zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ЯК ОСНОВА УСПІШНОГО ПЛАНУВАННЯ РОБОЧОГО ДНЯ СТУДЕНТА

 

Прима В.П.

Україна, м. Київ,

Київський національний університет

технологія та дизайну

 

В статье рассматриваются проблемы тайм-менеджмента студентов, влияния способности к самоорганизации на успешность работы молодежи, особенно в условиях увеличения обьема самостоятельной работы студентов в учебных планах дисциплин.

 

Сучасна прогресивна молодь часто обирає девіз «Бери від життя все!». Одним з найбільш нагальних стає питання поєднання навчання і роботи. Зрозуміло, в студентські роки і про відпочинок не потрібно забувати, тому до попереднього питання ще додається «Як встигати відпочивати?».

Своїм часом керують всі. Питання тільки в тому, наскільки ефективно їм це вдається робити. Управління часом - досить складна та індивідуальна система. Фахівці вважають, що вкрай неефективно нав'язувати людині конкретну технологію управління часом. Осягаючи тайм-менеджмент, людина повинна вивчати не стільки якусь певну технологію організації часу, скільки методи вироблення індивідуальної технології, найбільш підходящої його складу характеру і роду занять.

Аналізуючи теоретичні дослідження проблеми управління часом, бачимо, що їх можна побачити ще у працях Луція Аннея Сенеки, який у праці «Нравственные письма к Луцилию» виклав гостру проблему взаємовідносин людини і часу. Велику увагу проблемам управління часом придіяли зарубіжні автори, такі як Л. Зайверт, Й. Ніссенен, Е. Воутілайнен, Д. Фернер, С. Кові, П. Форсайт, А. Бішоф, К. Кінан, Д. Моргенстерн. У контексті зарубіжного досвіду цю проблему вивчали у своїх працях і такі вчені, як О. Богданов, П. Керженцев, Ю. Васильченко, Г. Архангельський, Н. Сидорова, О. Анісінкова та ін. Звичайно, вагомий внесок у дослідження цієї проблеми зробили німецькі, фінські та американські вчені.

Базові принципи класичної системи управління часом належать Бенджаміну Франкліну. Ці принципи передбачають, що будь-яке велике завдання, яке стоїть перед людиною, подрібнюється на підзавдання, а ті, в свою чергу, - на ще дрібніші підзадачі. Візуально це можна зобразити у вигляді багатоступінчастої піраміди, а застосування системи - як процес зведення цієї піраміди.

В рамках одного дня використовується інший спосіб управління часом — спосіб розстановки пріоритетів. Усі завдання діляться на три категорії: першочергові, другорядні і малозначні. Як розуміємо з назви, першочерговими є завдання, що не терплять зволікання. Другорядні - завдання, які також бажано вирішити якомога швидше, хоча і не відбудеться нічого страшного, якщо, в крайньому разі, їх вирішення буде відкладено на день-два. Нарешті, малозначними вважаються завдання, які треба коли-небудь вирішити (добре б, звичайно, сьогодні), але терміни не тиснуть. І якщо сьогодні немає часу, то можна відкласти їх на завтра, на післязавтра або на початок наступного місяця. Серед 40 студентів ВНЗ проведено експеримент такого плану: потрібно було всі справи минулої доби розподілити на диску годинника. Різними кольорами позначалися години, відведені справам, що мають позитивне емоційне забарвлення, нейтральне та справам, які виконуються лише через необхідність. Як показав експеримент, чим доросліші студенти, тим більший відсоток справ, які виконуються навіть поза бажанням.

Крім власне планування часу, однією з важливих функцій тайм-менеджменту є боротьба з так званими "пожирачами часу". Фахівці налічують близько 20 видів таких пожирачів, але виділяють п’ять найбільш небезпечних, серед яких: спроби домогтися дуже багато чого, особиста дезорганізація і відсутність самодисципліни, нездатність сказати "ні", відкладання, наради. Попередній експеримент показав, що до 30% студентів не можуть пригадати чим займалися 2-3 години минулої доби.

Для виявлення наскільки учні займаються самоосвітою, які в них інтереси, чи сформовані мотиви навчання, ми провели анкетування між учнями Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу і студентами Київського національного університету технологій та дизайну.

В результаті опрацьованих анкетних даних виявлено, що учні приділяють навчанню близько 8-9 годин на добу, а студенти близько 7 годин. Щодо хобі , то студенти йому приділяють більше часу - цей факт можна пояснити тим, що вони більш далекоглядні у виборі свого майбутнього, вони завчасно визначають для себе пріоритети. Понад 75% учнів прийшли до навчального закладу здобути освіту і лише 4.2% - щоб дізнатись щось нове; студенти хочуть здобути освіту (50%), а також одержати знання і пізнати нове (40%).

Засоби і прийоми активізації пізнавальної діяльності підлітків допомагають виробленню у них прийомів навчальної праці, сприяють розумовому розвитку, ефективному використанню часу, підвищенню якості знань. Понад 45.8% учнів беруть участь у ділових іграх, 37.5% можуть взяти участь, якщо запропонована гра їх зацікавить. 60% студентів прагнуть до ділових ігор. Це явище можна пояснити меншою активністю навчального процесу (в студентському розкладі переважають лекції). Активізувати пізнавальну діяльність можливо за допомогою читання різної літератури (учні - 45.8%, студенти-55%), відвідування гуртків (студенти-10%,учні-8.3%) та екскурсій (учні - 46%, студенти -60%), знаходячи нові цікаві хобі (студенти-80%, учні-87.5%). Виходячи з анкетних даних, художня література користується популярністю серед учнів (27%), поступається науково-публіцистичній літературі (6.3%) та довідковій (4.2%). Вражає відсоток не читаючих як учнів, так і студентів – 16.7% проти 15%.

Чинником, що справляє постійний вплив на характер взаємодії викладача зі студентами, є розклад занять. Вплив зовнішніх умов на працездатність студента також змінюється протягом робочого тижня. Так, понеділок, вівторок - це дні налаштування організму після вихідного на трудовий ритм. Середа, четвер - дні найвищої працездатності. У п'ятницю, суботу резерви організму помітно знижуються. Також на працездатність впливає і кількість пар на день.

По опитувані студентів КНУТД статистика показує, що студентам важко приходити на заняття в понеділок – 58%, у вівторок – 1%, в середу – 17%, четвер – 4%, п’ятниця та субота – 10% та кожного дня – 10%. Якщо зрівнювати, коли студенту важче прийти, в понеділок чи у п’ятницю, то як показує статистика, студентові КНУТД найважче приходити у понеділок (41%). Для наших студентів оптимальною кількістю пар у середньому є 2-3 пари, більшість за 3 пари – 63%, дві пари – 26%, одна пара – 11%.

По опитуванню студентів КНУТД складні практичні завдання їм зручно було б проводити на другій парі – 41%, на третій парі – 20% і «не має різниці» – 39%.

Серед рис, які допомагають в навчанні: цікавість, наполегливість, терплячість, дисциплінованість, працелюбність, посидючість, вміння доводити розпочате до кінця, сумлінність.

Отже, успіх сучасного студента багато в чому залежить від двох факторів: уміння планувати свій час, навичок тайм-менеджменту та грамотного професійного розподілу навчального навантаження.

 

Література

1.     Самоукина Н. Карьера без стресса.- СПб.: Питер, 2003.-256 с.

2.     Сенека Л. Философские трактаты.- СПб.: Алетейя, 2001.- 399 с.

3.     Соснина М.А. Личный тайм-менеджмент, или Как управлять своим временем. – Ростов на Дону : Феникс, 2005.-256 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info