmhdak/policiПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info