zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОБ’ЄМНО-ПРОСТОРОВА СТРУКТУРА СУЧАСНИХ ТВОРЧИХ МАЙСТЕРЕНЬ

 

Сай О.В.

Україна, м.Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрена объемно-пространственная структура современных мастерских художника, скульптора, архитектора и дизайнера. Мастерские разработаны под нужды создателей и их деятельность. Пространственное решение и освещение являются главными факторами для вдохновенного творческого процесса. Наличие зоны для гостей и представительной зоны влияет на творческий процесс.

Ключевые слова: объемно-пространственная структура, современные творческие мастер, интерьер.

 

Актуальність теми. Сьогодні творчі особистості створюють для себе нові та оригінальні майстерні. Оскільки існує необхідність абстрагуватися від буденного та метушливого світу та створити особистий простір, який буде притаманний лише митцю. Творча майстерня – це не просто місце роботи, а фактично – це другий дім, як художника, скульптора, так і дизайнера, архітектора.

Питання облаштування об’ємно-просторової структури майстерень залежить також від способу діяльності творчих особистостей, що зумовлює формування специфічних особливостей обладнання та просторового рішення інтер’єру.

Проблемою даного питання є невдале облаштування майстерень та неправильно підібране вирішення функціонального зонування, що погіршує умови праці, гальмує творчий процес та впливає на емоційно-психічний стан людини.

Мета і завдання дослідження. Метою роботи є виявлення особливостей об’ємно-просторової структури сучасних творчих майстерень. У зв’язку з цим можна виділити наступні завдання: проаналізувати сучасні майстерні за видами діяльності (художник, архітектор, скульптор, дизайнер) та за просторовою структурою майстерень; виявити особливості об’ємно-просторової структури сучасних майстерень.

Об’єктом дослідження є інтер’єр митців. Предметом є об’ємно-просторова структура сучасних творчих майстерень.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Сучасні творчі майстерні потребують особливого вивчення, оскільки існує багато невирішених проблем, які мають вагомий вплив на творчий процес. Питання просторового облаштування майстерень різних сфер діяльності досліджували І. Медвєдєва [2], О. Маряновська [1] та О. Петрова [3]. І. Медвєдєва розглянула проблему про необхідність зони для гостей та представницької зони у творчих майстернях. Оскільки саме в представницькій зоні розміщуються роботи митця, які зокрема, слугують візиткою [2]. Проте Ілона Медвєдєва не розглянула питання вдалого облаштування простору майстерень. Ольга Маряновська наголошує на необхідності великого простору для майстерень скульптора [1]. О.Петров присвятив свою статтю проблематиці простору та освітлення [3]. Петров наголошує на квадратурі творчих майстерень, вона не має бути меншою за 15 кв.м.

Електронні ресурси представляють фото-матеріал, який містить інформацію про облаштування сучасних майстерень із зонами творчого процесу та відпочинку. Зокрема, були дослідженні питання про простір майстерень, освітлення та зонування приміщень, проте не було розкрито проблему облаштування майстерень та особливості обладнання сучасних майстерень.

Виклад основного матеріалу. Творча майстерня – приватний простір, де народжуються витвори мистецтва. Саме у майстерні відчувається великий потік енергії, натхнення, яке можна матеріалізувати та представити іншим. Проте, кожна майстерня є індивідуальною, адже митці підлаштовують її під своє бачення та свою сферу діяльності (художник, скульптор, архітектор, дизайнер).

Просторове рішення майстерень сформоване під потреби художників, скульпторів, архітекторів та дизайнерів, і є досить різним, адже кожній діяльності властиві специфічне облаштування та обладнання. Зокрема, у майстернях є зони які повторюються, а саме – робоча зона, відпочинкова зона та представницька, проте ці зони відрізняються між собою сферою діяльності митця та його творчим баченням. Також творчі приміщення повинні бути просторі та із достатнім денним світлом.

Майстерні поділяються на одноповерхові та двоповерхові, зокрема, коли існує два рівня, відбувається поділ зон відповідно до поверхів. На першому поверсі може бути присутня виставкова зала та місце для відвідувачів, а другий поверх присвячений творчій діяльності митця (чи навпаки). Адже обов’язково має бути перегородка між приміщенням, де творить художник, та місцем для відвідувачі, незважаючи на кількість рівнів у майстерні (зважаючи на психологічно-емоційний стан художника) [2].

Майстерня художника відрізняється запахом красок та особливою атмосферою. Приміщення, наповнене полотнами, різноманітними фарбами та інструментами для малювання. Тому, зазвичай, у інтер’єрі розміщують шафи, відкриті полиці та пусті стіни для творів художника. Головним центральним об’єктом слугує мольберт, де художник створює свої твори мистецтва.

Сучасна майстерня художника в Греції є просторою та водночас вишуканою. Художник не загромадив простір та відкрив її навколишньому світу, оскільки одна стіна будинку повністю скляна. Майстерня є двоповерховою, на першому рівні розміщене приміщення, де проходить творчий процес. Другий рівень вміщає галерею робіт. Творче приміщення включає два великих мольберта, коробки із матеріалами та крісло, зокрема ось що потрібно для художнього русла. Денне освітлення повністю проникає у майстерню та дозволяє художнику надихнутися світом (рис. 1:1) [4].

 

http://hqroom.ru/img/2012/07/Art_Warehouse_hqroom_ru_4.jpg

1

16-Barbara (465x700, 169Kb)

2

C:\Users\User\Downloads\Новая папка\Майстерня Польща диз.jpg

3

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/0/47/295/47295473_blog_entry_57895.jpg

4

Рис. 1. Творчі майстерні:

1 – художника; 2 – архітектора; 3 – дизайнера; 4 – скульптора

 

Майстерня скульптора відрізняється від художньої загромадженням гіпсовими фігурами, великими ваннами, у яких розміщений матеріал для ліплення, та стелажами, у яких знаходяться робочі інструменти. Майстерня скульптора має бути розміщена на перших поверхах будинку, чи у окремих приміщеннях, оскільки робочий процес супроводжується постійним шумом [1]. Скульптурні приміщення поділяються на робочі зони, де робиться ескіз та виліплюється сама фігура. Майстерня має бути просторою та добре освітленою, адже робота з білим матеріалом потребує денного освітлення у великій кількості (рис. 1:4).

Архітектор весь свій робочий час проводить з паперами, тому його робоче місце обладнане стелажем із багатьма полицями та великим креслярським столом, можливо кульманом. Також творчий процес супроводжується лампами денного світла. Простір майстерні спрощений та переважно побудований на прямих лініях. Особливість майстерні архітектора полягає у простоті, використанні геометричних форм та наявності великих столів (рис. 1:2).

Різноманітністю та оригінальністю виділяється майстерня дизайнерів. Саме у цій майстерні можна віднайти усе. Приміщення часто вирізняється яскравою кольоровою гамою та достатньою кількістю шухляд. Сучасні дизайнери переважно працюють за комп’ютером, тому для їхньої діяльності потрібно мінімум вільного місця. Проте воно повинне бути добре освітлене, а також головним елементом має бути зручне крісло. Також робоче місце може бути обладнане дошкою, на яку можна буде приклеювати замовлення, чи ескізи (рис. 1:3).

Висновки. Отже, проаналізувавши об’ємно-просторову структуру сучасних майстерень можна зробити такі висновки. Кожна майстерня наповнена духом митця та залежить від його діяльності, через що залежить специфічне облаштування інтер’єру майстерень. Особливості облаштування кожної майстерні є індивідуальними, а саме такі: художника – мольберт; скульптора – ванни з глиною та підставки для скульптур; архітектора – просторий стіл, кульман, стелажі; дизайнера – місце для комп’ютера, зручне крісло та велика кількість шухляд.

 

Список використаної літератури

1.     Марьяновская О. Мастерская скульптора // Художественный совет. – 2007. – №2. – С. 20–22.

2.     Медведева И. Мастерская художника // Художественный совет. – 2006. – №6. – С. 58–62.

3.     Петров А. Мастерская художника аэрографа // Художественный совет. – 2007. – №2. – С. 13–17.

4.     Мастерская художника в Греции от A31 Architecture [электронный ресурс]. – Режим доступа: http://hqroom.ru/masterskaya-hudozhnika-v-gretsii-ot-a31-architecture.html

5.     Мастерская архитектора [электронный ресурс]. – Режим доступа: http://architector.ua/post/Interior/1285/Masterskaja_arhitektora/

6.     Мастерская скульптора-керамиста Ляли Галеевой (Уфа) [электронный ресурс]. – Режим доступа: http://here-we-create.livejournal.com/15425.html

7.     Совершенный Хаос [электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.livemaster.ru/topic/112171-sovershennyj-haosПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info