zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІНСТАЛЯЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ ОБРАЗУ «АЛІСИ В КРАЇНІ ЧУДЕС»

 

Слупачик М.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. У статті висвітлено використання художнього образу «Аліси в країні чудес» як основу творення інсталяцій у природному середовищі. Проаналізовано дизайн-особливості формування образного рішення інсталяцій в природному середовищі.

Ключові слова: образ, Аліса, казка, інсталіція, ландшафт, дизайн.

 

Installation using image "Alice in Wonderland"

Аbstract: . In the article the use of image of "Alice is reflected in wonderland" as basis of creation of installations in a natural environment. The features of design of forming of vivid decision of installations are analysed in a natural environment.

Keywords: character, Alice, fairy-tale, installation, landscape, design.

 

Актуальність теми. На початку ХХ ст. у світі почали з’являтися незвичайні інсталяції в природному середовищі. Інсталяція - форма сучасного мистецтва, просторова композиція, що створена з різних елементів і являє собою художнє ціле. Розвиток незвичайних інсталяцій в природному середовищі був дуже різким. Найбільш популярні стали тематичні парки "Аліса в країні чудес", створені за мотивами знаменитої казки Люіса Керолла. Там діти опиняються в чарівній казці, а їх батьки повертаються в дитинство. Казка "Аліса в країні чудес", написана колись для однієї дівчинки відомим математиком Люісом Кероллом, входить сьогодні в список найцікавіших і улюбленіших книг багатьох читачів, причому не лише діточок, але і дорослих. Найбільш інформативним чинником візуального сприйняття суспільства є середовище, тому формування на етапі проектування виразного художнього образу в інсталяціях має велике значення. Проблема створення інсталіцій за мотивами художніх творів – тема досить-таки цікава та складна для проектування.

Огляд останніх джерел та публікацій. У літературних джерелах значна увага приділяється вивченню історії художнього образу у дизайні. Питаннями формування художнього образу об'єктів дизайну і їх визначної ролі в галузі мистецтва, архітектури і дизайну присвячений ряд робіт: В. Іконнікова [2], Р.Арнхейма [1]. І хоча художній образ розглядався в дизайні в основному в контексті розвитку одиничного об'єкта, в цілому ці роботи дозволяють досить чітко уявити місце та роль образу як одного з важливих засобів формування середовища існування людини.

В Інтернет-джерелах можна дізнатись про інсталяції з використанням художнього образу "Аліси в країні чудес" [3-5], проте дана інформація носить рекламний характер. У проаналізованих джерелах не описаний образ ”Аліси в країні чудес” як основа формотворення природного середовища, що зумовлює актуальність обраної теми.

Мета та завдання дослідження. Метою роботи є виявлення дизайн-особливостей формування інсталяцій з використанням образу "Аліси в країні чудес" в природному середовищі. Згідно мети визначено такі завдання: виявити типи інсталяцій та їх особливості.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є інсталіції з використанням образу «Аліси в країні чудес». Предметом дослідження є прийоми втілення художнього образу «Аліси в країні чудес» в цих інсталяціях.

Виклад основного матеріалу. На сьогодні з’явилося багато тематичних парків, найбільш популярними стали парки з використаннях художнього образу «Аліси в країні чудес», створені за мотивами казки Люіса Керолла. Образ Аліси знаходить своє втілення у незвичайних інсталяціях в природному середовищі. Він реалізується шляхом поєднання декоративного і конструктивного напрямків, які тісно поєднанні з ландшафтним середовищем. Особливість таких інсталяцій полягає в тому, що людина не споглядає інсталяції з боку, як картину, а виявляється всередині неї.

Одним із незвичайних тематичних інсталяцій в світі є парк "Аліса в країні чудес", створений за мотивами знаменитої казки Люіса Керолла, який знаходиться у Борнмуті, в 160 км від Лондона. Сам парк розділений на три тематичні зони: "Adventureland", "Wonderland" і "Wildthing". У "Adventureland" зібрані класичні дитячі атракціони: трампліни і батути, паровозики, каруселі і американські гірки, розташований божевільний крокет з Королевою черв'яків. У зоні "Wonderland" знаходиться каруселі у вигляді чашок з божевільного чаювання, королівство кривих дзеркал, ігровий майданчик у вигляді замку Чеширського кота. Центральним елементом є величезний лабіринт, який є третім за величиною в усьому Сполученому Королівстві. Зона "Wildthing" є великим критим ігровим комплексом з гірками, каруселями і ресторанами, який відкритий для відвідування круглий рік у будь-яку погоду [4].

Використання образу Аліси у інсталяції знайшло своє відображення у роботі «Космічний парк» в Шотландії. Його розробили шотландські учені і ландшафтні дизайнери Чарльз Дженкса і Мегі Кевсик (Charles Jencks & Maggie Keswick) [5]. У парку не ростуть квіти, в ставках не б'ють фонтани, не співають птахи. В ньому розташована не менш "екзотична" флора, наприклад, алюмінієві квітники або чорні діри. Космічний парк розташовується на декількох рівнях, подібно до сходів. Кожен ступінь символізує певний етап на шляху розвитку Всесвіту. Парк привертає увагу передусім своїм ленд-артом. У хід йшли усі підручні засоби: від підручників із квантової фізики, до циркулів і лопат. За допомогою глибоких колодязів, спіралевидних пагорбів, обривів і ставків архітектори відтворили чорні діри, скупчення зірок, коливання фізичних хвиль. Єдина скульптура на території парку - спіралевидна модель ДНК, джерело життя на Землі. Творці парку зібрали на задньому дворику кращі досягнення в області кібернетики, фізики, геометрії і хімії.

Порцію чаклунства для численних туристів, що приїжджають у Францію, можна отримати в Диснейленді, там знаходиться незвичайний парк [3]. Його творці створили світ, повний несподіванок і секретів. У далекому кінці парку знаходиться лабіринт Аліси - справжнє диво ландшафтного мистецтва. Він є мережею заплутаних ліній, що химерно згинаються в різні боки або що утворюють кола, що поступово звужуються. Вузькі (шириною до 50 см) доріжки обрамлені невисокими насипними "валиками" із землі, на які висаджені квіти, злаки і овочі. Рослини, що цвітуть в різний час, - лілії, соняшники, маргаритки, мальви, айстри і т. д. - роблять лабіринт надзвичайно мальовничим впродовж усього сезону. В парку вражає різноманітність форм.

Висновок. На сьогодні з’явилося багато незвичайних інсталяцій в природному середовищі. Найбільш популярними стали тематичні парки з використанням образу «Аліси в країні чудес». Вони привертають увагу дизайнерів у зв’язку з їхньою особливістю, а саме: людина не споглядає інсталяції з боку, як картину, а виявляється всередині неї. Багато дітей відвідують такі тематичні парки, оскільки вони можуть відчути себе казковим героєм у чарівному світі, поринути у світ несподіванок і чудес, а їх батьки повертаються в дитинство.

 

Список використаних джерел

1. Арнхейм Р. Искусство и визуальное восприятие/Р.Арнхейм. – М.: Прогресс, 1974. – 386 с.

2. Иконников А.В. Функция, форма, образ в архитектуре /А.В.Иконников. – М.: Стройиздат,1986. – 287с.

3. Лабиринт Алисы в стране чудес [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.houses.ru/housegarden/arhiv/2004/8/labirint_alisy_v_strane_chudes

4. Парк "Алиса в стране Чудес" под Лондоном (Adventure Wonderland) [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://workingmama.ru/travels/uk/ bournemouth/parks_and_playgrounds/park_alisa_v_strane_chudes_v_anglii_41873

5. “Космический” парк в Шотландии в стиле шахматных садов Алыси в стране чудес [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://lesyaka.ru/post215294029/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info