zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ «РОЗУМНИЙ БУДИНОК»

 

Шульган І.М.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассматривается взаимодействие природной и архитектурной среды в отношении потребностей человека. Анализируется сочетание экодизайна, психодизайна и современных технологий как форм жизненной среды в системе «умный дом».

Ключевые слова: система «умный дом», психодизайн, екодизайн, архитектурная бионика.

 

Актуальність теми. Швидкі темпи розвитку сучасної цивілізації потребують забезпечення інноваційними розробками всіх сфер життєдіяльності людини. Cтворення комфортного житлового простору вимагає розв'язання проблем у системі «людина-суспільство-навколишнє середовище».

Архітектура стала суспільним явищем, що націлене на задоволення біологічних та суспільних потреб людини у зв'язку з підвищенням рівня інтенсивності людської праці та низки умов, щодо економії суспільної енергії, а також боротьба з глобальним потеплінням [1]. Завдяки технологічному прогресу, дизайнери не можуть користуватися лише ідилією людини з природою. В архітектурі майбутнього головними проблемами є енергозабазечення та глобальне потепління, саме тому була розроблена вченими-теоретиками система «Розумний будинок».

З кожним роком зростає число замовників на «інтелектуалізацію» свого будинку. Збільшується число компаній, що займаються проектуванням і впровадженням системи, але, не дивлячись на це, даний процес в Україні йде повільно. Проблемою цього є недостатня інформованість споживача про всі можливості автоматизованого житла, а також висока вартість житла. Впливає на попит і слабка комп'ютерна культура. Велику роль відіграє рівень розвитку підприємств, які потенційно готові впроваджувати дані системи, достаток населення, низька вартість енергоресурсів, ситуація на ринку нерухомості, низький загальний рівень сервісу і т.д. [11]. Окреслені питання зумовлюють актуальнсть обраної теми.

Мета дослідження. Метою роботи є висвітлення дизайн-особливостей системи «розумний будинок». Завдання: 1) розглянути класифікацію підсистем «розумний будинок»; 2) дослідити тенденції розвитку «розумного будинку»; 3) проаналізувати проблематику реалізації «розумного будинку» з точки зору дизайну.

Об’єктом є природне та архітектурне середовища, яке взаємодіє з людиною. Предметом виступають ергономічні властивості системи «Розумний будинок», які роблять життя простішим.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Керуючись фактами, 80% інформації людина отримує за допомогою органів чуття, а саме – зору. Причиною та факторами роздратування людини є притаманна великим містам та мегаполісам одноманітність будівель. Вирішенням цієї проблеми займається відео-екологія та екологічна архітектура.

Уперше термін "розумний будинок" був введений Американською Асоціацією Housebuilders у 1984 році [13]. Сьогодні розумний дім - це будинок, який має якісні системи забезпечення та операційний multi-room. За допомогою останнього, функціонально пов’язуються між собою усі електроприлади будівлі, якими можна керувати централізовано – з пульта-дисплею [12].

Яскравим прикладом в системі "розумний будинок" є рішення еко-хмарочосів на штучному острові Дубаї (архітектор Кен Йанг, Малайзія). Архітектор висвітлює ідею поєднання інженерної інфраструктури з аспектами «зеленого дизайну», що дарує єдність та баланс [4]. Архітектор і дизайнер Кайчи Хайаши (Кіото, Японія) стверджує, що «архітектор є художником, творцем, який показує еволюцію естетичних структур, дизайнером не тільки візуального, але і внутрішнього простору. В архітектурі відбувається злиття логіки та емоції, які людина розуміє і може виконати мрії і фантазії своїх клієнтів» [2]. Іспанський архітектор Енрі Руіз Желі спроектував будинок в Іспанії, без жодного кондиціонеру, а Девід Фішер – архітектор з Італії, розробив проект першого в світі хмарочосу, який обертається [3]. Ці зразки служать основою джерельної бази дослідження.

Виклад основного матеріалу. Вперше визначення «Розумний будинок» було сформульовано у Вашингтонському Інституті інтелектуальної будівлі (1970) і звучало наступним чином: «Розумний будинок» - це будинок, що забезпечує продуктивне й ефективне використання робочого простору [13].

Впроваджуючи все нові і нові об'єкти з використанням системи «Розумний дім», співтовариство виробників і інтеграторів цих систем розробило концепцію інтелектуальної будівлі. Основою концепції є принцип максимально ефективного використання простору і його базових елементів: структури, систем, служб та управління. Даний принцип став загальним для комерційної та житлової нерухомості, з урахуванням різниці у призначенні об'єктів. З тих пір пройшло вже більше сорока років, і за цей час системи «Розумний будинок» значно еволюціонували.

Найвідоміший «Розумний будинок» у світі – житло Білла Гейтса, який побудував одне з найдорожчих інтелектуальних будівель. Вілла оснащена найсучаснішим обладнанням, контролюючим роботу всіх інженерних систем будівлі і відповідає за комфортний мікроклімат у всіх приміщеннях. Можливості системи домашньої автоматизації реалізуються більше, ніж на 100%. Це справжній шедевр автоматизації, аналог якого навряд чи зможе дозволити собі навіть дуже заможна людина, але в більшості випадків це і не потрібно [14].

З точки зору психодизайну, система «Розумний дім» передбачила виконання функцій, які дають можливість здійснювати контроль – вмикати, вимикати, регулювати яскравість – будь-яке джерело світла, незалежно від того, де розташовується світильник і якого він типу. За допомогою такої системи можна керувати освітленням фактично з будь-якого місця, навіть перебуваючи на великій відстані від будинку. Світло може вмикатися і вимикатися в завчасно заданий час [5].

У заміському будинку будуть автоматично проводитися осушення і нагрівання дахів, транспортних в'їздів від снігу і льоду. По сигналу із стільникового телефону або через Інтернет, до приїзду в котедж господаря наповниться басейн, прогріється сауна. А у випадку якщо прийдуть гості, будинок забезпечить провітрювання і додаткове кондиціонування. Принциповим випадком для заміського будинку є правильний полив кімнатних рослин або газону. Полив здійсниться з урахуванням вимог і вологості ґрунту різних рослин. Поставивши датчики в зимовому саду, можна бути спокійним – будинок буде здійснювати контроль вологості, температурний режим і освітленості по територіях саду, щоб всі рослини в ньому чудово виглядали. Таким чином виконується функція екодизайну.

Сучасними технологіями «Розумний будинок» передбачив датчики, які не реагують на рух домашніх тварин і навіть оснащення екстер’єру відео спостереженням яке дає можливість бачити як ваша домашня тварина гуляє по вулиці. Мають місце навіть роботи по стрижці газону, що зробить роботу трішки приємнішою.

Гараж відноситься до категорії об’єктів, які знаходяться не в домі, але він також може стати добре керованим системою «розумний дім». Наприклад, при відкритих дверях система не дозволить вам піти спати. Область датчиків, які виконують функцію відкривання і закривання дверей а також вмикання світла можна помістити на ворота. Наприклад коли в’їжджає автомобіль чи хтось заходить, ворота автоматично будуть відкриватись і вмикатиметься світло [6].

Перед від'їздом у відпустку можна увімкнути потрібну програму, і вечорами будинок сам по собі буде «оживати», вмикаючи світло в різних кімнатах, музику, а то й зовсім гавкіт, як у собаки. Таким способом будинок відлякує випадкових злодюжок, які могли б звернути увагу на квартиру, де вже кілька днів не горить світло у вікнах в сезон відпусток.

При порушеннях пожежної безпеки і поломки такий будинок зможе усунути неполадки, повідомивши про все господарям і у відповідні служби [7].

Система «розумний будинок» також передбачує і звукове забезпечення. Наприклад, коли людина знаходиться в середині будинку, то можна легко позвати того, хто на вулиці, навіть не підвищуючи голос. Вас почують в будь-якому куточку подвір’я [8].

Гарним прикладом є проект веж-близнюків з Абу-Дабі (ОАЕ) «Аль-Бахар». Їх фасади знижують поглинання сонячної енергії за допомогою перевіреного століттями методу Машраб: фігурні решітки обіймають близько половини поверхні будівель. Сонячні панелі на дахах, піднятих у південному напрямку, задовольняють потребу будівель в електриці на 5%. Саме вони живлять обладнання, що відкриває і закриває систему затінення [9].

Основні функції розумного дому: система охорони та відео-нагляду, автоматична корекція освітлення у залежності від години доби та пересування людей, полив саду або його накриття від сонця (грози) згідно із вимірами погодних умов; відмикання дверцят о певній годині для вигулу домашніх тварин, орієнтир на енергозбереження, домашня автоматика для користування інвалідів та людей похилого віку, можливість керування інтелектом будинку та побутовими приладами за допомогою телефонної лінії, мобільного зв’язку або Інтернет, уі функції виконуються із одного пульта-дисплея.

Висновки. Сьогодні «розумний будинок» – одне із передових досягнень в техніці. Сьогодні «розумний будинок» – одне із передових досягнень в техніці. Головне – те, що основною ціллю такої автоматизації є комфорт, оскільки для того щоб запам’ятати і виконати багато домашніх справ потрібен не тільки час, а й постійна увага господарів, не говорячи вже про необхідність високої безпеки. Виходячи з цього, сукупність «розумного будинку» – це найкомфортніша сукупність управління офісом і будинком на сьогодні.

 

Список використаних джерел

1.     Кондратьев К.А. Дизайн и экология культуры. – М.: МГХПУ им. С.Г.Строганова, 2000. – 105с.

2.     Лакшми Б. Дизайн и время. Стили и направления в современном искусстве и архитектуре. – М.: АРТ-РОДНИК, 2006. – 256 с.

3.     MMVIII Diskavey Communication LLC / Н4овый мир, 2012 [Электронный ресурс]. — Режим доступа: http://www.youtube.com/watch?v=FJtjMNL8_dg

4.     Онлайн бібліотека / Алексеенко А.М. Взаимосвязь форм жизненной среды человека и технологий [Электронный ресурс]. — Режим доступа : http://bo0k.net/index.php?p=achapter

5.     «Умный дом»: идеология или технология [Електронный ресурс]// Международный научно-исследовательский журнал. – 2013. –№4. – Режим доступу до журналу.:

6.     http://research-journal.org/

7.     Элсенпитер Р.К., Велт Т.Дж. Умный дом. Строим сами / Р.К. Элсенпитер, Т.Дж. Велт. – М.: Кудиц-образ, 2005. – 384 с.

8.     Тесля Е. «Умный дом» своими руками. Строим интеллектуальную цифровую систему в своей квартире / Елена Тесля. – СПб.: Питер, 2008. – 224 с.

9.     Голобов В.Н. «Умный дом» своими руками / В.Н.Голобов.– Москва, NT Press, 2007. – 416 с.

10.  Найкращі вежі 2010 року [Електронный ресурс] //(19.07.2012) . –

11.  http HYPERLINK "http://www.gizmag.com/ctbuh-best-tall-buildings-2012/22942/"

12.  Паспорт / «Вікіпедія» [Електронный ресурс]. — http://uk.wikipedia.org/wiki

13.  rozum-domu //(04.08.2010)[Електронный ресурс]. — http://rozum-domu.at.ua/

14.  Розумний дім / «Вікіпедія» [Електронный ресурс]. - Harper et al, 2003. pp. 18–19 — http://uk.wikipedia.org/wiki

15.  Компанія "DEVI-Рівне". РОЗУМНИЙ БУДИНОК. УМНЫЙ ДОМ. [Електронный ресурс] // http://devi.rv.ua/ua/devi/page-rozumnij-budinok/

16.  Proudly powered by WordPress - AUTHOR ARCHIVES: ПОТАПЕНКО АНЯ [Електронный ресурс] // Січень 30, 2014 http://dss-bi.com.ua/sitelab1/author/student1/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info