zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ВПЛИВ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА НА КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЬ МОЛОДІЖНОЇ РОБОЧОЇ СИЛИ

 

Куліш Н.В.

Україна, м. Кіровоград,

Кіровоградській національний технічний університет

 

Аннотация: в статье рассмотрена роль научно-технического прогресса в процессе становления информационного общества. Проанализировано появление продиктованных новой парадигмой общественного развития требований к конкурентоспособности современного работника. Выделено преобразование Homo sapiens sapiens в Homo sapiens indicium.

 

Шановні сучасники, на погляд автора, нам з вами надзвичайно пощастило. Поталанило нам тому, що наша доля зробила нам величезний подарунок — жити у дуже цікавий час. Непростий, особливо для жителів України, враховуючи бурхливі події політико-економічного розвитку нашої держави, проте дуже фантастичний. Сьогодення людства — це епоха кардинальних змін. Науково-технічний розвиток відбувається шаленими темпами. Історія твориться фактично на наших очах. Якщо, до початку ХХ століття розвиток суспільства був таким повільним, що людина за все своє життя могла взагалі не побачити жодної інновації (особливо, якщо вона мешкала у провінції), то ми майже щомісяця, а іноді й щотижня дізнаємося з вами про нові винаходи та наукові новинки. Ті, наші співгромадяни, які переступили шестидесятирічний рубіж, фактично побачили історію людства своїми очами. Вони ще пам’ятають праски, які потрібно було нагрівати вугіллям, веретена, регуліровщиків на кожному перехресті, засилля гужового транспорту на дорогах. Те, що сьогодні стало вже глибокою історією. На їх очах відбувся запуск першого супутника і перший політ та перший вихід людини у космос. Ці події, які колись потрясли весь світ, сьогодні стали зовсім буденними явищами. Зараз людство всерйоз розглядає можливість планетарного польоту. І, якщо він, таки відбудеться, як заплановано у найближчі 15-20 років, то у значної частини цих людей, які нещодавно стали пенсіонерами є всі шанси побачити ще і подорож людства до червоної планети.

Проте, найголовніші зміни відбулися у способах передачі інформації та комунікативного зв’язку між членами суспільства. Ще 30 років тому мобільний зв’язок, комп’ютер, інтернет, відеоспілкування були плодом творчості наукових фантастів. Пересічна людина читаючи їх твори навіть й гадки не мала, що зможе коли-небудь насправді побачити, і навіть вільно використовувати такі приладдя. Це скоріше сприймалося як якісь казкові елементи, на зразок килиму-літака або чобіт-скороходів, просто більш технологічні, відповідно до часу написання книжок. А сьогодні, малеча взагалі не уявляє своє життя без цих приладь.

Важко не погодиться з видатними американськими вченими, які стверджують, що «сьогодні науково-технічна середа є, можливо, найголовнішим чинником, який визначає наше існування» [2, С. 195]. Розвиток науки та техніки здійснює безпосередній вплив на підприємницьку діяльність кожної фірми. Для забезпечення високого рівня конкурентоздатності, підприємство повинно успішно використовувати новітні досягнення науки та техніки. Якщо фірма перестає враховувати зміни у науково-технічному середовищі вона може опинитися в умовах відсутності попиту на свою продукцію [1], тобто програти у конкурентній боротьбі більш розторопним суперникам. Компанії, які не здатні передбачати змін, що викликані науково-технічним прогресом і відповідати їм, виявляють, що їх продукція та послуги стають безнадійно застарілими [2, С. 195]. Однак, враховуючи, що середня тривалість життя нових технологій, обладнання, програмного забезпечення постійно скорочується, підприємцю доводиться докладати все більше зусиль для забезпечення процесу виробництва на належному науково-технічному конкурентоздатному рівні.

Зміна науково-технічного середовища та умов життя людини змінило і саму людину. На нашу думку, фактично на світ сьогодні з’являється новий еволюційний вид людини. У наслідок зміни умов існування, науково-технологічного вибуху двох останніх десятиліть на зміну типу Homo sapiens sapiens приходить Homo sapiens indicium (людина інформації), цю зміну можна наочно побачити через порівняння особистих характеристик осіб похилого віку та молоді. Необхідність з боку підприємницького сектора жваво реагувати на появу нових науково-технічних розробок та створювати умови для термінового їх впровадження у виробничу діяльність призводе до зміни вимог до людини, як носія робочої сили. Сьогодні конкурентоздатному робітнику недостатньо просто мати диплом про середню або вищу освіту та володіти лише базовими знаннями зі своєї спеціальності, які він отримав під час здобуття освіти в навчальному закладі. Для того, щоб зайняти гідне місце у сучасному світі, працівник повинен мати цілу низку особливих рис про які вчора ще ніхто навіть не здогадувався:

·    Враховуючи високий комунікативний рівень сучасного суспільства практично кожному успішному працівникові сьогодні потрібно бути компанійською людиною, що здатна вільно спілкуватися з незнайомими людьми, справляти на них приємне враження обізнаного, ввічливого та кваліфікованого спеціаліста.

·    Оскільки сучасне суспільство є цілком технократичним, працівник повинен вміти успішно використовувати відомі людству технічні засоби та швидко оволодівати новими технічними розробками, не мати остраху перед новим обладнанням та технологіями. Це найсильніша риса молодих працівників порівняно з більш старшими.

·    У наслідок стрімкого розвитку інформаційного простору зникає необхідність отримання енциклопедичних знань, та необхідність утримувати у пам’яті величезну купу інформації. Натомість від працівника сьогодення вимагається вміння й бажання постійно вчитися і оновлювати свої знання й технічні навички та, за необхідності, легко відшукати за допомогою комп’ютерних засобів та мережі Інтернет будь-яку інформацію у будь-який час. Виникає необхідність вміння оперативно знайти необхідну інформацію, абстрагуватися від непотрібної у даний час, та швидко використати отримані дані у процесі виробничої діяльності.

·    Стрімкий науково-технічний розвиток є не лише запорукою появи нових технологій, а й неминучою причиною зникання старих способів виробництва, у зв’язку з чим значно збільшується вірогідність виникнення структурного типу безробіття. Навряд чи сучасній молодий людині, яка лише починає свій робітничий шлях, вдасться все життя пропрацювати на одному виробництві і навіть займатися однією справою. Тому сучасний працівник повинен мати високий рівень професійної мобільності і бути готовий до того, що протягом життя йому можливо доведеться змінити декілька професій, які жодним чином не пов’язані одна з одній.

·    За декілька останніх десятиліть, завдяки реактивним літакам, глобальним комп’ютерним і телефонним мережам, супутниковому телебаченню географічні та культурні відстані між народами, країнами і континентами надзвичайно скоротились. Проте, це не лише створює умови для збільшення з боку компаній «географічного» охоплення ринків, для зростання обсягів виробництва та закупівель [2, С. 43], процес глобалізації вимагає від сучасного робітника високого рівня просторової мобільності.

Для молоді, як представнику, людини інформації віртуальний простір є таким же реальним як і звичайне оточуюче середовище. Для неї фактичне місцезнаходження не має ніякого значення. Вона легко змінює країну, роботу, взагалі напрямок діяльності.

 

Список джерел

1.     Акулич И. Л. Маркетинг : [учебник для студ. экон. спец. вузов] / Акулич И. Л. — 6-е изд., испр. Минск : Вышэйшая школа, 2009. 512 с. — Режим доступу: http://biz-books.biz/book-marketing/nauchno-tehnicheskaya-sreda.html

2.     Основы маркетинга / Котлер Филипп, Армстронг Гари, Сондерс Джон, Вонг Вероника; пер. с англ. — К.; М.; СПб. : Издат. Дом Вильямс, 1998. — 1056 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info