zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ІНТЕРАКТИВНЕ ДЗЕРКАЛО ЯК ОБ’ЄКТ ДИЗАЙНУ

 

Завадська Н.М.

Україна, м.Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В данной статье рассмотрена и проанализирована роль интерактивных зеркал в дизайне интерьера. Исследуются различные виды зеркальных интерактивных поверхностей: многофункциональное зеркало-гаджет, зеркало визуализзатор, зеркало-рекламоноситель, светло-теневое интерактивное зеркало и их особенности.

Ключевые слова: дизайн, интерактивное зеркало, зеркальная поверхность, зеркальный плеер, Touch панель, сенсорная панель.

 

Актуальність теми. Пошук дизайнерських форм, методів зумовили появу виникнення інтерактивних дзеркал. Відбулася трансформація традиційного дзеркала, сформулювалося інше бачення дзеркальної поверхні, що знайшло втілення у нових дизайн-розробках.

Оптимальне сполучення функцій в одному виробі призводить до появи багатофункціональності дзеркала, що дозволяє економно використовувати простір. При постійному удосконалені як зовнішнього виду, так і функціональних особливостей, відбувається заміна старої системи дзеркал – новою інтерактивною. Це дозволяє людині підтримувати постійний взаємозв’язок з технічними інноваціями. Використання новітніх дзеркал в інтер’єрах як об’єкту дизайну, засвідчує актуальність обраної теми.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Удосконалення та поява нових функціональних особливостей дзеркал як предметної частини інтер’єру потребує глибшого вивчення у сучасних умовах. З історичної точки зору тема дзеркал висвітлена дослідником К.А.Буровиком [1]. Він дав визначення поняття дзеркала та прослідкував історію виникнення дзеркал. Еволюція дзеркал розглянута поверхнево і в мережі Інтернет [5].

З філософської точки тему інтерактивності піднімали дослідники Л.В. Пироженко [9], О.Голобуцький [3], О.Шевчук [3] та В.Лисенко [6]. О.Голобуцький, О.Шевчук займалися дослідженням інтерактивності в сучасних інформаційних технологіях, але не питання інтерактивних дзеркальних поверхонь не є предметом їхніх досліджень.

З точки зору технології інтерактивні дзеркала було розглянуто в електронних ресурсах [2; 4; 7; 10; 11]. Дизайнери та конструктори, які працюють над вдосконаленням сучасного стану предметного набору інтер’єру надають перевагу технологічним процесам особливо в конструкції дзеркал. Новітні дзеркала являються не лише об’єктом, що відображує середовище, але й являються сукупністю різних функцій для проведення різноманітних експериментів. Проте в них не має поділу за чіткими функціональними особливостями інтерактивних поверхонь.

З точки зору мистецтвознавства незвичайні інтерактивні дзеркала представляє Daniel Rozin, який створював дзеркала із невідображаючих предметів [8]. Мережа інтернет представляє публікації рекламного характеру про появу дзеркал нового покоління, які стануть незамінимими об’єктами для життєдіяльності людини [11].

Таким чином, прослідковується недостатність інформації стосовно інтерактивних дзеркал, що потребує поглибленого аналізу інноваційних дзеркальних поверхонь. На сьогодні багато питань залишається не висвітленими, тому дана тема є актуальною.

Мета і завдання статті. Метою дослідження є формулювання функціональних особливостей інтерактивних дзеркал як об’єкту дизайну. Завдання статті: 1) проаналізувати еволюцію дзеркальних поверхонь; 2) окреслити прояви інтерактивності дзеркальної поверхні; 3) охарактеризувати функціональні особливості основних видів інтерактивних дзеркал. Об’єктом дослідження є дзеркала. Предметом дослідження являється особливості інтерактивних дзеркальних поверхонь.

Виклад основного матеріалу дослідження. Дзеркало – це предмет з блискучою поверхнею, який відображає предмети перед ним [1]. Сьогодні дзеркало стало невід'ємним елементом інтер’єру та незаміннимим предметом повсякдення. Дзеркалами облаштовують салони краси, супермаркети, офіси, тренажерні і танцювальні зали, автомобілі, ювелірні магазини. Особливо дзеркало користується попитом в невеликих приміщеннях, правильно розміщене воно наповняє середовище потрібним світлом та візуально збільшує простір.

Спочатку як прототипи дзеркал слугували відполіровані до блиску бронзові диски та кусочки вулканічної породи. Такі дзеркала були у побуті ще в бронзовому віці в країнах Стародавнього Сходу та в Стародавній Греції [5]. Пізніше стали виготовляти дзеркала із золота, срібла, олова, міді, заліза та гірського кришталю. Матеріали були піддані самому ретельному поліруванню. Плоскі дзеркала з’явилися лише на початку ХVІ ст. у Фландрії. В кінці ХVІ ст. у Франції, на заводі “Tour la Ville”, почали виготовляти листові дзеркала великих розмірів і в продажі ХVІ ст. з’явились дзеркала більше 2 м в довжину [5].

Сучасна технологія виготовлення дзеркал істотно змінила матеріали та устаткування для їх виготовлення. Майстри можуть виготовляти дзеркала різної форми та конфігурації, це можуть бути овальні або класичні строгі прямокутні контури дзеркала. Також акцент іде на дзеркала різної пластичності в композиції. Часто в інтер’єрах використовується дзеркальна плитка, яка надає приміщенню таємничості, робить його розкішним. Все більше сучасна людина звертається до технічних новинок, таких як інтерактивне дзеркало.

Інтерактивне дзеркало – це спеціальна двохстороння форма постійної і активної взаємодії між людиною та інтерактивною поверхнею. Слово "інтерактив" прийшло до нас з англійської від слова «interact» де «inter» – це взаємний і «act» - діяти. Таким чином, інтерактивний означає здатний до взаємодії, діалогу [9].

Цікавими новинками у світі дзеркал являються технологічне оснащення та збільшення функцій дзеркальних поверхонь. Це прийшло з розвитком стилю Hi-Tech, який наділяє дзеркало не тільки оглядовою функцією, а й естетично та функціонально збагачує його.

Сучасні інтерактивні дзеркала можна поділити на 4 основні функціональні види: багатофункціональне дзеркало-гаджет; дзеркало-візуалізатор; дзеркало-рекламоносій; світло-тіньове інтерактивне дзеркало.

 Все більше до дзеркальної поверхні повертаються вчені та дизайнери, створюючи виключно з цієї поверхні неповторні, цікаві технологічні пристрої. Дизайнери розробили багатофункціональне інтерактивне дзеркало для людини, в якої мінімум вільного часу. Прикладом слугує електронне інтерактивне дзеркало MІrror 2.0 [7]. Концепт електронного дзеркала MІrror 2.0 оснащений системою розпізнавання голосу. Гаджет, поряд із відображенням показує фотографії, погноз погоди або останні новини [7]. На його екран можна вивести будь-яку інформацію, фільм, електронну книгу та багато іншого. Якщо підносити дзеркало до динаміків, то воно гратиме улюблені композиції. Крім того, дзеркало може слугувати органайзером, нагадувати про зустрічі та події, а також інформує про прогноз погоди. За допомогою MІrror 2.0 можна керувати й іншими гаджетами. Наприклад, регулювати рівень освітлення та температуру в своєму житлі (рис.1:1).

 

*Умное* чудо-зеркало Cybertecture Mirror

1

BlogLitStudios  Interactive Mirror

2

MiraVision

3

Необычные зеркала Daniel Rozin.

4

Рис.1. Інтерактивне дзеркало:

1 – багатофункціональне дзеркало-гаджет;

2 – дзеркало-візуалізатор;

3 – дзеркало-рекламоносій;

4 – світло-тіньове дзеркало

 

Не менш помітним прикладом є багатофункціональне дзеркало-гаджет Gybererrtecture Mirror. На поверхні дзеркала як на великому екрані, можна побачити температуру повітря та календар, дату і день тижня, а ще гороскоп, ріст і вагу користувача і багато додаткової інформації [7]. Дзеркало може виступати навіть в ролі тренера з фітнесу (рис.1:1). В ньому є вбудований 32-дюймовий ПК-дисплей, який з’єднується з 37-дюймовим дзеркалом [7]. Інтерактивне дзеркало керується за допомогою пульта управління, ніби своєрідний комп’ютер.

Японська компанія Seraku представила дзеркало на платформі ОС Android з радіо-датчиками наближення. Дзеркало може виміряти температуру і витрати води у ванній [10]. Fendi випустила дзеркало з вбудованим 42-дюймовим екраном телевізора. У виключеному стані воно виглядає як звичайне дзеркало. Тільки при натисканні пульта з’являється по середині рідкокристалічний екран з улюбленою передачею [4].

У сфері торгівлі дзеркало-візуалізатор відіграє чи не найважливішу роль. Дизайнери компанії Alpay Kasal представили двостороннє інтерактивне дзеркало, яке при підключені до мережі дає змогу приміряти одяг, взуття віртуально без застосування миші. Крім цього воно дозволяє користуватися Інтернетом, малювати, писати, переглядати, фотографії [2] (рис. 1:2).

Новацією є застосування інтерактивних дзеркал у сфері реклами. Зокрема, компанія Mirror-TV створила дзеркало-рекламоносій, коли до нього наближаються на відстань витягнутої руки, з’являється відеоролик із звуком. Екран-реклама займає невелику частину поверхні дзеркала (рис. 1:3). Його можна використовувати у громадських закладах, де проходить найбільша кількість потенційних користувачів.

Звичка, що дзеркало – це предмет, в якому все відображається, була спростована дизайнером Даніелем Розіном (Daniel Rozin). Він створив світло-тіньове інтерактивне дзеркало із дерев’яних кусочків, проіржавілих стальних панелей, алюмінієвих пляшок, які не відбивають зображення [8] (рис. 1:4). Також він конструює цифрові дзеркала і тіньові картини. Всі дзеркала Даніеля мають одну і ту ж технологію, вбудована камера на фронтальній стороні, піксилює в картинки захвачені рухи зображень, що знаходяться перед нею. Відпіксильоване зображення поступає через сигнали моторчика до центрального мозку і предмети, які нічого не відбивають починають рухатися, показуючи необхідний тон кольору. Відбувається гра світла і тіні.

Висновки. Еволюціонувала дзеркальна поверхя з часів бронзи до сьогодні. Прояви інтерактивності спостерігаються під час постійної і активної взаємодії між людиною та інтерактивним дзеркалом. За функціональними особливостями виділяємо основні види інтерактивних дзеркал: багатофункціональні дзеркала-гаджети, дзеркала візуалізатори, дзеркала-рекламоносії та світло-тіньові інтерактивні дзеркала. Кожне інтерактивне дзеркало є креативним та неповторним.

Перспективи подальших досліджень. У подальших дослідженнях планується розкрити сутність інтерактивних поверхонь в інтер’єрах.

 

Список використаних джерел

1.     Буровик К.А. «Красная книга вещей» / К.А.Буровик. - М. : Економіка, 1996. – 212 с.

2.     Віртуальне дзеркало замінить примірку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://vkurse.ua/ua/technology/virtualnoe-zerkalo.html

3.     Голобуцький О. E-Ukraine. Інформаційне суспільство : бути чи не бути. – К., 2001. – 73 с.

4.     Дзеркало с телевизором от Fendi [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.novate.ru/blogs/110709/12463/

5.     Дзеркало як елемент інтер’єру [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.stroybm.ru/articles/zerkalo-kak-element-interera.html

6.     Лисенко В. «Нові медіа» / В. Лисенко. – Київ: 2011. – 88 с.

7.     Незвичайні інтерактивні дзеркала. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://24gadget.ru/1161052011-cybertecture-zerkalo-novogo-pokoleniya-9-foto-video.html

8.     Незвичайні інтерактивні дзеркала. Daniel Rozin, інтерактивне мистецтво. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.novate.ru/blogs/040710/15039/

9.     Пироженко Л.В. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Наук.-метод. посібн./ Л.В. Пироженко, О.І.Пометун – К.: А.С.К., 2004 – 192 с.

10.  Робочий прототип Android – дзеркало. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://pech.org.ua/?p=850

11.  Сучасні дзеркала і перспективи розвитку [Електронний ресурс]. – http://www.rusnauka.com/11_NPE_2013/Stroitelstvo/2_134623.doc.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info