zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ПРОБЛЕМИ УРБАНІЗАЦІЇ ПРИМІСЬКОЇ ЗОНИ МІСТА КИЄВА

 

Гусєв О.М., Болот К.О., Журбас К.В.

Україна, м. Київ,

Національний Авіаційний Університет

 

На протяжении многих лет в Украине увеличивалось количество городов и их роль в жизни общества, что называют процессом урбанизации. За последние 30 лет в Киеве произошло интенсивное демографическое развитие: население увеличилось почти в 2,5 раза. Вместе с этим количество городского населения достигла 62%.Основными форматами застройки загородной недвижимости являются коттеджи и таун-хаусы, которые принято обобщать термином котеджное строительство. Котеджное строительство отличается резким сооружением сразу целого городка. Такая кардинальная смена природных компонентов приводит к значительным экологическим проблемам.

 

Котеджні містечка є надзвичайно популярними і їх кількість останніми роками постійно зростає. За різними підрахунками в Київській області налічується більше 100 котеджних селищ, що знаходяться на різних етапах реалізації. Мешканці котеджів зазвичай не займаються сільським господарством, тому їх збільшення впливає на зростання темпів урбанізації.

Будь-яке будівництво спричиняє порушення природного балансу території і це призводить до забруднення і знищення природного середовища. Джерелами впливу на екосистеми при будівництві є:

·       нові матеріальні об'єкти, що розміщуються на будівельному майданчику;

·       елементи основної і допоміжної технологій, функціонування яких є причиною зміни ландшафтів і забруднення навколишнього середовища;

·       об'єкти, життєвий цикл яких пов'язаний з будівництвом або експлуатацією в майбутньому.

Будівництво поділяється на декілька базових етапів. Спочатку видаляють гумусовий шар, потім риють траншею під фундамент. Далі на обраній території здійснюють формування фундаменту. Все це призводить до знищення ґрунтового шару та місцевої флори та фауни. Забудова території та асфальтування місцевості змінюють тепловий режим гірських порід. Відбувається міграція пароподібної води під будівлі та споруди і її конденсація. Таким чином, лише початкові будівельні роботи вже завдають непомірної шкоди даній екосистемі. При будівництві будь-яких масштабів накопичується велика кількість будівельного сміття, значна частина потрапляє в ґрунт і підземні води. Особливо це стосується неякісних будівельних матеріалів: фарб, лаків, розчинників тощо.

Найбільш динамічно на сьогодні розвивається забудова Київської області, а також півдня України, зокрема ринок Одеської області. Розбудова столичної території почалася і ведеться на сьогодні в радіусі близько 30 км від меж Києва. На сьогоднішній момент найбільш забудованим місцем є район Конча-Заспи (Обухівський напрям), де зведення дач урядовців велося вже давно і особливо активізувалося в 90-ті роки минулого століття. Сьогодні в Київському регіоні налічується за різними підрахунками більше 100 котеджних селищ, що знаходяться на різних етапах реалізації. Зокрема близько 30 проектів вже реалізовані і готові до життєдіяльності, в рамках більше 50 проектів ведуться будівельні роботи, решта проектів знаходиться на стадії розробки і узгодження документації. 

Комплексний вплив інженерних лінійних споруд, головним чином дорожньо -транспортних мереж спричиняє фрагментацію ландшафтів. Результатом фрагментації є такі незворотні наслідки, як скорочення чисельності і зникнення видів, втрата біорізноманіття та зниження стійкості екосистем в регіональному масштабі. Основними механізмами впливу фрагментації на екосистеми є острівної ефект або власне фрагментація, граничний і бар'єрний ефекти. В даний час фрагментація не розглядається в процедурах екологічної оцінці впливу на навколишнє середовище (ОВНС) та екологічної експертизи. Це пояснюється відсутністю методичної бази прогнозу і аналізу фрагментації при проектуванні дорожньо-транспортної забудови.

Землі під Києвом захоплюють гектарами, огороджуючи виходи до водних об’єктів, та, вирубуючи ліси. Прикладом є земельні ділянки навколо Старообухівської траси. Вздовж східного узбіччя цієї дороги тягнеться нерозривна смуга котеджних містечок. Окрім того, що територія біля лісів і річок майже вся огороджена парканом, виявилося, що земля заказника вздовж Старообухівської траси також вже являється чиєюсь приватною власністю. Ландшафтний заказник місцевого значення "Обухівський" розташовується в Обухівському районі та замає площу в 625,5 га. Знаходиться в межах ДП «Київське лісове господарство» Козинського лісництва. Унікальний лісовий масив з рідкісними рослинними угрупованнями та рідкісними видами рослин. В лісовому фонді переважають соснові ліси, середній вік яких складає 50-60 років. У трав’яному ярусі домінують зірочник шорстколистий, копитняк європейський. У значній кількості тут зростають такі малопоширені на Київщині види, як перстач білий, сон широколистий, чаполоч пахуча. Тут знаходяться великі популяції сну чорніючого – виду, занесеного до ЧКУ. Зростають також рідкісні види вовчі ягоди пахучі, лілія лісова, сон широколистий. Згідно з документацією заказника, будувати тут заборонено. Але 20 травня 2011 року Обухівською районною радою було ухвалено рішення про вилучення 314 гектарів зі складу ландшафтного заказника місцевого значення “Обухівський”. Півроку тому там почали валити молодий ліс і вивозили стовбури машинами. Це не єдиний приклад: згідно з кадастровою картою Київської області на сьогодні 1/7 земель природо-охоронного значення віддано під забудову котеджів.

Специфіка правового режиму таких земель обумовлюється тим, що в межах єдиного цільового призначення існує і його парадоксальна багатогранність. Як відомо, ще за радянських часів в Україні сформувалася система забезпечення населення житлом, яка полягала в тому, що міський житель має жити у місті, а сільський – у селі. Саме ця система була покладена в основу державної житлової політики про відведення земельних ділянок громадянам для спорудження житлових будинків.

Котеджні містечка будуються з метою постійного проживання власників котеджів. Проте, Земельний кодекс України базується на основоположному правилі, згідно якого котеджне містечко, як і інші об’єкти будівництва, можуть зводитися лише на земельних ділянках, цільове призначення яких дозволяє таке будівництво. Іншими словами, Земельний кодекс України не дозволяє відведення земельних ділянок лише для житлового будівництва за межами населених пунктів на землях сільськогосподарського призначення (ст.22-23 Земельного кодексу України).

Тому, виникає проблема пов’язана з механізмом забудови котеджних містечок, які в найближчому майбутньому будуть збільшуватися особливо навколо м.Києва. Наймасштабніші проекти — на 830 помешкань у Богданівці Бориспільського району та на 400 помешкань у Калинівці Макарівського району (Київщина).

Урбанізація приміської зони Києва призводить до негативних явищ для навколишнього природного середовища, тому при проектуванні нових і реконструкції існуючих котеджних містечок треба передбачати максимальне збереження і використання існуючих рельєфу, зелених насаджень, враховувати при їх будівництві особливості клімату, розміщення функціональних зон міста, а також сприяти використанню відносно екологічно чистих засобів пересування.

 

Перелік джерел

1.     http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2768-14

2.     http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/213/95-вр

3.     http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3852-12

4.     http://pryroda.in.ua/kyiv-region/zakaznyky/obuhivskyy/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info