zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>РОЗРОБКА ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КЕЙСІВ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

 

Василенко І.А., Куманьов С.О.

Україна, м. Дніпропетровськ, Державний вищий навчальний заклад

«Український державний хіміко-технологічний університет»

 

Аbstract: The publication proved importance of developing self-learning materials for students depending on their capabilities and needs. Illustrates the structure and functionality of the software for the creation of electronic case study of the discipline, which is available to teachers and students of higher educational institution

Кeywords: distance learning, electronic textbook, software package

 

У наш час використання різноманітних комп’ютерних пристроїв все більше і більше входить в наше життя та торкається усіх областей науки і техніки. Не стали винятком і друковані видання (книги, журналі, каталоги, буклети та ін.). Майже кожен з нас має мобільні пристрої (смартфони, планшети тощо) за допомогою яких можна виходити до мережі Internet або читати улюблені книжки та журнали у подорожі, парку і громадському транспорті. Використання електронних видань має ряд переваг:

1. У будь який час, ми можемо насолодитись улюбленим детективом чи романом, або переглянути модний журнал. Так як не треба їхати до бібліотеки або магазину, щоб його придбати або взяти на певний термін, за який, іноді, ми не встигаємо прочитати книгу, завдяки, наприклад, авралу на роботі чи необхідності витратити свій час на інші справи. З електронною книгою можна відпочити у будь-який час та у будь-якому місці.

2. Не потрібно постійно носити з собою важку ношу. Не має різниці, що ви хочете прочитати, маленький журнал, багатотомне видання чи направляючись в подорож взяти з собою цілу бібліотеку, вага електронної книжки визначається лише розміром вашого мобільного пристрою, який навряд буд важити більше 600 грамів. Особливо це важливо при мандруванні літаком де встановлені норми для багажу, який ви перевозите.

3. Не слід забувати з чого зроблена книга та як організоване виробництво паперу. Виробництво вимагає великої площі, устаткування, сировини та утворює велику кількість відходів (стічні води забруднені органічними та мінеральними компонентами). Наприклад, целюлозно-паперова промисловість, для одержанні 1 тони целюлози, споживає: 5-6 куб. деревини; 350 м3 води; 2000 кВт/год енергії.

В останній час в Україні набула розвитку програма створення електронних підручників для школярів. Так як шкільний портфель, особливо для учнів начальних класів, дуже важкий і шкодить здоров’ю дитини. У цій області створено і програмні комплекси і адаптовані певні мобільні пристрої, ціна на які дещо завищена. Але мало хто з батьків школярів готовий купувати першокласнику планшет, який може швидко пошкодитись на перерві або під час активних ігор.

Але окрім школярів у нашій країні навчається велика кількість студентів, які вже є дорослими та відповідальними, майже всі мають мобільні пристрої (смартфони, планшети, ноутбуки) для спілкування та навчання, на багатьох кафедрах є комп’ютерні класи та бібліотека оснащена доступом до електронного каталогу видань. І на відміну від школяра, який користується 1-2 підручниками для певної дисципліни, студент використовує 50-100 літературних джерел для підготовки до лекцій, семінарів, практичних занять, підготування домашніх завдань, рефератів, доповідей, курсових проектів та робіт, а на останніх курсах і дипломних проектів та робіт. Також щоденно необхідно користуватись методичними вказівками для виконання лабораторних робіт та численними допоміжними матеріалами. Іноді необхідна їм книга може бути доступна лише учительному залі, що не завжди є зручним для навчання.

З іншого боку викладачі постійно повинні мати під рукою повний конспект лекцій, методичні вказівки, рейтингові картки, багатоваріантні контрольні робота та тести, використання та перевірка котрих ускладнюється при викладанні дисципліни потоку студентів 100-150 чоловік.

Тому було поставлено мету розробити програмний комплекс для створення електронного кейсу навчальної дисципліни, яким було б зручно та просто користуватись студентам та викладачам вищих навчальних закладів під час підготовки до занять, самостійного вивчення курсу студентами заочного відділення та студентами, які пропустили заняття за будь-якої причини.

Електронний кейс навчальної дисципліни є логічно завершеним програмно-методичним комплексом, в якому є чіткий взаємозв’язок між складовими. Матеріали кейсу є інтерактивними та стимулюють самостійну роботу студента.

Електронний кейс дисципліни повинен бути доступним для викладачів та студентів кафедри та містити наступні модулі:

– структурний модуль призначений для орієнтації у структурі навчального матеріалу. Цей модуль повинен містити навчальну робочу програму дисципліни та рейтингові картки, для чіткого розуміння кількості годин, виділених на вивчення, змісту навчальної дисципліни, видів поточного та підсумкового контролю знань;

– інформаційний модуль призначений для одержання необхідних теоретичних знань з дисципліни. Цей модуль включає конспект лекцій, рекомендовану літературу (електронні підручники та навчальні посібники), допоміжний матеріал у вигляді фотографій, таблиць, презентацій, наукових роликів і фільмів тощо;

– практичний модуль призначений для закріплення теоретичного матеріалу та отримання практичних вмінь та навичок. Цей модуль містить методичні вказівки для виконання лабораторних і практичних робіт, для самостійної роботи студентів, багатоваріантні матеріали для виконання домашніх завдань, підготовки рефератів, доповідей, есе, курсових проектів та робіт;

– контролюючий модуль призначений для контролю поточних та залишкових знань студентів. Модуль містить багатоваріантні контрольні роботи у вигляді теоретичних і тестових питань, а також розрахункових завдань (задач). Цей модуль переважно використовується викладачами для швидкого тестування групи студентів а миттєвої перевірки наданих відповідей.

Таким чином пропонується розробка програмного комплексу для створення електронного кейсу навчальної дисципліни з використанням сучасних методів програмування та адаптації під будь-які мобільні платформи. Структура та зміст кейсу навчальної дисципліни може корегуватись викладачем у залежності від вимог Міністерства освіти. Розроблена програма є простою у користуванні викладачами та студентами.

 

Перелік посилань:

1.   Гайдук Е.А. Проблема организации самостоятельной работы в ВУЗе в представлении студентов [Текст] / Гайдук Е.А. // Молодежь и наука: Сборник материалов VI-й Всероссийской научно-технической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых [Электронный ресурс] / отв. ред. О.А. Краев – Красноярск : Сиб. федер. ун-т, 2011.

2.   Тавгень И.А. Дистанционное обучение: опыт, проблемы, перпективы [Электронный ресур] Научное издание - 2-е изд., исправл. и доп. / Под редакцией Ю.В.Позняка – Мн.: «Электронная книга БГУ», 2004. – 228 с.

3.   Электронные учебники: рекомендации по разработке, внедрению и использованию интерактивных мультимедийных электронных учебников нового поколения для общего образования на базе современных мобильных электронных устройств [Текст]. М.: Федеральный институт развития образования, 2012. – 84 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info