zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>СЕНСОРНІ КОМУНІКАЦІЇ УСФЕРІ ВИРОБНИЦТВА ОДЯГУ

 

Музика Н.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. Приведено исследование развития технологий получения текстиля и одежды с сенсорными коммуникациями на базе нано-, био-, информационных технологий.

Ключевые слова: сенсорные коммуникации, текстиль, мода, умная одежда, информационные технологии.

 

Постановка проблеми. У теперішній час найбільш розвинуті країни переходять на вищий рівень розвитку технологій та виробництва, так званий шостий технологічний уклад, що безсумнівно веде до підйому країн, що розвиваються. Фундаментом такого переходу служать нові, революційні технології, перш за все нано-, біо-, інфо-, когніто-, соціальні технології [1]. Проривом слугують не лише новітні винаходи, а й модернізація застарілих моделей на основі нових розробок.

Головним, хоча і не єдиним, пунктом актуальності розробки і користування таким одягом є звичайно ж людина та її здоров’я. Такі показники як частота дихання, інтенсивність руху, температура тіла, місцеположення та навіть інтенсивність потовиділення можуть вчасно попередити про стан здоров’я, та запобігти негативним наслідкам [3]. Така ж система незамінна при спортивній підготовці. Такі необхідні можливості як дистанційне та найголовніше постійне медичне обстеження, моніторинг фізіологічних сигналів як зовнішнього, так і внутрішнього середовища, підйом людини на вищий рівень як творця і користувача нанотехнологій дозволяють вважати тему актуальною. Відзначаючи вагомість винаходу, розробка інтелектуального текстилю, його поширення не є масовим, виробництво одягу на основі такого текстилю залишається в тіні обізнаності українського користувача. На це впливає декілька чинників: мінімальна присутність продукту на вітчизняному ринку, високовартісне виробництво й низький збут.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. У 1988 році вчений Марк Уейзер вперше ввів термін ubiquitous computing або повсюдний комп'ютинг. Це поняття, що описує комп'ютери і комп'ютерні технології, вбудовані в повсякденні речі, їх плавну інтеграцію в навколишнє середовище, де всі компоненти об'єднані і здатні обмінюватися інформацією. Основний упор був зроблений на стеження за параметрами організму (кардіограма, швидкість дихання, рух, температура, тиск крові). Такий одяг випускають фірми ANBRE (B), Smart shirt, Life shirt, Wealthy, Intellitex, Vtam. Область використання: медицина, спорт, космонавтика, армія, мода, розваги [2]. Дослідники з Політехнічного університету в Гонконзі розробили тканину, яка зможе розтягуватся, так її буде використано для створення гнучких сенсорів. зв’язку The i-Wear project, який виконує Брюсельський дослідницький інститут Starlab, що спеціалізується в галузі штучного інтелекту. Компанія стверджує, що одяг надаватиме своєму власнику низку послуг, починаючи від телефонних дзвінків і до контролю здоров’я. Студент Масачусетського технологічного інституту Адам Уайтон (Adam Whiton) і дизайнер одягу Йолита Ньюджент (Yolita Nugent) представили одяг, який оснащений набором сенсорів, здатних реєструвати данні про напади в режимі реального часу, а також передавати їх на комп’ютер для подальшого використання цих даних під час слідства чи в суді.

Мета і завдання дослідження. Метою роботи є висвітлення дизайн-особливостей системи людина – інтелектуальний текстиль – середовище. Завдання: 1) визначити поняття «інтелектуальний текстиль»; 2) розглянути класифікацію сенсорних комунікацій у сфері виробництва одягу; 3) дослідити тенденції розвитку сенсорних комунікацій у дизайні одягу. Об’єктом є інтелектуальний текстиль. Предметом виступають сенсорні властивості інтелектуального текстилю.

Виклад основного матеріалу. Останнє десятиліття XX і початок XXI століть відзначені безпрецедентним розвитком проривних технологій (NBIC) в усі області побуту, техніки і науки . Одним з головних об'єктів використання досягнень у галузях, пов'язаних з NBIC (нове покоління полімерів, мікро- та наноелектроніка, біоніка та ін.), є виробництво нового покоління волокон, «розумного» текстилю та одягу. У свою чергу, «інтелектуальний» (в широкому сенсі слова) одяг, набуваючи нових і суттєво покращуючи традиційні властивості, надзвичайно розширили галузі використання текстилю. Це всі види транспорту, включаючи космос, захисний одяг для армії, для силових структур, для спорту (особливо екстремального), для медицини та інше. Розширилися можливості використання «інтелектуального» одягу в традиційних областях: одяг з новими естетичними ефектами і IT- функціями, домашній текстиль із захисними, попереджувальними ризики функціями, з керованими естетичними ефектами. Створенню одягу із сенсорними комунікаціями передувала розробка «інтелектуального» матеріалу. Робота над такими проектами за останні 50 років порадувала більшими результатами, ніж за все існування виробництва текстилю. Сьогодні для створення «інтелектуального» одягу дизайнери використовують матеріали, що представляють собою нове покоління тканини, в волокна якої вплетені мікропроцесори, електролюмінесцентні частинки, світловипромінюючі діоди (LED) і різні сенсори. «Розумні» матеріали мають здатність реагувати на зовнішні впливи, змінюючи температуру, колір, форму і розмір [7].

За останні 50 років в області «розумного» текстилю можна відзначити три фази розвитку за часом і за рівнем інтелекту, що відбивається у визначеннях і термінах: пасивний «розумний» текстиль, активний «розумний» текстиль та інтерактивний розумний текстиль.

Пасивний «розумний» текстиль, здатний тільки відчувати зміни в зовнішньому оточенні, тобто грати роль пасивного сенсора. Одяг контактує з більшою частиною тіла, його шкірою. Це дозволяє розміщувати сенсори в різних дуже важливих точках поверхні тіла і моніторити параметри організму. Крім того одяг може заміряти параметри зовнішнього середовища. Усередині одягу зв'язок реалізується за допомогою оптоволокон, токопровідної пряжі, звичайної тонкої електропроволоки або із вшитими мікрочіпами чи сенсорними датчиками. Зв'язок з користувачем одягу важливий, коли користувач хоче отримувати інформацію за допомогою різних технологій.

Активний «розумний» текстиль здатний не тільки відчувати зовнішні і внутрішні стимули, але і реагувати на них, тобто виконувати роль не тільки сенсора (датчика), але й здійснювати збір, збереження та аналіз інформації і передавати її в зовнішнє середовище і самому користувачеві. Основні параметри, які можуть детектувати датчики одягу: температура; електромагнітні сигнали (біопотенціал, кардіограма, електростатичне поле та ін); акустичні та ультразвуки; рух людини; хімікати (рідина, гази); електричні властивості шкіри; механічні властивості шкіри (тиск, напруга, натяг); радіація (УФ, ІК, видима, радіоактивність та ін); запах.

Інтерактивний текстиль, здатний не тільки відчувати, реагувати, але й адаптуватися до змін у навколишньому середовищі і в самому текстилі, тобто за допомогою актуаторів (виконавчих механізмів) виконувати певні накази (рекомендації). Залежно від зовнішнього і внутрішнього «стимулу» зміни в текстилі можуть бути візуально спостережувані, а іноді відбуваються тільки на молекулярному рівні і не виявляються візуально.

Спочатку для «розумного» одягу використовували звичайні сенсори, але поступово перейшли до спеціальних сенсорів для текстилю, органічно вбудованим в структуру текстилю [5]. Основний упор був зроблений на стеження за параметрами організму. Для створення гнучкої сітки текстилю використовують оптоволокна. Така текстильна сітка має властивості гнучкого дисплея, змінюючи колір. Для збільшення роздільної здатності такого екрану використовують різні оптоволокна в одній сітці [5].

Висновки. Інтелектуальний текстиль - це симбіоз традиційного текстилю та інноваційних технологій. Виконання задач, які стоять перед розумним текстилем залежить від досконалості та потужності влаштованих в ньому сенсорних комунікацій, що і поділяє його на пасивний, активний та інтерактивний інтелектуальний текстиль. Сенсорні комунікації зокрема, і інтелектуальний текстиль вцілому – інструменти до нового розуміння дизайну одягу.

 

Список використаних джерел

1.     Кричевский Г. Е. Хронология прогнозов будущих революционных событий в области производства волокон, текстиля и одежды [Електронний ресурс]. Режим доступа: http://www.nanonewsnet.ru/articles/2011/khronologiya-prognozov-budushchikh-revolyutsionnykh-sobytii-v-oblasti-proizvodstva-vol

2.     Smart Sensing [Електронный ресурс]. – Режим доступа: www.diva.by

3.     Langerhove L. Van Smart textile for medicine and healthcare/ L. Van Langerhove - Ed.Woodhead Publ. Lim. Cambridge, 2007. – 312 p.

4.     Кричевский Г.Е. Нано-, био-, химические технологии и производство нового поколения волокон, текстиля и одежды. / Г.Е. Кричевский. – М. : 2011. – 528 с.

5.     Кричевский Г. Е. Волокна прошлого, настоящего и будущего [Електронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.nanonewsnet.ru/articles/2012/volokna-proshlogo-nastoyashchego-budushchego-vybor-puti-ne-prostaya-zadachaПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info