zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ПОДВІЙНА СУТНІСТЬ ЛОГОТИПІВ

 

Романюк Ю.С.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье проанализирована роль логотипа в рекламе. Благодаря своей двойственности логотипы больше привлекают внимание и заинтересовывают людей. Выделены три вида логотипов с двойным содержанием: шрифтовые; комбинированные; художественные.

Ключевые слова: логотип с двойным содержанием; шрифтовой логотип; комбинированный логотип; художественный логотип.

 

Постановка проблеми. На сьогоднішній день логотипи супроводжують людей у повсякденному житті. Логотип це – комбінація початкових букв, що являє собою скорочену назву якої-небудь установи, підприємства, фірми і т. ін. (зазвичай у вигляді вензеля); постійний словесний, образотворчий або об’ємний знак, комбінований з літерами, цифрами, словами або без них, що є емблемою. У сучасній рекламі логотип зустрічається досить часто. Великої популярності набули логотипи з подвійною сутністю. У створенні логотипів дизайнери часто забувають про функціональність і лаконічність. Це призводить до втрати змісту логотипу, що визначає актуальність теми.

Формування цілей статті. Метою роботи є визначення подвійної сутності логотипів та сприйняття їх суспільством. Завданням роботи є: 1) проаналізувати логотип; 2) виявити використання подвійного змісту у логотипі. Об’єктом дослідження є логотипи з подвійною сутністю. Предметом дослідження є вплив сутності логотипів на використання у повсякденному житті.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Логотип все більше стає життєво важливою складовою брендінгу. З тим, як дизайнери стають більш дослідними і використовують все нові технології, дизайн логотипу стає ще значимішою і важливішою частиною маркетингової стратегії для бізнесу – організацій. М. Евамі у свої книзі описує початок існування логотипів, деталізує дослідження перших проявів логотипу і окреслює тенденції їх розвитку. Також Евамі стверджує, що логотипи не повинні нічого позначати, а їх основна задача нести певну інформацію [5]. Б. Поташник вважає, що дизайн логотипу є однією з надзвичайно цікавих тем в професії дизайнера. У своїй книзі автор описує основні поняття і етапи дизайну логотипу, також демонструє робочий процес від вигляду зображень [6]. Д. Ейрі не просто розповідає про технологію розробки логотипу і фірмового стилю, але й використовує в своїй книзі роботи відомих дизайнерів, які пояснюють, як важливо продумувати систему графічної ідентифікації бренду, як створювати унікальні, знакові логотипи, як взаємодіяти з клієнтами [7]. Ці дослідники підняли тему логотипів, проте не торкнулися подвійного змісту логотипів.

Виклад основного матеріалу дослідження. Термін «логотип» вперше почали використовувати в ХIX ст. в типографії. Тоді цим словом позначали синонім слова “лігатура” – симбіоз двох або трьох знаків друкарського шрифту [1]. Трохи пізніше логотипом стали називати будь-яке текстове кліше, яке не потрібно кожного разу вводити заново. У ХХ столітті – це стилізоване шрифтове позначення назви або умовного знаку, що позначає організацію або товар. На сьогоднішній день деякі фахівці визнають логотипом як шрифтову, так і графічну частину торгівельної марки, останні – лише шрифтову. Найпершим логотипом був логотип компанії “Prudential Insurance”— скеля Гібралтара [1]. Правильно продуманий логотип надовго утримує погляд, акцентує увагу на короткий проміжок часу, змушує споживача пригадати і асоціювати цей логотип з компанією.

Логотип — це візуальна суть фірми, її головна візитна картка. Само слово «логотип» означає ім'я, знак або торгівельну марку, яка розроблена спеціально для легкої ідентифікації тієї або іншої компанії. Звичайно це символ або ілюстрація. Основне завдання — швидка ідентифікація компанії і залучення уваги споживача. Він працює 24 години в добу, 7 днів в тиждень.

На сьогодні великої популярності набули логотипи з подвійним змістом. Такі логотипи є ефективними завдяки своїй оригінальності. Вони зацікавлюють людей своєрідним поєднанням різних речей. Такий логотип ніби «грає» з глядачем, може розкритися з несподіваного боку перед тим, хто хоче і може побачити більше.

Сучасний дизайнер створює художні, шрифтові та комбіновані логотипи.

Шрифтові образи логотипів – це переважно використання лише шрифтів та їх деформація. Загалом береться сам шрифт, деякі його букви можуть трансформуватися в певний образ. Такий вид логотипу є лаконічним (рис. 1). Прикладом шрифтового подвійного логотипа є зразок "сім’я" (з англ.) (рис.1:3). На зразку чітко виділяється шрифт на світлому фоні, якщо глянути більш прискіпливо, то можна серед букв побачити і саме значення слова. В даному випадку це знак сім’ї – три силуети, що нагадують маму, батька і дитину.

 

Bipolar

1

Bird

2

Families

3

Рис.1. Шрифтові образи логотипів

1

Mr.Cutts

2

3

Рис.2. Комбіновані образи логотипів

1

 

2

3

 

Рис.3. Художні образи логотипів

 

Комбіновані образи створені шляхом поєднання шрифтових елементів із зображенням. Абстрактні зображення поєднуються з відповідним шрифтом і утворюють комбіновані логотипи (рис. 2). У комбінованих логотипах може поєднуватися два і більше змістів. Наприклад, на логотипі містер Катц (рис. 2:2) зображений з трьох предметів: окуляри; ножиці; вуса. У цьому виді логотипу поєднуються не поєднувані речі, за рахунок чого він є оригінальним.

Художні образи логотипів формуються, коли одне зображення включає в себе інше зображення. Поєднання двох видів зображень відбувається шляхом використання способу інверсії (рис. 3). Яскравим прикладом художнього подвійного логотипа є використання подвійного сюжету (рис. 3:1). Якщо глянути один раз, то ми можемо бачити пташку, яка розправила крила. Якщо придивитись краще, то ми бачимо лице лева, це зацікавлює людей та залишається в памяті.

Висновки. Логотипи сьогодні відіграють значну роль. В світі реклами логотипи стоять на рівні з брендами і є одними з головних складників ідентифікації компаній. Сучасні логотипи з подвійним змістом (комбіновані, художні та шрифтові) виступають загадковим явищем, адже ці логотипи притягують до себе увагу та інтерес людей.

Перспективи подальших розвідок. Подальші дослідження планується проводити у напрямку використання логотипів з подвійним змістом в сучасній рекламі.

 

Список використаних джерел

1.     Основи дизайну [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://templates.motocms.ru/blog/osnovi-dizaina/logotipy/

2.     Гаделия А. Про логотипи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.gadelia.ru/articles/logo.htm

3.     Правила створення логотипів. Шрифти. Кольори. Форми [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://subscribe.ru/archive/comp.design.poligrafiya/200710/11160750.html

4.     Технологія дизайну. Ціль створення якісного графічного дизайну. Стиль і формат логотипів [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.logodesigner.ru/article/305.htm

5.     Эвами М. «Создание логотипов. Самые современные разработки» / Питер 2009.- 4-7с.

6.     Поташник Б. «Дизайн логотипа» / Електронное издание /2012 .- 1-2с.

7.     Ейрі Д. «Логотип и фирменный стиль» / Питер 2011. – 24с.

8.     Эльбрюнн Б. «Логотип» / Нева 2003. – 15с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info