zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ПІСОК ЯК ЗАСІБ ТВОРЕННЯ РЕКЛАМНИХ ОБРАЗІВ

 

Махновець Т.А.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье проанализавано песок как средство создания рекламных образов. Выделены три способа создания образного решения из песка: плоскостные; рельефные; объемные.

Ключевые слова: песок; рекламные образы; образные решения.

 

Постановка проблеми. В останні десятиліття все більше говорять про екологію. Прагнення берегти навколишнє середовище виявляється і в створенні екологічно чистої реклами. На сьогодні екологічно чистою являється реклама з піску. Така реклама є ефективною, завдяки своїй оригінальності вона є цікавою і привертає увагу людей.

У створенні цієї реклами дизайнери забувають про вплив природніх умов на рекламні образи. Це призводить до руйнування образів, хоча і підтверджує коротку тривалість рекламного повідомлення.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження, які проводилися по даній темі можна поділити на три групи за тематичним спрямуванням. Перша група носить психологічний характер. У своїх статтях Н.В. Орлинкова [1] розглянула пісок як психотерапію. М. Ю. Щапова у своїй статті Sandplay (гра з піском) описує психоаналітичну техніку [3]. Проте, вони не розглянули пісок як засіб творення образів. До сьогоднішнього дня – пісочна терапія є визнаним психотерапевтичним методом, що дозволяє дітям і дорослим висловлювати важко усвідомлювані почуття, впоратися з травматичними переживаннями, прояснювати життєві проблеми. Друга група носить мистецький характер. Г.Б. Кунжигітова і Е.С. Рахимбердієва у своїй праці розглядають види анімації [2]. А. С. Баканова у своїй праці звертається до проблем малювання піском на склі [4]. Третьою групою виступають електронні ресурси [5; 6; 7], в яких подано ілюстративний матеріал з короткими поясненнями мистецтвознавчого характеру.

На сьогодні тема піску як засобу творення рекламних образів не є вирішеною. У переглянутих дослідженнях ця тема не піднімається, а представлена лише ілюстрованим матеріалом, тому підняття теми є актуальним.

Формування цілей статті. Метою роботи є виявлення особливостей піску як засобу творення рекламних образів. Завданням роботи є: 1) проаналізувати сприйняття реклами з піску; 2) виявити використання образів піску у створенні реклами. Об’єктом дослідження є рекламні образи на основі піску. Предметом дослідження є використання піску як основи формотворення образів.

Виклад основного матеріалу дослідження. У наш час починають активно використовувати екологічні реклами. Всі ми знаємо, що пісок – це осадова гірська порода. Нерідко пісок складається з найчистішого мінералу – кварцу (діоксиду кремнію). Такий пісок використовується для багатьох цілей, але деякі застосовують його для створення творів мистецтва. Звичайний пісок відкриває безмежні можливості фантазії художників, які створюють прекрасні картини з цього сипучого матеріалу [4].

Найбільш відома компанія, що працює в напрямку eco-advertising – агентство Curb Media з Великобританії, яке пропонує рекламу, не використовуючи нічого штучного. Технологія виконання такої реклами дуже проста і дотепна. Зображення (логотип, слоган, адреса, загалом все, що потрібно замовнику) може бути нанесено на будь-яку поверхню. На необхідну частину тротуару або стіни накладається трафарет, за вільними ділянкам якого б'ють спеціальної гарматою, в результаті чого з оброблюваної поверхні видаляється вся грязь. Займається компанія і пісочними скульптурами – Sand brand. Рекламні скульптури застосовуються на виставках і в торгових центрах, як у приміщеннях, так і на вулиці. За допомогою піску і спеціальних пляжних грабель створюється також гігантська реклама на пляжах, так звана Rake Ad (граблі оголошення) [7]. Основним недоліком цієї реклами є недовговічність, вона легко псується під впливом природних умов, але така реклама ефективна, вона запам'ятовується, її фотографують і викладають в Інтернет, де вона продовжує жити своїм життям. Також ця реклама має вузький спектр використання і розрахована на теплу пору року.

Сучасний дизайн створює рекламу на основі таких пісочних образів: площинні; рельєфні; об’ємні. У першій групі підхід використовується переважно у пісочній анімації (Sand Art). Пісочна анімація, сипуча анімація або техніка порошку (англ. Sand animation, Powder animation) – стиль образотворчого мистецтва, а також технологія створення анімаційних фільмів. Винахідником стилю є канадська режисер-мультиплікатор Керолін Ліф. Пісок, зазвичай очищений та просіяний тонкими шарами, наноситься на скло; за допомогою діапроектора чи світлової дошки зображення, що утворюється, можна передавати на екран. Переважно всі дії виконуються руками, але в якості приладу можуть використовуватися пензлики. Пісочна анімація потребує від виконавця особливого професіоналізму та обережності, оскільки картина може бути легко зіпсована від необережного руху. У пісочної анімації художник не просто малює ефектні картинки – він створює цілий рекламний сюжет, в якому кожне нове зображення як би виростає з попереднього [2]. Пісочна реклама не втомлює дивувати, вражати, а іноді й шокувати, споживача (рис. 1).

 

1

2

3

Рис. 1. Пісочна площинна анімація рекламного характеру

1

2

3

Рис. 2. Рельєфні рекламні образи з піску

1

2

3

Рис. 3. Об’ємні рекламні образи з піску

 

Рельєфні образи проявляються у малюнках на піску. Ці рекламні образи зазвичай малюють на пляжах. Вони є недовговічним, оскільки морські хвилі будь-якої миті можуть її зіпсувати, але вона є простою у виготовленні і не потребує великих витрат. Ця реклама зосереджена для туристів, які щорічно спрямовуються на узбережжя морів і океанів відпочити і стають потенційними споживачами реклами, дбайливо накресленої на піску перед їх приходом (рис. 2).

Об'ємні образи використовуються у творенні пісочних скульптур. При будівництві піщаних скульптур є свої нюанси. Справа в тому, що піщинки не будуть триматися разом, поки пісок не мокрий. З іншого боку, сухий пісок розсипається. Згідно з програмою Coast на BBC, ідеальне співвідношення для будівництва піщаних замків – вісім частин сухого піску до однієї частини води [6]. Цей вид натуральної реклами є не легким у виготовленні і потребує тривалої підготовки. Рекламні пісочні скульптури є захоплюючими і не залишить нікого байдужим. Послугами еко-реклами починають користуватися популярні бренди, замовляючи пісочні скульптури (рис. 3).

Висновки. Реклама з піску є новою та екологічно чистою, вона досі здатна дивувати своєю новизною та оригінальністю. Пісочні образи викликають позитивні емоції, оскільки, завжди виглядають вражаюче і незвично. Рекламні образи з піску (площинні, рельєфні та об’ємні) як зразок екодизайну стають домінуючою тенденцією сучасної хужожньо-проектної культури.

Перспективи подальших розвідок. Подальші дослідження планується проводити у напрямку використання образів з піску у сучасному ландшафті та архітектурі.

 

Література

1.     Орлинкова Н. В. Возможности песочной терапии в экзистенциальном консультировании // Вестник ПГЛУ. – 2008. – С.97-102.

2.     Кунжигитова Г. Б. Рахымбердиев Е.С. Песочная анимации и другие виды анимации как способ изображения на поверхности, в объеме их использование в образовательном процессе [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://aspirans.com/pesochnaya-animatsii-i-drugie-vidy-animatsii-kak-sposob-izobrazheniya-na-poverkhnosti-v-obeme-ikh-is#/

3.     Щапова М. Ю. SANDPLAY "ИГРА С ПЕСКОМ" // Практическая психология и логопедия. – 2003. – №1-2.

4.     Баканова А. С. Пескография (sand-art) – рисование песком на стекле. Ростовская государственная консерватория (академия) им. С. В. Рахманинова [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.scienceforum.ru/2014/723/5138

5.     Виды рисования на песке [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.art.ioso.ru/wiki/index.php/Art_sand

6.     Песчаные скульптуры [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://loveopium.ru/neobychnoe/peschanye-skulptury.html

7.     Натуральная наружка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ridcom.ru/publications/6/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info