zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>особливості дизайну індивідуальної УПАКОВКИ для яєць

 

Приступа О.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрены конструктивные, функциональные, эстетические, экономические, экологические особенности упаковки для яиц с учетом новых технологических возможностей и инноваций, существующих сегодня в тароупаковочной отрасли.

Ключевые слова: дизайн, упаковка, инновация, функциональность, экологичность.

 

Актуальність теми. Відомо, що в упаковці яєць функціональність впевнено лідирує в порівнянні з іншими характеристиками: адже для такого тендітного продукту упаковка – це основний захист і гарантія того, що яйце буде доставлене до місця призначення неушкодженим.

В даний час на ринку яєчної упаковки наявні паперові (картонні) лотки , пластикові контейнери і пакети, контейнери зі спіненого полістиролу, різаний транспортний лоток у стретч-плівці і деякі комбіновані варіанти. При цьому частка традиційної паперової упаковки становить 2/3 ринку, а пластикової – приблизно третина.

Актуальність теми обумовлена необхідністю ґрунтовного аналізу світових тенденцій в галузі споживчої упаковки з метою визначення основних чинників, що впливають на створення конкурентоспроможного пакування яєць.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сьогодні усе більше авторів приділяють увагу новітнім технологіям у галузі пакування, що активно поширюються по всьому світу. Окремим аспектам сучасних поліграфічних технологій оформлення упаковки присвячені праці П. Єфименко, Є. Соловйова, Є. Феліцина, В. Юргевича, Д. Соколова, Е. Соломоник, І. Козиренко, В. Пожидаєва, Б. Рибакова, В. Чернецова, В. Драчук.

Не дивлячись на велику кількість публікацій, що стосуються умов виробництва і матеріалів пакування, тематиці дизайну упаковки у взаємозв’язку з інноваційними технологіями приділяється недостатньо уваги, тому можна говорити про необхідність більш глибокого аналізу цієї теми.

Задача статті – розглянути основні принципи формотворення упакування для яєць.

Мета роботи – визначення особливостей дизайну споживчої упаковки для яєць та виявлення перспектив розвитку цього напрямку таропакувальної галузі.

Виклад основного матеріалу. Сьогодні, працюючи над упаковкою, професіонали постійно відстежують зміни в естетичних і технологічних вимогах, суспільстві, на ринку і виробництві.

Ліндсей Шерман, популярний дизайнер з Каліфорнії, розробила концепцію упаковки для яєць «Organic Eggs». Це новий варіант звичної класики: картонна коробка з поліпшеними властивостями щодо захисту продукту і зручності використання. Новинка дозволяє варіювати фасування – від двох до шести яєць. Упаковка оснащена індивідуальними стаканчиками для яєць, що створює додатковий захист при перевезеннях (Рис. 1).

 

file1380025918

file1380025969

Рис. 1. Упаковка «Organic Eggs

Рис. 2. Упаковка Two Eggs for Your

file1380026098

file1380026085

Рис. 3. Упаковка Eggs for Soldiers

file1380026001

file1380026014

Рис.4. Упаковка Abbotsfords Farms

 

EG6 – інноваційна упаковка, розроблена студенткою факультету дизайну Софією Перес (Португалія). Упаковка для шести яєць виготовлена з картону формату А4 і забезпечена інформативною етикеткою. Яйця в упаковці знаходяться в спеціальних круглих заглибленнях, вирізаних в картоні.

Two Eggs for Your – це ще одна студентська розробка в області упаковки для курячих яєць, виконана початківцем дизайнером з Ірландії Конором Віленом. Його ідея полягає у створенні цікавої, функціональної упаковки для двох яєць на противагу звичним упаковкам «сімейного формату». Така упаковка ідеально підходить для тих, хто не потребує купівлі традиційної великої упаковки з шести-десяти штук яєць (Рис.2).

Угорська дизайнерка Отілія Ерделі запропонувала інноваційний концепт упаковки для яєць, який приваблює своєю простотою і екологічністю. Упаковка виконана з цілісного шматка картону з використанням мінімуму матеріалу. Яйця поміщаються в комірки овальної форми. Піднявши верхню частину упаковки, покупець отримує доступ до вмісту.

Американський виробник курячих яєць Abbotsfords Farms доручив брендинговій агенції Wink (США) зміну дизайну упаковки. «Останні кілька років американські ЗМІ постійно пишуть про сальмонелу, знайдену в сирих яйцях і інші небезпеки. Рішенням стала пастеризація яєць. Нова упаковка повинна донести до покупця основну ідею – «безпека». Крім того, упаковка повинна стати такою, що запам'ятовується, знайти «своє обличчя», – підкреслюють розробники.

Португальський дизайнер, який працює під ніком Nuno, придумав оригінальну упаковку у вигляді декількох кіл, з'єднаних між собою. Каркас упаковки зроблений з алюмінію – матеріалу з хорошою теплопровідністю, який може бути поміщений в каструлю з киплячою водою. Завдяки інноваційній конструкції шанси розбити яйце при перенесенні і варінні значно знижуються.

Компанія Rondeel у співпраці з виробником еко- упаковки PaperFoam (Нідерланди) представляє свою першу упаковку для продуктів харчуваннялоток для яєць The Rondeel Eggs. Нова упаковка зроблена з PaperFoamстовідсоткового біоматеріалу. Після використання лоток можна переробляти з паперовими відходами або утилізувати в компості. Великою перевагою PaperFoam перед іншими традиційними видами упаковки є низька маса і мінімізований негативний вплив на навколишнє середовище при виробництві.

Eggs for Soldiersновий бренд, розроблений лондонським агентством Springetts Brand Design Consultants і випущений у продаж компанією Noble Foods. Ідея фахівців агентства полягала у використанні яєць для підвищення інформованості споживачів про англійський благодійний фонд Help for Heroes («Допомога героям»). На упаковку поміщений справжній логотип фонду Help for Heroes, стилізований у вигляді «яєчної медалі». Крім того, упаковка має незвичайну для даного товару розмальовку, що дозволить бренду виділитися на полиці, а друк етикетки нагадує тканий матеріал, що асоціюється з натуральністю продукту.

Російська дизайнерська фірма Kian запропонувала упаковку для яєць під назвою Gogol Mogol. Упаковка являє собою картонну коробку з вторинної сировини. Під першим картонним шаром упаковки міститься речовина, відокремлена мембраною, яку можна видалити, відірвавши невелику етикетку. Як наслідок, відбувається хімічна реакція, достатня для того, щоб розігріти яйце всередині. Це абсолютно унікальна концепція, що об’єднує упаковку для яйця і спосіб його приготування.

Висновки. Дизайнери представляють оригінальні види упаковки для яєць із врахуванням багатьох факторів сучасного споживчого ринку.

Одним із важливих аспектів є екологічність упаковки. Адже питання безпеки для навколишнього середовища виходять на перший план у сучасному суспільстві. Саме тому, багато виробників упаковки вибрали принципово нові, безпечні пакувальні матеріали.

Ринковий досвід показує, що індивідуальна упаковка для яєць вимагає відповідного устаткування, високих технологій виготовлення, інноваційних матеріалів, бездоганної форми і відповідності найвищим естетичним вимогам.

 

Список використаних джерел:

1.     Божко Т.О. Дизайн-пакування – синтез мистецтв / Т.О. Божко // Упаковка. – 2002. – №4. – С. 40-41.

2.     Волова Л. Эксклюзивная мода от «Премьер-Груп» // Мир упаковки. – 2004. – 4 (36). – С. 68-70.

3.     Ганоцька О.В. Елегантна упаковка для вишуканого товару. – Вісник ХДАДМ . – 2008. – №3. – с. 15-20.

4.     Два взгляда на редизайн // Про100 дизайн, 2006. – № 4. – Режим доступу: http:// www.advertology.ru/index.php.26689.

5.     Амангельдыев А. Золотой ключик все двери открывает, или тайны упаковки класса «люкс» [Електронний Ресурс]/ Пакет. – 2013 – 4. – Режим доступа: http://www kursiv.ru / kursivnew /paket_magazine /archive

6.     Старокодомский Д. Аналіз розвитку ринку упаковки. [Електронний Ресурс].Режим доступа: http// www.unipack.ru/static_one/31.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info