zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІРТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ТА СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ:ВЕКТОРИ ВЗАЄМОДІЇ

 

Палійчук А.В.

Україна, м. Львів,

Львівський національний університет імені Івана Франка

 

В статье рассмотрены региональные интернет-сайты «Zaxid.net» и «Zik». Определены возможности влияния социальных сетей на продвижения сайта в Интернете. Выделены главные особенности взаимодействия интернет-изданий со своей аудиторией. Определены особенности влияния социальных сетей на акцентирование определенного типа информации.

 

Соціальні мережі займають все більше часу у повсякденному розкладі українців й все більше впливають на їхню свідомість. У мережі Інтернет кожен намагається знайти те, чого немає у традиційних ЗМІ: відсутність контролю з боку влади і можливість вільно висловлювати власні міркування. Значно важливішими стають соціальні мережі у діяльності журналістів.

Нині, неможливо уявити інтернет-видання яке б не було представлене у соціальних мережах. Соціальна мережа – в Інтернеті – веб-сервіс, який надає користувачам можливість зручного і багатоаспектного інтерактивного спілкування з будь-якою кількістю інших користувачів [3,114 ].

Для прикладу розглянемо роботу у інтернет-виданні «Zaxid.net». Видання активно представлене в таких соціальних мережах як: Vkontakte, YouTube, Twitter, Facebook. Найбільша аудиторія у даного інтернет-видання представлена у Facebook і Twitter, значно менше - Vkontakte.

Отже, перейдемо до можливостей і переваг які надають конкретні соціальні мережі для інтернет-видання у «спілкуванні» з аудиторією. Соціальна мережа Twitter, надає можливість поширення інформації в реальному часі, та постійного іі оновлення. Короткі повідомлення, які не переважають 140 знаків містять основну важливу інформацію, яка приводить аудиторію до основного джерела - інтернет-видання. Величезна перевага конкретної соціальної мережі полягає у можливості миттєвого висвітлення надзвичайної події. Ще однією перевагою є «живе» спілкування зі своєю аудиторією. Водночас через Twitter журналіст здатен знайти не лише нові теми а й ідеї для репортажів, героїв чи коментаторів, свідчення очевидців і привернути увагу до своїх статей чи знахідок [2, 18].

Особливу увагу редакція «Zaxid.net» приділяє соціальній мережі YouTube. Деякі з журналістів мають з собою відеокамери й знімають відео, яке докладають до своїх текстів, а також паралельно з появою інформації на сайті відео розміщують в соціальну мережу. Така можливість дає журналістам значно більше інформації про свою аудиторію і миттєвість реакції на її інтереси та інформаційні потреби.

Найчисельнішу аудиторію «Zaxid.net» має у мережі Facebook. Користувачі Facebook регулярно отримують найважливіші інформаційні повідомлення, також активно беруть участь у обговоренні гострих суспільних проблем і активно реагують на повідомлення у інтерактивному спілкуванні, що відбувається між виданням та аудиторією. Редакція «Zaxid.net» практикує проведення Web- конференцій активну участь в яких беруть саме користувачі соціальних мереж.

Переходимо до інтернет-видання «Zik». Зрештою, було б дивно, якщо б це видання, з середнім щоденним хостингом орієнтовно в сто тисяч, не використовувало популярну привязку до соціальних мереж. Переважно це такі соціальні мережі як: Vkontakte, Facebook, YouTube, Googl +, Pinterest.

Простого наочного аналізу достатньо щоб зафіксувати всього лише технічну функцію соціальних мереж для інтернет-видання «Zik». Для конкретного інтернет-видання «соціалки» виконують роль своєрідного «порт фоліо» і стають засобом додаткового залучення користувачів. Здебільшого в мережах проводиться що півгодинне оновлення новин у групі. Однак, комунікація з групами в мережах Vkontakte, і Facebook є не достатньо інтерактивною і як результат невелика кількість підписників.

Незважаючи на це, соціальні мережі виконують для видання ще одну функцію, що допомагає виданню боротися з «тролями» в коментарях за допомогою прив’язки до соціальних мереж. Тепер залишити коментар можна тільки після авторизації у соціальних мережах. Такий підхід має як позитивні так і негативні наслідки. Позитив в тому, що значно зменшилась кількість «неадекватних» коментарів які писали користувачі, ховаючись за анонімними ніками. Однак, таке нововведення на сайті знизило загальну кількість коментарів, що знижує і саму позитивну комунікацію між сайтом і користувачами.

Також, варто наголосити на інтегрованості сайту з однойменним телеканалом. Такий взаємозв’язок приносить користь обом проектам. Адже на сайті розміщують більшість телевізійних проектів популярного телеканалу. Створено відео архіви рейтингових передач «Хто тут живе», «Правокація», «Гроші».

Отже, соціальні мережі пропонують журналістам щораз більше можливостей: створювати соціальні групи і служби, що сприяє пошуку ексклюзивних експертних думок, коментарів очевидців, відео -, фото – та аудіо-матеріалів, а також популяризувати своє видання серед різної аудиторії. Взагалі, завдяки цифровим технологіям інформаційний ринок став багатшим і діяльнішим, а журналістика повернула на нову стежку змін. І як сказав в одному зі своїх інтерв’ю відомий журналіст-міжнародник, а нині засновник «Storyful» – унікального «інформаційного агентства», що відстежує найсуттєвіші новини у соціальних мережах та перевіряє їхню достовірність Марк Літтл: « Ми і надалі використовуватимемо електронні пристрої, щоб говорити одне з одним, саме з цієї причини журналістика не повернеться до старих часів. Майбутнє в серйозної журналістики є, і воно обнадійливе як ніколи» [1].

       Важливо, що у «новій журналістиці» особливо цінними стають відкритість, прозорість і повага до своєї аудиторії. І, звичайно, любов до правди і справедливостіпонять, без яких журналістика, як і життя загалом, перестають бути справжніми.

 

Список літератури

1.     Марк Літтл . Журналісти в соцмережах мають поводитись як на місці події. [Електронний ресурс ] / М. Літтл// MEDIASAPIENS. – 2012 .Режим доступу до сайту: http://osvita.mediasapiens.ua/material/11061.

2.     Мультимедійна журналістика – молоді України: [ збірка матеріалів Першої кримської школи напрямку «Нові медіа»] / Ю. О. Оголоднікова. – Сімферополь: «ДІАЙПІ», 2010. – 72 с.

3.     Чабаненко М. В. Робота журналіста в інтернет-ЗМІ: навч. посіб. / М. В. Чабаненко. – Запоріжжя: ЗНУ, 2012. – 120 с.

 Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info