zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІНТЕРНЕТ ЯК PR-ІНСТРУМЕНТ В СПОРТІ

 

Гусєв А.В.

Україна, м. Дніпропетровськ,

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

 

Анотація. Наукова стаття присвячена дослідженню інтернет-сайтів футбольних клубів. У роботі розглянуто функції сайтів як PR-інструментів та їх вплив вболівальників.

Ключові слова: інтернет-сайти, PR, футбольні клуби.

 

Abstract. The scientific article is devoted to research internet sites of football clubs. This article examines the features of sites like PR-tools and their influence on fans.

Keywords: Internet sites, PR, football clubs.

 

Сучасний спорт – це свого роду масовий продукт. Як всякий продукт, він потребує свого маркетингу і PR. PR вирішує завдання комунікативної організації суспільства в цілому. Автор підручника «Паблік рілейшнз для професіоналів» [2] Г. Почепцов вважає, що завданням PR є розміщення об'єкта потрібною стороною і в потрібний час. За його словами, не слід розглядати PR як варіант породження неправдивої інформації. По неправді неможливо рухатися нескінченно, подібний ланцюжок рано чи пізно розірветься. Ніякі прийоми PR не допоможуть подолати реальну дійсність [3]. Але які ж особливості зв'язків з громадськістю саме у сфері спорту та спортивних заходів? «Спортивний піар функціонує як частина управління або менеджменту і дозволяє ідентифікувати ключові аудиторії спортивних організацій та їх взаємозв'язок» [4, c. 24]. Головною особливістю PR-підтримки спортивних подій є саме спортивна специфіка. Без високих спортивних результатів досягти високої популярності, а значить, прибутку, майже неможливо для будь-якого об'єкта спортивної індустрії. Саме за інтернет-мережею майбутнє спортивного PR, за допомогою інтернет-сайтів футбольні клуби дізнаються різноманітну інформацію про уболівальників. Ця інформація дає змогу проводити якіснішу роботу з ними.

Метою нашої і статті буде вивчення саме особливості інтернет-PR вітчизняних та європейських футбольних клубів.

Можна виділити три цільові групи PR у спорті – спонсори, вболівальники і ЗМІ. Саме на них, у кінцевому рахунку, ґрунтується благополуччя, в тому числі й фінансове, спортивного клубу або спортсмена. Тому футбольні клуби мусять шукати засоби залучання нових уболівальників: «необхідні фінансові ресурси приходять від сучасного медіа-спортивного комплексу, який був розроблений в країнах Європи в 1970-х і 1980-х років і який прийняв свій нинішній вигляд у 1990-і роки» [5, с. 105-119]. Тут існує прямий зв'язок: «…основний дохід футбольних клубів – це виручка від продажу квитків на матчі та реалізації прав на трансляцій ігор на телеканалах і радіостанціях, продаж клубної атрибутики» [1, c. 49]. Тому, орієнтуючись на вболівальників, важливо сформувати і правильно позиціонувати спортивний бренд. Орієнтуючись на спонсорів, – створити потрібну репутацію. Усього цього можна досягти, щільно співпрацюючи зі ЗМІ.

Бренд – невід'ємний інструмент розвитку будь-якого бізнесу, це обіцянка задовольнити бажання споживача. А у нього в спорті два основних бажання. По-перше, досягнення улюбленою командою найкращих спортивних результатів. Уболівальникам це дозволяє, асоціюючи себе з клубом або спортсменом, відчувати власну значущість для оточуючих в звичайному житті. По-друге, вболівальник хоче добре провести час. Тобто, підтримуючи свою команду або спортсмена, отримати позитивні емоції. Саме уболівальник є ключовою фігурою для спортивного PR, тому що ефективна робота з уболівальниками – запорука успішності клубу або спортсмена в індивідуальному виді спорту. Сайт є прекрасним PR-інструментом для роботи з уболівальниками, який до того ж не вимагає великих витрат.

Сучасні сайти великих футбольних клубів містять величезну кількість можливостей для вболівальників. Те, що можна стежити за всіма новинами клубу за допомогою його інтернет-ресурсу практично в реальному часі, вже нікого не дивує. Те, що можна спілкуватися з друзями по футбольним інтересам на форумі та чаті, теж стало звичайною (і звичною!) справою. Але прогрес не стоїть на місці: розвиваються інтернет-технології, а разом з ними і веб-сайти футбольних команд.

Усі без винятку футбольні клуби прем'єр-ліги України мають свої інтернет-сайти і використовують їх у першу чергу в якості джерела інформації про команду для вболівальників. Можна виділити сайти провідних команд країни; вони мають ознаки справжніх інтернет-порталів. Наприклад, візьмемо сайт футбольного клуба «Дніпро», виконаний в кольорах клубу. Тут присутні новинний розділ, історія команди, форум, модуль зворотного зв'язку. Сайт «Дніпра» пропонує підписатися на офіційну розсилку новин клубу, скористатися можливістю скачати «шпалери», оновлюваний календар з атрибутикою клубу на робочий стіл. Більше того, унікальною особливістю порталу є те, що вболівальники клубу можуть вести власні блоги з будь-якої пов'язаної з командою проблематики прямо на офіційному сайті. Крім традиційних фотогалерей на сайті є відеогалереї з кращими моментами матчів, інтерв'ю з гравцями, репортажами про клуб. Також на сайти присутній цікавий розділ «Герой сезону» [6], де уболівальники можуть ставити оцінки гравцям за зіграні матчі (ці бали відображаються на головній сторінці). Наприкінці сезону підводяться підсумки і обирається кращий гравець, який за версією уболівальників отримує нагороду.

 Більш того, клуби починають створювати свої власні телеканали. Без власного TV, що веде мовлення через супутник або через Інтернет, не обходиться жоден великий клуб Європи. Українські клуби теж освоюють телевізійний простір. Подоба клубного телеканалу присутня на сайтах багатьох з них («Дніпро», «Шахтар», «Динамо»). Справа в тому, що клубний телеканал – це ще й непогане джерело додаткових доходів. Багато вболівальників готові сплачувати помірну абонентську плату за можливість отримувати ексклюзивну інформацію про клуб за допомогою клубного телеканалу.

У боротьбі з іншими пропозиціями у сфері дозвілля та розваг футбольні клуби прагнуть до найбільш якісного та зручного надання послуг. Тут маються на увазі перш за все онлайн-бронювання квитків та покупка атрибутики і сувенірів у інтернет-магазинах. До цього прийшли і в Україні. Футбольні клуби української Прем'єр-ліги відкривають власні інтернет-магазини, обзаводяться квитковими інтернет-партнерами та системами бронювання. Можна тільки пошкодувати про те, що у нас поки що не дуже популярні платежі із пластикових карт і за допомогою електронних грошей (щоправда, зростає використання платіжних терміналів). Тому процедура бронювання ускладнюється необхідністю викупу квитків у касах за готівку, необхідністю оплати через банківський офіс або поштовим переказом. Однак те, що можна подивитися схему стадіону із зазначенням вільних місць і всіх цінових категорій квитків з дому, а також те, що можна не їздити в єдиний магазин атрибутики, розташований на іншому кінці міста, вже саме по собі свідчить про зростаючу роль інтернет-технологій у роботі українських футбольних клубів.

Сучасний футбольний клуб за рахунок інтернет-сайту має можливість скласти широку базу вболівальників за допомогою реєстрації на сайті та збору особистих даних при первинній покупці квитків і товарів у клубу. Надалі цю базу можна поповнювати даними про всі угоди вболівальника з клубом, а також про переходи по посилання на інтернет-ресурсах клубу, фактах участі в конкурсах і так далі. Клуб може визначити не тільки те, на якій сторінці сайту ви в основному проводите свій час, скільки грошей ви витрачаєте на атрибутику на місяць і яке ваше улюблене місце на стадіоні, але й те, скільки гамбургерів ви з'їли в ресторані клубу на стадіоні і за скільки хвилин до початку матчу ви прийшли. Інтернет-ресурси багатьох європейських футбольних команд почали потроху переймати елементи надзвичайно популярних зараз соціальних мереж, а це вже, треба зазначити, зовсім інший рівень. Він дозволяє клубу підвищити ефективність власних маркетингових заходів як для всієї системи продажів у цілому, так і для вболівальників, які отримують не тільки найбільш цікаву інформацію, а й усілякі знижки і подарунки.

 

Список використаних джерел

1.     Островерх С. Спортивный маркетинг: поле битвы – украинский футбол / С. Островерх // Маркетинг и реклама. – 2010. – № 09 (169).

2.     Почепцов Г.Г. Паблик рилейшнз для профессионалов / Г.Г. Почепцов. - М.: «Рефл-бук», 2005. 624с.

3.     Презуменщиков М. Ю. Большой спорт и большая політика / М. Ю. Презуменщиков. – М.: РОССПЭН, 2004. – 464 с.

4.     Keith Butterick. Introducing Public Relations: Theory and Practice. - SAGE Publications Ltd, 2011. – 240p.

5.     Knut helland. Changing Sports, Changing Media. - Nordicom Review, Jubilee Issue 2007. - 232 p

6.     http://www.fcdnipro.ua/ru/index/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info