zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЕКСКУРСІЇ З ПРИРОДОЗНАВСТВА ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ПРИРОДНИХ ОБЄКТІВ УЖГОРОДА

 

Керестень І.С.

Україна, Берегове,

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ

Ковач А.І.

Україна, Ужгород,

ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

 

In this paper we suggest a variety of modern possibilities of excursions to the living objects of the natural environment with the primary school рupils of Uzhhorod in order to familiarize them with the basic concepts of botany as well as with the rare Red plants and animals. In addition, junior students can learn about Uzhgorod’s nature and other local values, including Lime avenue, Laudon arboretum, botanical garden and zoological museum of UzhNU.

 

Освіта, як обовязковий компонент навчально-виховного процесу, є найважливішою складовою частиною сучасного суспільства. Звичайно, вона виникає як наслідок потреб суспільства і має певні звязки з економікою, соціологією, педагогікою, психологією та ін. Крім цього, політична сфера (демократичний або тоталітарний режим) також впливає на формування освітньої системи держави. З точки зору професійної інформації важливу роль у формуванні в учнів знань, умінь та навичок виконує екскурсія.

Однією з основних форм пізнавальної діяльності учнів початкових класів є екскурсія. Вона, як основний компонент пізнавального методу навчально-виховного процесу, активно впливає на розвиток особистості та на формування в учнів уявлення про той чи інший обєкт живої та неживої природи.

За М. М. Фіцулою відмінність екскурсії від уроку, як форми організації навчання полягає в тому, що вона може бути жорстко обмежена в часі, і головний її зміст – сприймання учнями предметів і явищ у природній обстановці. [1, c. 208.]

Педагогічний та профорієнтаційний потенціал екскурсії до живих обєктів навколишнього природного середовища в українській науково – педагогічній сфері розкритий не в повній мірі. Саме цими проблемами обумовлена і актуальність вибраного нами досліджуваного розділу педагогіки.

Проведення екскурсій будь-якого змісту у початкових класів здійснюється згідно з обов’язковим погодженням з адмiнiстрацiєю шкіл. Для учнів – початківців перед проведенням екскурсії будь – якого змісту обов’язковою умовою є цільовий інструктаж з техніки безпеки. Екскурсії проводяться за різними критеріями. Одним із цих критеріїв є те, щоб вона була передбачена змістом навчально – виховної програми затвердженої Міністерством освіти і науки України.

Методика проведення екскурсії включає в себе підготовку екскурсії, вихід (виїзд) учнів на об'єкти, обробку (опис) матеріалів екскурсії, підбиття підсумків. [2, c. 159].

У першому класі учні уже вивчають природознавство, і таким чином ознайомлюються з окремими елементами і явищами природи під час різних екскурсій, спостережень тощо. Для знайомства із сезонними змінами в природі для першого класу однозначно передбачається проведення екскурсій. Для вчителів початкових класів ужгородських шкіл ідеальним обєктом є Липова алея, яка є найдовшою в Європі (приблизно 2,3 км), тягнеться вздовж ріки Уж, що протікає через місто Ужгород та розділяє його на лівобережну і правобережну частини. Липова алея була створена під час режиму Чехословацької Соціалістичної Республіки за участю закарпатських ботаніків. Тут зібрані липи різних видів та сортів. Між липами красуються поодинокі сакури, які навесні дуже пишно розцвітають. Сакура була завезена до Ужгорода на початку 20-х років минулого століття з Відня і зараз вона росте по всьому місту. На даному місці вчитель може проводити екскурсію з метою показу дітям, що відбувається в природі ранньої осені чи ранньої весни. Для того, щоб проведені екскурсії для учнів мали відповідно позитивні результати, вчителі мають дотримуватись поетапності педагогічної діяльності. Спочатку вчитель повинен вивчити місце екскурсії, вибрати саме ту частину де найбільш інтенсивно ростуть рослини, ознайомитися з найбільш зручним шляхом від школи. Під час екскурсії діти мають можливість збирати гілочки і плоди окремих дерев та кущів, сухі стебла трав тощо, на які націлює їх педагог. Таким чином діти ознайомлюються з основними формами листків та плодів виучуваних природних обєктів.

Для учнів другого класу можемо рекомендувати проведення екскурсій до дендропарку Лаудона м. Ужгорода з метою ознайомлення учнів з рослинами, які поширені на даній території. Цей дендропарк знаходиться на вулиці Ф. Раковці, на подвірї дитячої лікарні, який був створений у 1886 р. місцевим вчителем угорської гімназії Іштваном Лаудоном. У даному дендропарку зібрано кілька десятків різноманітних за походженням екзотичних рослин з різних куточків нашої планети, які розташовані хаотично, тобто без стилістичного напряму.

Учні тут також мають можливість збирати гілочки і плоди унікальних дерев (нп.: Гінкго дволопатева (Ginkgo biloba L.)) і одночасно ознайомлюються з деякими рідкісними видами рослин.

Для дітей третього класу можна проводити екскурсію до ботанічного саду м. Ужгорода з метою ознайомлення учнів з різними рідкісними, Червонокнижними та тропічними видами рослин, які ростуть на території України і у різних кліматичних зонах світу (нп.: Бананове дерево). Ботанічний сад займає площу у двох масивах: по вул. Ольбрахта, 6 – 4,5 га та по вул. Красна, 23 – 83,22 га [3.]. Учні початкових класів під керівництвом вчителя та екскурсовода ознайомлюються з історією ботанічного саду, з його територіальним розміщенням та окремими відділами, а також з науково – дослідною роботою, яка виконується на території ботанічного саду.

Для учнів четвертого класу варто проводити екскурсію у зоомузей УжНУ з метою ознайомлення з фауновим складом нашої області, а також з унікальними, екзотичними видами тварин. Учні тут мають можливість проводити пізнавальну бесіду зі співробітниками зоомузею про різних видів тварин, про спосіб життя даних видів тварин, тощо. У цьому випадку учні – початківці можуть замалювати любі види тварин, які їм сподобались у зоомузеї з метою запамятовування цих видів тваринного світу.

У всіх випадках екскурсій, учні початкових класів сприймають велику кількість інформацій про біологічну характеристику сучасних живих та викопних рослин і тварин.

Як відмічає І.М. Богданова, у процесі сприймання людина не лише відтворює предмети та явища, а й співвідносить, зіставляє їх з певними групами предметів, які відомі тому, хто сприймає інформацію з минулим досвідом. Результатом сприймання є образи предметів та об'єктів, що сприймаються [4,с.25].

Отже, можемо відмітити, що одним із компонентів професійної інформації учнів початкових класів може служити екскурсія до живих обєктів навколишнього середовища, що сприяє покращенню пізнавальної діяльності молодших школярів та вибору майбутнього життєвого шляху.

 

Література:

1.     Фіцула М. М. Педагогіка : навч. посіб. / М. М. Фіцула. — 3-тє вид., стереотип. — К. : Академвидав, 2009. — 560 с. — (Серія «Альма-матер»).

2.     Максимюк С.П. Педагогіка : Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2005. – 667 с.

3.     Рошко В.Г. Історія біологічного факультету Ужгородського національного університету/ В.Г.Рошко. – Ужгород: «Мистецька лінія», 2004. – 140 с.

4.     Богданова І.М. Соціальна педагогіка: Навч. посіб. — К.: Знання, 2008. — 343 с. — (Бібліотека соціального педагога).Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info