zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ АУТОАГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ У СТУДЕНТСЬКОМУ ВІЦІ ТА ПРОБЛЕМА ЇЇ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

 

Мусаелян О.М.

Україна, м. Київ,

Національний авіаційний університет

 

Анотація: Робота присвячена теоретичному дослідженню проблеми попередження аутоагресивної поведінки студентської молоді.

Ключові слова: аутоагресивна поведінка, превенція аутоагресії, студенти.

 

Аbstract: The main point of this theoretical research is prevention of the students` self-aggressive behavior.

Кeywords: self-aggressive behavior, preventive measures, students.

 

Аутоагресивна поведінка молоді, останнім часом приймає найбільш серйозні масштаби, і це є результатом взаємодії різних факторів та сил: економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших. Соціальна нерівність, бідність, маргіналізація, розпад сімейних та групових зв’язків – є предиспонуючими факторами формування девіантної поведінки у студентської молоді.

Якщо говорити про роботи найбільш значимих вітчизняних та зарубіжних вчених, присвячених проблемі аутоагресивної поведінки у молоді, то треба виділити таких вчених, як А. Г. Амбрумова, В. А. Тихоненко, О. В. Бойко, В. В. Герасимова, Т. О. Ларина, Н. Ю. Костюніна.

У сучасній літературі дуже поширені такі поняття як «аутодеструктивна поведінка» та «саморуйнівна поведінка», які вживаються як синоніми терміну аутоагресивна поведінка, крайньою формою, якої є суїцид.

Більшість молоді називає причиною своєї схильності до саморуйнівної поведінки втрату сенсу життя, постійні стреси, психологічні труднощі в учбовому процесі.

Молодь схильна до девіантної поведінки рідко дійсно хоче вдаватися до крайнощів у своєму житті. Аутоагресивна поведінка – це спосіб піти від обставин, які вони вважають нестерпними; це результат небажання або невміння вирішувати проблеми, дефіцит уваги та спілкування серед однолітків та родини.

В наш час молода людина з характерними для неї емоційною нестійкістю, імпульсивністю дедалі частіше потрапляє у кризові ситуації, що супроводжуються депресивними переживаннями. Саме в юнацькому віці загострюється проблема пошуку сенсу життя, адекватного вибору професії, через що зростає невпевненість у собі, виникають інтимні, особистісні та міжособистісні негаразди, що посилюють поведінкові девіації, в тому числі, саморуйнівну поведінку.

Важливо зробити акцент на тому, які прояви аутоагресивної поведінки характерні конкретно для студентського віку. Однією з популярних форм аутоагресії у молоді являється нанесення татуювання.

Серед видів та форм аутоагресії в рамках молодіжної моди в останні роки стали популярні пірсінг, скарифікація, брендінг, плетіння по живому.

При пірсингу проколюють різні ділянки шкіри, а у місце проколу вставляється кільце. Місця проколів різноманітні: вуха, ніс, пупок, губи та ін.

При скарифікації на шкіру наноситься малюнок, а потім обводиться скальпелем. Чим глибше розріз, тим ефектніше виглядає шрам.

При брендінгу з хірургічної сталі виготовляється клеймо. Воно розжарюється до біла та притискається до шкіри, і через декілька тижнів рана заживає та стає картинкою.

Не можна не згадати такий вид аутоагресії у молоді, як плетіння по живому, при якому з лоскутків шкіри виплітаються косички, та потім вживляються на те ж саме місце.

З вище сказаного, видно наскільки різноманітними являються в рамках молодіжної моди способи аутоагресії, які пов’язані з прикрашанням свого тіла. Але не можна ні в якому разі не перерахувати види аутоагресивної поведінки у студентів, які вже стали аксіомою для всіх вікових груп. Це алкоголізм, наркоманія, табакокуріння, ризиковані види спорту, синдром Тоада, нерегульований прийом медицинських препаратів, суїцид. Також треба звернути увагу на такі явища, як анорексія та зловживання кількістю медицинських втручань заради краси (у дівчат).

Дослідження здорового способу життя студентів показало, що половина з них не дотримуються режиму навчання та відпочинку, харчуються нерегулярно, більше половини студентської молоді мають недостатню кількість сну та не займаються фізичними вправами. Спиртні напої вживають більшість студентів, а де-яки мають алкогольну залежність. Після школи число студентів, які вживають наркотики зростає майже в 2,0-2,5 рази. Також потрібно звернути увагу на те, що перераховані шкідливі звички взаємопов’язані. Паління стимулює вживання алкоголю, а серед осіб, які вживають алкоголь, частіше поширено паління.

До особливого варіанту аутоагресивної поведінки відносять синдром Мюнхаузена, який характеризується тим, що молоді дівчата прагнуть до множинних медичних маніпуляцій, необхідність, яких не викликані реально існуючими важкими захворюваннями, а тільки бажанням виглядати досконало.

Багато молодих дівчат, які незадоволені своєю статурою та зовнішнім виглядом прагнуть схуднути . Від 1% до 2% дівчат страждають на анорексію та булімію. Анорексія у дівчат доволі часто поєднується з депресією. За даними недавніх досліджень хлопці теж можуть страждати на булімію та анорексію.

За даними ВОЗ набільше число самогубств відбувається в країнах Східної Європи. У 2004 році наша країна займала 11-місце в світі по кількості самогубств. А в 2011 вона зайняла 13 місце. Найбільший спалах самогубств в Україні був зафіксований на початку 90-х років. З 2000 року в Україні намітилася тенденція до зниження самогубств, але разом з тим почало рости кількість суїцидів серед молоді (вік від 15 до 29 років). Однак якщо у Европі більшість скоєних суїцидів припадає на чоловіків у віці 55 років і старше. У нашій країні на долю молодих людей припадає на багато більший відсоток суїцидів ніж у старшого покоління.

Не дивлячись на те, що у сучасній та зарубіжній психології проблеми пізнання сутності і значення аутоагресивної поведінки займають одне із перших місць, ще можна говорити про недосконалість в її вивченні. Ними являються, як пошук інноваційних технологій в галузі прогнозування саморуйнівної поведінки у студентської молоді, так і розробка ефективних програм допомоги молодим особам по профілактиці можливих аутодеструктивних дій, що й стане наступним етапом нашого дослідження.

 

Список літератури:

1.     Герасимова В. В. Социально-психологические особенности студентов с аутоагресивностью и склонностью к алкогольной и наркотической зависимости ˆавтореф. дис.. канд. психол. наук : 19.00.05. – Казань, 2013. – 20 с.

2.     Грязнов А. Н. Психология социализации и формирование зависимости от психоактивных веществ. / Под ред.. Козлова В. В. - Ярославль. – МАПН, 2008, С. 177-180.

3.     Дудченко З. Ф. Представление студентов о здоровом образе жизни. / Ученые записки./ Вып. 1., т. 13., СПб., - 2010., - С. 68-73.

4.     Костюнина Н. Ю. Психолого-педагогическая помощь студенческой молодежи по предотвращению суицидального поведения: автореф. дис. … канд. пед. наук. : 13.00.01. – Казань, 2004. -34 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info