zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>РОЛЬ КОРОНИ У ФОРМУВАННІ ФРАНЦУЗЬКОГО КОСТЮМУ

 

Хамулка А.І.

Україна, м. Луцьк, ЛНТУ

 

Роль короны в формировании костюма Франции относится к статусности и материальному положению. Запроектирована форма короны, должна как можно качественнее и четче передать основную идею дизайна костюма, быть эстетически качественной. Форма в дизайне является воплощением идеи в материале, а владение знаниями о форме корон и процесс ее образования открывает перед художниками возможность управлять этими процессами. Бесспорно, освещение вопроса эволюции именно конструктивных средств в формообразовании корон поможет дизайнерам – практикам понять сложный процесс образования формы в разные исторические времена и возможно использовать в своей творческой деятельности конструктивные достояние. Актуальность темы обусловлена использованием дизайнерами новых образно – стилистических решений при создании костюма, создание новых образов на использование такого аксессуара, как корона. Поэтому изучение роли корон в формировании костюма Франции является актуальным вопросом.

 

Метою роботи є виявлення художньо-образних особливостей корон у формуванні французького костюму, визначення їх ролі.

Об’єктом наукового дослідження є корона, як аксесуар в контексті історії французького костюму. Предметом наукового дослідження є образно-стилістичні та конструктивні особливості корон.

Наука і техніка розвиваються, нові технології змінюють старі, йде постійний процес вдосконалення. Процеси у формоутворенні корон, як аксесуару постійно викликають у дизайнерів, мистецтвознавців, інженерів-конструкторів та культурологів перечень питань. Якщо для останніх предмет дослідження є лише теоретичним, то для дизайнерів й інженерів це є щоденною практичною діяльністю.

Короною називається головний убір, що служить ознакою відомої влади і формою своєї визначальне звання, сан, титул, а іноді й заслуги особи, кому вона належить. Безсумнівно, що походженням своїм зобов'язанням вінка або вінця, представляючи власне його різновид. Вінці з дорогоцінних металів підносились спочатку богам. Діти імператора і вищі духовні сановники мали корони, яка звалася «stephanos». Корони імператриць не завжди були схожі на корони імператорів.

Слово корона означає «на волоси надіта» (ко-ру-на). Голова людини в короні знаходиться в замкнутому металевому кільці, котре захищає його мозок від впливу зовнішньої негативної енергії і магнітних бур. Гострі вертикальні виступи по всьому периметру корони грали роль антен, котрі зв’язували правителя з всесвітнім інформаційним полем, що допомагало йому приймати вірні, незалежні від оточуючих рішення і не страждати головними болями. Крім того, термін «корона» вживається в державному праві деяких монархічних держав для позначення влади (прерогативи) монарха, а також щодо осіб, що призначаються монархом і діють від його імені – в цивільній адміністрації.

Дослідження еволюційних змін конструктивних засобів формоутворення корон з кінця XIV по ХІХ століття., знайшло своє відображення в працях Коблякової Є.Б., Козлової Т.В., Пєтушкової Г.І. та Стебельського М.В. В наукових працях художнього профілю вчені, в першу чергу, розглядали теоретичні розробки питань формоутворення корон в контексті костюму Франції.

Засоби формоутворення розглядалися в руслі загально мистецьких концепцій, наприклад, супрематизму, конструктивізму тощо. І їх розвиток відповідно відбувався в межах цих концепцій. Власне конструктивна складова в цих дослідженнях враховувалася на рівні силуету корон, їх розміру.

Найбільш ґрунтовне дослідження виникнення та розвитку конструктивних засобів у формоутворенні корон в контексті історії костюму зробив Стебельський М.В., який не лише проаналізував та зробив спробу класифікувати методи проектування одягу та аксесуарів, але і розробив власний – макетно-модельний. Інші конструктори безумовно теж розглядали і вивчали історичну спадщину, оскільки сучасні конструктивні засоби, пройшовши довгий шлях еволюції, містять в собі елементи перших спроб кравців систематизувати знання про конструкцію деталей корон.

На голові носять символи державної та церковної влади або академічних та офіційних посад.

Корони вироблялися з різних дорогоцінних металів (частіше із золота) і прикрашалися коштовними і напівкоштовними каменями. Можуть мати різну форму: шапки, вінці, обручі; вінчатися листям, зубцями або пластинками.

Появу відносять до держав Стародавнього світу у вигляді діадеми.

Набули поширення в державах Європи (особливо у Франції) після християнізації. У християнській традиції європейської культури, прийнята церковна санкція на аутентифікацію монархічної влади, коли новий монарх бере участь в церемонії коронації, під час якої корона поміщається йому на голову представником релігії.

Корони повинні були висловлювати міцність, стійкість і піднесеність. Головні убори Французької моди мають тенденцію бути одночасно і прикрасою і захисним засобом. Це відноситься як до чоловічої, так і жіночої моді.

Проаналізувавши наукову літературу, можна сказати, що комплексного дослідження еволюції конструктивних засобів формоутворення корон з позицій дизайну не було. Також не було досліджено роль корон у формуванні костюмів різних країн, включаючи Францію.

 

586. Изабелла Баварская. Конец XIV века. Дворец в Пуатье. Корона французских королев дополнена сеткой, закрывающей волосы.

Рис. 1. Ізабелла Баварська. Кінець XIV століття. Корона французьких королев доповнена сіткою, що закриває волосся.

http://www.jewels-dreams.ru/images/articles/big/dragocennosti-francuzskih-koroley13.jpg

 Рис. 2. Корона Людовика XV використовувалася в коронації Людовіка XV з 1722 року в Реймському соборі, де коронувалися всі французькі королі, до 1789 року. Корона прикрашена знаменитим діамантом «Регент», була виготовлена французьким ювеліром Лорентом Ронда.

http://www.jewels-dreams.ru/images/articles/big/dragocennosti-francuzskih-koroley18.jpg

Рис. 3. Корона імператриці Євгенії, вона створена за ескізами придворного ювеліра Лемонье для коронації імператриці Франції Євгенії де Монтіхо в 1855 році. Євгенія була дружиною Наполеона III, і хоча обоє не були короновані, корона на замовлення короля була створена саме для неї. Вона була останньою француженкою, яка носила корону.

http://www.jewels-dreams.ru/images/articles/big/dragocennosti-francuzskih-koroley17.jpg

Рис. 4. Діадема королеви Марії-Амелії була розроблена і виготовлена для королеви Марії-Амелії при вступі на престол її чоловіка Луї-Філіпа в якості короля Франції, після липневої революції 1830 року.

http://www.jewels-dreams.ru/images/articles/big/dragocennosti-francuzskih-koroley19.jpg

Рис. 5. Перлова діадема імператриці Євгенії – тіара Габріеля Лемонье, мала важливе історичне значення. Вона була частиною масштабного замовлення Наполеона III, який доручив найкращим паризьким ювелірам створити прикраси з дорогоцінних перлин, що зберігалися в державній казні.

http://maxpark.com/static/u/article_image/13/08/10/tmpAhC61X.jpeg

Рис. 6. Бонапарт усердно декорував Жозефіну діамантами. До часу коронації у дружини Бонапарта був гарнітур з великих добірних перлин розміром з «маленький апельсин», два великих діамантових комплекту, парюра зі смарагдів, гарнітур з рубінів рідкісної краси.

File:Marie Guilhelmine Benoist 001.jpg

Рис. 7. Еліза Бонапарт. Старша з сестер

http://maxpark.com/static/u/article_image/13/08/10/tmpekCuBu.jpeg

Рис. 8. Корона Жозефіни «Лавровий вінок» з діамантами. Витвір Марі-Етьєн Нітовідомий паризький ювелір.

http://maxpark.com/static/u/article_image/13/08/10/tmp9yeVI6.jpeg

Рис. 9. Тіара Жозефіни. Марі-Етьєн Нітовідомий паризький ювелір, що заснував ювелірний дім Chaumet в 1780 році. Він виготовив для знаменитої клієнтки Жозефіни коронаційну тіарувсипану 1040 діамантами, діадему «Лавровий вінок» і п'ять розкішних гарнітурів (діадема, намисто, браслет, пояс, сережки, гребінь, шпилька) по 2 грудня 1804.

 

Список використаних джерел:

1.     Вейс Г. Всеобщая история мировой культуры / Г.Вейс, М. : Эксмо, 2007 г. – 556 с.

2.     Гузявичьоте Р.А. Исследование стабильных признаков в проектировании одежды и аксесуаров ХХ века: автореф. дис. канд. тех. наук: 05.19.07 / Р.А. Гузявичьоте; Моск. гос. текст. ин-т им. А. Н. Косыгина. – М., 1977. – 30 с.

3.     Дудникова Г.П. История костюма / Г.П. Дудникова, 3-е издание, Ростов-на-Дону, «Феникс», 2005 г. – 220 с.

4.     Захаржевская Р.В. История костюма. От античности до современности / Р.В. Захаржевская, М. : РИПОЛ классик, 2007 г. – 336 с.

5.     Мерцалова М.Н. История костюма / М.Н. Мерцалова. – М. : Искусство, 1972. – 199 с.

6.     Основы теории проектирования костюма / под ред. Т.В. Козловой. – М. : Легпромбытиздат, 1984. – 452 с.

7.     Петушкова Г.И. Проектирование костюма / Г.И. Петушкова. – М. : Издательский центр «Академия», 2004. – 416 с: илл.;

8.     Плаксина Э.Б. История костюма. Стили и направления / Э.Б. Плаксина, Л.А. Михайловская, В.П. Попов – 2-е издание, – М. : Издательский центр «Академия», 2004 г. – 420 с.

9.     Стебельский М.В. Макетно-модельный метод проектирования одежды / М.В. Стебельский. – М. : Легкая индустрия, 1979. – 160 с.

10.  Сыромятникова И.С. История прически / И.С. Сыромятникова, 3-е издание, М.: РИПОЛ классик, 2005 г. – 86 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info