zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>3D ЛИСТІВКИ В СУЧАСНОМУ ДИЗАЙН ПРОЕКТУВАННІ

 

Дацюк Т.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. Статья посвящена выявлению новейших технологий создания 3d открыток в современном дизайн проектировании. Рассмотрены основные конструктивные особенности объемных открыток. Проанализировано формирование открытки в историческом контексте.

Ключевые слова: дизайн, 3d открытки, техника составления, техника аппликаций, pop-up открытки.

 

Актуальність теми. На сьогоднішній день листівки – це один з кращих способів виразити свою повагу та увагу. Саме листівка є невід’ємним складовим елементом подарунка. Використання об’ємних зображень забезпечило зацікавленість людей та розширило можливості листівок.

Інтенсивний розвиток новітніх технологій виготовлення поліграфічних виробів спричинили появу 3d листівок. Розвиток 3d листівок викликав необхідність пошуку цікавих конструктивних рішень та різних технік виготовлення обємних листівок. Сьогодні високо цінується саме ручна робота, тому все частіше починають використовувати нові матеріали для виготовлення листівок. Використання ручних технологій виготовлення забезпечує створення нових індивідуальних витворів мистецтва. Справжні шедеври видавничого мистецтва посилюють інтерес споживачів до об’ємних листівок, а отже, виникає потреба в дослідженні різних методів виконання 3d листівок, що обґрунтовує актуальність обраної теми.

Мета і завдання роботи. Метою роботи є виявлення новітніх технологій створення 3d листівок. Завдання: 1) проаналізувати формування листівки в історичному контексті; 2) виявити конструктивні особливості 3d листівок та техніки виготовлення. Об’єктом дослідження є 3dлистівки. Предметом дослідження є конструктивні особливості 3d листівок.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Інтенсивний розвиток новітніх технологій виготовлення поліграфічних виробів спричинили появу 3d листівок.

У посібниках М.В. Соколова [4], Ю.І. Палеха [7], С.Ю.Афонькина, Е.Ю.Афонькина [1] розглянуті листівки як вид ізографічного документа, здійснюється типологічна парадигма та класифікації листівок. Також зустрічається значна кількість журнальних статей, які містять науково-публіцистичний матеріал [5]. Джерельною базою дослідження є ілюстраційний матеріал, розміщений в мережі Інтернет [8]. Проаналізовані 3d листівки, зроблені вручну, дозволяють побачити сучасні тенденції розвитку. В літературі представлений аналіз виробничих технологій створення мистецьких виробів, але не описані прийоми виробництва із використанням цих технік та 3d ефектів. Виготовлення 3d листівок розглядаються з естетичних, функціональних, ергономічних сторін, але комплексного аналізу виготовлення 3d листівок з точки зору дизайну не проведено.

Виклад основного матеріалу. Листівка є невід'ємним складовим елементом подарунка. Одним з найбільш популярних напрямків у наші дні є кардмейкінг – один з напрямків в рукоділля. У тридцятих роках двадцятого століття почалося масове виробництво листівок, у зв'язку з чим, можливо, і призупинився розвиток кардмейкінга, як виду рукоділля [5]. У нашій країні протягом останніх десяти років спостерігається зростання популярності кардмейкінга, а також рукоділля в цілому [3].

Інтенсивний розвиток новітніх технологій виготовлення поліграфічних виробів спричинили появу 3d листівок. Дизайнери все частіше для створення листівок шукають цікаві конструктивні рішення та нові технології виготовлення. Також вони є в постійному пошуку цікавого матеріалу для виготовлення, що робить листівку індивідуальним витвором мистецтва. Для створення 3d листівок використовують різні техніки виготовлення. Їх можна поділити на 3 основні групи: техніка pop-up (об’ємна листівка) (рис.1), техніка складання з паперу (кірігамі, орігамі) (рис.2), техніка аплікацій (квілінг, скрапбукінг) (рис.3).

 

C:\Users\HP\Desktop\стаття\3д листівки\httplastivka.uaimagecatalogE1879_1.jpg.jpg

C:\Users\HP\Desktop\109904944_kirigami_8.jpg

C:\Users\HP\Desktop\стаття\3д листівки\Fw1m9az95z0.jpg

Рис.1.

Рop-up листівка

Рис.2.

Техніка складання з паперу

Рис.3.

Техніка аплікацій

 

Рop-up (об’ємна листівка) – це листівки з об`ємною картинкою всередині [8]. Фінські дизайнери копанії Lovi виготовляють 3d листівки, всередині яких замість плоских зображень заховані звірята, що набувають форми після розкривання. Листівки мають розмір близько 25 х 12 см, нутрощі – 8 см.

Техніка складання паперу представлена орігамі та кірігамі. Орігамі – це мистецтво складання паперу. Мистецтво орігамі своїм корінням йде в древній Китай. Орігамі – стиль, придуманий британцем Джоном Смітом. Дуже часто для створення 3d листівок використовують модульне орігамі, завдяки якому створюють об’ємну фігуру для листівок [1:6]. Надзвичайної оригінальності надають орігамі листівкам, створюючи 3Д ефект. Такі листівки робить Luciana з Чикаго. Особливо популярними серед її робіт є різдвяні листівки, які виконані в техніці орігамі. Вона вдало створює об’ємні ялинки, які прикрашає новорічними іграшками. Для того, щоб створити зd листівки за допомогою техніки орігамі використовуть різні схеми, розгортки, різні способи складання паперу. Розгортка (англ. фальцювальний малюнок; патерн складок ) - один з видів діаграм орігамі, який представляє собою креслення, на якому зображені всі складки готової моделі. Мокре складання - техніка складання, розроблена Акірою Есідзава і що використовує змочену водою папір для додання фігуркам плавності ліній, виразності, а також жорсткості [1].

Кірігамі (яп. 切り ?) – вид орігамі, в якому допускається використання ножиць і розрізування паперу в процесі виготовлення моделі. Зародився цей вид мистецтва в 1980 році, автор-архітектор Масахиро Чатані [1:8]. За допомогою техніки кірігамі створюють цікаві об’ємні листівки. Вони відрізняються своєю об'ємністю і оригінальністю. Дуже часто за допомогою кірігамі створють 3d листівки з різними архітектурними елементами, у вигляді різноманітних фігур, сюжетів та сцен із життя. Так, Ватару Іто протягом чотирьох років створював «Замок на воді», що став витвором мистецтва [6].

Техніка аплікацій являє собою найбільш поширений вид художньої діяльності і водночас є самою доступною паперовою технікою. Робота сприяє розвитку композиційного мислення, кольоросприймання, почуття декоративності, ритму і формуванню уміння стилізувати будь-які форми. Аплікація виходить шляхом наклеювання на лист-основу вирізаних з паперу шматочків різної форми [8].

Кві́лінг (англ. Quilling – рюш. Походить від слова quill — пташине перо, гофрувати, плоїти, паперокручення) – мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу [8]. Воно з’явилося в Китаї у 105 н.е. Листівки в техніці квілінг є досить цікавими та оригінальними. Квілінг-листівку прикашають а допомогою різноманітних стрічок, бантиків, стразів, бісеру і так далі.

Скрапбукінг (від англ. лом – вирізка, книга – книга) – вид рукодільного мистецтва [8]. Зараз є досить поширеним виготовлення листівок за допомогою техніки скрапбукінг. У листівках створюються 3d ефекти за допомогою використання різноманітних матеріалів. Завдяки їм листівка набуває декоративного вигляду. Для створення 3d листівок використовують такі об'ємні елементи як брадси, люверси, стрази, об'ємні букви, рамочки, різні види гудзиків, термонаклейки для одягу, бантики від подарунків і упаковки, об'ємні наклейки, ярлички, прикраси та інші декоративні елементи.

Висновок. Об’ємна листівка – це листівка з об`ємною картинкою всередині. Для їх виготовлення використовують три основних технік, таких як техніка складання паперу, техніка аплікації та pop up (об’ємні) листівки. Техніка складання паперу представлена орігамі та кірігамі. Техніка аплікацій являє собою найбільш поширений вид художньої діяльності і водночас є самою доступною паперовою технікою. До неї відносять кві́лінг, скрапбукінг. Pop up листівки – листівки, всередині яких замість плоских зображень знаходяться об’ємні, які з’являються після розкривання листівки. При роботі над об’ємними листівками використовують також такі прийоми паперопластики як: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, склеювання тощо. Додатковим елементом при створені 3d листівки є елементи витинанки, що надають привабливості та декоративності виробу.

 

Література

1.     Афонькин С.Ю. Все про орігамі: довідник / Афонькин С.Ю., Афонькина Е.Ю. – С-Пб: Кристал, М: Онікс, 2005.

2.     З історії вітальних листівок [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://bukovynaonline.com/lystivky.

3.     Мировая культура и искуство: учеб.пособие для высш. учеб. заведений / М.В. Соколова. 5-е изд.:испр. М.: Издательський центр «Академия», 2008. – 368 с.

4.     Дацюк Н. Що таке кардмейкінг і з чим його “їдять”?, Щасливе життя (шедеври своїми руками) [Електронний ресурс]. Режим доступу до журн.: http://happylife.lviv.ua/2012/01/cardmaking1.

5.     Новые записи в технике Киригами [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://stranamasterov.ru/taxonomy/term/1723.

6.     Ізографічні видання: Загальне документознавство : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. І. Палеха, Н. О. Леміш. К. : Ліра-К, 2009. – 69 с.

7.     Перфильева Л. Відкриті листівки [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.ido.rudn.ru/psychology/psychology_of_marketing/ch5_2.html.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info