zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЗООМОРФНІ ОБРАЗНІ РІШЕННЯ У ДИЗАЙНІ СТІЛЬЦІВ

(за матеріалами робіт дизайнера Maximo Riera)

 

Денисенко І.С.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье проведена характеристика зооморфных образных решений в дизайне стульев и показано развитие на разных исторических этапах. Для анализа современных стульев выбраны работы Maximo Riera. Стулья характеризуются использованием элементов животных, что определяет их образные и конструктивные решения.

Ключевые слова: дизайн, стул, образное решение, антропоморфность, зооморфность.

 

Постановка проблеми. Джерело натхнення для дизайнера сьогодні є першочерговим у будь-якій розробці. Саме джерело, творчий праобраз є основоположним і визначним аспектом в формуванні стильових, образно-емоційних та формотворчих характеристик у задуманому автором об’єкті. Під час створення дизайнером певного предмета творчими джерелами можуть послужити різні явища чи процеси. Меблі, як і будь-який елемент інтерєру, мають бути не тільки зручними, а й гармонійно вписуватись в загальну обстановку. Тому задача дизайнера – створення цікавого та незвичного, з точки зору естетики, образного рішення.

З часом стілець став не розкішшю, яку могли собі у давні часи дозволити лише знатні люди, зараз стілець – це невід’ємна частина нашого побуту та інтер’єру. Сучасні матеріали дають можливість створювати стільці будь-яких форм та розмірів. При створенні дизайнером стільця творчими джерелами йому можуть служити рослинні, тваринні, антропоморфні та інші образи.

Проблемою проектування стільців є складність конструкції, розміщення в інтер’єрі та пошук образних рішень. Актуальність теми зумовлена необхідністю вдосконалення та розвитку дизайну в даному напрямку.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. В існуючих на сьогодні наукових дослідженнях стверджується, що інформація про естетичні характеристики та зовнішню форму виробу закладається на етапі розробки базових конструкцій. Проте, теоретики в галузі дизайну, а саме Дж. Нельсон [3], Н. Ковешнікова [4], вважають, що це відбувається на значно більш ранніх етапах проектування, а саме під час визначення композиційних характеристик та морфологічної структури майбутніх предметів чи структур. З. Дячун [1], С. Мигаль [2] висвітили особливості проектування корпусних виробів, написали про конструкції меблів та їх типологію, проте лише побіжно торкнулися образних рішень меблів.

Завдяки мережі інтернет можна дізнатись про останні новинки з дизайнерських виставок, що дало змогу отримати важливий ілюстративний матеріал [6; 7].

Викладене вище свідчить про актуальність та сучасність вказаних питань розвитку наукових досліджень в галузі проектування з точки зору підходу до форми через образне рішення, зокрема через тваринні елементи. Отже, досліджень в галузі дизайну меблів та конструювання є багато, але не всі вони висвітлюють проблеми образності у формотворенні меблів.

Мета і завдання дослідження. Метою роботи є аналіз зооморфних образних рішень у дизайні стільців. Завдання: провести характеристику стільців з зооморфними мотивами, показати рівень розвитку дизайну в даному напрямку на сучасному етапі.

Об'єктом досліджень є дизайнерські стільці з зооморфними образами. Предмет – художньо-образні особливості зооморфних стільців.

Виклад основного матеріалу. Комп’ютеризація праці та використання нових матеріалів полегшили працю дизайнера та дали поштовх для створення істотно нових форм. Стільці з використанням фігури тварини, або певних її елементів почали створювати ще в давні часи. Зокрема, древньоєгипетські стільці оздоблювались різьбою з зображенням фантастичних тварин, птахів, а ніжки стільця найчастіше були трансформовані в лапи тварин [5]. Античні римські трони славились своїм багатим оздобленням, де були також використані зооморфні мотиви [5].

На сучасному етапі дизайнери широко використовують образи тварин в проектуванні меблів, зокрема стільців. Іспанський дизайнер Максимо Рієра (Maximo Riera) створив колекцію стільців, які мають вигляд диких тварин [7]. Дані предмети дуже точно повторюють зовнішній вигляд рідкісних звірів. Всі стільці мають чорний колір. Сидіння розташовані позаду точних копій голів тварин. Форма тварини плавно сполучається з самим сидінням та конструкцією стільця. При створенні цих стільців дизайнер використав деревяний корпус та шкіряну обшивку. Та частина стільця, що повторює форму тварини, також повторює і її фактуру. Матеріали вдало підкреслюють виріб та створюють реальне відчуття. Ця колекція являє собою широкий спектр видів тварин, від ссавців до рептилій і навіть комах. Кожен виріб зберігає природну життєздатність тварини і є точним в своїй зовнішності.

 

1

2

Swiss florian krautli design

3

b-elmar-horse.jpg

4

Рис. 1. Зооморфні стільці:

1 – стілець-восьминіг Maximo Riera;

2 – стілець компанії Biaugust Design;

3 – стільці дизайнера Florian Kräutli;

4 – дитячі стільці Elmar Flototto

 

Стілець-носоріг вважається більше троном через свої розміри та поставу. Він містить внутрішній каркас вздовж тіла, щоб витримати вагу тіла та зміцнити свій баланс. Цей стілець відображає потужність і могутність природи. Ще з початкової стадії, коли виріб був просто задумкою, дизайнер був впевнений, що сильною стороною фігури буде підтримка точних пропорцій носорога. Стілець-носоріг захоплює своєю величністю та приголомшливістю.

Також в колекції присутній образ жука-носорога. Цей жук є найбільшою комахою у свому роді. Його найбільш відмінна риса – це зігнути роги, які служать функцією захисту та для риття землі. Цей вид є найсильнішим по відношенню до своїх пропорцій. Грунтуючись на цій концепції, дизайнер збільшив пропорції жука. Відносно конструкції, сидіння знаходиться в межах зовнішньої оболонки, що покриває крила, які утворюють броню для захисту тварини.

Стілець-восьминіг є унікальним та дуже елегантним. Його задумка – тримати тварину і людину в гармонії, де кожен вважається рівним та не підпорядковується один одному. Восьминіг не є прикрасою, він зміцнює відносини між людиною і твариною через стілець.

Стілець-морж характеризується збереженням реальної висоти тварини, тому сидяча людина повністю зливається з формою крісла. Одним з найбільш складних завдань для художника було точне передання фактури, адже шкіра моржа виділяє його серед інших через товсті та масивні зморшки, які лежать вздовж тіла.

Частиною колекції є стілець-слон. Це найбільший наземний ссавець. Дизайнер хотів підкреслити індійську культуру через різьбу в секції самого стільця. Модель повторює старовинні індійські меблі для сидіння.

Стілець-кит є протестом проти вбивства цих тварин, адже кити на межі зникнення.

Колекція стала даниною окремим тваринам і їхньому царству в цілому. Стільці були вперше показані на Лондонському тижні дизайну. Для їх створення знадобилося спільна робота декількох десятків професіоналів.

Відомі дизайнерські компанії Zanotta, Vitra, Biaugust Design та інші дизайнери також використали тваринні мотиви у своїх меблях.

Висновки. Сучасний розвиток дизайну в напрямку конструювання стільців з використанням тваринних елементів є на достатньо високому рівні, адже поява нових матеріалів та техніки дала можливість створювати будь-які форми та конструкції. Зокрема, почали конструюватись стільці на основі тваринних мотивів та з їх елементами. Про високий рівень розвитку дизайну в цьому напрямку свідчить колекція стільців-тварин відомого дизайнера Maximo Riera.

Перспективи подальших досліджень у даному напрямку. Ця тема потребує подальшого дослідження, адже зооморфні образні рішення зявляються не лише в меблях для сидіння, а й в інших елементах інтерєру.

 

Список використаних джерел

1.     Дячун З. І. Конструювання меблів / З.І.Дячун. - Частина 1. Корпусні вироби. - К.: Києво-Могилянська Академія, 2011. - 254 с.

2.     Мигаль С. П. Проектування меблів: навч. посібник для студ. вищих навч. закладів / С.П. Мигаль . ─ Львів : Світ, 1999 . ─ 216с.

3.     Нельсон Дж. Проблемы дизайна / Джордж Нельсон. – М.: Искусство, 1971. – 207с

4.     Ковешникова Н. А. Дизайн. История и теория / Н. А. Ковешникова. – СПб: Омега-Л, 2009. – 224 с

5.     Шумега С.С. Дизайн : навч. посібник для студ. вищих навч. закладів : історія дизайну меблів та інтер'єру / С. С. Шумега – К. : Центр навчальної літератури, 2004.

6.     Real house design [Електронний ресурс]. – 2012. – Режим доступу: http://realhousedesign.com/animals-chairs-by-biaugust-design/ – Назва з екрану.

7.     Дизайнер Maximo Riera [Електронний ресурс]. – 2011. – Режим доступу: http://www.maximoriera.com/ – Назва з екрану.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info