zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>РОЛЬ ЗЕМЛІ В ФОРМУВАННІ ІНТЕР'ЄРІВ ТА ЕКСТЕР'ЄРІВ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

 

Валюшко М.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотація. В даній роботі виявлена та проаналізована роль землі у формотворенні інтер’єрів, екстер’єрів, прослідковано історичний розвиток роль ресторанного господарства на сучасному етапі розвитку закладів громадського харчування.

Ключові слова: дизайн, земля, інтер’єри, заклади харчування.

 

Аbstract: In this paper we identified and analyzed the role of land in shaping interiors, exteriors, examined the historical development of the role of the restaurants at the present stage of development of food service establishments.

Кeywords: design, earth, interiors, dining.

 

Актуальність теми та постановка проблеми. На сьогоднішній день заклади громадського харчування облаштовуються в найнесподіваніших місцях (на краю кручі, на піщаному пляжі, під водою або в печері). Для відвідувачів хороша кухня, атмосфера, не є основою вибору, оскільки клієнти прагнуть відчути щось особливе. Проблемою створення закладів громадського харчування є пошук нових образів та стилів в розробці дизайну цих підприємств.

Однією з характерних тенденцій, що повною мірою ілюструє процеси проектування закладів харчування є зростання інтересу до сфери харчування і не лише як для задоволення фізичних потреб, але й естетичних та смакових. Приготування їжі виходить за рамки приватної рутинної діяльності й стає публічним актом, що є інколи абсурдним, але саме цим привертає увагу відвідувачів. Тому роль землі відіграє важливу роль при проектуванні закладів харчування традиційних та інноваційних.

Проблемою цієї теми є відсутність достатньої кількості інформації про матеріали, принципи облаштування закладів в середовищі землі, що несе не лише рекламний характер, а відповідно науково-дослідницький.

Мета та завдання дослідження. Метою роботи є: дослідити роль землі в формуванні інтер’єрів та екстер’єрів закладів харчування та характерні функціональні особливості. Згідно мети визначено такі завдання: проаналізувати виникнення закладів харчування з використанням стихії землі та її роль; окреслити особливості змін конструкцій та дизайн-характеристики інтер’єрів.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом є інтер’єри закладів харчування. Предметом дослідження є роль земної сфери у проектуванні інтер’єрів закладів харчування.

Огляд літературних джерел. На сьогоднішній день існує маса літератури про заклади харчування, які знаходяться в стихії землі. Переважна більшість представлена в Інтернет-джерелах [4-7] у вигляді зображень та короткого опису. В даних джерелах продемонстрований ілюстративний матеріал іноваційних закладів харчування, що знаходяться в різних частинах світу та коротка характеристика особливостей закладу.

Хід історії на тенденції розвитку готельно-ресторанного бізнесу в Україні та світі загалом описує О.Ю.Завадинська [1]. В даній роботі здійснено класифікацію та описані характерні риси закладів харчування, окреслені основні типи і характеристики ресторанного господарства. М.П. Мальська [3] виявляє роль ресторанного господарства на сучасному етапі розвитку закладів громадського харчування, визначає характер і масштаб потреб людей у послугах з організації споживання у не домашніх умовах.

Дані джерела не дають повної картини особливостей закладів харчування, що знаходяться в стихії землі. При аналізі спеціальної фахової літератури виявлено відсутність наукових праць, де комплексно розглядаються етапи розвитку та особливості землі як основи формотворення закладів харчування. Наукових праць, які безпосередньо відповідали б на всі поставлені питання, немає.

Виклад основного матеріалу. Першими місцями, де люди споживали їжу, були печери, але це були сімейні зібрання, а не громадські заклади харчування. З часом активно почали розвиватись таверни та гостинні двори. Ці заклади будувались на землі традиційними методами (згадки про перші заклади харчування у законах Хамурапі 1700 рр.). В наслідок розвитку суспільства та смаків споживачів будівельні конструкції вдосконалюються, інтер’єри змінюються з плином епох, але місце розташування при цьому залишається традиційним, тобто на землі. Лише в ХІХ ст. [2] внаслідок пошуку нових концепцій закладів харчування, з’являються ресторани в печерах, соляних шахтах. Вони є природними та штучно створеними.

Соляними шахтами людина користувалась в лікувальних цілях сіль має сприятливу дію на дихальні шляхи, оскільки характеризується виключною бактеріологічною чистотою, високою вологістю та високого вмісту хлоридного натрію. Це поклало початок розвитку закладів харчування в соляних печерах.

Але з часом в ХІХ ст. з’являються спроби поєднати корисне з відпочинком, тому на європейському континенті, вперше в ХХ ст. почали застосовувати соляне лікування (спелеотерапія). В 1960-х роках в м. Величка, Польща в природній соляній шахті на глибині 250 м під землею відкрили кафе [6].

Крім природно створених закладів користуються популярністю і штучно створені газокамери, які пристосовують для невеликих кафе, ресторанів чи приватних кабінетів. Особливість їх в тому що всі елементи шахти виготовлюють із солі (стіни, стеля, світильники, соляний фільтр повітря, підлога). В інтер’єрі такого закладу не використовують метал (навіть захищений фарбою або лаком, існує великий ризик окислення металу з подальшим виникненням плям на робочій поверхні солі); гіпсокартон (в ньому містяться клеї, хімічний склад яких є алергенним для деяких категорій пацієнтів, а також він є ненадійним будівельним матеріалом з обмеженим терміном служби); хімічні та інші будівельні матеріали, які прямо протипоказані для хворих з алергіями. Тобто ця кімната є екологічно чистою та безпечною, хоча є штучно створеною. Прикладом такого закладу в Україні є кафе «Печера» м. Київ, в якому весь інтер’єр сформований з солі, все виконано в біло-сірих тонах [3].

Приклади розташування ресторанів в природних печерах [5;7] існують в Італії, Hotel Ristorante Grotta Palazzese. Цей заклад розташований в глибині вапнякових порід, у наслідок такого незвичайного місця розташування ресторан відкритий лише в літній час і належить до комплексу готелю, що знаходиться прямо над печерою. Також схожий заклад знаходиться в китайській провінції Хубэй, Fangweng [4]. Цей ресторан славиться не тільки своєю красою, хорошею кухнею, але й одним з найбільш цікавих та вдалих поєднань «людина-природа». Оскільки оформлення даного закладу гармонійно вписалося в природну форму. Відпочити можна як у самій печері, так і на так званому «балконі», при цьому спостерігаючи за океаном. В даному варіанті поєднується три стихії – вода, повітря та земля (печера), які вдало доповнюють один одного.

Висновки. Використання землі в дизайні цілком відповідає духу часу оскільки, люди прагнуть отримувати задоволення не тільки просто вживаючи їжу, але й від самого процесу обслуговування, інтер’єру та естетики подачі. Земля відіграє важливе значення при проектуванні закладів громадського харчування, оскільки є основою формотворення інтер’єрів та екстер’єрів ресторанів.

Перспективи подальших досліджень. Планується у подальших наукових дослідженнях детально вивчити новітні конструкції та матеріали, що використовують для проектування інтер’єрів та екстер’єрів закладів харчування на відкритих просторах з використанням стихії повітря.

 

Список використаних джерел

1.         Завадинська О. Ю. Організація ресторанного господарства за кордоном / О. Ю. Завадинська, Т.Є Литвиненко.К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2003. – 200 с.

2.         Історія розвитку ресторанного бізнесу у світі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tourlib.net/statti_ukr/yashyna.htm

3.     Мальська М.П. Ресторанна справа / М.П. Мальська, Н. М. Ганич. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2013. – 239с.

4.     Ресторан Fangweng [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://www.forfun.org.ua/?p=4956

5.     Рестораны и винные погреба в пещерах на севере Италии [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lookatme.ru/flow/posts/travel/157277-restorany-i-vinnye-pogreba-v-pescherah-na-severe-italii

6.     У Києві відкрився ресторан в соляній печері [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kava.lviv.ua/ua/news/4112/~u-kyjevi-vidkryvsya-restoran-v-solyanij-pecheri

7.     Эксклюзивный ресторан в пещере на юге Италии [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://hqroom.ru/eksklyuzivnyiy-restoran-v-peschere-na-yuge-italii.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info