zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІСТОРІЯ ВИКОРИСТАННЯ ОПАЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ В ІНТЕР’ЄРІ (НА ПРИКЛАДІ РАДІАТОРІВ)

 

Боднар Ю.О.

Україна, м.Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анннотация. В работе проанализированы исторические этапы использования отопительных приборов, обнаружены трансформации технологий изготовления радиаторов и тенденции их совершенствования. Радиаторы рассмотрены с точки зрения дизайна и удачного сочетания их с интерьером в настоящее время.

Ключевые слова: печи, теплоотдача, радиаторы, новейшие технологии, дизайнерская разработка.

 

Постановка проблеми. З давніх часів людина обігрівала своє житло різними способами, що можна прослідкувати в історії використання опалювальних приладів. Однією з проблем є використання новітніх технологій, що зумовило виготовлення зручних, якісних та естетично привабливих опалювальних приладів. Важливою є проблема, пов’язана з мінімальними витратами енергії з метою більшого отримання тепла. На основі минулих розробок створені сучасні види радіаторів, а також збільшено дизайнерські розробки, що дають змогу вписувати їх у різноманітні стилі інтер’єрів.

Мета та завдання. Метою роботи є виявлення особливостей опалювальних приладів в історичному контексті. Завданням є проаналізувати технологію опалення та виявити етапи розвитку опалювальних приладів. Об’єктом дослідження є опалювальні прилади. Предметом дослідження виступають етапи еволюції опалювальних приладів.

Огляд літературних джерел. З давніх часів люди завжди використовували опалювальні прилади. Їх зовнішній вигляд і способи використання можна простежити на прикладі археологічних знахідок від первісних часів до Стародавнього Риму [1–4]. Проблема класифікації опалювальних приладів за технологією обігріву, піднята у літературних та інтернет-джерелах. Опалювальні прилади розглядаються в контексті історичних знахідок та відкриттів. Питання ергономічності і технологічності представлені в інтернет-джерелах [7], проте мають рекламний характер. Опалювальні прилади є об’єктом дизайнерських розробок [8]. Вони переважно носять концептуальний зміст та рекламний характер, хоча складають важливу ілюстративну базу дослідження.

Дана тема є актуальною, так як не виявлено комплексного дослідження історії розвитку опалювальних приладів в контексті еволюції художньо-проектної культури, а саме, радіаторів для інтер’єрів.

Виклад основного матеріалу. Археологічних свідчень про конструкції і використання печей небагато. Археологами виявлено, що будинки первісного часу опалювалися відкритими вогнищами. Які, у свою чергу, були або «кострищами округлої форми діаметром 0,7-1 м на підлозі споруди або в невеликому поглибленні» [1]. До XII століття практично на всій території Стародавньої Русі, як в напівземлянках, так і в наземних житлах вже утвердилася кругла глинобитна піч [3]. Перші предтечі нинішніх систем опалення з'явилися ще в багатих будинках Стародавнього Риму. Називалися вони «гіпокауст» і обігрівали житло завдяки мережі спеціальних каналів, розміщених під підлогою й у стінах, по яких пропускалися гарячі димові гази з печі [4]. Тобто теплоносієм у них було повітря. Однак завдяки працям Геродота, Плінія і Сенеки відомо, що римські терми обігрівалися інакше – за допомогою гарячої води, що протікала по мідних трубах. А це вже був прототип водяної системи опалення, що отримала розвиток багато пізніше, в епоху промислової революції. У Середні століття для обігріву великих будівель, наприклад, церков і палаців, використовувалася повітряна схема. Джерелом тепла в ті часи були печі і каміни – спочатку глиняні та цегляні, а потім – і металеві. Великий внесок у розвиток печей вніс Бенджамін Франклін. Удосконалюючи традиційний камін, він сконструював автономну грубку, для стінок якої використовував чавун, що володіє великою теплоємністю. Перші водяні системи опалення використовували так звану гравітаційну схему (з природним спонуканням циркуляції). Спочатку тепловіддача у водяних опалювальних системах здійснювалася через звичайні або оребрені труби. І саме в Росії був винайдений принципово новий опалювальний приладчавунний радіатор. Створив його зросійщений німець італійського походження Франц Карлович Сан-Галлі в 1855 році, назвавши свій винахід «хайцкерпер» (гаряча коробка), або «батарея» [6].

Вирішальним моментом для водяного опалення став винахід у 1928 році відомим німецьким інженером Вільгельмом Оплендером перший циркуляційний насос з мокрим ротором [5]. Розвиток систем опалення із застосуванням циркуляційних насосів стало стимулом до розробки радіаторів з нових матеріалів. Повністю алюмінієві радіатори виявилися набагато дешевше і надійніше, і знайшли найширше застосування в централізованих і автономних системах теплопостачання.

У наші дні прилади опалення продовжують розвиватися. Наприклад, щоб підвищити корозійну стійкість радіаторів, розробляються всі нові, більш довговічні покриття. Так, фахівцями концерну Zehnder Group був випущений перший алюмінієвий радіатор з цирконієвим захистом внутрішньої поверхні FARAL Green HP.

Однак не тільки вдосконаленням технічних параметрів зайняті в наші дні розробники опалювальних приладів. На перший план виходить і питання зовнішнього вигляду радіаторів. Більше того, вони стають повноправними елементами інтер'єру житла, що відбивають його дизайнерську концепцію. З того моменту, як концерн Zehnder в 1980 році винайшов першу сушку для рушників Universal, а в 1984 році представив ринку першому дизайн-радіатори Art Deco і Sculptur, що відповідають найвищим естетичним запитам, почали з'являтися все більш сміливі експерименти в області форм і функціональності опалювальних приладів. Практичними і зручними радіаторами-сушками вже нікого не здивуєш - вони стали невід'ємним елементом сучасних ванн. Але радіатор-дзеркало або радіатор-лава поки що сприймають як стильну екзотику, свого роду втілення мрії про красиве життя в шикарних інтер'єрах (рис. 1).

 

Описание: C:\Users\юля\Pictures\radiatoryi-otopleniya-foto-2.jpg

1

Описание: C:\Users\юля\Pictures\images (8).jpg

2

Описание: C:\Users\юля\Pictures\radiatoryi-otopleniya-foto-8.jpg

3

Рис. 1. Дизайн-розробки сучасних радіаторів

 

Те, наскільки далеко може зайти дизайнерська думка, продемонстрував у США в лютому 2007 року конкурс на незвичайний радіатор опалення. Перше місце було присуджено італійцеві Лео Салзедо. Він сконструював радіатор у вигляді міні-стелажа з шести з'єднаних вішалок, на яких розміщуються чотири сорочки, п'ять футболок, три жакета, п'ять банних рушників, чотири пари штанів і два халата. Тепло від радіатора розгладжує дрібні складки на одязі, одночасно зігріваючи його.

У Європі з'явилося чимало компаній, які спеціалізуються на створенні приладів опалення в стилі «ретро». Наприклад, бічні поверхні секцій радіаторів Rococo Veniceane методом художнього лиття прикрашаються химерним орнаментом. Крім того, на їх поверхню наноситься бронзове покриття [7].

Висновки. Еволюція опалювальних приладів проходила у чотири етапи. Перший етап розвитку (з давніх часів до раннього середньовіччя) характеризується появою перших опалювальних приладів, другий етап (ХІХ ст.) – винахід перших радіаторів, третій етап (початок ХХ ст.) – розвиток та удосконалення технологій виготовлення радіаторів, четвертий етап (кінець ХХ ст. – початок ХХІ ст.) – радіатори розглядаються з точки зору дизайну. Нові кольори, нові форми, нові функції ппредставлють сучасні тенденції розвитку дизайну радіаторів. Ставши не просто джерелом тепла, але важливим елементом інтер'єру, радіатори, по суті, отримали друге життя і новий стимул для вдосконалення.

Перспективи подальших досліджень. Планується дослідження незвичайних радіаторів.

 

Список використаних джерел

1.     Винайдення циркуляційного насосу Вільгельмом Оплендером [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.teploby.com/fakty/218/80_let_tsirkulyatsionnomu_nasosu.html (10.08.2009)

2.     Дизайн-радіатори. Новий погляд на звичні радіатори опалення будинку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stroikaural.ru/statji/otopitelnoe_oborudovanie/dizajn_radiatory_novyj_vzgljad_na_privychnye_radiatory_otoplenija_doma/ – Загл. з екрана.

3.     Кузьмін С.Л. Ладога в епоху раннього середньовіччя (середина VIII - початок XII ст.) // Дослідження археологічних пам'яток епохи середньовіччя. – СПб., 2008. – С.77.

4.     Опис принципів функціонування гіпокауста [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://komfortnyj-dom.info/historical-background/ancient-gipokaust

5.     Ранньослов'янських світ // Археологія слов'ян та їхніх сусідів. – М., 2010. –Вип.12. – С.40.

6.     Тихомиров Ю. В. Ф. К. Сан-Галлі – фабрикант и винахідник / Підприємництво і підприємці Росії: від витоків до поч. ХХ в. – М., 1997. – С. 329-341.

7.     Чавунні радіатори ретро Rococo Exclusive і Rococo Veniceane [Електронний ресурс]. – Режим доступу:Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info