zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>КОНСТРУКТИВНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕБЛІВ ДЛЯ СОБАК

 

Табун Н.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація: У статті розкрито конструктивно-технологічні особливості меблів для собак. Досліджено характерні матеріали для виготовлення та оздоблення меблів. Розглянуто найвідоміші дизайнери та компанії, які займаються дизайном меблів для собак.

Ключові слова: меблі, собака, дизайн, інтер’єр.

 

Structural and technological features of furniture for dogs

Аbstract: The article deals with structural and technological features of furniture for dogs. It have been studed typical materials for the manufacture of furniture and decoration. It adduce the most famous designers and companies involved in the design of furniture for dogs.

Кeywords: furniture, dog design, interior.

 

Актуальність теми. На сьогоднішній день виробництво меблів для собак набуває все більшої популярності. Дизайнери, які займаються розробкою меблів для собак шукають креативні образні рішення. Зростає проблема застосування специфічного дизайну з урахуванням конструктивних, ергономічних, функціональних та стилістичних характеристик меблів для собак. Пошук дизайн-особливостей у вже існуючих меблях обґрунтовує появу новітніх їх видів та методів оздоблення. Тому конструктивно-технологічні особливості меблів для собак, в контексті дизайну інтер’єру є досить актуальною темою, так як власники собак вимагають для своїх улюбленців не лише комфортних меблів, а й функціональних та естетичних.

 Мета і завдання роботи. Метою роботи є розгляд конструктивно-технологічних особливостей меблів, призначених для собак. Згідно мети визначено такі завдання: визначити основні види меблів для собак; дослідити характерні особливості меблів для собак в інтер’єрах різних стилів; ознайомитися з найвідомішими дизайнерами та компаніями, які займаються дизайном меблів для собак.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є меблі для собак. Предмет дослідження виявляється у конструктивно-технологічних особливостях меблів для собак.

Огляд літературних джерел. Меблі, призначені для собак, відіграють значну роль при проектуванні інтер’єру закладів побутово-торгівельного призначення для собак. В.Вронская, Е.Иванова досліджували комфортні умови для собак в приміщенні [3]. Піклування за собакою розглядав Ф. Брюс [2]. Д. Вуд описував оригінальний одяг та меблі для маленьких собак [4]. Найвідоміші компанії, які займаються дизайном меблів для собак опубліковані в інтернет-джерелах [1; 5]. В них міститься інформація про відомі новітні колекції та правильний підбір меблів для собак згідно інтер’єру приміщення. Дослідники не часто звертаються до цієї теми, оскільки вона є новою та потребує наукового дослідження, а переважна більшість інформації несе рекламний характер.

Виклад основного матеріалу. Меблі для тварин – тема дуже обширна. До них відносять: ліжка, лежаки, дивани, будиночки, конструкції для ігор, тумбочки для приладдя, столи для догляду, шафи одягу та аксесуарів [4]. Враховуючи загальний образ інтер’єру побутово-торгівельного приміщення дизайнери підбирають меблі для собак у відповідному стилі. Інтер'єру стилю бароко відповідають розкішні меблі для собак з золотистими вставками. Для собаки в загальній концепції інтер’єру в стилі ампір дизайнери використовують ліжка, дивани з червоним балдахіном. В інтер'єрі, де є елементи з візерунком підбираються не менш розкішні меблів для собак. Найбільш універсальним варіантом для інтер’єрів більшості стилів є різноманітна за матеріалами і технікою виконання "плетінка". У сучасному інтер’єрі часто використовують плетений з ротанга каркас з матрацом. Колір деревини і матеріалу матраца підбирають гармонійно до загального колориту інтер’єру закладу: кольору меблів, підлоги, стін, текстилю. Ротанг існує від зовсім світлих відтінків до зеленувато-коричневих або темних тонів мореного дуба. Для чохла на матрац використовують натуральні матеріали: льон, бавовна, шерсть [5].

Teo Design вперше в Україні створили дизайнерські індивідуальні дерев’яні меблі для домашніх вихованців. Меблі зроблені вручну, з ідеальною обробкою з кращих порід дерева. Для подушок-матрациків використовуються натуральні щільні тканини з водовідштовхуючим ефектом. Деревяні дивани мають міцну і надійну конструкцію, стильний європейський дизайн. Підстава дивана піднята над підлогою, що дає можливість захистити собак від протягів і вогкості. Висока подушка-матрац приймає контури тіла вихованців і створює комфортні умови для їх дозвілля. В елегантній серії «Classic Teo» диван виконаний з натуральної деревини, оздоблений декоративними елементи з перламутрової шкіри. Нею оброблені ніжки дивана і деталі спинок. Класичне і вишукане поєднання дорогих матеріалів – дерева і шкіри – надають гідний вигляд дивану. Подушечка–перина виконана з натурального матеріалу пастельних тонів. Нова колекція меблів «Sailor Teo» спроектована у морській тематиці. Диван представляє собою спальне місце, висота ніжок - 4 см. Диван виготовлено з екологічно чистої деревини, має надійну конструкцію. Диван «Капітан» із серії «Sailor Teo» - стильна прикрасою вишуканого інтер'єру. У колекцію меблів для собак входить також містка шафка. Шафа виконана відповідно до ергономічних особливостей. Шафа хоч і невелика, але містка. Висота шафи 90см, ширина 50см, глибина 40см, відділення для плічок висотою 60 см, висувний ящик заввишки 30 см. У колекції «Basic Teo» диван виконаний з натуральної деревини - клена, тонованого в різні кольори. При такій обробці зберігається благородний малюнок дерева. Подушка-перина оснащена золотистими стрічками, призначеними для кріплення її до основи диванчика [1].

Дизайнери з нідерландської компанії Doggy Snooze пропонують колекцію м’яких максимально комфортних меблів для собак. У колекції представлені ліжка-дивани, які різняться не тільки по колірному оформленню, але і по висоті і розміром. В асортименті є стаціонарні моделі на високих і низьких ніжках, і мобільні ліжка на коліщатках. Також пропонуються варіанти з бильцями у вигляді валиків (залежно від моделей - один, два або три валика) і зовсім без билець, які найкраще підходять для частих транспортувань. З урахуванням усіх вимог ліжка-дивани від Doggy Snooze створені так, щоб собаці було максимально комфортно. Вони оснащені спеціальними ортопедичними матрацами. Собачі ліжечка легко миються, їх нескладно переміщати з місця на місце - каркаси виготовляються з легкого алюмінію.

Автором елегантних ліжок для собак являється дизайнер з Лондона, завзята собачниця Кім Булл (Kim Bull). Ліжка «Mija» виробляються з акрилу товщиною 10 мм і оснащені замшевими подушками з наповнювачем з дуже м’якого пластичного матеріалу «memory foam» (запатентована технологія «ефект пам’яті»). Також в колекцію входить обідній столик, що включає в себе підставку з акрилу з круглими отворами і розміщені в них дві сталеві миски. Всі предмети випускаються в різних кольорах і декількох розмірах.

Співробітники аргентинської арт-фірми Cedel Pets & Style висунули ідею про те, що все, що доступно людині, повинно бути доступно і нашим вихованцям [2]. Тому ними була розроблена лінія предметів меблів для собак і кішок, абсолютно ідентичних людським.

Студія Torafu Architects створила кушетку для мисливської породи собак джек-рассел-тер’єр. Через свій чуттєвий характер ці собаки відчувають себе особливо комфортно, зарившись у речі господаря. Саме їх і пропонується використовувати для натягування на спеціальний каркас, щоб отримати кінцевий предмет інтер’єру.

Голландська студія MVRDV відштовхуючись від думки, що архітектури для собак не існують, а існує архітектура, яку господарі вибирають для своїх вихованців, запропонувала невелику інтерпретацію на тему стандартної собачої будки. Всередині за задумом повинен жити бігль.

Соу Фуджімото (Sou Fujimoto) придумав об’єкт, який одночасно може служити як собакам, так і їх господарям. Одному пропонується розташуватися всередині відкритої конструкції з полиць.

Шигеру Бан (Shigeru Ban) запропонував господарям собак самим вирішувати, як використовувати придуману ним стрічку з скріплених картонних циліндрів. Залежно від вигину і установки, стрічки можуть перетворюватися в крісло, столик або лабіринт.

 Оригінальний невеликий диван Dog House Sofa був спроектований корейським дизайнером Сенг Мун (Seungji Mun). Особливість дивана полягає в тому, що в ньому зроблено спеціальний відсік для собак, де завжди можна затишно згорнутися калачиком і нікому не заважати. Такий диван підійде для домашніх собак маленьких порід [4] .

Seungji Mun, корейський дизайнер, запропонував використовувати підлокітник від дивана, як місце для розміщення домашнього улюбленця. Все лаконічно і вкрай функціонально. Широкий підлокітник захищає від зайвих поглядів, в той же час собака завжди поруч із господарем, і оббивка дивана залишається чистою надовго.

Висновок. Прагнучи до створення гармонійного інтерєру, дизайнери намагаються вписати меблі для собак в загальний концепт, щоб предмети чотирилапих не впадали в очі і не були яскравими, часом позбавленими смаку плямами в ідеально створеному внутрішньому оздобленні.

Перспективи подальших досліджень. Планується дослідити естетику формування внутрішнього простору для собак.

 

Список використаної літератури

1.     Teo Design [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.teodesign.com.ua

2.     Брюс Ф. Забота о вашей собаке. Полное руководство по уходу за вашей собакой/ Ф. Брюс. – АСТ: Астрель, 2003. – 448 с.

3.     Вронская В. Собака. Руководство по уходу/ В. Вронская, Е. Иванова. – АСТ: Астрель, 2006. – 288 с.

4.     Вуд Д. Большая книга красоты для маленькой собачки/ Д. Вуд. – Аквариум-Принт, 2008. – 192 с.

5.     Меблі для собак по інтерєру будинку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sholdisain.comПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info