zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЕФЕКТИВНИЙ КРИЗОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

 

Шатун В.Т.

Україна, м. Миколаїв,

Чорноморський державний університет ім. Петра Могили

 

В статье рассмотрены принципы и основные составляющие эффективного кризисного менеджмента, а также личность и основные профессиональные качества кризисного менеджера.

 

Проблемою загальнодержавної важливості сьогодні стає завдання вдосконалення методів управління підприємствами, які опинилися на грані банкрутства. Кризова ситуація виникає тоді, коли втрачається стабільність діяльності підприємства, загострюються протиріччя як у межах підприємства, так і в його взаємодії з ринковим оточенням. Отже, кризу діяльності організації можна й потрібно пріоритетно розглядати як кризу її менеджменту, а кризовою є така ситуація, яку менеджмент визнає загрозливою для існування організації [1].

Як правило, традиційний кризовий менеджмент найбільшу увагу зосереджує на діях в умовах кризи, а передумовам і наслідкам кризової події відводить незначне місце. Існуюча теорія кризового менеджменту в більшості випадків, незалежно від назви: аварія, боротьба зі стихійним лихом, порятунок комерційної діяльності або відновлення її стабільності, – свідчить про менеджмент реакції – про ліквідацію пожеж, лікування поранених, відновлення розрухи. Такий підхід не може навчити ефективного менеджменту.

Вихідною точкою кризової події, на думку П.С.Гріна, є втрата контролю над ситуацією. Учений вважає найважливішим завданням кризового менеджменту в найкоротший період часу максимально обмежити розміри потенційної шкоди. Згідно з П.С.Гріном, задача менеджера в умовах кризи – зберегти контроль над ситуацією, обмежити розміри заподіяної шкоди, а якщо контроль все-таки втрачений – відновити його [6, с. 67].

Р.Хіт стверджує, що досвід аналізу криз і катастроф у будь-якій сфері людської діяльності переконливо свідчить, наскільки важливою для ефективного менеджменту є передкризова ситуація, коли ще можна розрахувати зусилля і вчасно попередити про катастрофу, що насувається. Аналіз походження й природи кризової ситуації, її наслідків підкаже, як запобігти кризі, і тим самим дозволить удосконалити технологію кризового менеджменту.

Узагальнення літературних джерел і практичного досвіду показує, що на практиці ефективний кризовий менеджмент сконцентрований на вирішенні п’яти основних завдань: запобігання появи кризової ситуації й обмеження її впливу; до виникнення загрози – розробка плану дій і реакції на потенційну кризу (менеджмент запобігання); коли критичний момент все-таки настане – активізується менеджмент запобігання, що має на меті в обмежений час зупинити розповсюдження кризи; коли ж ситуація вийде з-під контролю, всі зусилля спрямовані на менеджмент порятунку, що буде застосовувати інші заходи, інші підходи й інших людей; переборовши кризову ситуацію, працюють далі над усуненням наслідків кризи [5, с. 26].

Таким чином, ефективний кризовий менеджмент починається з адекватної оцінки потенційної загрози й передбачення можливих розмірів її шкоди і впливу. Це передбачення дає можливість вчасно виробити відповідні рішення щодо подальших дій.

Кризовий менеджер – сучасна професія, затребувана в багатьох великих компаніях. Кризис-менеджер – фахівець, що знижує фінансові ризики підприємства, попереджає можливі втрати й уміє втримати компанію на плаву, якщо ситуація все-таки вийшла з-під контролю.

Головні завдання кризового менеджера: запобігти кризі на підприємстві; вивести підприємство із кризи або банкрутства, якщо ситуація вже некерована.

Кризовий менеджер має бути гарним керівником, повинен уміти організувати робочий колектив. Він зобов’язаний знати антикризові методи, мати досвід роботи з договорами, уміло проводити оцінку майна і фондів, уміти аналізувати великий обсяг інформації, правильно оцінити ситуацію і знайти спосіб виходу з неї [3].

Кризовий менеджер виявляє проблеми підприємства, якими б вони не були: у зовнішніх або внутрішніх факторах, у стосунках з «верхами» (владою) або «низами» (співробітниками підприємства від топ-менеджерів до простих робітників), у легальному, юридично «сірому» або кримінальному полі. Оцінювати ситуацію доводиться в малознайомій компанії, тому необхідно аналізувати величезний обсяг інформації, що попередньо потрібно зібрати з різних джерел. Навіть якщо керівництво і співробітники компанії не прагнуть сховати важливі деталі (а часто трапляється й таке поводження), складностей менше не стає – багато речей здебільшого виявляються просто не формалізованими належним чином [2].

В Україні кризовим менеджером називають антикризового (або арбітражного) керівника, призначеного судом на збанкрутілі підприємства, щоб їх відновити або грамотно розпродати майно, що залишилося. Борги, незадоволені співробітники, прихована війна з тими, хто довів підприємство до банкрутства, зіткнення взаємовиключних інтересів різних сторін – звичайні умови роботи цього фахівця [2; 4].

Висновки

1. Багатьом українським підприємствам властиві проблеми кризового характеру, які вимагають екстрених і професійних рішень, щоб уникнути таких важких наслідків, як банкрутство або ліквідація підприємства.

2. Дослідження проблем менеджменту в умовах кризи й удосконалення механізмів кризового управління сьогодні актуальні в Україні.

3. Ефективний кризовий менеджмент сконцентрований на запобіганні кризової ситуації, завчасній розробці плану дій як реакції на потенційну кризу, активізації менеджменту запобігання, концентрації всіх зусиль на менеджменті порятунку, після подолання кризової ситуації – роботі над усуненням наслідків кризи.

4. Кризовий менеджер – сучасна професія, затребувана в багатьох великих компаніях. Це фахівець, що знижує фінансові ризики підприємства, попереджає можливі втрати й уміє втримати компанію на плаву, якщо ситуація все-таки вийшла з-під контролю.

 

Перелік джерел та літератури

1.     Дзвінчук Д. І. Менеджмент організацій: Конспект лекцій / Д. І. Дзвінчук, В. І. Малімон, В. П. Петренко. – Івано-Франківськ, 2007. – 211 с.

2.     Кризис-менеджер [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.drsu. gov.ua/show/1271//http://www.robota.lviv.ua/285/Kryzovyi-menedzher.html

3.     Кризовий менеджер [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://myhelper. com.ua/index. php?newsid=9216

4.     Кризовий менеджер [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.profi. ua/ukr/ prof/view/53/#

5.     Хіт Роберт. Кризовий менеджмент для керівників / Роберт Хіт ; пер. з англ. – К. : Всеувито, Наук. думка, 2002, – 566 с. – (Серія «Усе про менеджмент»).

6.     Green P. S. Reputation Risk Management / P. S. Green. – London : Pitman/Financial Times, 1992.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info