zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІДЕЯ ПАЗЛІВ ЯК ОСНОВА ФОРМОТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА

 

Кец К.В., Скляренко Н.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. У статті представлено ідею пазлів у формотворенні об’єктів предметно-просторового середовища. Виділено принципи проектування з використанням пазлів та способи реалізації їх у творчості дизайнерів різних напрямків.

Ключові слова: дизайн, пазли, предметно-просторове середовище, формотворення.

 

Abstract: In the article the idea of puzzles is presented at the creation objects of in-spatial environment. Planning principles with the use of puzzles and methods realization of them are distinguished in creation of designers in different directions.

Keywords: design, пазли, in-spatial environment, creation.

 

Актуальність теми та постановка проблеми. Ідея пазлів – взаємодія цілого та частини – знайшла широке застосування за рахунок трансформації функцій (можливість отримати уніфіковані частини і компактне цілісне зображення) з метою проектування. Вже з 1960 – 1980-их роках із розважально-інтелектуальної гри пазли перетворилися у об’єкт предметно-просторового середовища і стали джерелом натхнення для дизайнерів багатьох напрямків та архітекторів [1]. Специфіка технології виготовлення та складання зумовлює їх широке використання у різноманітних формах предметно-просторового середовища. Поява зразків меблів, предметів побуту, засобів оздоблення та декорування, створених на основі ідеї пазлів обґрунтувала необхідність дослідження способів їх проектування, що окреслює актуальність обраної теми.

Огляд останніх джерел та публікацій. Технічний прогрес забезпечив появу нових підходів і принципів у створенні пазлів, що в свою чергу потребують ґрунтовних досліджень. Найбільший внесок у дослідження пазлів вносить організація «Асоціація ігри & пазли колекторів» (AGPC). Лауреатами престижної премії Spilsbury AGPC стали: Стів Річардсон «дерев'яні Пазли» (2001), Кеті і Боб Левін, Шпрінгбок (2004), історики головоломок - Енн Вільямс (2007), Том Тайлер (2010) та Боб Армстронг (2013) [2]. Історію та культуру пазлів розкривають документи, статті про вплив головоломок на масову культуру, які були опубліковані Енн Вільямс в США, Японії та Англії [2]. Науковці зробили значний внесок у дослідження та розвиток пазлів, про те у свої роботах вони висвітлювали здебільшого історичний і технологічні аспекти, не було досліджено застосування моделі пазлів та принципів їх з’єднання у проектуванні об’єктів предметно-просторового середовища (меблів, побутових речей, елементів декору, конструктивних елементів інтер’єру та ін.). Технічний прогрес забезпечив появу нових підходів, технологій, принципів у створенні і застосуванні моделі пазл-об’єктів, що в свою чергу потребує нових досліджень окресленої тематики.

Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є виявлення принципів проектування з використанням пазлів у створенні об’єктів предметно-просторового середовища. Завданнями є: проаналізувати об’єкти предметно-просторового середовища, що виконані на основі ідеї пазлів; окреслити принципи проектування цих об’єктів та їх особливості.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є меблі, побутові речі, елементи декору, конструктивні елементи інтер’єру, що створені на основі ідеї пазла. Предметом дослідження є принципи проектування та особливості застосування моделі пазлів у формотворенні предметно-просторового середовища.

Виклад основного матеріалу. Пазл (з англ. puzzle – загадка, головоломка), що представляє собою мозаїку, яку потрібно скласти з безлічі фрагментів малюнка різної форми. Є однією з найдоступніших та найпопулярніших іграшок, що розвивають логічне мислення, увагу, пам'ять та уяву. В ході історичного розвитку була сформована техніка створення пазлів, так і підходи до їх виконання. Розвиток сучасних технологій, в свою чергу, визначив тенденції трансформації пазлів, що призвело до виникнення не лише нових видів даної гри, а й застосування моделі пазлу та особливостей їх трансформації у створені об’єктів предметно-просторового середовища.

Дизайнери світового рівня (Майкл Аррас, Марко Піва, Давид Цеска, Руперт МакКелві, Микола Кореньков, Тотан Кузембаєв, Катрин Сонлейтнер, Науріс Калінаускас і б.ін.), дизайн-студії (Лоуренс, D'arcStudio, OOOMs, Heyteam) та компанії (Viva Terra) застосовують пазл як окремий комбінаторний елемент і/або способи з’єднання пазлів з метою досягнення багатофункціональності дизайн-розробок, які можуть існувати у різноманітних стилях інтер’єру та екстер’єру. Таким чином, ідея пазлів стає основою формотворення предметно-просторового середовища.

Принцип складання пазлів з комбінаторних елементів широко використовується у проектуванні меблів. Американська компанія під назвою Viva Terra розробила дерев’яні сидіння-столики під назвою Jigsaw Puzzle. При з’єднанні столиків утворюється стіл потрібного розміру чи лавка, необмеженої довжини [3]. Дизайнер Марко Піва придумав для Arflex серію пуфів Toys, які в точності повторюють форму деталей пазла [1]. Оригінальний кавовий столик-пазл для дорослих (дизайнер Майкл Аррас з Портленда (США)) складається з 35 квадратів, які мають різні відтінки кольору «кави». Кожен квадратик та ніжки кавового столу можна легко виймати і переставляти [4]. Дизайнер Давид Цеска розробив компактну дитячу парту також за принципом складання пазлів [5].

Дизайнерами італійської студії D'arc.Studio на підставі анатомічного дослідження хребта був розроблений шезлонг, який складається з п'яти пробкових елементів, що з'єднуються за принципом кріплення пазлів. У розібраному стані шезлонг перетворюється на п'ять самостійних табуретів, кожен з яких витримує вагу сидячої дорослої людини [6]. Ідею пазла для розробки конструктивних елементів інтер’єру використовують дизайнери у формотворенні внутрішнього та зовнішнього середовища. Зокрема, Микола Кореньков розробив перегородку у вигляді модульно-пазлової системи, що трансформується та дозволяє адаптувати її до будь-якого середовища [9].

Сьогодні у вигляді пазлів виконуються і деякі прилади опалення. Радіатор Pa.zol італійської компанії «Венециано+Команда» пропонує незвичний продукт з окремих елементів (розробка Luciana Di Virgilio) [10]. Вибір площі опалення, колірного рішення та конфігурації приладу опалення забезпечує особливість пазлівтрансформативність.

Принцип складання пазлів з комбінаторних елементів використовується у паркетній кладці, плитці, бруківці з метою декорування стін, фасадів, доріжок на прибудинкових територіях. Також за аналогічним принципом створюються предмети побуту (килими, годинники, фоторамки, вази тощо). При оформленні середовища дизайнери намагаються поєднати функціональність і оригінальність. Так, декорування стін у вигляді пазлів, виконується за рахунок фарбування або збирання декорації з окремих елементів, що дозволяє таким способом оформити всю стіну або тільки її частину.

У сучасному проектуванні набув використання не лише традиційний підхід до складання пазлів. Дизайнери застосовують принцип пошарового складання пазл-елементів з метою пошуку креативних та ергономічних речей. Сіднейський дизайнер Joseph Louis Tan випустила серію модульних столів із загадковою лаконічною назвою MEW. Це прості журнальні столики та тумбочки, виготовлені з фанери, що характеризуються компактністю, універсальністю та функціональністю. В основі їх формотворення лежить використання пошарового методу складання пазлів. Круглий стіл в три шари розрізається на пазли, які комбінуються в готовому виробі. Завдяки тришаровій конструкції стільниці зчеплення виходить дуже жорстким і стійким, що забезпечує міцність виробу. Можливість переставляння модулів забезпечує багаторазову появу нової форми [7].

Пазли маленького розміру набули використання в якості «матеріалу» для створення мистецьких виробів. Принцип хаотичного складання пазл-елементів застосований дизайнером Рупертом МакКелві, який розробив журнальний столик Missing Pieces Table [8]. Стіл був створений за допомогою тисячі деталей-пазлів різного забарвлення шляхом рельєфного накладання, що можливість постійного оновлення.

Висновки. Сьогодні пазли виступають не лише цікавою інтелектуальною грою, але є джерелом натхнення для дизайнерів і засобом формотворення предметно-просторового середовища. Використання ідеї пазлу як основи формотворення об’єктів базується на принципах комбіінаторики, пошарового накладання та хаотичного складання. Об’єкти предметно-просторового середовища, виготовлені, декоровані чи стилізовані на основі ідеї пазлів, є багатофункціональними завдяки можливості трансформації форми, кольору чи образу.

 

Список використаних джерел

1.     Мебель из пазлов [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lady.ru/home/Мой-дом/Мебель-из-пазлов

2.     Лауреати премії Спілсбері. Дослідження Енн Вільямс [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://agpc.org/2007/04/anne-williams-honored-with-2007-agpc-spilsbury-award/

3.     Мебельные пазлы [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mebelsovet.com/news/mebelnye_pazly/

4.     Кофейный столик в виде пазла [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.romen.com.ua/blog/kofeyniy-stolik-pazl/

5.     Компактна парта для самих маленьких [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tovpanorama.blogspot.com/2011/12/blog-post_27.html

6.     Мебельные пазлы из Италии [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://gigamir.net/techno/architect/pub322493

7.     MEW – модульные столы [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://andreylappo.ru/mew-modulnye-stoly/

8.     Cтолик-пазл [Електронний ресурс].Режим доступу: http://world-of-puzzle.blogspot.com/2011_08_01_archive.html

9.     Cистема перегородок [Електронний ресурс].Режим доступу: http://www.zkapitel.ru/works_view.php?id=1324

10.  Pa.Zol - Радиатор головоломки Luciana Di Вирджил [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://2shine.ru/03/pa-zol-radiator-pzel-ot-lusiana-di-virgili/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info