zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСОБЛИВОСТІ ФІРМОВОГО СТИЛЮ APPLE

 

Журавель І.П.

Україна, м.Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье исследованы особенности фирменного стиля компании Apple, истории создания фирменного стиля компании Apple и выявлены его художественно-образные особенности фирменного стиля компании. Исследована эволюция логотипа компании Apple и основные принципы дизайна упаковки, логотипов компании.

Ключевые слова: Apple, фирменный стиль, дизайн, принципы дизайна, компания, художественно-образные особенности.

 

Актуальність теми. На даний момент існує велика кількість різноманітних видів фірмового стилю для установ, організацій. Потреба в ідентифікації зумовлює необхідність виявлення художньо-образних особливостей. Фірмовий стиль компанії Apple є одним із провідних у сучасності. На початку третього тисячоліття спостерігається помітне розширення асортименту графічних прийомів та засобів, як внаслідок впливу технологічної специфіки, так і внаслідок інтенсивного розвитку поліграфічних технологій. З розвитком суспільства, нових технологій друку, які дозволяють відтворення дрібних графічних елементів, знімаються обмеження щодо вибору кольорової гами та використання градієнтних заливок. Значимість фірмового стилю та роль його художньо-образних особливостей зросли. Тому аналіз художньо-образних особливостей логотипа, упаковки є одним з важливих та маловивчених аспектів новітньої історії дизайну.

У сучасних умовах стійкого збільшення попиту на продукцію графічного дизайну проектування фірмових і товарних знаків, які б поєднували в собі такі властивості як емоційна образність, логічно вмотивована оригінальність, простота, конструктивна ясність побудови, легкість візуального сприйняття, набула особливого значення.

Метою дослідження є виявлення особливостей фірмового стилю компанії Apple. На основі поставленої мети виділено наступні завдання: проаналізувати еволюцію розвитку фірмового стилю компанії; систематизувати основні принципи та дати їх характеристику.

Об’єктом дослідження є об’єкти фірмового стилю компанії Apple.

Предмет дослідження – особливості фірмового стилю.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження цієї теми проводились різними дослідниками. Одним із дослідників був Волтер Айзексон, у якій описав шлях до успіху засновника компанії Стіва Джобса. Автор розповідає про те, як Стів Джобс неодноразово підкреслював, що продукція Apple буде простою і функціональною [1].

Едсон Джон розвиває думку про те, що дизайн – це більше, ніж просто те, як виглядає чи функціонує товар. Він стверджує, що це спосіб бачення світу і його пристрої. Використовуючи основні елементи дизайну і дизайнерський образ мислення, будь-яка компанія може використовувати дизайн так, як Apple [2].

В інтернет-джерелах подана інформація щодо фірмової упаковки, про останні розробки компанії, презентації та їхні особливості. Адже упаковка є важливою складовою фірмового стилю компанії Apple [3; 6]. Дональд А. Норман викладає дослідження про дизайн та принципи дизайну, у тому числі вираження індивідуальності різних промислових фірм [7].

На сьогодні відсутнє комплексне дослідження особливостей фірмового стилю Apple з точки зору дизайну, що засвідчує актуальність вибраної теми.

Виклад основного матеріалу. У дизайні краса, винахідливість і харизма мають важливе значення та створюють унікальну конкурентну перевагу. Apple розуміє ці принципи і використовує дизайн, щоб викликати емоційні реакції десятками способів. Розглянемо ці три домінуючих сигнали дизайну в товарах Apple: тонкість, відчутність, простота.

Тонкість. Тонкість присутня у всіх товарах (і особливо в техніці). Інженери наполегливо трудяться над тим, щоб упакувати електроніку в дуже тонкі корпуси, і дизайнери підтримують цей ефект за допомогою ілюзій в дизайні.

Apple приділяє велику увагу тому, яке відчуття викликають її продукти як фізично, так і віртуально. Широке використання скла і металу закріплює відчуття твердості, яке створює враження одного монолітного предмета, а не каркасу, надітого на купу компонентів.

Найбільш характерною рисою дизайну Apple є простота. Форми кожного виробу Apple геометрично правильні, симетричні і вирівняні, що створює бездоганність, яку важко скопіювати. Ця простота є у всьому, що створює Apple, в тому числі і магазинах. У магазині Apple Store в торговому центрі Стенфорд створений неймовірно рівний ефект освітлення. Важко зрозуміти, як світло так чисто відбивається на поверхні, поки не розглянеш, що стеля являє собою напівпрозору панель, а джерело світла знаходиться над нею. Але якраз цю увагу до всіх деталей в сукупності і підтримує вірність компанії Apple красі [4, с. 12–14].

Apple досягає цього, зосередивши увагу на таких принципах, як тонкість і приємні тактильні відчуття продукту, а також украй важлива простота з акцентом на геометричних і симетричних формах. Винахідливість – шлях, який веде до емоційної технології. Нові технології завжди орієнтовані на людину, доступні і природні для людей, щоб ті могли їх зрозуміти і використати.

Важливою складовою фірмового стилю успішної компанії є вдалий логотип. Еволюція логотипів компанії Apple пройшла чималий період. Компанія була заснована в 1976 році. Сьогодні, через вже майже три десятиліття з моменту її заснування, логотип лише трохи видозмінився щодо його більш ранніх версій. Розглянемо як логотип Apple змінювався з 1976 по 2012 рік.

Перший логотип Apple Computer & Co (1976) був розроблений Роном Вейном, одним із трьох засновників Apple, нарівні зі Стівом Джобсом і Стівом Возняком. На логотипі в той час був зображений сидячий під яблунею Ісаак Ньютон, що символізує осяяння і рядки з вірша Уїльяма Вордсворта: «Newton ... A mind forever voyaging through strange seas of thought ... alone» (Ньютон ... Завжди подорожуюча одинока думка у дивних морях думок). Незабаром, Стів Джобс вирішив відмовитися від логотипу з Ньютоном, адже такий логотип більше був схожий на середньовічну гравюру і не міг стати символом компанії. Для цього Стів звернувся в рекламне агенство Regis McKenna в особі дизайнера Роба Янова (Rob Janoff). У результаті був отриманий логотип у формі монохромного яблука, яке було надкушене з правого боку. У такому вигляді він проіснував до 1998 року. Лише в 1998 році логотип втратив свою «кольоровість» і став монохромним [ 6, с. 24–26].

Монохромний логотип був створений у 1999 році. Різнобарвний логотип на яскравому корпусі виглядав неохайно, тому компанія відмовилася від використання такого логотипу і повернулася до первинної ідеї Роба Янова. Як результат – монохромний логотип у формі надкушеного яблука.

Майже одночасно з монохромним логотипом існував і скляний. Цей логотип використовувався з 2001 по 2007 роки, в тих місцях де технологічні вимоги до відтворення логотипу відсутні. Наприклад, в інтерфейсі ранніх версій OS X, в рекламі і на упаковці.

Офіційним на сьогоднішній день є хромований логотип, розроблений в 2007 році. Використовується на офіційному сайті Apple, на упаковці, в рекламі. Плюс до всього, на пристроях ще можна зустріти монохромну версію логотипу. Логотип компанії Apple є одним з найбільш знакових, відомих і дорогих логотипів у світі, тому не дивно, що він не зазнав радикальних змін аж з 1977 року.

Протягом 10 років відбулася зміна упаковки, вона стала значно менша. Оформлення зовнішньої упаковки тонше, легше і більш матеріально-ефективне. Ефективний дизайн упаковки знижує матеріалів і відходів, і це також допомагає зменшити викиди, що утворюються в процесі транспортування. Наприклад, упаковка для iPhone 5 є 28 відсотків менше, ніж упаковка для оригінального iPhone. Це означає, що до 60% більше коробок iPhone 5 вміщується на кожному піддоні. Тим самим покращена доставка, менше човнів і літаків використовуються – в результаті менше викидів CO2.

Висновки. Еволюція фірмового стилю Apple відбувалась у напрямку посилення винахідливості на шляху до емоційної технології. У роботі виділені основні принципи дизайну Apple: тонкість (присутня у всіх товарах, особливо в техніці, досягається за допомогою ілюзій в дизайні); відчуття (викликають її продукти фізично і віртуально); простота (як найбільш характерна риса дизайну Apple).

Подальший напрямок досліджень. У подальшому дослідженні планується розглянути фірмовий стиль інших компаній. Зібраний матеріал може бути задіяний у дизайн-освіті, рекомендований для включення до навчального курсу лекцій з історії графічного дизайну і реклами.

 

Список використаних джерел

1.     Айзексон В. Стів Джобс/ Волтер Айзексон; [пер. с англ. Н.Гербіш, О.Кравчук, Л. Крупницький]. – К.: Кириченко, 2012. – 608 с.

2.     Дональд А. Норман. Дизайн звичних речей/ Дональд А. Норман. – М.: Вильям, 2006.

3.     Едсон Джон. Творите, как Apple / Едсон Джон. – Wiley, 2012.

4.     Галло К. Правила Джобса / Кармин Галло. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2011.

5.     Галло К. iПрезентация / Кармин Галло. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2010.

6.     Офіційний сайт компанії Apple [Елекронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.apple.com/ – Назва з екрана.

7.     Розробки та презентації компанії [Елекронний ресурс]. – Режим доступу: http://appleinsider.ru/. – Назва з екрана.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info