zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>СВІТЛОВА ГРАФІКА БРАЯНА ХАРТА

 

Гутовська Ю.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье раскрыты вопросы использования света как инструмента для рисования, что стало мощным опытом для Брайана Харта как художника. Выделено абстрактные, шрифтовые и художественно-образные (сюжетные) композиции в световой графике Брайана Харта.

Ключевые слова: light graff, фотография, дизайн, Брайан Харт.

 

Актуальність теми. Малюнки світлом (Light Graff) стали новим модним явищем у фотомистецтві. Хоча його коріння криється на початку ХХ століття, але, як і будь-який напрямок в мистецтві, light graff має тенденцію до розвитку. Проблемою постає взаємозв’язок фотографії та образотворчого мистецтва, що породжує нові пошуки у світловій графіці.

Представниками світлової графіки є Пікассо, Ласло Мохой-Надь, Майкл Босанко, Браян Харт. Світлова графіка як мистецтво високих технологій з невід’ємними складовими технічного й рукотворного, масового й унікального знайшли своє втілення у роботах Браяна Харта. Візерунки, текстури і структури, форми і лінії, а також образи людей, обґрунтовані пошуком нових підходів до реалізації концепцій світлового мистецтва. Обрана тема на сьогодні є актуальною, тому що світлова графіка в цілому ще не була предметом спеціального наукового дослідження і в сучасному мистецтвознавстві вона залишається недостатньо висвітленою.

Огляд останніх джерел та публікацій. Джерел, що описують техніку малювання світлом у творчості Браяна Харта, є дуже мало. Аналіз останніх джерел та публікацій окреслює питання, що найчастіше піднімаються при розгляді створення світлових робіт і основних параметрів фотозйомки [4]. У літературних джерелах, значна увага приділяється фотографії під кутом зору її художніх та естетичних якостей [3]. Важливим дослідженням є робота Василя Пилип’юка, в якій осмислено критерії оцінки фотомистецьких творів [1]. Незначна кількість інформації представлена в електронних джерелах, у яких розглядається проблема фотомистецтва в контексті розвитку художньої культури [2].

Оглянуті джерела не дають повної картини процесу створення світлових картин. При аналізі спеціальної літератури виявлено відсутність наукових праць, що стосуються світлової графіки Б. Харта як предмету наукового дослідження, що зумовлює актуальність обраної теми.

Мета дослідження полягає в розкритті особливостей техніки малювання світлом при фотозйомці на прикладі творів Браяна Харта. Завдання дослідження: 1) розкрити суть поняття «світлова графіка»; 2) розкрити сутність світлової графіки Браяна Харта; 3) визначити основні вимоги створення світлових картин та їхній процес.

Об’єктом дослідження виявлено світлову графіку Браяна Харта. Предметом дослідження представлено особливості світографіки при фотозйомці.

Виклад основного матеріалу. Світлова графіка ( light graphic) – це спосіб фотозйомки, техніка малювання світлом. На відміну від звичайного графіті, забороненого в багатьох країнах законом, світлове мистецтво - абсолютно легально. Світлова графіка має декілька назв: фрізлайт, фотографічний світлопис, люмінографія. В Інтернеті можна зустріти наступне визначення: фрізлайт – це фотографування на довгій витримці, осмислено намальованих світлом об'єктів і абстракцій [7]. 

Малювання світлом як процес з'явився одночасно з фотографією. Точніше - фотографія спочатку і була зображенням, намальованим сонячним світлом. Сама назва перших зображень свідчить про це – вони називалися «геліографа», тобто буквально «намальовані сонцем». Автором цього геліографа був француз Жозеф Ньєпс Нісефор, і перша в світі геліографія була зроблена ним на пластині зі сплаву олова зі свинцем в 1826 році [1]. Час експозиції становив кілька годин, тому що світлочутливість цього методу була спочатку дуже невисокою і сильно залежала від інтенсивності джерела світла, яким в ту пору міг бути тільки один підходящий об'єкт – сонце [3]. Сьогодні ми називаємо таку зйомку «зйомкою на довгій витримці» і у нас є чимало прекрасних зразків світлопису, виконаного подібним чином.

Введення фотографії з початку супроводжувалось особливим теоретичним дискурсом, який відбивав проблеми зміни парадигми художньої культури. В період, коли світлопис сприймався виключно в категоріях живопису, фотографія щодо мистецтва виконувала допоміжну функцію [1]. Результати такого роду контактів невдовзі позначилися на художніх категоріях.

Отже, в сучасній культурі функції світлопису постають як ніколи різноманітними. Втім, незважаючи на їх нібито рівноцінність, усі вони, включаючи інформаційні, комунікативні, репродуктивні, фокусуються навколо естетичної функції [2].

Брайан Харт – молодий перспективний американський художник і дизайнер, який малює світлом [5]. Його основна робота має творчі коріння. Зазвичай, в своїх роботах він балансує між буденщиною і творчістю. Але завдяки роботі, яку він продукує для свого клієнта, він отримує величезний обсяг знань. Світлова графіка Браяна Харта, по суті, є продовження його любові до малювання, і ця творча робота для нього є більше ніж хобі (рис. 1). Малювання підтримує його, і це його улюблена форма спілкування.

 

http://poglyad.com/Content/posts/425/c9423e91813aa886f3836fa76035ce43.jpg

1

Це одна з моїх найулюбленіших малюнків світлом. Це було в корпоративній фото-студії. Шон, один з фотографів цієї студії, побачив мій світловий малюнок і запросив мене працювати в цю студію. Тут дорогі мої друзі, Ліса і Ліз, приймали участь, і це одна з серії малюнків тієї ночі. Мені дуже подобається ритм в цій роботі і проста композиція, також мінімальне фонове підсвічування, в результаті вийшов плаваючий малюнок в просторі

2

Це було напередодні нового року у 2005, в будинку мого друга Брендона. Малювали: Бобі, Ашлі, JD, Брендон, Меггі, Тьорні, Хенк і я

3

Рис. 1. Світлова графіка Б. Харта:

1 – абстрактна композиція;

2 – шрифтова композиція;

3 – художньо-образна (сюжетна) композиція

 

 

Браян Харт використовує такі джерела світла: світлодіоди, флуоресцентне світло, феєрверки, бенгальські вогні, вогонь, автомобільні фари, запальнички, строби, природній місяць та інші [4]. Крім того, всі малюнки світлом до цих пір були відзняті за допомогою цифрового фотоапарату. Деякі світлові малюнки краще сприймаються чорно-білими, тому, в окремих випадках, навіть якщо відзнято було в кольорі він змінював хроматичну палітру на ахроматичну.

Досліджуючи світлову графіку художника, її можна поділити на три групи: абстрактні (рис. 1:1), шрифтові (рис. 1:2) та художньо-образні (сюжетні) (рис. 1:3) композиції. В роботах Браяна Харта переважають візерунки, текстури і структури, форми і лінії. Часто він створює образи людей. Та загалом, це зображення, які не мають жодного значення для людини, просто на них приємно дивитися і при цьому добре почуватися. Для окремих робіт йому достатньо тільки форми зображення (формалізм), а деякі мають тонкі описові історії та інший, більш значущий зміст [6]. Браян не закладає у свої роботи надто глибокий сенс, щоб глядач міг побачити те, що він хотів сказати, в своїй роботі.

Переглядаючи роботи Браяна Харта, можна уявити розвиток його мистецтва, і це видно у складних деталізованих креслярських лініях, використанні цікавих текстів та глибоких, за змістом, висловах – це та ніша, у мистецтві світлової графіки, яку художник успішно може заповнити. Нині, попри економічні негаразди, маємо загалом змогу глибоко досліджувати художню фотографію, готуючи водночас фахівців-фотомитців з добре розвиненим естетичним світосприйняттям та вмінням нестандартно і самостійно, а отже, – творчо мислити і працювати.

Висновки. На основі вивчення сприймання світла як природотворчої і культуротворчої субстанції, обґрунтована важлива функція фотографії. Вона полягає у творчій дії, яка базується на особливих творчих і регенераційних якостях споглядання, що знайшло найяскравіше втілення в світлових роботах Браяна Харта. Його світлову графіку представляють абстрактні, шрифтові та художньо-образні (сюжетні) композиції. Сучасна художня фотографія поновила погляд на мистецтво, уточнивши його актуальний імідж.

 

Список використаних джерел

1.     Пилип’юк В. Естетичний аспект фотомистецтва // Теле- та радіожурналістика. – Львів, 2012. – Випуск 11. – С.56–64.

2.     Малюнки світлом, або фрізлайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://vdogonky.com/divokvit/malyunki-svitlom-abo-frizlajt.html

3.     Основи фотографування. Все про фотографію [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://pictur.at.ua/publ/osnovi_fotografuvannja/1-1-0-13

4.     Світлова графіка Браяна Харта (Brian Hart) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://poglyad.com/blog-21/post-425

5.     Световое искусство Брайана Харта [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.blogbaster.org/post192095197/

6.     Световые картины от Брайана Мэтью Харта [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.13doors.ru/photo/519-svetovye-kartiny-ot-brajana-metyu-xarta.html

7.     Фрізлайт — мистецтво малювати світлом [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ogo.ua/articles/view/2012-03-18/32573.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info