zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЕКСКУРСІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ДО ЗАПОВІДНИХ ТЕРИТОРІЙ І ДО МУЗЕЇВ ПРИРОРДНИЧОГО ПРОФІЛЮ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Ковач А.І.

Україна, м. Ужгород,

ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

 

This article reveals the problems and prospects of muzeum pedagogics that are not only of theoretical but also practical interest. We encourage secondary school teachers to conduct tours to the protected areas of the Transcarpathian region (valley of narcissus, the National Park "Synevyr") as well as natural profile museums (the Museum of Forest and Rafting)

 

У сучаcному світі музеї буль-якого профілю виконують не лише пізнавальну, але й виховну роль. Під час відвідування музеїв учні одночасно знайомляться з виставочними об’єктами, та належним відношенням до них відвідувачів, що є обов’язковими компонентами будь-якої екскурсії.

М.Й. Рутинськй відмічає музейну справу, як спеціальну галузь культурно-освітньої та наукової діяльності, яка здійснюється музеями з метою комплектування, збереження, вивчення й використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури [1.с 10].

У нашому випадку заповідні території Закарпатської області (долина нарцисів, НПП «Синевир», тощо) належать до музеїв природничого профілю, до яких рекомендовано проводити екскурсії для учнів різного віку з метою ознайомлення їх з рідкисними, унікальними та червонокнижними видами рослин і тварин.

Першу чергу для ознайомлення учнів з ендеміками Закарпаття можемо проводити екскурсії до долини нарцисів, що знаходиться неподалік м. Хуст Закарпатської області.

У Карпатах лісові мережі мають важливе водозахисне значення. Водозахисна функція гірських лісів особливо вагома у басейнах таких річок, як Тиса, Дністер, Прут, Чорний Черемош. Ліси Карпат багаті на гриби, лікарські рослини, ягідні – чорниця (афени), клюква (гогодзи), суниця, шипшина, грецькі горіхи. Тваринний світ – ведмідь, вовк, рись, куниця, олень, козуля, дика свиня, білка, заєць, лисиця, рептилії, амфібії. Корисні копалини – золото, нафта, горючі гази, кам’яне й буре вугілля, залізна руда, озокерит, калійні солі тощо [2.c 47-48].

Вчені – палеонтологи і ботаніки вважають, що цей унікальний заповідний масив сформувався після льодовикового періоду шляхом аклиматизації світу. На нашій планеті лише на даній території живують масивно і компактно нарциси, зокрема нарцис вузьколистий (Narcissus angustifolius). До долини нарцисів вчитель може проводити екскурсію з метою ознаймлення учнів із життєвою формою нарцисів, а також з метою зберігання і захисту даної унікальної долини. Спочатку вчитель повинен розказувати історію виникнення і розвиток долини нарцисів, а також повинен звернути увагу на способи зберігання і захисту нарцисів. Учні початкових класів можуть замалювати долину нарцисів, а учні – старшокласники можуть підготувати реферат про негативні антропогенні чинники, які впливають на розвиток долини нарцисів, а також про способи її зберігання.

За Г.О. Білянським збереження біорізноманітності Карпат — нагальна проблема. Структурні зміни в економіці регіону мають передбачити посилення рекреаційного значення Українських Карпат для населення не тільки нашої країни, а й Центральної та Східної Європи,зменшення техногенного навантаження. Надзвичайно важливе при цьому міжнародне співробітництво всіх країн Карпатського регіону. [3.c 374]

Другим об’єктом для вивчення заповідних територій Закарпатської області може служити Національний природний парк «Синевир», що є природоохоронною та дослідною установою вивчення природних об’єктів Тереблянівської долини нашого краю. На даній території знаходиться і Синевирське озеро, яке є місцем проживання багатьох унікальних та червонокнижинх рослин і тварин. Для успішного дослідження цих видів створили екобіологічну базу під час режиму СРСР приблизно в кінці XX. соліття. Характерною рисою даного національного парку є унікальні пралісові екосистеми, які потребують захисту та збереження від антропогенної діяльності.

Учні під керівництвом учителя мають можливість ознайомитися з історією створення НПП «Синевир», а також з дослідницькою роботою спеціалістів дослідних баз. Під час екскурсії учні можуть послухати доповіді про дослідницькі роботи, а також про історію створення НПП «Синевир». Крім цього, на базі НПП «Синевир» функціонує єдиний на Закарпатті Реабілітаційний центр бурого ведмедя, який служить для підтримки потерпілих ведмедів. Даний центр є ідеальним об’єктом учнівської молоді для вивчення і спостереження поведінки ведмедів.

Крім вище названих унікальних заповідних територій до музеїв природничого профілю відноситься ще і Музей лісу і сплаву, до яких також рекомендовано проводити екскурсії з метою ознайомлення учнів із давніми свідомими лісорубними методами та засобами, а також з давними методами оборбки дерев.

Слід відмітити, що музей лісу і сплаву – дивий-об'єкт, якому немає аналогів у всьому світі, – чудова гідротехнічна споруда XІХ століття, збудована на воді. Вона використовувалася для сплаву лісу, зв'язаного в дараби (плоти). У стародавні часи ліс був одним із основних промислів населення. [4.] Після проведення екскурсії до даного музею педагог може проводити гуртки, де учні можуть доповідати про історію створення та про вивчені об’єкти музею лісу і сплаву.

Перед проведенням екскурсії будь-якого типу вчитель повинен чітко розробляти методику і палн проведення екскурсії. М.Й. Рутинський у своїй праці підкреслює, що у методичній розробці екскурсії вказується точний час (у хвилинах), відведений на розкриття кожної підтеми. Тут передбачено все: показ об'єктів, розповідь екскурсовода, пересування на маршруті до об'єкта і розташування біля нього групи. Уміння вкластися у відведений час до екскурсовода приходить не відразу. Для цього потрібна велика практика, у тому числі проведення екскурсії з годинником у руках (вдома, біля конкретного об'єкта) [1.,c 324].

Отже, як висновок можемо відмітити, що екскурсії до заповідних територій і до музеїв природничого профілю мають надзвичайно важливе значення для ознайомлення учнівської молоді з червонокнижними тваринами і рослинами Закарпатської області, а також з свідомими методами давної лісорубної індустрії.

 

Література:

1.     Рутинський М.Й. Музеєзнавство: Навч. Посібник/ М.Й.Рутинський, О.В.Стецюк – К.: Знання, 2008. – 428 с.

2.     Давиденко В. М. Заповідна справа: Навчальний посібник для студентів екологічних, біологічних, природничих, лісівничих, агрономічних, зооінженерних факультетів вищих навчальних закладів ІІІ, ІV рівнів акредитації. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2001. – 140 с.

3.     Білявський Г. О. та ін. : Основи екології: Підручник / Г. О. Білявський, Р. С. Фур-дуй, І. Ю. Костіков. — 2-ге вид. — К.: Либідь, 2005. — 408 с.

4.     Петрівська слобода : Музей лісу і сплаву [Електронний ресурс].Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info