zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЕКОПОСУД В КОНТЕКСТІ ДИЗАЙНУ

 

Баландюк К.М.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В работе рассмотрена экологическая посуда для повседневного потребления и ее влияние на окружающую среду и организм человека. Дизайн екопосудысовременная тенденция художественно-проектной культуры XXI века.

Ключевые слова: посуда, бумага, дерево, глина, екопосуд.

 

Актуальність теми. Сьогодення характеризується різноманітністю посуду, тут і фарфоровий, скляний, керамічний, чавуний, пластиковий, металічний, дерев’яний, алюмінієвий. Проте часто він характеризується шкідливим впливом на організм. «Нержавійка» небезпечна тим, що містить нікель, який здатний викликати алергію і рак. Ще більш шкідливий посуд, що містить свинець, таку зараз виробляють мало, але ризик купити її все ж є. При цьому ні ціна, ні зовнішній вигляд не гарантують відсутності шкідливих речовин. Навіть відома посуд фірми «Цептер», як виявилося, містить хром і нікель не менше, аніж нержавіюча сталь. Посуд з пластику не розкладається, він може нести тільки повторну переробку. Хоч і дизайнерам легко працювати з цим матеріалом, але нове покоління XXI ст. хоче зробити посуд красивим і здоровим. Не вирішеним питанням залишається вибір між естетичністю і екологічністю. Сьогодні тема екопосуду не є теоретично дослідженою, але є велика кількість аналогів вже готових об’єктів, отже, дана тема є актуальною.

Аналіз останніх джерел і публікацій. На сьогодні є безліч статей на тему екопосуду, всі вони зводяться до того, що він є найздоровішим вирішенням XXI ст. Посуд, з якого ми їмо, впливає на здоров’я організму людини. Нік Мунро вчений дослідив, що посуд вливає на апетит і здоров’я [7]. Психологи розкрили тонку нитку взаємозв'язку між столовими приборами і посудом і апетитом [7]. Сприйняття людиною різноманітних кольорових гам може по-різному впливати на емоційні показники. Крім колірних якостей значну роль відіграють фізичні обриси посуду, що дослідив німецький вчений Нільс Фербер [7], кругла посудина краще зосереджує в собі енергію, і береже їжу від дії негативних потоків. Вчені досліджували вплив посуду на організм людини, співвідношення кольору та апетиту людини, проте не розглядали детально тенденції розвитку екопосуду, що засвідчує актуальність теми.

Мета і завдання. Метою роботи є виявлення тенденцій створення екопосуду в контексті дизайну. Завданням роботи є: проаналізувати особливості екопосуду з точки зору дизайну; виділити дизайнерів, що займаються розробкою альтернативного посуду.

Об’єктом дослідження є екологічно чистий посуд. Предметом дослідження є особливості екопосуду в контексті дизайну.

Виклад основного матеріалу. Сьогодні нам складно уявити своє життя без посуду. Давнім ж людям тривалий час доводилося обходитися без нього. Свою першу посуду первісна людина почала робити з кори і дерева, плела кошики із прутів. Але весь цей посуд був незручним, в ньому не можна було готувати, не можна зберігати рідини.

Люди намагалися використовувати для зберігання їжі всі наявні у них підручні матеріали: раковини, шкаралупу великих горіхів, робили мішки з шкур звірів і, звичайно ж, видовбували посудини з каменю. З кожним століттям посуд ставав кращим. На сьогоднішній день він дуже різноманітний, але зараз питання стає іншим: зручність у використанні, легкість очистки, приємний зовнішній вигляд, екологічна чистота. На початку ХХ ст. американський студент, розчарований «негігієнічністю» використання посуду в громадських місцях харчування, опублікував в одній з газет розгромну статтю. У ній він не тільки описував весь негатив, а й запропонував свій вихід із ситуації. Х'ю Мур, а саме так звали американського студента, в якості альтернативи запропонував одноразову кухоль із згорнутого конусом листа картону [4]. Ця ідея була підхоплена підприємцем Лоуренсом Луелленом, який удосконалив кухоль, зробивши її більш зручним.

Найширшу популярності набуває посуд, виготовлений з рослинних матеріалів. За зовнішнім виглядом такий посуд важко відрізнити від пластикового, але при застосуванні відчувається рослинно-фруктовий приємний запах. Саме цей посуд можна спалювати у вогні спокійно, не переживаючи про наслідки шкідливих речовин, що виділяється в атмосферу людини, чим і сприяє руйнації озонового шару.

Дизайнер Гек Воутерс (рис. 1) розробив посуд, зроблений з буряка, перцю, моркви, томатів, цибулі-порею, інших овочів і фруктів. При виготовленні сервізів використовується така система сушки і обробки продуктів, що волокна рослинної клітковини відмінно тримають форму. «Вегетаріанський сервіз» призначений для сухих продуктівсалатів, каші, риби, а рідини для такого посуду не підходять.

Посуд, а саме стакани, виконали з желатину дизайнери компанії Gummy Shot Glasses (рис. 3). Дизайнер Андреа Ругьеро [1] (рис. 4) виготовила спеціальний посуд, без токсичних компонентів, у своєму складі містить картопляний крохмаль, пташиний корм, клейку речовину з морських водоростей і гуарової смоли [3]. Це приклади «їстівного екопосуду». Весь асортимент екопосуду виготовлений з натуральних природних ресурсів, а саме: з пальмового опалого листя, кукурудзяного крохмалю, цукрової тростини (рис. 4), бамбука, полілактиду і т.д.

 

ptiza.jpg

ovoschi.jpg

Рис.1.

Екопосуд Гека Воутерса

Рис. 2.

Екопосуд Андреа Ругьєро

479.jpg

GUMI-0301.jpg

Рис. 3.

Посуд з цукрової тростини

Рис. 4.

Стакани з желатину

 

Екопосуд має властивості біо-розкладання протягом півроку і більше, а також особливості технології її виробництва дають можливість готовим виробам заморожувати до -20 градусів і розігріватися до 120 градусів [2]. Такий прорив у технологіях дає можливість всім користувачам зберегти власне здоров'я і самопочуття своїх близьких, а також захистити природне навколишнє середовище від назріваючої небезпеки зараження токсичними відходами.

Екологічний посуд має ряд незаперечних переваг перед звичайним. По-перше, посуд, виготовлений з натуральних, екологічно чистих матеріалів, не містить шкідливих речовин, які могли б зашкодити організму в тій чи іншій мірі навіть при регулярному використанні. По-друге, такий посуд найчастіше виготовляється вручну, тому в кожному виробі є частинка душі і відтінок настрою майстра. Крім того, кожна хенд-мейд річ унікальна. По-третє, екологічний посуд відмінно гармонує з будь-яким інтер'єром. І нарешті, усвідомлення того, що прийом їжі відбувається з нешкідливого посуду, сприяє стимуляції апетиту і формуванню позитивних харчових звичок.

Окремо варто згадати, що деякі матеріали, які застосовують при виготовленні екологічної посуду, мають корисні здоров'ю властивості. Наприклад, срібло і ялівець мають виражену бактерицидну дію [5]. У ялівця приємний нерізкий аромат, протягом декількох років наповнює приміщення особливою атмосферою тепла і затишку.

Також до екологічно чистого посуду належить посуд, виготовлений з якісного скла, а скло, як відомо, вироблено з піску. Посуд, виготовлений з піску і глини, є аналогом екологічно чистої і природної тари для їжі. Додаючи акрилову смолу в воду і пісок, дизайнери досягають цікавого і безпечного результату у вигляді тарілок, чашок і різних страв. Це можна назвати ідеями предметів мистецтва.

Найбезпечнішим і екологічно чистим пластиком прийнято вважати сьогодні біопластик з полілактиду – продукту випаровування молочної кислоти [3]. Отриманий синтетичним або ферментованим способом бродіння, біопластик є біологічно поновлюваною сировиною. З такого матеріалу виготовляють не тільки посуд, а й пакувальні аксесуари до предметів туалету.

Існує безліч варіацій на екологічну тематику виробництва посуду. Але найголовнішим аспектом є використання і поширення інформації про це всім жителям планети. Адже використання тільки екологічно чистого посуду зможе відродити майбутню націю і побудувати екологічно грамотне і здорове суспільство.

Висновки. Екопосуд – це екологічно чисті ємності, які не шкодять організму людини і навколишньому середовищю. Основними матеріалами для виготовлення слугують екоматеріали (природні): дерево, глина, цукрова тростина, екоскло, мука, волокна овочів, морських водоростей, желатину тощо. Посуд може бути не лише здоровим для організмів на планеті Земля, а й мати красивий зовнішній вигляд та бути ергономічним.

Перспективи подальших досліджень. В подальному є необхідність провести детальніше дослідження матеріалів для екопосуду.

 

Список використаних джерел

1.     Дизайнер Andrea Ruggiero [Електронний ресурс] – 2013. – Режим доступу:http://www.andrearuggiero.com – Назва з екрану.

2.     Trust.ua [Електронний ресурс] – 2009. – Режим доступу: http://hate.trust.ua/eda/2013/05/08/59/Chem-ekologicheskaya-posuda-otlichaetsya-ot-tradicionnoi/ – Назва з екрану.

3.     Smak.ua [Електронний ресурс] – 2009-2014. – Режим доступу: http://smak.ua/ru/article/i-1518748/s_edobnaya_posuda_kreativno_i_ekologichno.html

4.     Ecovoice [Електронний ресурс] – 2010. – Режим доступу: http://ecovoice.ru/blog/home-ecology/3176.html – Назва з екрану.

5.     Yummybook [Електронний ресурс] – 2014. – Режим доступу: \http://yummybook.ru/blog/item/sedobnaya-posuda – Назва з екрану.

6.     Ecofriend [Електронний ресурс] – 2006-2014. – Режим доступу: http://ekofriend.com/rus/produkty/ekoposuda/15/ – Назва з екрану.

7.     Кулинарочки [Електронний ресурс] – 2009-2014. – Режим доступу: http://www.kulinarochki.ru/vliyanie-cveta-formy-posudy/ – Назва з екрану.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info