zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>УДК 656.02

 

Дослідження проблем та перспектив розвитку комбінованих (контрейлерних) перевезень в Україні

 

Богомазова О.В. Фірсов О.Д.

м. Дніпропетровськ,

Академія митної служби України,

 

Розвиток контрейлерних(комбінованих) перевезень є одним з пріоритетних завдань, що стоять перед керівництвом держави у рамках програми побудови сучасної автомобільної інфраструктури. На першому етапі цієї програми отримати помітні результати можливо завдяки покращенню транспортного обслуговування вантажовласників, забезпеченню надійності, схоронності вантажу протягом всього маршруту прямування вантажів, а також швидкому проходженню митних кордонів.

Ключовим інструментом для досягнення поставлених цілей є науковий підхід із застосування методів оптимізації та прогнозування.

Метою даного дослідження є багатофакторний аналіз системи контрейлерних перевезень, обґрунтування та створення ефективної технології організації міжнародних контрейлерних перевезень, на основі математичних методів моделювання, виявлення переваг та недоліків організації контрейлерних перевезень.

Завданнями дослідження є:

·       аналіз сучасного стану та перспективи розвитку ринку контрейлерних перевезень в системі автомобільно-залізничних сполученнях;

·       порівняння контрейлерної технології перевезень в Україні та закордоном;

·       математичне моделювання потоків контрейлерних перевезень;

·       прогнозування об’ємів перевезень;

·       пошук та застосування методів для покращення та зросту контрейлерних перевезень.

Під контрейлерними перевезеннями будемо розуміти перевезення по визначеним маршрутам автопоїздів, автомобілів, автопричепів, напівпричепів, знімних автомобільних кузовів (в навантаженому або порожньому стані) завантажених одним відправником на станції відправлення на адресу одного одержувача на одну або декілька станцій призначення без переробки на шляху прямування на сортувальних станціях. Розрізняють два основних види контрейлерних перевезень: з супроводом коли при перевезенні транспортного засобу водій прямує разом з ним в окремому пасажирському вагоні; без супроводу, до яких відносяться перевезення контейнерів, знімних кузовів, причепів та напівпричепів[2].

Ефективність перевезень за другим варіантом значно вище ніж за першим, але у цьому разі станції відправлення і отримання потягів мають бути забезпечені облаштованими об’єктами інфраструктури для накопичення і збереження напівпричепів, а також тягачами і водіями.

Україна має потенціал для розвитку торгівельно-транспортної мережі, адже вона має унікальне, вигідне транспортно-географічне положення на перехресті вантажних торгівельно-транспортних європейських та євроазіатських доріг. На підставі цього розробляється програма «From Door to Door», метою якою є:

·       посилення регіональної інтеграції України у світовий економічний простір (Західна Європа, Росія, Середня Азія і Далекий Схід, в перспективі Африка);

·       впровадження нової технології вантажних перевезень - мультимодальної (контрейлерні перевезення автопричепів на спеціалізованих залізничних платформах).

Програма реалізується в контексті розвитку світових транспортних коридорів по території України. Механізм реалізації розробляється на основі ідеї муніципальних інвестиційно-інноваційних кластерів.

Перспективність розвитку контрейлерних перевезень пов’язана із можливістю забезпечувати високі швидкості доставки при дотриманні режиму праці і відпочинку водіїв автотранспортних засобів, задовольнити екологічні вимоги в різних країнах до автомобільного транспорту, та знизити собівартість перевезень, що підвищить конкурентоспроможність національних перевізників.

В Україні контрейлерні маршрути з перемінним успіхом існують вже майже 20 років, але тим не менше вони є перспективними. Першим проектом став поїзд «Вікінг», запущений у лютому 1993 р. між українськими і литовськими портами Іллічівськ і Клайпеда (транзитом через Білорусь). Однією з цілей проекту було залучення вантажів для перевезення залізничним транспортом у напрямку Європа-Кавказ-Азія по коридору TRASECA, а також перевезення вантажів з Туреччини і країн Близького Сходу в північні країни Європи та в зворотному напрямку. Зараз по території Україні курсують 14 контейнерних поїздів[1].

Необхідно зазначити, що контрейлерні маршрути для внутрішніх перевезень України не дуже перспективні. Використовувати потяг має сенс тільки для подолання відстаней у тисячу кілометрів і більше. Тому контрейлер в Україні орієнтований на транзитний потенціал. Саме тому Укрзалізниця виступає з ініціативою про активне застосування уніфікованої єдиної накладної, котра може заповнюватися на різних мовах та надає право перевозити вантаж по одному документу на всьому просторі від Китаю до Західної Європи. Також ведеться робота по поширенню на міжнародні перевезення електронного документообігу з використанням цифрового підпису, котрий дозволить спростити процедуру оформлення вантажу[3].

Під час дослідження виявлено переваги контрейлерних перевезень,- поєднується маневреність та швидкість автотранспорту з безпекою і незалежністю від погодних умов залізничного транспорту; зменшується завантаженість автомагістралей, знижується аварійність, забезпечується схоронність залізниці; екологічність(контрейлерні перевезення, проти автомобільним завдають меншої шкоди навколишньому середовищі, скорочуючи шкідливі викиди).

За допомогою методів математичного моделювання можна прорахувати можливість більш ефективного перевезення вантажів за допомогою контрейлерних перевезень та підвищити обсяг перевезень. Ефективність запровадження технологій контрейлерних перевезень для транспортного напрямку може бути визначена як[4]:

,

де - вартість побудови 1 км автошляхів, що відповідає Європейським стандартам, грн.; L – протяжність транспортного напрямку, км; - вартість побудови одного пристрою для горизонтального накочування вантажних модулів; n – кількість пристроїв для горизонтального накочування, що планується встановити на транспортному напрямку; - витрати, пов’язані з однією відправкою автотранспортом, грн.; - експлуатаційні витрати, що пов’язані з відправкою залізницею; N – кількість відправок за рік, од.;  - коефіцієнт, що враховує річні витрати на запровадження контрейлерних технологій.

Для здійснення ефективного розвитку контрейлерних перевезень потрібне подальше врегулювання митних процедур перетину кордонів, розподіл доходів між учасниками перевізного процесу, а все це неможливо без державної підтримки в вирішенні окремих питань нормативно-правової бази. Рішення цих питань зацікавить нових замовників, підвищить конкурентоспроможність контрейлерних перевезень, що вплине на формування ефективної транспортної системи.

 

Література:

1.     Вікінг(потяг).- Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікінг(потяг)-назва з екрану (джерело російською мовою – Режим доступа: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікінг(потяг) Загл. с экрана. джерело англійською мовою - Access mode: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікінг(потяг)- Tittle from screen).

2.     Котенко А.М., Шилаєв П.С. Інтермодальні перевезення. Перспективи розвитку//Зб. Наук. Праць.- Харків УкрДАЗТ. – 2009- вип.54. – с.31-33.

3.     Мининфраструктуры ищет новых участников для проектов Викинг и Зубр.- Режим доступу: http://cfts.org.ua/news/51441- Назва з екрану (джерело російською мовою – Режим доступа: http://cfts.org.ua/news/51441- Загл. с экрана. джерело англійською мовою – Access mode: http://cfts.org.ua/news/51441- Tittle from screen).

4.     Шилаєв П.С. Підвищення ефективності процесу інтермодальних перевезень//Шилаєв П.С.//Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня – 2012 р.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info