zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>HI-TECH ЯК ЗАСІБ РОЗШИРЕННЯ ПРОСТОРУ

 

Бірук А.В.

Україна, м.Луцьк,

Луцького національного технічного університету

 

Аннотация. В статье идет речь о сущности и содержании приемов стиля Hi-tech для организации пространства жилой среды. Проанализваны подходы к подбору мебели, дизайн-проектных материалов и цвета. Освещается психо-физиологическое восприятие пространства человеком.

Ключевые слова: Hi-tech, хай-тек, дизайн, стиль, пространство, цвет, свет.

 

Актуальність теми. Світ постійно еволюціонує і диктує нові тенденції, до яких підпорядковується і організація житлового простору людини. Виникає проблема зміни свідомості і погляду людей на стиль у дизайні. Він є інструментом для розширення простору, але водночас незвичним для сприйняття. У час переходу і пристосування до інновацій у дизайні відбувається очищення житлового середовища від зайвих речей для інтеграції функціоналізму і хай-тек технологій.

Мета та завдання дослідження. Метою роботи є виявлення особливостей стилю «хай-тек» у його взаємодії з простором. Завдання: 1) проаналізувати особливості організації простору у стилі «хай-тек»; 2) визначити закономірності поширення світла і його вплив на сприйняття предметного середовища; 3) проаналізувати проблему сприйняття інновацій та хай-тек технологій у житловому середовищі. Об’єктом виступають інтер’єри, виконані у стилі «хай-тек». Предметом є засоби та прийоми, які застосовуються для організації простору у стилі «хай-тек».

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Перші дослідження з’явились ще на початку ХХ ст. Йдеться, зокрема, про методологічне значення концепцій розвитку архітектури, які описували у своїх роботах А.В. Рябушин та А.Н. Шукурова [7]. Пізніше початкові засади та тенденції розвитку архітектури досліджував В. Кох [10]. У його роботах проаналізовано тенденції розвитку хай-тека – від неомодернізму до окремого стилю архітектури. Інноваційні ідеї зодчества також було описано І.А. Бондаренком [8]. Він представив матеріали досліджень з архітектури та головні концепції містобудування. Оскільки хай-тек зародився у архітектурі і тільки згодом поширився на інтер’єр, дослідження і публікації на цю тему, відповідно, з’являються у кінці ХХ ст. – початку XXI ст. [1-6]. У цих роботах описується історія розвитку, основні тенденції та характеристики, що властиві сучасному житловому стилю хай-тек.

У публікаціях розкрито суть стилю «хай-тек», але не було досліджено, яким чином формується саме простір, і які чинники на нього впливають.

Виклад основного матеріалу. Термін «простір» немає як такого чіткого наукового визначення і кожна людина трактує і сприймає його по-своєму. Зокрема, простір (з лат. spatium) – протяжність, вмістилище, в якому розташовані предмети і відбуваються події. У філософії тривають дискусії щодо того, чи є простір окремою сутністю чи лише формою існування матерії.

Доступний нашим відчуттям простір є тривимірним. Взаємне розташування предметів у ньому характеризується віддаллю і напрямком. Дебати щодо природи й сутності простору почалися ще в античності. Платон означав простір, як вмістилище або проміжок, Аристотель як місце. Нове формулювання поняття простору відбулося в XVII ст. Її творець, Ісаак Ньютон розглядав простір, що існує незалежно від того, чи є в ньому фізичні тіла. У 18 ст. аналіз сутності простору здійснив Іммануїл Кант і прийшов до висновку, що простір є чисто апріорним поняттям і людина не може сприймати світ по-іншому, як через простір [4].

З початку ХХ ст. з'явився новий напрямок – хай-тек. Хай-тек відносять до ультрасучасних стилів. Стиль виник з дизайну промислових приміщень, де всі елементи обстановки підкоряються функціональному призначенню, і спочатку являв собою скоріше підхід до архітектури, ніж особливий стиль інтер’єру.

Пізніше «хай-тек» з'являється і в дизайні інтер’єрів і зараз стиль хай-тек надзвичайно популярний. Окрім того, що цей стиль можна класифікувати як індустріальний, геометричний і біонічний [5], можна помітити ще деякі особливості, а саме: широке використання скла і металу, використання великих віконних порталів і руйнування грані між інтер’єром та екстер’єром.

Існує кілька прикладів скло-металевих будинків, перший з яких був збудований у Лондоні ще у 1851 р. Їх особливість полягає у тому, що вони є представниками «чистого» хай-теку. Всередині таких приміщень дуже багато світла, а отже і простору. Для таких споруд використовуються дуже складні і міцні металеві каркаси, які ні в якому разі не ховають за обшивками, а хромують або фарбують і полірують.

Для хай-теку є характерними великі віконні портали, часто від стелі до підлоги, які візуально роблять приміщення просторішим за рахунок природного світла. Сучасна архітектура дозволяє будувати величезні споруди з повністю скляними фасадами, і для розвитку хай-теку це безумовно великий плюс. Також використовується і всім відомий засіб для розширення простору – дзеркала. Зокрема цим принципом володіють і покриття, притаманні для хай-тек. Це відбивання у скляних вставках фасадів корпусних меблів, натяжні стелі, наливні глянцеві підлоги та ін. За допомогою цих всіх рефлексів і бліків світло розсіюється рівномірно і досягає дальніх частин приміщення.

Але ніщо не дає більшого відчуття простору, ніж відсутність стін. Завдяки застосуванню хай-тек технологій, нових матеріалів та інновацій сьогодні є цілком можливим руйнування граней інтер’єру і екстер’єру. Цей ефект досягається за рахунок «видалення» стіни, однієї або кількох. Звичайно це залежить від географічного розташування об’єкту проектування і від типу клімату, але існують спеціальні скляні перегородки, які розширюють кордони простору. Відсутність грані виглядає дуже ефектно, інтер’єр набуває надзвичайної легкості за умови дотримання форм та кольору хай-тек.

Важливим моментом є також омеблювання простору. Меблі тут зведені до необхідного мінімуму. У цьому стилі найчастіше використовується лаконічні прості форми, які візуально не перенасичують інтер’єр. При покупці і розстановці меблів береться за основу принцип поєднання простих геометричних фігур. Напівкруглий диван, квадратний килим, стриманий круглий столик зі скла та металу [1].

Інтер'єр в стилі хай-тек будується на поєднанні простору і світла. Освітлення відіграє не менш важливу роль, ніж меблі та дизайн-проектні матеріали. У даному стилі воно займає важливу роль для розширення простору, створення додаткового об'єму. Природне світло з вікон повинне вільно проникати в кімнату [6].

Для створення штучного освітлення часто використовуються струнні світильники і натяжні системи, які дозволяють моделювати простір, привертаючи увагу до одних предметів і приховуючи в тіні інші. Струнні світильники візуально розділяють приміщення на функціональні зони, створюючи кордон між кухнею і їдальнею або вітальнею і спальнею, досягаючи при цьому неймовірної легкості і пластичності.

Світло та простір – це ідеальний тандем, який формує свободу та безперешкодний рух у приміщенні. Світло не може існувати без простору, а простір відповідно без світла. Це взаємодоповнюючі речі, які хай-тек ідеально підкреслює.

Хай-тек є одним із найпопулярніших стилів сьогодення, але існують проблеми сприйняття цього стилю як за віковими особливостями, так і за особливостями їх життєвої позиції. Хтось ним захоплюється, але часто він не сприймається як середовище, придатне для життя. Ця проблема полягає у ідеологічному вихованні людини. Хай-тек – стиль для людей активних, які ведуть рухливий спосіб життя, звиклих до спілкування і змін. Адже даний стиль динамічний. Він вітає все нове і сучасне. Він пропагує нові технології та матеріали. Для нього характерні використання максимально функціональних меблів екстравагантних форм, різноманіття варіантів оформлення інтер'єру, яскравих колірних плям, незвичайних поєднань різних деталей і предметів.

Висновки. Хай-тек залишається одним з актуальних стилів в дизайні офісних, житлових і громадських інтер'єрів. На першочерговому місці у цьому стилі перебуває простір та свобода руху. В той же час його підсилюють та доповнюють світло та форма, які є не менш важливими, та потребують прагматичних рішень. В архітектурі та інтер'єрі хай-тек виражається переважно в склометалевих конструкціях і переважно монохромній гамі, активному використанні технічних новинок, а також запозичення з конструктивізму (функціональність, відсутність декору, геометричність).

 

Список використаних джерел

1.     Сеть для дизайнеров-профессионалов «il Conte» / Дизайн интерьера в стиле хай-тек, 2012 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://ilconte.ru/groups/84/debates/show/1793

2.     «Shopturs» / Хай-тек, характеристика, описание и история возникновения стиля, 2013 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://shopturs.com/mebel/mebel-dlya-gostinoj/104-хай-тек

3.     Дизайн студия «Stilys» / Хай-тек, 2010 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://stilys.com/styles/hi-tech

4.     Простір / «Вікіпедія» [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://uk.wikipedia.org/wiki/Простір

5.     ROML.ru / Стиль интерьера Хай-тек, 2012 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://www.ronl.ru/referaty/kultura/335858/

6.     ЮНИТ / Пространство в стиле хай-тек, 2011 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://www.unitokna.ru/prostranstvo-v-stile-xajtek

7.     Рябушин А.В. Творческие противоречия в новейшей архитектуре Запада / А.В. Рябушин, А.Н.Шукурова / ЦНИИ теории и истории архитектуры. — М. : Стройиздат, 2003. — 272 с.

8.     Бондаренко И.А. Архитектурное наследство / ЛКИ. — М. : Рохос, 2008. — 304 с.

9.     Бусева-Давыдова И.Л. История искусства / И.Л.Бусева-Давыдова, Л.И. Акимова.. — М.: Белый город, 2003. — 520 с.

10.  Кох Вильфрид, Энциклопедия архитектурных стилей. Классический труд по европейскому зодчеству от античности до современности / Пер. с нем. — М.: БММ АО, 2005. — 528 с.: ил.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info